Akustické bicí- HODNOŤTE

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
kexik

Příspěvek od kexik » 09 pro 2008 19:55

vacsina zvukarov s ktorymi som prisiel do styku ako zakaznik mala nazvucenu a nagejtovanu sadu na ktorej sa nesmelo nic menit, a hnali to do jedneho nastavenia v daw, ktore pouzivali na polku aj na metal. videl som behringer s cudlami prilepenymi lepiacou paskou, aby si to frajer nahodou nerozhybal ked si na rack bude vykladat nohy

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 09 pro 2008 20:23

kexik píše:vacsina zvukarov s ktorymi som prisiel do styku ako zakaznik mala nazvucenu a nagejtovanu sadu na ktorej sa nesmelo nic menit, a hnali to do jedneho nastavenia v daw, ktore pouzivali na polku aj na metal. videl som behringer s cudlami prilepenymi lepiacou paskou, aby si to frajer nahodou nerozhybal ked si na rack bude vykladat nohy
ty kravo : ) uplne slysim ty cunacky gate nastaveni, ktery pouzivaj jako slepy "buldozery"

Po zvukovy strance cesky desky nejvic prozradi ze sou cesky to, ze maj blbe udelany bici (tim nepocitam hudebni obsah) a idealne kdyz zvukar nevi co s bicima, tak je zoufale nahradi samplama coz je casto stejnej pripad jako u gate : )))) nahrazovani samplama hrozne nemam rad, presto ze kapely ktery posloucham tak jsou takhle casto udelany. Zvlast pak prace TLA / CLA. ale na druhou stranu jejich zvuku jsem uz dost prejedenej. cim dyl jsou v hypu tim vic se opakujou, vse co delaj zni podobne, dost skoda ze uz neprekvapujou.

.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 09 pro 2008 20:49

Big up Ecson :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

velvet

Příspěvek od velvet » 09 pro 2008 22:06

OT:
Panove ja si pamatuju, jak jsem obcas musel bojovat s tim, ze meli zvukari tendenci mi bici prelepovat, nalepovat na blany nejaky ty kravoviny a proste delali vsechno mozny, aby ten nastroj "nehral"

Samozrejme - proc pohnout s polohou mikrofonu :) Jak ja jsem travil hodiny a hodiny a experimentoval s ruznym ladenim bubnu, zkousel ruzne blany (to byly a jsou nemale penize) a pak prisel manik a div mne neserval (spis serval :) ) ze to jako houka, ty "kotle"

:shock: :shock: :shock:

Ty wole aby nehoukalo, jsem to taky ladil peknou dobu, aby mi houkaly stupnici :P

Nastesti to bylo spis v zacatcich, pote jsem jiz potkaval lidi, co meli tendenci respektovat nazor kapely a nevnucovat jim svuj...

Na ty gejty si pamatuju jak z live hrani, tak ze studii - se mi o tom asi zacne zase zdat :D

No budiz, bici jsou moje oblibene tema. Ale myslim, ze nejtezsi to maji live zvukari po celym svete s kytaristama - nejak jim vadi, ze to na podiu moc "hulej" doprava. Dokonce typek co zvuci Duran duran si mne stezoval, ze to je fakt tezky s tim Andym (bylo to cca pred dvouma rokama, kdyz tam jeste hral), ze ho furt prosi aby to ztlumil a von ne a ne :lol:

