Jake jsou nejlepsi napodobeniny klasickeho klaviru?

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Jiří

Příspěvek od Jiří » 21 pro 2005 07:14

KAYKO píše:Povedal by som, ze na to dosli aj vyrobcovia, a sustredia sa hlavne na vrch a spodok. Hore a dole, je to pocuvatelne uz aj na samohrajkach.
Nevím, jak jsme kdo náročný, nebo jak slyšíme zvuk klavíru, ale opravdu jsem ještě neslyšel ani jednu samohrajku, ani synth do nějakých 50.000,-Kč, jehož zvuk piána by mě ohromil.

Samozřejmě ja důležité vzít v potaz, k čemu ten zvuk používám. Jestli jako sólový nástroj, nebo jako součást celého ansámblu, či skupiny. Kdybych měl hrát na TheGrand Piano1 jen sólově, asi by mě to také přestalo brzy bavit. Ale na pozadí k němu si hodím lehce nějaký pad, nebo měkké smyčce, přidám trochu hallu a hle, dá se poslouchat, opravdu zní potom velmi dobře, tedy mně osobně.....
a když přidám i nějaký dellay, pak je to fakt příjemný hraní, vytváří opravdu silnou atmosféru.

To Kayko: 2500ka může být jistě dobrá a zajímavá, ale mít na ni a mít ji doma...ale to je asi jiná kapitola. :D

Jiří

Příspěvek od Jiří » 21 pro 2005 07:27

A ještě jsem k tomu zapomněl dát dovětek: u těch samohrajek to není pouze o zvuku piána, ale vzorky všech samplů jsou prostě asi jen pro děti a nebo pro ty, kdo neslyší. Tím nechci nikoho podceňovat, či urážet, ale když máte za několik let naposlouchané klasik piano, pak již jen těžko hledáte v simulaci něco podobného.

Třeba jsem byl ve svých skladbách nadšený z kytarových sól a vůbec ze zvuků kytar - přišlo mi to k nerozeznání, a když jsem skladby pouštěl kytaristům, jen se na mě ušklíbli a řekli, aniž bych se jich na cokoli zeptal - ty kytary jsou děsný.... některý z nich tvrdili, syntetický, ale příjemný zvuk, druzí řekli, syntetický a nepříjemný zvuk. Každý to vnímal podle svého ucha, podle své představy o zvuku daného nástroje.

A tak to asi bude i v této části fóra, můžeme si tu vykládat co je lepší, co je dobré, nebo snad i zlé, ale každý z nás má stejně o zvuku zcela jinou představu.

Mik

Příspěvek od Mik » 24 pro 2005 00:24

samplovat kytaru a piano, to je sakra rozdil...

Poshook

Příspěvek od Poshook » 24 pro 2005 10:27

ctim nazor, ze aj ten najhorsi a najskaredsi zvuk moze byt pri vhodnom pouziti tym najlepsim a najoriginalnejsim a naopak.
ak sa bavime o najlepsich imitaciach pian alebo kridiel, tak osobne som sa s niecim, co by ma nejako ohromilo v sw oblasti doposial nestretol.

velky problem vidim v mono kompatibilite sw pian. vacsina absolutne nepouzitelna (vratane hore spominanych). v tomto smere sa sw piana absolutne nechytaju na hw kolegov

dano

Příspěvek od dano » 24 pro 2005 11:19

Poshook: Moja rec, uplny suhlas. Aj ked si myslim ze Hypersonic na tom nie je az tak zle, no v kazdom pripade sa neda porovnat s HW.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 24 pro 2005 13:40

dano píše:Poshook: Moja rec, uplny suhlas. Aj ked si myslim ze Hypersonic na tom nie je az tak zle, no v kazdom pripade sa neda porovnat s HW.
hypersonic ma len jednu dynamicku vrstvu s dynamickym filtrom...takze je dost tazke sa na nom dobuchat k nejakemu ff pianu.

dano

Příspěvek od dano » 24 pro 2005 17:58

Poshook píše:hypersonic ma len jednu dynamicku vrstvu s dynamickym filtrom...takze je dost tazke sa na nom dobuchat k nejakemu ff pianu.
Jasne, ja som to bral v suvislosti s niecim normalnym v SW. nie som vobec dobry klavirista ani na to nemam klaviaturu a tak ked niekedy potrebujem zvuk klavira si uplne s hypersonicom vystacim. Alebo potom taham klavir z JV1010.

