East West Sample banky

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
TOM-Thak

Re: East West Sample banky

Příspěvek od TOM-Thak » 27 lis 2010 21:03

Tak sem poridil to Ministry of rock. Presne to dostacuje mejm ucelum :) az na trosku krkolomnou aktivaci produktu s iLokem to je v pohode.
Libi se mi docela i ta rada nastaveni, akorat u toho playeru jsem jeste neprisel na to k cemu to umozuje vice midi kanalu a vice vystupu, kdyz se mi tam povedlo zatim vzdycky naloadovat jen jeden nastroj, ale nejak to urcite pujde naloadovat do jednoho VSTi.

poutniksantiago

Příspěvek od poutniksantiago » 15 dub 2011 13:27

Jsem na tom podobne. Kdysi davno jsem narazil na jejich produkty (jmenovite Ministry of Rock) a naprosto me to dostalo. Ale znate to, chudy student. Kdyz se clovek casem dostal k penezum (ano, to slovo je prace), tak se mi doma nashromazdilo par knihoven (vsechny uz na Play enginu). Gobalne musim rict, ze se mi to porad libi apokazdy v nich objevim neco novyho. Nejakej novej zajimavej sample, nastroj, vychytavku.

MOR jsem koupil az ted nedavno. Konkretne bici jsem v tom jeste moc nezkoumal (mam SD2 a tam je ta sama bici sada taky, jen snad jeste trohu rozsirena, tusim), a kytary....no, vedel jsem, ze bude tezky z toho dostat slusnej kytarovej zvuk, o tom se psalo casto i na jejich vlastnich forech, ale zatim se mi to moc nedari. Ukazky na jejich strankach se mi ale libi, takze to jit musi :) Nejak verim tomu, ze je to akorat tezky naprogramovat tak, aby to znelo prirozene (v ramci moznosti).

Mam od nich jeste Symphonic Orchestru Gold, Symphonic Choirs+VOTA, StormDrum2+Exp a Goliath.

Kvuli jejich knihovnam jsem si upgradoval PC (AMD Quad, 12Gb RAM, HDD 1TB 64Mb cache) a jede to v tomhle ohledu KONECNE dobre. Driv jsem mel kazdou chvili dropouty v audiu. Ale zatim jsem netestoval s Kontaktem dohromady.

Co se tyce standalone verze a jeji nefunkcnosti, tak je to potiz, kterou jsem mel taky. Jde o to, ze v ceske lokalizaci Windows XP se registracni info zapisuje do adresare neco jako "Dokumenty\Data Aplikaci\EW...atd...) a problem je v dlouhem "i" v tomto nazvu (alespon podle vseho co jsem se support vykomunikoval. Pokud vim, do dneska na to patch neni. Nicmene, kdo ma anglickou verzi Windows mel by byt v pohode. Alespon me to ted slape, co mam ang. Win7.

Jinak tenhle thread vypada dobre, dik za nej. Ted dat do kuppy jeste nejaky ty tipy a triky a ukazky a postupy atd.

poutniksantiago

Příspěvek od poutniksantiago » 15 dub 2011 13:42

TOM-Thak píše:Tak sem poridil to Ministry of rock. Presne to dostacuje mejm ucelum :) az na trosku krkolomnou aktivaci produktu s iLokem to je v pohode.
Libi se mi docela i ta rada nastaveni, akorat u toho playeru jsem jeste neprisel na to k cemu to umozuje vice midi kanalu a vice vystupu, kdyz se mi tam povedlo zatim vzdycky naloadovat jen jeden nastroj, ale nejak to urcite pujde naloadovat do jednoho VSTi.
Osobne mam v MIDI dost gulas a obcas nastavit si v necem svuj Oxygen tak aby mi ovladal urcity parametry je docela peklo, pro me (pokud to nema funkcni midi learn), takze v tomhle ohledu ti moc neporadim. Pokud vim, tak by to melo fungovat na to kdyz chces Play ovladat enkolika ruznyma midi kontrolerama, ne? Kazdy bude mi svuj midi kanal. Ale fyzicky jsem to nezkousel. Neprisel jsem ani na to, jak se zmenit pres midi nastroj v Play, kdyz mi bezi jako plugin treba v FL9 v jednom kanalu. Pres presety si sice menim kanaly, takze kdyz dam vic instanci do ruznych kanalu tak ano, tak se mi zvuky meni, ale mit jako jeden kanal a menit si instrumenty v nem....to nevim jak. Ale to zas tak velky problem neni.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 11 dub 2012 21:53

Nezkousel jste nekdo Symphonic Orchestra?
http://www.soundsonline-europe.com/Symphonic-Orchestra

Zni me to skoro nejlip z tech ruznejch Session Strings od NI, Halionu apod.