Ecsone, TLA & CLA zni asi proto podobne, ze jsou tak v laufu a v podstate oni michaji asi vetsinu veci (dle toho co jsem cetl od nich ci jejich asistentu) "presetove" - znama historka s tim , jak ma TLA nastaveny hardwarovy kousky fixne a kdyz se mu nelibi co z toho leze, da na insert jinak (fixne) nastaveny stejny piece... Coz samo o sobe nemusi delat stejny sound, ale - kdyz takhle pouzivaji i stejny sampl virblu a kopaku (proste je vyzkouseny a funguje), ktery vzdy primichaj k tomu co dostanou, maji stejne nastaveny fx, ktery resetuji a prenastavi jednou za pul roku, tak je to nevyhnutelne... S tim virblem si vzpominam, ze to rikal Michael Brauer - on najde zvuk virblu a ten proste "jede" a jednou za pul roku ho obmeni, aby to nebylo furt stejny u vsech , co dela...
Pro dost lidi je to mozna zvlastni vec, ale techto nuanci (i kdyz treba Tebe to primo asi prasti "do oci" ) si vsimne marginalni pocet posluchacu- za prve proto, ze ne vsichni si poslechnou vsechno od TLA CLA MHB atd. a za druhe to bezny posluchac vedome nepozna.
Ja tu nevyhnutelnou podobnost chapu i z duvodu, ze oni funguji jako tovarna a prace musi odsypat velice rychle...
a konecne je taky faktem, ze at jiz zastupci firem, nebo primo interpreti casto oslovuji tyto pany prave z duvodu, ze se jim urcity sound od nich libil a chteji se necemu priblizit...

Nicmene Tvuj povzdych naprosto chapu...
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 09 pro 2008 23:03

velvet píše:OT:
Panove ja si pamatuju, jak jsem obcas musel bojovat s tim, ze meli zvukari tendenci mi bici prelepovat, nalepovat na blany nejaky ty kravoviny a proste delali vsechno mozny, aby ten nastroj "nehral"

Bici neprelepuju. Pouzivam na blany tlumici krouzky, ty fungujou skvele ( i na tomy), resi spoustu problemu s houkanim. Je des kdyz virbl ma za kazdym uderem dlouhej ton. Mam rad tlustej virbl se silnou barvou ale bez dlouhyho ocasu kterej dela Pauuuuuuu Pauuuuuuu Pauuuuuuu. Ted jsem zkousel "zvykacku" kterou staci polozit na kraj blany a naprosto supr funguje, je setrnejsi k barve nez krouzky ktery mrtvej zvuk nekdy uz moc. Delaj to francouzi jento jmeno sem zapomel kua. Je to rosolova placka cca 3x7 cm. Budu muset nakoupit.

Michael Brauer me moc nebavi, jeho mixy jsou docela divny, zvlast Cold Play. Ze vsech nejvic me bavi asi mix kterej dela Mick Guzauski (Jazz, RnB, POP), je citlivej k tomu co za muziku micha a hlavne "nenahrazuje bici samplama !!! . ) Strasne mam rad od nej mix alba Eric Clapton - Back Home. To je nadherna prace, posloucham to kdyz chci fajn poctivou muziku. Samo to neni zabijackej HC mix od Toma Lorda kterej mam taky rad (napr zabijacky album Dark New Day - Twelve Year Silence) ale naopak plnej supr detailni citlivej zvuk. Bici ma mimochodem Guzauski udelany vzdy fantasticky. Plnost a proporce vcetne dynamiky, super. Tom Lord Alge ma absolutne nedynamicky bici, placka ktera se nehne jak nastoupi tak konci. Samo do HC rocku zni skvele ale postrada akustickou dynamiku hry, coz mam moc rad. Libi se mi ale oboji pristup, to abych si trosku protirecil, ono pro kazdej styl a dany modni obdobi se slusi neco jinyho.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 10 pro 2008 10:04

ecson: ty bys nenahrazoval/nevrstvil samplama ani v metalu (modernim, ne naky oldschooly)?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

delay

Příspěvek od delay » 10 pro 2008 10:27

EW: Když jsi zmínil Coldplay a jejich mixy... Mě se zdá, že jejich věci mi na monitorech tak nějak nehrajou, prostě z toho mam vždycky divnej pocit, místama jakoby taková až slitá koule... Na HiFi a jinde to celkem funguje, ale u mě v roomu fakt ne... Coldplay mám hrozně rád a tak sem si toho celkem všimnul...

velvet

Příspěvek od velvet » 10 pro 2008 10:43

Cyril píše:ecson: ty bys nenahrazoval/nevrstvil samplama ani v metalu (modernim, ne naky oldschooly)?
sic nejsem ecson - to záleží na situaci a "materiálu" - mám na mysli kvalitu (druh) nástroje a kvalitu zvuku (sejmutí, místnost)

někdy prostě není zbytí, jak jinak chceš dosáhnout masivního tlustého virblu (9x14 Maple s dvojitou emperor vrchní blánou třeba), když bubeník nahrával na 4x14 kovový snare s jednovrstvou blánou...

