Jak trigrovat bicie v Nuendo 3???

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 20 úno 2009 22:23

Drumagogom som si z jednotlivych audio stop generoval
- MIDI kopak
- MIDI rytmicak
Ako sa robi export cez drumagog?

peetr1

Re: Jak trigrovat bicie v Nuendo 3???

Příspěvek od peetr1 » 25 črc 2009 12:56

Dobrý den,
prosím pěkněna navigaci. Nedaří se mě pomocí drumagogu trigerovat bicí do midi.
Konkretizuji: Pokud pomocí drumagogu přiřadím např kopáku libovolný sampl, toš to v reálu v pohodě fachčí, zvuk se místo původního audiozvuku plně nahradí. Potřebuji však vytvořit midi stopu kvůli následné editaci.
1 Pokud nastavím v drumagogu - záložka "Advanced" - midi out enable, port -internal port, kanál1, dále vytvořímMIDI stopu, vstup přiřadím drumagog, kanál1. Tak mě žádný signál do midi stopy neleze - zkoušel jsem to i nahrávat.
2. Nechápu proč to funguje opačně. Neboli - zkoušel jsem vytvořit midi stopu, do ní jsem nasázel pár not midi, navolil výstup midi stopy drumagog. V drumagogu jsem zapnul midi in enable s internal portem, a takto mě to funguje bez problémů. Tak nevím kde by mohl být problém. Jak souvisí ještě prosím ladění bubnů, nebo-li výška tónu bubnu s nastavením midi noty v drumagogu? Mám tam nastavené C3, tak nevím jestli tomu mám rozumět tak, že midi informace se budou nahrávat jako C3, nebo musím najít skutečnou výšku bubnu a tento tón nastavit v drumagogu aby to správně fachčilo, mno jsem z toho dost mimo.
Ještě sestava - drumagog platinum 4.11, Zvukovka fireface 400, cubase 5.
Dík za ochotu a Váš čas.

peetr1

Příspěvek od peetr1 » 26 črc 2009 13:56

Ještě jednou - doplním informaci. Pokud v drumagogu dám výstup FirefaceMidi1 nebo fireface midi2 tak to jde. Nechápu proč mě nejde interní port Midi v tomto jednom směru. Tak nevím zda uspokojivé řešení hledat v cubase, nebo v oknách.... :?:

boro

Příspěvek od boro » 02 lis 2009 14:59

Prepacte, ze odpisujem az teraz, ale dlho som sa sem nepozrel.
Pisem z pamati:
v midi stope si nastavis IN drumagog + zapnes ikonku mini "reproduktor"
Ked das play, mala by ti midi stopa "hrat".
Napamatam sa presne, ale myslim, ze signal z drumagogu nahravas do midi v real time.

Pozeral som aj ine audio to midi softy, no na bicie bol jednoznacne najpohodlnejsi drumagog.

Odpovědět