Jake jsou nejlepsi napodobeniny klasickeho klaviru?

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 črc 2007 13:29

markuc : skus ale klavesnicu na prokeys .. ta je hrozna ..

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 07 črc 2007 14:04

Pytkin : rád věřím, neměl jsem možnost vyzkoušet. Řeším dilema, rád bych se po letech vrátil k piánu a nevím, jestli koupit jen masterkeyboard, nebo digitální piáno. Měl jsem Fatar SL 880, nebylo to zlý, ale byl poruchovej a servis u nás moc nefunguje. Dál se nabízí Doepfer, to bude asi dobrý, ale je to drahý a vypadá to jako kufr od vrtačky. Piána jsou taky dobrý až v té vyšší cenové kategorii, navíc vše od Yamahy mi zní jako mp3 (měl jsem Motif ES a dal jsem ho pryč), Rolandy mě taky serou s tím jejich nadýchaným krásnem, Kurzweily mají poruchový klávesnice a Ensoniqy se přestaly vyrábět (škoda, to byla firma ! Mám od nich TS-10, SD-1, SQ-2, MRRack a to vše zní super). Třeba mi někdo poradíte, jak byste tuhle situaci řešili vy ? Je pravda, že dnes je těch simulací dost a ten Pianoteq fakt ujde, ale zase by nebylo špatný mít něco, co se strčí do zásuvky a hraje to samo...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 črc 2007 15:14

markuc : ensoniq myslim pouzival fatar klavesnice .. co sa tyka dobrych klavesnic tak dost dobre vsetci hodnotia oberheim .. ono tazko v tomto radit .. kazdy hlada nieco ine .. mne sa trebars yamahy pacia :)

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 07 črc 2007 15:29

Pytkin, svatá pravda. Ensoniq používal výhradně klávesnice Fatar a nebyly s nimi problémy. Tenkrát asi měl Fatar poněkud větší odběry a taky byl prakticky bez konkurence, na Frankfurtu měli vždycky stánek jako kráva. Dnes je asi Fatar v poněkud jiné kategorii, přece jen je to Ital. Mě se v tom jejich SLku dvakrát posral ten centrální čip, kterej jsem si nakonec vyměnil sám, je tam destička jako v telefonu, ale na ten čip jsem čekal dva měsíce ! Servis tenkrát v Čechách zajišťoval pan Libor Dršata a ten zásadně nebral telefony a odpovědět na email byla pro něj operace na měsíc. Teď jsem koukal na net a Dršata už nefunguje vůbec, dal se na pojišťovnictví. Jinej servis jsem nenašel. Oberheimy neznám, to může být dobrej typ, díky !

aum generator

Příspěvek od aum generator » 08 črc 2007 07:39

oberheim midi keyboardy sa uz nevyrabaju...okrem par kusov predrazenej mc3000 uz asi nenajdes v obchodoch nic...
jihad on riaa & soza.

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 08 črc 2007 13:19

Jasně, už jsem na to koukal. Není to nikde, ale vypadají skvěle, mohlo to být docela maso.

fova

Příspěvek od fova » 08 črc 2007 21:32

MC3000 a MC1000/76 jsou stale v prodeji. V CR prodava Oberheimy www.organservis.cz, v Nemecku www.musicstore.de

MC1000/88 a MC2000 jsou uz takrka nesehnatelne a vyroba byla zrejme ukoncena.

Me se nedavno podarilo koupit snad posledni MC2000 v Evrope :-) a jsem maximalne spokojeny. Vice o tom zde: http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?t=5857&start=15

aum generator

Příspěvek od aum generator » 09 črc 2007 19:43

fova: mne pisali asi pred pol rokom z viscount ze vyroba vsetkych tychto oberheim midi keyboardov je uz ukoncena. takze predava sa uz len to co ostalo niekde na sklade.
jihad on riaa & soza.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 22 srp 2007 18:28

A máte někdo zkušenost s NORD STAGE?
Slyšel jsem velkou chválu právě na jeho klavírní simulaci....
Hrál ste na něj někdo?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 led 2008 00:14

Po delsi dobe jsem doma vyhrabal asi 200megove Total Piano ze Siedlaczka a mam pocit, ze to je supr. Hrozne me bavi s tim hrat, protoze mi to hodne pripomina pianino, co je u moji babicky, zvlast kdyz si tam hodim trochu rozhasenej microtuning:) Tady sem nahral jen letmo nejakej kousek a zkusil trochu naefektovat.

