Bicí kit do NI battery 1 nebo 2

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Vrsak

Bicí kit do NI battery 1 nebo 2

Příspěvek od Vrsak » 08 črc 2005 13:48

Máte někdo z Vás kit bicích o kterým můžete říci, že je fakt velmi dobrej? Jestli ano můžete mi jej poslat třeba v zipu?

Už jsem se tím babral dlouho a výsledek stále neuspokojivý. Sehnal jsem si spousty kitů (bank) a vybíral jsem hajtku a pod... řekl bych, že docela jsem strvořil bicí, ale stále například činely jsou stále hrozný.... zatím se mi nepodařilo najít nějaký normálně znějící. Jinak představoval bych si zvuk asi jako má metallica (né St. anger) něco jako 91 (black album) prostě rockovou nebo metalovou soupravu.

Budu rád, když se někdo ozve.
Zatím čau
Vršák

kexik

Příspěvek od kexik » 08 črc 2005 14:40

pripajam sa k vrsakovi, co mna trapi (vylucne) su konzistentne sample z hajtky, tj otvorena zavreta polootvorena (viacej druhov uderov) slapka stiahnute jednym parom majkov z tej samej hajtky... proste SADA

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 črc 2005 15:33

ni studio kits? nevim presne ten nazev, ale je to urcite na jejich strankach. bohuzel to jsou dve cd (komercni), takze ti je neposlu. podle me solidne nasamplovany, se zvukem kterej se mi libi. netvrdim, ze zvukare uspokoji, me ale jo :)

propulsion

Příspěvek od propulsion » 08 črc 2005 16:20

Solidní akustický bicí, celý sady opravdu precizně nahraný (žádný loopy pochopitelně :) ) existují v AKAIi a jsou jich tuny. Jestli máš CD Extrakt a dáš si s tím tu práci, je to řešení.

MMtm

Příspěvek od MMtm » 08 črc 2005 16:29

propulsion: taky de vo to jak se to pak v Baterce nazvučí, žáno...Můžeš mít parádní samply, ale když chybí něco zvukařiny, tak to bude ble-ble...Grupy, reverby, kompresor a tak...

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 08 črc 2005 19:12

Vím, že jsou CDčka, to jsem ale ani tak nechtěl, mně stačí fakt jeden fakt dobrej rockovej kit i s tím nazvučením o někoho z vás profíků....
Když se někomu bude chtít, tak může vzít jeden ten pro něj super kit nazvučit ho a poslat mi ho :-) Já si ho budu používat a budu se vytahovat, že je můj :-)

rastis

Příspěvek od rastis » 09 črc 2005 00:12

Vrsak píše:...mně stačí fakt jeden fakt dobrej rockovej kit i s tím nazvučením o někoho z vás profíků...
Si si isty, ze existuje univerzalne nazvucenie ? Predsa v kazdej skladbe sa Ti moze napriklad hodit ked nie rovno iny typ reverbu, tak aspon urcite ine mnozstvo, do rychlej veci menej, do pomalsej viac... Nevyhnes sa kompresoru, niekedy sa Ti vias osvedci komprimovat celu sadu, niekedy kopak s basou zvlast. Podla mna sample maju byt co najprostejsie dalsich efektovych uprav, aby si si ich mohol v nazvucit sam v kontexte ostatnej muziky.

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 09 črc 2005 10:53

Ok, tomu rozumím a i s tím počítám, že kdybych dostal nějaký ten kit, takže bych si pak třeba ten reverb vypnul a pod....na druhou stranu jsem dost zvukařskej amatér, takže já si dal do halu třeba jen rytmičák a trochu přechody, bubny jsem rozložil trochu po stereu zhruba jak odpovídají rozestavení. A abych se přiznal, tak hal třeba do přechodů jsem dal jen proto aby se blížili trochu realitě ....

Tak co máte někdo 1 kit poslat ho můžete na v-p@volny.cz.
Díky

eGen

Příspěvek od eGen » 09 črc 2005 14:16

Nejlepsi na akusticky bici realizovane pres pocitac je FXP BFD. Nejenom ze jsou to velice kvalitne sejmute samply, ale bez velkych problemu se da upravovat pomer z ruznych mikrofonu (4 typy).
Kazdy zvuk je sejmut 4mi mikrofony najednou a pomer hlasitosti si muze producent regulovat sam. Vznika tak doposud nemozna flexibilita.

