Sluchátkový výstup na PreSonus Studio 1824c

Interní a externí zvuková rozhraní
evh86
Vybavení

Sluchátkový výstup na PreSonus Studio 1824c

Příspěvek od evh86 »

Ahoj,
mám takový problém: Moje zvukovka má dva sluchátkové výstupy a do druhého výstupu přestal jít zvuk. Přesněji řečeno nic na druhém výstupu není slyšet, pokud hraju z kláves (přední vstup 1 + 2) nebo mluvím do mikrofonu (zadní vstup 3). Pokud pustím nějakou MP3 v přehrávači v PC, všechno jde normálně. Zvuk z nástrojových a mikrofonních vstupů mi jde do druhých sluchátek pouze v případě, že zapnu DAW Studio One 4 a v něm dám Add tracks for all inputs, abych mohl nahrávat. Jakmile příslušné tracky odeberu, tak opět nic neslyším. Zkoušel jsem i přeinstalovat starší ovladače za novější, ale stále ten samý problém. Jinak jedu ještě v OS Windows 7 - 64 bit.

Ještě taková poznámka... Stalo se to krátce po tom, kdy jsem ve virtuálním mixu Universal Control spíše omylem aktivoval phantom power 48 V a ihned poté ho vypnul.

Pokud by třeba někoho něco napadlo, budu rád za odpověď - jedinou možnost už totiž vidím pouze v reklamaci zvukovky.

IvanB

Re: Sluchátkový výstup na PreSonus Studio 1824c

Příspěvek od IvanB »

Z návodu:
Headphone 1 shares a stereo playback stream with the main outputs and Headphone 2 shares its streams with outputs 3 and 4.
Main Outputs. These are the main outputs for your Studio-series interface. The output level of the Main Outputs is controlled by the Main Level control on the front of the unit. Playback streams 1 and 2 are routed to the Main Outputs in addition to Outputs 1 and 2 (Studio 1824c only) and Headphone 1.
To znamená, že hlavný stereo výstup zdieľa výstupný signál iba s Headphone 1. Do Headphone 2 ide iba signál z výstupov 3 a 4.

V SW mixe si to ale asi vieš naroutovať podľa potreby.

evh86
Vybavení

Příspěvek od evh86 »

Nevím, jestli jsem tomu porozuměl...

Předpokládal bych ale, že do všech výstupů zvukovky půjde naprosto to samé - ať už je to main output, výstup 1-2, 3-4, 5-6 nebo 7-8.

Jde o to, že mi předtím šlo do sluchátek č. 2 úplně to samé jako do č. 1 - tzn. včetně těch nástrojových a mikrofonních vstupů.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Ano, ja by som to predpokladal tiež, ale informácia z návodu k tvojej zvukovke znie jasne. Pokiaľ máš hlavný výstup naroutovaný do Main Outputs, ktorý zároveň zdieľa signál iba s výstupmi 1 a 2 a Headphhone 1, technicky nie je možné, aby si tento výstup počul aj v Headphone 2, lebo ten zdieľa signál iba s výstupmi 3 a 4 (
Outputs 3 and 4 share their playback streams with Headphone 2
). Teoreticky si mohol počuť rovnaký signál v oboch slúchadlových výstupoch iba vtedy, ak bol hlavný výstup naroutovaný do 1 a 2 a zároveň aj 3 a 4. Píšeš, že to je v situácii "Add tracks for all inputs" v Studio One. Neviem presne, aký to je set-up, ale je možné, že ti to naroutuje výstupný signál do všetkých výstupov. To by bolo vhodné overiť v "UC Surface Monitor Control Software", čo je vlastne ovládacie centrum pre tvoju zvukovku.

evh86
Vybavení

Příspěvek od evh86 »

Takže myslíš, že je to čistě vlastnost zvukovky a že je to zbytečné reklamovat?

Já už ji mám 1,5 roku a doteď šlo z obou sluchátkových výstupů úplně to samé. A to "Add tracks for all inputs" ve Studiu One je pouze načtení všech stop do DAW, aby ten software byl připraven nahrávat. To mi jen tak napadlo použít, když ten zvuk na druhých sluchátkách vypadl z nástrojových a mikrofonních vstupů. Jinak šlo rok a půl všechno do druhých, aniž bych měl zapnuté Studio One.

A navíc, kámoš má úplně tu stejnou zvukovku a jemu do druhých sluchátek klávesy jdou (i bez použití Studia One).

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Mno základ je vědět, jak máš nastaven UC mix. Bez ohledu na to, že jsi "kliknul jen na 48V a hned to vypnul".

P.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

evh86 píše:
08 dub 2021 15:55
Takže myslíš, že je to čistě vlastnost zvukovky a že je to zbytečné reklamovat?
No podľa toho čo čítam a vidím, si to nemyslím, ale som si istý. Viď nižšie screenshot z návodu. Ak chceš počuť v Headphone 2 to isté čo v Headphone 1, nastav si to v setupu - presuň L R v Out 3/4 na prvé dve políčka, tak ako to je o riadok vyššie (ak je to samozrejme možné, neviem, skús).
Přílohy
setup.jpg

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Ano - a nebo routing v SO.

L.

evh86
Vybavení

Příspěvek od evh86 »

Posílám aktuální nastavení v UC mixu, když jsem něco zahrál na klávesy
+ nastavení song setup ve Studiu One...
Přílohy
můj sluchátkový výstup č. 2 (05).JPG
můj sluchátkový výstup č. 2 (04).JPG
můj sluchátkový výstup č. 2 (03).jpg

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Chýbajú ti tam výstupy, bud celé vyresetuj (Reset to Default) alebo pridaj ich manuálne - Add (Stereo).

evh86
Vybavení

Příspěvek od evh86 »

Zkusil jsem tam dodat všechny stereo výstupy jako výše, ale jak jsem předpokládal - nepomohlo to. Kromě Mainu tam mám u výstupů ještě možnost "check box", ale když jsem je zaškrtl, tak také nic.
Přílohy
můj sluchátkový výstup č. 2 (06).JPG

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Mno logika mi říká, jestli by ty čtverečky u Line Out 3/4 neměly být taky v řádku Main.

P.

evh86
Vybavení

Příspěvek od evh86 »

To sice můžu udělat. Ale potom mi nejde přiřadit čtverečky od Line Out 1/2 do Mainu. Prostě je tam pak prázdno. A opět to do sluchátek nejde.
Přílohy
můj sluchátkový výstup č. 2 (07).JPG

IvanB

Příspěvek od IvanB »

pavlii píše:
08 dub 2021 17:50
Mno logika mi říká, jestli by ty čtverečky u Line Out 3/4 neměly být taky v řádku Main.

P.
pavlii, skôr by som povedal, že presunúť ich horizontálne doľava, teda nechať ich v riadku Out 3/4, ale do stĺpčekpv 1 a 2, či? :)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Já nevím, já nemám takovou routovací matici😁😁😁jen tipuju.

To musí vědět tazatel.

P.

Odpovědět