Zvukovka FireWire + Preamp

Interní a externí zvuková rozhraní
dkmusic

Re: Zvukovka FireWire + Preamp

Příspěvek od dkmusic » 04 led 2015 22:05

Tak to je jasný :)

mistergo

Příspěvek od mistergo » 04 led 2015 22:11

A jakou že máš současnou kartu?

dkmusic

Příspěvek od dkmusic » 04 led 2015 22:14

MAUDIO Fast Track C600 - i proto chci rack verzi :)

mistergo

Příspěvek od mistergo » 04 led 2015 22:31

Tak v tom případě nevím, jestli saffire bude nějaký výrazný krok vpřed. Řešil jsem podobné upgradovací choutky asi rok a půl zpět a zůstal u původní karty (alesis io26). Investicí do nějakých zajímavých mikrofonů myslím docílíš většího a lepšího kvalitativního posunu.

peteness

Příspěvek od peteness » 04 led 2015 22:54

Ahoj,
momentálně řeším něco podobného - chci doma nahrávat vokál, kytaru a elektrickou kytaru a chci aby to byl 100% nekompromisní zvuk, který bude příjemný sám o sobě (zahladí menší nesrovnalosti místo, aby je zdůrazňoval)
1) Už mám nástroje, které hrají přesně jak si to představuju a kytarovou hlavu, která k tomu přesně pasuje a vím, že mě za pár měsíců nepřestane bavit. Ještě časem půjdu do boxu, ale to teď není důležité.....tohle beru jako nejdůležitější věc, mít nástroje se zvukem, který se mnou rezonuje a zároveň vyladěný, kvalitní. Taky řeším akustiku místnosti( co nejvíc vytlumit), ale to je imho otázka pár tisíc.
2) Mikrofon na vokály. Tohle beru jako druhou nejdůležitější věc. Ještě předtím ale, protože pár levnějších a ne uplně špatných majků mám, kupuju 3) preamp (třeba se ukáže, že ty majky úplně postačují a je to o preampu....a třeba taky ne).
Zatím ho nemám, ale jdu do GAP Preq 73 , cenově kolem 10 tisíc. líbí se mi, ze ma prijemny plny stredy a je uznávaný, hlavně ve státech. Tenhle model má i jednoduchý EQ, zvýrazňující nebo potlačující basy a výšky. Tohle asi neupotřebíš, ale já jo - protože to beru tak, že když už to doma nahrávám (z důvodu pohody a pohodlí, které uvádíš, ale nejen), tak chci ať už to zní rovnou dostatečně tlustě. Tudíž to nabírám už s analogovým kompresorem a než to do něj půjde, je dobré aspoň trochu pořešit pásma, co by dělaly problém s kompresí. (vím, že tohle je nevratný proces, ale zkrátka nevěřím, že software zvládne úplně všechno).......
4) Zvukárnu budu řešit až nakonec. Zatím nevím.

dkmusic

Příspěvek od dkmusic » 05 led 2015 10:25

Na ten GAP PREQ 73 jsem taky koukal. Nezkoušel někdo srovnat s DAV BG1? To by mě docela zajímalo...

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 05 led 2015 10:38

Tohle nejde uplne adekvatne porovnat, jeden preamp je barevnej a druhej je transparentni. Jednou se muze hodit ten druhy a podruhy ten prvni :)

dog

Příspěvek od dog » 05 led 2015 10:48

tak tak...ani se nadá moc srovnávat GA FC1 a Rode K2...lampa v Rode K2 může být kus od kusu jiná a dá se vyměnit...určitě je dobré mít víc preampů, ale pokud bych si měl vybrat jeden tak asi ten DAV BG1...

dkmusic

Příspěvek od dkmusic » 05 led 2015 11:07

Ok tak jdu definitivně do toho DAV BG1. Četl jsem o něm hodně, recenze jsou výborné. Vezmu k tomu kartu saffire pro 40 a bude to cajk. Díky všem za reakce. :)

P.S tu K2 stejně nechci, líbí se mi zvukově víc ten FC1. Protože to potřebuji jen k jednomu účelu (nahrávání sebe, na jiný hlas použít nebude)

msmucr

Příspěvek od msmucr » 05 led 2015 11:46

Držím palce, ať se Ti upgrade vydaří a jsi spokojený.
Schválně pak napiš, jak se Ti to líbí v porovnání se současnou M-Audio (nikdy jsem od nich nic neměl ani nezkoušel).

Michal

Odpovědět