Muzes se placat v Battery a podobnyhc samplerech a vyrabet si kit co ti bude znit, ale BFD je strasne blizko situaci, ze sedis ve studiu s realnou bici sadou.

kexik

Příspěvek od kexik » 09 črc 2005 14:30

eGen: cena BFD?

mam nejake "sady" stipnute ale hajtkove sample su na prvy posluch kazdy zobrate z inokade, ak aj to je ten samy plech...navyse hajtka je svina a znie inak pri sekvencii uderov (jeden uder este doznieva na plechu a do toho ide dalsi uder tak sa navzajom moduluju, navyse ked je otvorena tak nema konstantnu polohu), ked sa to vysklada z jednotlivych samplov tak to neni ono; riesi toto BFD?

peteness

Příspěvek od peteness » 09 črc 2005 17:09

nebo pro tenhle ucel taky exisuje "Best service Atrist Drums". Je to VSTi zalozeny na samplech, ktere primo nahravali nejaci snad metalovi bubenici na svych sadach. Taky jsou ty samply ruzne snimane, zruznych vzdalenosti a to si sam vychytavas. Taky v tom je reverb a dalsi dva efekty......akorat to hodne zere vykon. Nejvetsi zrout, co sem zazil.....ale zvukove nadhera.

vasek

Příspěvek od vasek » 09 črc 2005 20:19

Dovolil bych si nesouhlasit - mám dobře vyzkoušené BFD i Best service Artist Drums a dle mého názoru je tam rozdíl min 2 ligy. Ve prospěch BFD samozřejmě. To, na co se ptá kexik, BFD samozřejmě neřeší, stejně tak jako náhodné střídání samplů. Kdyby byl v BFD random, tak už by za určitých podmínek bylo hodně těžký poznat, že to je počítač.
Mimochodem znáte někdo jiné programy než Kontakt, případně Drumagog, kde se dá nastavit random cyklování samplů?

peteness

Příspěvek od peteness » 10 črc 2005 10:13

vasek píše:Dovolil bych si nesouhlasit - mám dobře vyzkoušené BFD i Best service Artist Drums a dle mého názoru je tam rozdíl min 2 ligy. Ve prospěch BFD samozřejmě. ...
to je mozne. Akusticke bici nepouzivam. Mel sem to kdysi asi tyden a prislo mi to v pohode . Davam to jako jeden z tipu.

eGen

Příspěvek od eGen » 10 črc 2005 10:39

RANDOMIZING nebo rizene stridani samplu umi Kontakt2 nebo GS3.
KEX: To aby ti nedoznival predchozi zvuk pri "uderu" na ten samy nastroj se resi uz v praprasamplerech tzv. MUTE GROUPS nebo podobne zvanou funkci. Maji to i nektere romplery/workstationy.
Na podobne urovni jako BFD je DFH Superior, ktery ma jeste vic moznosti vcetene ruznych mikrofonu, stylu uderu a palicek ... a ja nevimcojeste , zabere jeste vic mista a MA RANDOMIZING.

DFHS a BFD jsdou co se tyka logiky pouzivani zvukove banky paralelne, DFHS ji ma vetsi.
Rozdil je v dalsich moznostech. BFD ma plno preddefinovanych paternu s docela zajimavymi moznostmi jejich kontroly, takze hodne pripomina vymakany automaticky bubenik.
DFHS je "jenom" masivni banka s vymakanym rozhranim.

KEX: Cena BFD ... nefunguje ti google ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 črc 2005 22:10

Pripajam sa k BFD .. Tiez ho mam velmi rad .. Este je ukrutne dobre Drum Kit From Hell Superior .. Tam sa da skutocne nastavit uplne vsetko .. ktory mikrofon ma hrat ktore nastroje .. uplna smrt .. Oba su samostatne instrumenty .. Slusne su aj tie NI Studio drums do NI samplerov .. Pripadne velmi velmi dobre su aj od Scarbeeho Imperial Drums ..

Odpovědět