Orchestralne slaciky

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 04 črc 2006 10:24

sakra ja som niekde mal link na sample orchestra nejakej hudobnej univerzity alebo niecoho takeho... ale ani zanic to neviem najst :x
ale boli to len sample a maping by si musel urobit sam ....

edit: MAM TO! http://theremin.music.uiowa.edu/MIS.html

nunu

Příspěvek od nunu » 04 črc 2006 10:47

kexik ses spatne vyspal ne???? Jen jsem podotknul ze bych uz do samplu nedaval penize a radsi je setril.Aby vynikla jejich kvalita je treba mit dobrych jeste spoustu dalsich veci.Hodne lidi chce porad lepsi a lepsi samply,pritom by jim stacil lepsi harwer,coz je i zasrana zvukova karta,nebo efektovy procesor,ktre maji na vysledek nemaly vliv...

Jinak se pta na toto: chcem sa spytat, ci niekto nemate, alebo neviete ci by sa dali niekede stiahnut nejake dobre, ale fest dobre sample orchestralnej slacikovej sekcie ?

Mas dojem ze dobra,fest dobra kolekce bude free ???Nikdo si tu nehonil ocas a nepovysoval se,tak si to ani ty prosim tak neber.Po precteni ten prispevek prosim smaz.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 04 črc 2006 11:06

nunu: Ne zcela chápu jakej vliv má na kvalitu samplů/pluginů zvuková karta ... Rozdíl v přehrávání mezi kartou za 3000,- (např ESI) a za víc peněz není tak markantní aby se z toho člověk oběsil. Ve výsledku se song vyexportuje digitálně ven a karta jeho zvuk vůbec neovlivní ne?

nunu

Příspěvek od nunu » 04 črc 2006 11:27

Rozdil tam bude kazdopadne v jemnych tranzientech a hlavne v citelnosti.S levnou kartou se zvuk ve slozitejsich pasazich ve vyslednem mixu sleje dohromady,je necitelny,hure se definuje.S dobrym DA prevodnikem zustane stale stejne citelny a rozliseny jak pri dvou nastrojich tak ve zmeti celeho orchestru.Dal je ma zkusenost takova ze nezalezi az tolik na samotnem samplu pokud je dostatecne kvalitni,ale vetsi vahu osobne prikladam efektovym procesorum,ktere maji pro mne vetsi smysl.Byly doby kdy jsem si hodne hral se samplama,vsti mne uplne obeslo,z toho jsem nevyzkousel nic.V dnesni dobe samply pouziju taky,ale v mnohem mensi mire a opravdu si vybiram jenom ty,ktere jsou pro mne jak s oblibou rikam vyzivne...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 črc 2006 11:29

Ja jsem kdysi pouzil sf2 Cadenza strings (par sf2 ensemble i solo nastroju). Nasel jsem je na hammersoundu http://www.hammersound.net/
Neni to uz na profi urovni, ale z free veci patri urcite k tem lepsim.

Vill_Bajn

Příspěvek od Vill_Bajn » 04 črc 2006 11:40

Solarfall píše:sakra ja som niekde mal link na sample orchestra nejakej hudobnej univerzity alebo niecoho takeho... ale ani zanic to neviem najst :x
ale boli to len sample a maping by si musel urobit sam ....

edit: MAM TO! http://theremin.music.uiowa.edu/MIS.html
Ano, toto som uz pozeral. Aj som si stahoval nejake sample...stahoval si ich aj ty? V jednom subore je nahratych viac tonov, treba to este dodatocne strihat?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 črc 2006 12:01

Vill_Bajn: no jasne, musis to nastrihat a pak naladovat do nejakeho sampleru, pokud s tim chces nejak seriozne hrat/skladat. Coz neni az tak malo prace, jestli to ma znit dobre. Skoro bych rek, ze se ti vyplati spis sf2, kde to mas pripraveny.

Mozna bys mohl jeste upresnit, na co ty smycce potrebujes.

Vill_Bajn

Příspěvek od Vill_Bajn » 04 črc 2006 12:13

Amorph píše:Vill_Bajn: no jasne, musis to nastrihat a pak naladovat do nejakeho sampleru, pokud s tim chces nejak seriozne hrat/skladat. Coz neni az tak malo prace, jestli to ma znit dobre. Skoro bych rek, ze se ti vyplati spis sf2, kde to mas pripraveny.

Mozna bys mohl jeste upresnit, na co ty smycce potrebujes.
Ano, chcem to vyuzivat na seriozne komponovanie. S tym samplovanim uz neni problem potom, to uz som tisickrat robil :)
Na to sf2 sa chcem spytat...daju sa sf2 skonvertovat do wavu alebo aiffu?
Je na nete na to software?