Pokud je album produkováno tak, že na každou písničku je zvolen odpovídající nástroj ( snare, kick, popř. hihat a ride) tak nebude důvod nahrazovat / přimíchávat smply...

Jenomže kolik bubeníků má x virblů a kopáků na výběr? O činelech nemluvě...

je to jako s kytarama - těžko si na detuned ultrazkreslenou pasáž vezmeš lubovku, nebo telecastera, 15" kombo shitringer a tenoučký struny...

bicí znějí "nepatřičně" právě i z tohoto důvodu - že není dobře zvolen nástroj při nahrávání (nebyl k dispozici), proto se musí nahradit/přimícht samply ať chceš nebo ne.

slovy ecsona: "pro kazdej styl a dany modni obdobi se slusi neco jinyho" (výstižné, asi to začnu používat ;) )

velvet

Příspěvek od velvet » 10 pro 2008 10:57

ECSON WALDES píše:
Bici neprelepuju. Pouzivam na blany tlumici krouzky, ty fungujou skvele ( i na tomy), resi spoustu problemu s houkanim. Je des kdyz virbl ma za kazdym uderem dlouhej ton. Mam rad tlustej virbl se silnou barvou ale bez dlouhyho ocasu kterej dela Pauuuuuuu Pauuuuuuu Pauuuuuuu.
ufff, ani bych nepředpokládal :wink:

co se týče tlustého tónu bez zbytečně dlouhého dozvuku: často se toho dá docílt tak, že se blána neutáhne moc pevně, klidně aby měla po okrajích varhánky, když se ve středu stlačí... Tohle je tedy tip pro nahrávání ve studiu - blány jdou takhle hodně rychle do háje samozřejmě.

No a pokud je virbl dřevěný, tak hodně často záleží na vlhkosti vzduchu. Větší vlhkost = tmavší, masivnější tón (subjektivní hodnocení, ale tón je jiný, než když je sucho, tohoto jevu jsem si všimnul u spousty bubnů různých značek i kvalit...).
Když je v létě vedro (nebo v místnosti přetopeno), je dobrý upevnit dovnitř bubnu kousek mokrý vaty, nebo houby, aby se buben nerozesychal a měl plnější tón. Tohle tedy nefunguje u kovových bubínků :lol:

delay

Příspěvek od delay » 10 pro 2008 11:03

A má dnes cenu kupovat "dfh superior" tu první verzi? Objevuje se v bazarech za slušnou cenu. Co zásadního nabízí verze 2.0?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 10 pro 2008 11:19

Ja bych si pockal na Steven Slate Drums 2.5, ma vyjit kazdou chvili se standalone VST prehravacem... to bude bomba... na tvrdsi hudbu teda urcite
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

delay

Příspěvek od delay » 10 pro 2008 11:28

Tvrdsi hudba me nezajima :). Spis electro/jazz/funky/acoustic :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 pro 2008 11:49

delay: v tom pripade si nekde sezen Akai Erskine drums.

delay

Příspěvek od delay » 10 pro 2008 11:54

Amorph: Díky za tip. Kouknu o co jde. Co ten "dfh superior" jednicka? Vyplatí se, rekneme do 3tis.?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 pro 2008 12:11

delay: tak jestli se ti to vyplati, to zalezi, jak a jestli to budes pouzivat;)

ty 2700 na midi.cz jsou celkem lakavy. Na druhou stranu superior drummer 2 je za 220E a ma par veci navic - asi hlavne efektovani a asi lepsi ovladani. Ale nevim, to se musis rozhodnout sam. Z ukazek i ta jednicka zni pekne.

Odpovědět