Akustické bicí- HODNOŤTE

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
helpmerobot

Akustické bicí- HODNOŤTE

Příspěvek od helpmerobot » 04 pro 2008 21:09

Zdravim,
chtel bych znát nazory a připomínky na zvuk nahrávky tehle bicích...Co byste udělali jinak? Hodim sem jen link na myspace, tak omluvte kvalitu streamu...Dik
http://www.myspace.com/magicfishtrash

helpmerobot

Příspěvek od helpmerobot » 05 pro 2008 11:23

Zapomel jsem dodat ze jsem to cely klikal a procesoval v FXpansion BFD2.

delay

Příspěvek od delay » 05 pro 2008 12:31

Co můžu hodnotit, příšernou kvalitu streamu možná... Dej to prosim tě někam normálně...

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 pro 2008 13:01

Doporucuju bandzone, ten ma kvalitu streamu dost slusnou. V porovnanim s MySpace urcite :)

A par lidi jsem videl davat nahravky sem: http://box.net/
Je to neco jako uschovna, ale se zabudovanym prehravacem, coz je fajn.

delay

Příspěvek od delay » 05 pro 2008 13:04

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 pro 2008 13:15

Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 05 pro 2008 13:19

bandzone má kvalitu takovou, jakou tam dáš, pokud se nemýlím...

helpmerobot

Příspěvek od helpmerobot » 05 pro 2008 13:19

Tak sorry za to myspace, je to teda tady:
http://soundcloud.com/croole

Ale pořad je to mp3 256...Chcete wav?

delay

Příspěvek od delay » 05 pro 2008 13:32

Tam nic není...

helpmerobot

Příspěvek od helpmerobot » 05 pro 2008 13:49

Vypada to ze to muzou prehrat jen clenove...
Zatim to muzete 30dni stahovat tady:
Naposledy upravil(a) helpmerobot dne 29 led 2009 18:20, celkem upraveno 1 x.

rastis

Příspěvek od rastis » 05 pro 2008 15:07

zasad to do mixu k nastrojom a napisem Ti, co podla mna sa da vylepsit.

helpmerobot

Příspěvek od helpmerobot » 05 pro 2008 16:34

Zasadit do mixu to bohužel nepujde, pac to neni ke konkrétní skladbě. Spíš sem zkoušel co de z BFDéček vytřískat...

velvet

Příspěvek od velvet » 09 pro 2008 18:48

z BFD (dvojky i jedničky) lze vytěžit maximum
Osobně když dstanu ke smíchání něco, kde jsou horší bicí, tak se je snažím přetriggerovat z BFD. Obzvlášť dvojka má hodně velocity layerů, je to naprosto dostačující pro nahrazení live setupu. K nerozeznání. Je fakt, že mikrofonní setup, použité typy (room, OH, ambient) a jejich směrování jsou standartní, nějaké fígle se směrováním OH od Floor tomu k HiHat a od Tomu ke Snare tam neuděláš (do budoucna to ale očekávám...) . Je to však nazvučeno perfektně. Virbl v dvojce je k dispozici i komprimovaný z 1176 - co více si přát ;) Základní zvuky z jedničky se nahrávaly v Eldorado (např. megahitové album My Chemical Romance nebo Red Hot Chilli Peppers), pro dvojku v Air Studios v Londýně. Místnost je u live bicích nedílnou součástí soundu, můžeš mít nástroj za půl mega a shitty room a zvuk bude znít jak shit. Tyhle studia hrajou super tuper famózně.
A nástroje , který tam jsou - tak to je kolekce k pohledání.

Kdysi jsem přemýšlel, proč u nás má dost nahrávek (nebo i v live provedení) stejný (a pro mne "cheesy") sound a bylo to asi i tím, že tady měl málo kdo jiné, než seriově vyráběné moderní nástroje. Dneska už je to asi lepší, už je i díky internetu možné dostat prakticky všechny značky. Ale aby někdo koupil jen pro účely nahrávání třeba netypický kopák 18"x24" (průměr x délka), na to má peníze málokdo. No a činely jakbysmet - ten cheesy sound Z a K serie Zildjan mne osobně fakt neba.

V bfd je skvělý výběr. Já tvrdím, že pro nahrávání je z hlediska poměru cena/výkon a při vědomí toho, že většina bubeníků u nás nemá kvalitní nástroj (protože většina dnes seriově vyráběných bicích nezní tak dobře, jak ty kousky v bfd např.) a vzhledem k tomu, že dobře hrající místnosti pro natočení bicích u nás lze asi spočítat na prstech jedný ruky (a otázkou je, jak kvalitní preampy tam zase mají) - tak prostě bfd je super. Zrovna tak dfhs.

To na úvod. jinak nevím, co hodnotit ;) Že je ten zvuk dokurvenej (to můžeš brát v dobrém slova smyslu) nějakým zkreslením / přebuzením, když hrajou takhle samotný, tak bych odfiltroval trochu low end u room mikrofonů, protože jk je to zkomprimovaný, tak je tam na nich low endu moc. Ale jak psali přede mnou-k čemu to? Bez muziky...

Čili bfd jsou fajn, a vytřískat se z nich dá mega super sound :)
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 09 pro 2008 19:12

velvet píše: Kdysi jsem přemýšlel, proč u nás má dost nahrávek (nebo i v live provedení) stejný (a pro mne "cheesy") sound a bylo to asi i tím, že tady měl málo kdo jiné, než seriově vyráběné moderní nástroje. Dneska už je to asi lepší, už je i díky internetu možné dostat prakticky všechny značky.
Jo stim souhlasim.

Pak ale jeste druha vec je, z meho pohledu zasadnejsi, ze studia u nas pri michackach malo pouzivaj compressory, skoro mam pocit ze se jich bojej. S pouzitim dobre nastavenejch compressoru je mozny i z prumernyho naberu bicich udelat super zvuk. A krom toho dost vyrazne menit charakter bubnu s ohledem na danej zanr.

velvet

Příspěvek od velvet » 09 pro 2008 19:33

ECSON WALDES píše:
Jo stim souhlasim.

Pak ale jeste druha vec je, z meho pohledu zasadnejsi, ze studia u nas pri michackach malo pouzivaj compressory, skoro mam pocit ze se jich bojej. S pouzitim dobre nastavenejch compressoru je mozny i z prumernyho naberu bicich udelat super zvuk. A krom toho dost vyrazne menit charakter bubnu s ohledem na danej zanr.
s tím nelze nesouhlasit :wink:
http://www.markvelvet.com

Odpovědět