Mimochodom ono to plati nielen o klaviri, ale aj o strasne vela zvukoch. Ked hram na kamaratovom Ensoniq idem sa posrat. Tie americke masiny sa asi nikdy nenahradia SW, vzdy budu mat v sebe tu cudnu atmosferu a stavu.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 pro 2005 02:12

no .. ja mam tak nejak zase pocit , ze sw simulacie kvalitnych klavirov, su omnoho lepsie , ako HW .. HW simulacie su dobre az v takych cenach , ze mozno prestava byt zaujimave kupit simulaciu a lepsie je upit realny klavir ..

dano

Příspěvek od dano » 25 pro 2005 11:40

Pytkin píše:no .. ja mam tak nejak zase pocit , ze sw simulacie kvalitnych klavirov, su omnoho lepsie , ako HW .. HW simulacie su dobre az v takych cenach , ze mozno prestava byt zaujimave kupit simulaciu a lepsie je upit realny klavir ..
o akej cenovej triede u HW hovoris? aby som vedel ci tam patri napriklad Kurzweil 2600, alebo Roland RD700.

Jiří

Příspěvek od Jiří » 25 pro 2005 15:10

No já nevím.....ale když bych si měl koupit do svého panelákového 1+1 koncertní křídlo, asi by z toho neměli dobrý pocit ani sousedé, ani já, protože bych pak musel z nedostatku místa sedět pouze u klavíru.

Osobně, mě je v současné době bližší nějaká dobrá simulace sw, protože hw simulace jsou dost drahé. Ale musím říci, než do bytu dřevo, raději jeho simulaci. A to proto, protože si ten zvuk mohu dobře nahallovat, naefektovat a je to pak o něčem jiném.... Dcera má třeba doma piano, ale jsem rád, když přijdu domů a složím prsty do své klávesnice, i když jen s The Grand Piano1 od Steinberga. Když si k němu nabalím nějaký ten pad, nebo stringy do pozadí, pak to nemá chybu.....

K těm dobrým zvukům hw klavíru například osobně řadím - Clavinova2 od YAMAHY...

hmc3

Příspěvek od hmc3 » 06 bře 2007 16:54

Virtual Grand Piano - Art Vista , krásny zvuk, super presety, lepšie ako od Native Instr.Doporučujem......

demsky

Příspěvek od demsky » 29 kvě 2007 17:14

tento klavir je cisto matematicky model http://www.pianoteq.com

co sa tyka mna, kurzweil 4 MB stereo grand piano rule :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

vasek

Příspěvek od vasek » 29 kvě 2007 19:48

Jo to Virtual Grand Piano - Art Vista je fakt dobrý...

markuc
Vybavení

piána

Příspěvek od markuc » 07 črc 2007 03:57

Chlapi, máte ve všem pravdu. The Grand 1 od Steinberga se mi líbí, používám ho, ale občas nezapadne do muziky. Pokud teče do bot, použiju starej Kurzweil K 1000 (doporučuji ho pořád ještě brát vážně), ten se spojí v muzice s čímkoliv. Dále - nedá mi to a musím se vyjádřit k systematickému plivání na firmu M-Audio. Jedná se o divizi Avidu, který mimo jiné vnesl standart do oblasti počítačových střižen a třeba takové ProTools jsou také součástí tohoto koncernu. Na základě diskuze k tématu digitálních pian jsem si poslechnul dema z M-Audio Prokeys 88 a nepřijde mi to vůbec blbý, za ty peníze. A i kdyby, Behringer , se kterým M-Audio někteří z nás srovnávají, má taky ve svém sortimentu dost věcí, který prostě fungují a je jedno, co si o nich myslíme ... Ale ten Pianoteq je zatraceně dobrej, připomíná mi ze všeho nejvíc krásně sejmutý Boesendorfer ze starých, v Německu natočených desek mé oblíbené kapely Oregon (doporučuji všem)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 07 črc 2007 10:50

Synthogy Ivory a jeho expanze The Italian Grand Expansion Pack.
A nejlepší simulace/syntéza piána, která zabere málo místa (narozdíl od Ivory), je zde již zmíněný Pianoteq.

Odpovědět