Nikde ale v popisu nemaji co presne obsahuje za essential instruments ta jejich nejlevnejsi varianta..

maux

Příspěvek od maux » 30 pro 2014 16:38

Čau,

je mezi vámi aktivní uživatel Symphonic Orchestry? Potřebuju poradit s nákupem, protože jdu do jejich sw poprvý a některý věci mi nejsou jasný.

Nejlépe telefon do SZ, zavolám.

Děkuju.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 pro 2014 16:47

Ja sice pouzivam (gold), ale jen Kontakt verzi. Aktualni na play enginu ma myslim uzivatel Poklop, zkus mu napsat.

maux

Příspěvek od maux » 03 led 2015 11:40

Amorph: Díky za tip!

Poklop: No a tobě děkuju za užitečný informace. :palec+:

MichalS

Příspěvek od MichalS » 25 čer 2015 22:09

Čaute musicmani 8)

:?: Neviete mi niekto povedať, či stačí ísť u EastWest do GOLD produktov, alebo sa oplatí zainvestovat do DIAMOND(Pro)?

:idea: Vaše dôvody prečo :arrow: stačí Gold alebo prečo je :arrow: potrebný Diamond.

Lebo je trochu rozdiel kúpiť nejaký Gold bundle za 800€ a ten isty bundle Diamond za 1400€. :shock: Ale na druhej strane snažím sa urobiť dobré rozhodnutie a neľutovať že som kúpil GOLD z ktorého nedostanem profi filmový zvuk a mať minuté všetky úspory. :cry:

naozaj dík všetkým znalým :palec+:
michal

demsky

Příspěvek od demsky » 26 čer 2015 10:01

Nic v zlom, musis pouzivat take velke mnozstvo emotikon, viem ze si ucitel na ZUSke kde mas vela neposednych deciek, tak sa ich pisomky presuvaju aj na teba... :)

U mna East West Quantum Leap Symphonic Orchestra celkovo ako seria uz je zastarala, pred 10-timi rokmi to bola spicka, myslim ze tam boli reverbovane sample, takze ked nechces artikulovat ako blazon jednu skladbu pol roka, tak v podstate Gold by ti mal stacit, aj tak s tym stravis denne kvantum hodin aby vysledok stal za to, viem o com hovorim. Menej narocne pre benjaminka v ramci samplovaneho orchestra je napriklad Miroslav Philharmonik od IK Multimedia.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

zazz

Příspěvek od zazz » 26 čer 2015 10:14

Asi bych se při rozhodovani o tom ci gold nebo dimond taky zamyslel nad tim, kolik toho tvuj pocitac utahne ...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 26 čer 2015 10:24

demsky: sorry, ale pokud oznacis EWQLSO jako zastarale, tak opravdu nema smysl doporucovat pravekou banku Philharmonika:) Navic podle toho, ze Michal pise o Diamond verzi, tak pise o Hollywood orchestra, coz je nova generace oproti Symphonic orchestra.

Ty Gold verze maji jen jednu sadu mikrofonu (stage mikrofony a k tomu nekde release trails), takze z toho nekdy jde hur vydolovat blizky konkretni zvuk, nebo naopak mohutny vzdalenejsi ensemble a je 16bit (misto 24bit, coz tezko rict nakolik to bude ve zvuku znat). Ale me to na nejake doprovodne podmazy, jingly a herni hudby stacilo. A samozrejme hw naroky te Diamod/platinum verze jsou pak o trochu vyssi. Pokud by ses chtel dostat na uroven lepsi tv a filmove produkce, tak asi ma smysl uvazovat o te vyssi verzi, nebo se poohlidnout i u jinych bank, ted uz to ale moc nesleduju (Mozna nejake LA Scoring Strings, Cinematic strings, nevim co se v posledni dobe dobreho urodilo). Ty novejsi banky budou mit asi trochu promakanejsi system artikulaci a mozna o neco lepsi/prirozenejsi vysledny zvuk. Kazdopadne dema toho Hollywood orchestra zni dobre.

demsky

Příspěvek od demsky » 26 čer 2015 10:48

Amorph: Na TV produkciu ti staci aj Miroslav Philharmonik, tie stringy ako 11 violins s dlhym releasom pokryva 90 % produkcie a k tomu staci nejake zasnene piano ako z Mafie II, alebo zo sudobych serialov ako Dive kone (nechcem tym narazat na jedneho skladatela, ktoreho styl sedi na vsetko, co sa dnes ako mainstream produkuje).