Siedlaczek Totalpiano

EDIT: hm, mozna jsem to prehnal trochu s efektovanim a kompresi. tady je jeste sucha verze: Siedlaczek Totalpiano nofx

EDIT: Jo jeste jsem do ty ukazky zapomnel napsat, ze jsem to klasicky piano podlozil samplama uderu klapek (v ty knihovne je spousta takovyhle blbin). To tam podle me dava velkou cast charakteru.

demsky

Příspěvek od demsky » 03 led 2008 10:38

a to si kde prisiel na to ze Kurzweil ma poruchove klavesnice? Maju tiez Fatar mechaniky.

nord stage je super, kvalitna klaviatura a award winning piano roka, ako aj ostatne zvuky.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Cyril

Příspěvek od Cyril » 03 led 2008 10:52

Amorph: moc hezky! Ty gigabajtovy knihovny super hyper nejlepsich kridel mi nekdy prijdou trochu sterilni (ni akoustik piano napr.)... tohle zije! To si musim poridit.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Martin

Příspěvek od Martin » 30 bře 2008 01:08

A jak se vlastně používá tak obrovská knihovna jako je např.Synthogy Ivory Grand Piano s expanzí (více jak 60GB) nebo takový EAST WEST "Quantum Leap Pianos" 270GB !!!
Na to musí být samostatný počítač nebo co?

Slyšel jsem NI Piána a The Grand, ale nějak mě ta kvanta GB nepřesvědčila při aranžích. Jednoduše ty klavíry vůbec nefungují.
V multirežimu nepoužitelné .

Pro sólovou hru to ale bylo velmi pěkné a příjemné hraní.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 bře 2008 03:31

Martin: Ivory se používá normálně ;) Zapnu to, načtu požadovaný druh piána podle určení a hraju, žádná věda. Máš asi pravdu v tom, že nejlepší zážitek z toho člověk má při sólové hře - má to svůj zvuk a když se na to dá i nějaký pěkný reverb, zní to skvěle. Je dobré, že při instalaci si můžeš vybrat, jaká piána nainstalovat, takže já používám třeba jenom Studio 7ft (nějaká Yamaha myslím) a tak to nezabírá tolik, asi jen 11 GB.

fova

Příspěvek od fova » 31 bře 2008 10:03

Ivory je sice na nekolik DVD, ale je to kolekce, podobne jako kolekce ruznych zvuku u sampleru. U Ivory jsou v zakladni instalaci celkem 3 druhy pian (Bosendorfer, Yamaha C7 a Steinway) a kazde z nich je jeste v nekolika variantach (4-vrstve samply, 6-vrstve samply, zapnuty pedal, vypnuty pedal, atd.). Takze ve skutecnosti hrajes v realnem case treba jen s 300MB pianem.

Co se tyce te pouzitelnosti, tak muj nazor je, ze samplovany zvuk pekne zni, je vhodny pro jednodussi solove hrani, ale v mixu s jinymi nastroji nebo pri mnoha vzajemne znejicich tonech uz mohou nastat problemy.
Matematicky modelovany zvuk (synteza) zase nema na poslech pekny zvuk, ale da se bez problemu pouzit do mixu nebo do slozitejsi harmonie.
Prikladem samplovaneho piana je prave Ivory a prikladem syntezy je Pianoteq.
Zatim soucasna technologie neni schopna efektivne nasimulovat zvuk skutecneho piana.

Kazdy by si mel pianovy software vybirat podle toho, kam ho bude pouzivat. Idealni je mit ve studiu vice ruznych moznosti.

Odpovědět