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 04 črc 2006 12:13

hej je to taky polotovar... ale zadarmo je to celkom kvalitne, ale uz som to pocuval dost davno takze si to moc nepamatam...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 črc 2006 12:22

sf2 je archiv samplu s popisem mapovani a dalsich nastaveni. Takze kdyz ho otevres ve vhodnem nastroji, tak z nej samply vytahnes, ale nejak mi nedochazi, proc bys to delal.

Hm, na seriozni komponovani bych ale opravdu uz koupil aspon toho Vitouse nebo neco podobneho.

dano

Příspěvek od dano » 04 črc 2006 12:26

Vill_Bajn píše:Ano, chcem to vyuzivat na seriozne komponovanie...
toto ale nemyslis vazne ze? konkretne myslim to slovo "seriozne". lebo ak ano, tak podla mna sa nic seriozne neda robit tak, ze namiesto prejdenia celej cesty sa rozhodnes pre takuto skratku... na serioznu robotu treba aj seriozne nastroje a je teraz uplne jedno ci HW alebo SW. az na to ze pri HW by si neriesil ci niekde rozdavaju PSR 290, ale rovno by si kupil nieco ovela lepsie.

ale ved koniec koncov to raz aj tak zistis sam... ale takto si mozes aspon usetrit zatazovanie compu stahovanim sraciek a miesto na disku mozes vyuzit aj lepsie.

PS: keby ti o tu serioznost naozaj islo, tak nepolozis taku otazku... ale pohoda, je to len moj nazor, nech sa dari.

dano

Příspěvek od dano » 04 črc 2006 12:27

Solarfall píše:hej je to taky polotovar... ale zadarmo je to celkom kvalitne, ale uz som to pocuval dost davno takze si to moc nepamatam...
solarfall myslis ze by si tie sample mohol pouzit ako solo zvuky bez zabalenia do inych a stale by si sa nemusel hanbit?

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 04 črc 2006 12:44

dano: na tu otazku zial neviem odpovedat pretoze si tie zvuky uz nepamatam.. viem len ze sa mi vtedy zdali celkom OK ...ale ja nie som expert na orchestralne zvuky...
ved si skus pokusne nieco z toho stiahnut a vyskusaj...

Vill_Bajn

Příspěvek od Vill_Bajn » 04 črc 2006 12:45

dano píše:
Vill_Bajn píše:Ano, chcem to vyuzivat na seriozne komponovanie...
toto ale nemyslis vazne ze? konkretne myslim to slovo "seriozne". lebo ak ano, tak podla mna sa nic seriozne neda robit tak, ze namiesto prejdenia celej cesty sa rozhodnes pre takuto skratku... na serioznu robotu treba aj seriozne nastroje a je teraz uplne jedno ci HW alebo SW. az na to ze pri HW by si neriesil ci niekde rozdavaju PSR 290, ale rovno by si kupil nieco ovela lepsie.

ale ved koniec koncov to raz aj tak zistis sam... ale takto si mozes aspon usetrit zatazovanie compu stahovanim sraciek a miesto na disku mozes vyuzit aj lepsie.

PS: keby ti o tu serioznost naozaj islo, tak nepolozis taku otazku... ale pohoda, je to len moj nazor, nech sa dari.
Aby nedoslo k nedorozumeniam...
s komponovanim vseho-vsudy na kompe da sa povedat ze len zacinam...asi osem rokov komponujem pre realne nastroje, takze ked som pred par rokmi objavil ze existuje nieco take ako sampel a tak, znamena to, ze sa do veci nerozumiem zas az tak dobre, nie som profik v oblasti komponovania na kompoch. Slovo "seriozne": Samozrejme, nejdem komponovat pomocou takychto samplov nic, co by mi malo vynasat financny zisk, to by som asi nestahoval z netu a kupil si o mnoho lepsiu zvukovu nez nejaky SBLive co mam...
Sample a toto vsetko by som potreboval najma na robenie demo verzii skladieb, ktore skoncia bud v mojom disku, alebo na nejakom napalenom CD.
K tej mojej prapovodnej otazke ohladne slacikov: fest dobre sample v ramci toho, ze budu free a na nete.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 04 črc 2006 12:56

Ze by to bylo vedrem? Zase vidim prispevky typu "kup si hw, to je jediny reseni a nevopruzuj profiky samplama".

Will_Bajn se ale pta uplne normalne - daj se sehnat?
Ja rikam - proc ne? Treba na bici je volne ke stazeni NSkit7free, coz je myslim skvela sada, treba je neco v podobne kvalite i na smycce....
Bohuzel neznam zadny dobry free orchestralni samply:(

Odpovědět