Jasne mas tam LA strings a podobne, to sa uz dostavame na inu cenovu kategoriu, honorare za moju hudbu to nepokryju, nie som az taky slavny, aby som bral 1000 euro za 30-sekundovy spot, neviem ako ty... kazdopadne dnesne naroky na hw/sw vybavu aby si sa dostal na uroven toho, co maju v UK/US ako beznu produkciu su take, ze priemerny composer podla mna musi zarabat asi 3000 euro mesacne, co je zatial u mna strop za cely soundtrack :)

A treba si este uvedomit jednu vec, ze ti skladatelia, ktori maju tie lepsie a vacsie orchestralne banky, tak maju aj asistentov, ktori im denne chystaju workflow, napriklad v Japonsku je to regulerne zamestnanie (napr. v Square Enix). Mas vynimky ako Jesper Kyd, ktory ma svoj vlastny rukopis, ma jednu svoju sadu (ako napriklad aj Vangelis) a tu toci vsade, oni ale aj pracuju so samplingom s programuju syntaky, takze tam su v popredi ine veci. Kazdopadne na to, aby si obsluhoval popri komponovani nejake vacsie orchestralne banky, potrebujes nekonecne vela casu a trpezlivosti pokial si na to sam.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 26 čer 2015 11:23

demsky: covece nejak se v tom ztracim. LA Strings imho nejsou jina cenova nez Hollywod orchestra. A jak si tu investici clovek pokryje, to bych nechal na kupujicim;)

MichalS

Příspěvek od MichalS » 26 čer 2015 16:43

sorry Martin za tie emotikony :mrgreen: , asi to bude tymi detmi, ale v zasade smajlov moc nepouzivam v sms-kach... tu sa mi to nejak hodi... najdolezitejsie su tie sipky... :arrow: Gold alebo :arrow: Diamond...kto uz mi len povie tie zasadne pre a proti...

...takze vravite ze aj hardware... mam Macbook i5 2,4GHz so 16GB ramkou... nieje to top ale dobre mi to ide a planujem este odbremenit procesor externou zvukovkou (ak to bude mat vyznam...zevraj ma), zvukovku samozrejme aj kvoli šumu a inemu

...nemam toho vela za sebou, spravil som 5 detskych divadielok, to je vsetko, ale chcem ist dalej...

...rad by som sa dozvedel aj o inych dobrych firmach na virtualne nastroje ak by niekto vedel, ale toto vlakno je o EastWest... ano ide o Holywood Orchestra + Choir + dalsie potrebne banky (etno a pod.) ...paci sa mi este zvuk Cinesamples, mozno aj viac, ale vyjde este drahsie, Spitfire je tiez fajn, ale su strasne rozsiahli a neviem co by som od nich potreboval, kopu je tych firiem ...ak ma odkazete na nejakeho :arrow: znalca alebo spolahliveho :arrow: predajcu budem vdacny, lebo rozhodovanie je tazke a polozky su to aspon pre mna riadne ...ked pozeram kompletne bundle tak zacina to od 2000€ po 8000€... pri spominanom EastWest ked som som ten vyber bank zredukoval na to co asi potrebujem tak to vyjde 1500€ 2000€ s tym ze pri orchestri a choiri ide o Diamond, pri Gold je to okolo 1000€ tak preto riesim EastWest lebo zvukovo sa mi paci...

ta tak no... 8) caute a pekny den
michal

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 26 čer 2015 16:56

Nemám čas se v tom teď hrabat, ale tuším že Gold má jenom jednu pozici mikrofonu. Platinum asi všechny tři. To je dost zásadní pro míchání. Mít možnost si dát close-mic pozici a pak míchat reverb v sendu, kvůli kompaktnosti mixu. Zjisti si jak to s přítomností těch pozic mikrofonu je.

edit: Aha, tak jestli je to tak jak bývylo, tak se dá ke Gold přikoupit rozšíření o pozice mikrofonu a pak je jediný rozdíl mezi Gold a platinum bitová hloubka (16 vs 24 bit)

edit2: tak tam upgrade path na ten vylepšený Gold teďka nevidím, takže bych šel určitě do Platinum (pozice mikrofonů je velice důležitá věc u EWček), akorát pozor na to že klasický Platinum zase nemá 16-bit samply. Ty má jenom Platinum plus !

Odpovědět