Zvukovka FireWire + Preamp

Interní a externí zvuková rozhraní
dkmusic

Zvukovka FireWire + Preamp

Příspěvek od dkmusic » 04 led 2015 20:35

Zdravím všechny,

potřeboval bych radu / nasměřovat...

Mám za sebou natočení první autorské desky ve stylu moderní country (v podstatě rock, pop) a protože se chystám na druhou desku, uvažuji o koupi externí zvukové karty Firewire + preampu. Mám domácí studio, které bych tímto rád posunul o level vejš. Bicí + basu jsme točili v profi studiu, zbytek jsem si točil doma sám (akustická kytara, vokály, elektrická kytara, dobro, pedal steel, atd.) Tento systém bych chtěl zachovat i při točení druhé desky. Jednak je to zadarmo a pak mám na to svůj čas. Když se mi nechce, vypnu PC a jdu dělat něco jiného. Tento systém mi velmi vyhovuje.
Pročetl jsem tady mnoho rad, ano, vím že akustika místnosti je velmi důležitá / tohle mám již vyřešeno. To píšu raději rovnou, kdyby chtěl někdo reagovat tímto směrem.

V zásadě mi jde o to, dostat z tohoto domácího studia co možná nejlepší čisté náběry (bavíme se o hardware) / žádné HPF, EQ a pod. nepotřebuji / nevyužiji - to vše se děje až ve studiu, kam, u mě nabrané materiály dodám a kde probíhá mix+mastering. Takže jde mi o co nejlepší náběr.

Vím, k jakým astronomickým částkám lze dospět v případě nejkvalitnější techniky. Abychom se bavili konkrétně, dejme tedy strop +- 30.000 (zvukovka + preamp)

Vybral jsem si tuto kombinaci:

Preamp: DAV BG1 U
Zvukovka: Focusrite Saffire PRO 40

Myslíte, že by to mohlo být ok? Zvukovku chci zásadně externí do racku

Třeba se dozvím, že převodníky v kartě zbytečně "zkazí" zvuk z BG1, nebo obráceně, proto prosím o radu zkušenější.

Děkuji za případné odpovědi.

Dan

dkmusic

Re: Zvukovka FireWire + Preamp

Příspěvek od dkmusic » 04 led 2015 20:48

Případně co kombinace Focusrite Isa Two + Focusrite Saffire 40?

mistergo

Příspěvek od mistergo » 04 led 2015 20:51

A co máš za mikrofony? Ty mají na zvuk 10x větší vliv než preamp a převodník.

dog

Příspěvek od dog » 04 led 2015 20:53

toho D.A.V. bych se držel... mám s ním na akustické nástroje tu nejlepší zkušenost...s kartou je to složitější... osobně jsem šel do staršího modelu R.M.E.
Naposledy upravil(a) dog dne 04 led 2015 21:10, celkem upraveno 1 x.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 led 2015 21:07

ten rack na zvukovku je nutny? pokud nevyuzijes tech 8 kanalu u Sffire pro 40, tak by pripadalo v uvahu neco menekanaloveho, napr. nejaka ta zminovana RME. A samozrejme poznamka o mikrofonech ma smysl.

dkmusic

Příspěvek od dkmusic » 04 led 2015 21:13

mistergo píše:A co máš za mikrofony? Ty mají na zvuk 10x větší vliv než preamp a převodník.
Na vokály mám prozatím GA FC1 a Rode K2. (za Neumanna 80 klacků nedám, nemám...) Zvuk se mi z toho GA FC1 líbí daleko víc než z Roda K2.... Beru to spíš jako nějaký odrazový můstek. Další investice bude samozřejmě mikrofon. Teď ale potřebuji z toho co mám dostat maximum.

Akustika - GA FC1
Dobro, pedal steel...., SM57
Elektrická kytara - z komba SM57

To jsou myslím osvědčené klasiky, kterými zkazit nic nejde. Není to asi žádný zázrak, ale vhodná kombinace preampu a zvukové karty by tomu mohla pomoct.

dkmusic

Příspěvek od dkmusic » 04 led 2015 21:27

Amorph píše:ten rack na zvukovku je nutny? pokud nevyuzijes tech 8 kanalu u Sffire pro 40, tak by pripadalo v uvahu neco menekanaloveho, napr. nejaka ta zminovana RME. A samozrejme poznamka o mikrofonech ma smysl.
Je nutný. Nesnáším bordel na stole, mám rád věci na pořádku. Vím, že je to asi vhledem k zvuku nepodstatné, ale v dnešní době je výběr takový, že bych raději rack provedení. 8 kanálů plně asi nevyužiji, 4 je nutné minimum. Uvažoval jsem do budoucna, proto těch 8, ale myslím, že bych to nějak zkousnul :)

mistergo

Příspěvek od mistergo » 04 led 2015 21:31

A jakou máš současnou zvukovku? :-)

dkmusic

Příspěvek od dkmusic » 04 led 2015 21:42

A jsou ty RME 400 nebo 800 lepší než ta Focusrite Saffire 40? Je v tom takový rozdíl?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 led 2015 21:47

ok, tak jestli vyuzijes aspon 4 preampy, tak pak proc by ne. Mikrofony asi ok.

msmucr

Příspěvek od msmucr » 04 led 2015 21:50

Nevím, možná půjdu trochu proti proudu s tím DAV. Určitě hraje fajn, ale je to zabarvením (resp. neutralitou) docela blízko těm preampům v Saffire Pro, které mi samy o sobě přišly docela slušně hrající a s dobrým ziskem i pro ribbony nebo nějaké mrtvější dynamiky.
Osobně bych zkusil třeba nový SPL Crimson, který stojí zhruba stejně jako Saffire Pro. Sice má míň vstupů, ale pořeší i kontroler na monitory a pravděpodobně bude mít i lepší preampy. Neslyšel jsem to s Focusritem přímo proti sobě, ale známý si jej koupil a je ze zvuku dost nadšený a z toho, co jsem měl možnost slyšet, to zní dobře. Tím bych měl vyřešeny dva čisté preampy a několik linek a hi-z vstupů.
No a k tomu bych v druhém kole zkusil sehnat něco barevnějšího s trafem.. podle vkusu např. starší Telefunken V72, Siemens V276, kopii Neve od GA, UA 610 Solo.. atp.

Myslím, že by to bylo celkově variabilnější.. ale samozřejmě nevnucuju svůj pohled na věc. :)

Michal

dog

Příspěvek od dog » 04 led 2015 21:58

dkmusic píše:A jsou ty RME 400 nebo 800 lepší než ta Focusrite Saffire 40? Je v tom takový rozdíl?
...to chce nejlépe zkusit na vlastní uši...hodně bylo řečeno, ale málokdo to osobně porovnal...myslím obecně... levnější a dražší karty...chtěl jsem porovnat RME 800 s Motu 8pre, ale rychle se mi povedlo Motu prodat... teď možná někdy zkusím porovnat RME 800 se stařičkou M-Audio Deltou 1010..ta bývá mnohými zatracována a mnohými vyhledávána...pro RME u mě rozhodlo kromě referencí i dlouhodobě dobrá podpora starších modelů od výrobce...
Naposledy upravil(a) dog dne 04 led 2015 22:00, celkem upraveno 1 x.

msmucr

Příspěvek od msmucr » 04 led 2015 21:59

dkmusic píše:A jsou ty RME 400 nebo 800 lepší než ta Focusrite Saffire 40? Je v tom takový rozdíl?
Mě to zvukově zas tak výrazný rozdíl nepřišel (test FF400 vs Saffire Pro). Žádné nebe a dudy.
RME má obecně lepší podporu, co se týká ovladačů, fakt se o to starají. Plus RME vyždímali z FireWire maximum, co se týká výkonu a latencí, takže bych jejich karty asi primárně doporučil někomu, kdo chce pracovat s co nejmenším průchozím zpožděním (např. kytarové simulátory). TotalMix je mi osobně sympatičtější než CueMix od Focusrite. Ale není to nic kritického.

Michal

dog

Příspěvek od dog » 04 led 2015 22:03

...myslím, že než karta bude důležitější jak dobrý bude vstup na straně muzikantů...když je tahle stránka poctivá, tak se tam "feeling atd." dostane...

Odpovědět