"Přírodní nástroje" - VST

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 11 led 2008 12:28

Jo a na basy bych pridal East West Hardcore Bass. U tech perkusi bych uipresnil, ze RA primarne na perkuse neni (i kdyz par jich obsahuje), na ty ma East West Storm Drum.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 led 2008 12:30

sorry ze trosku uhybam, ale prirodni nastroje v nazvu tematu me docela pobavily :-) za prirodni nastroj povazuju klacek, kterym busim do jinyho klacku, nebo kdyz mlatim sutrem do jinyho sutru, maximalne jeste steblo travy, kdyz ho chytnu mezi prsty a foukam do nej, nebo nejakej opravdovej roh, nebo mozna jeste "otloukej se pistalicko" :mrgreen: ale jo, taky si nekdy (vlastne docela casto) nemuzu vybavit to spravny slovo

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 11 led 2008 12:55

"adam_kurutz: covece, to jsi nekde vycet nebo spekulujes? Ja mam pocit, ze kontrabas hraje uplne od podlahy. To jak si to pak orezes v mixu je druha vec. "
este raz - kontrabas v jazze nehra frekvencne "od podlahy" pretoze sposob akym sa aranzuje jazz ktory ma korene v jazzovom triu vobec nerata so subbasmi,pretoze s vylahcenymi bicimi a klavirom by to narobilo poriadny zvukovy bordel.
jediny ucel kde sa tato nizka frekvencna informacia pouziva je v ramci orchestru,a tam sa na neho nehra sposobom,ktorym sa hra v jazze a ktory ja nasamplovany v trilogy ako acoustic bass

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 11 led 2008 12:56

biscuit : ja ked som prvykrat videl nazov topicu tak som myslel ze to bude o Native Instruments :D:D:D

toxin

Příspěvek od toxin » 11 led 2008 14:02

Zkus Hypersonic 2 podle mého moc povedené VSTéčko Najdeš tak skoro vše cos psal.

http://www.steinberg.net/152_1.html

v nejbližší době se chystám na tohle :
http://www.audiocity.cz/clanek.php?id=98

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 11 led 2008 14:48

jejda tady se rozebíhá vášnivá diskuse.... to jsem celkem rád i když už si svoje favority hledám z toho co jste napsaly :wink: hlavně se
děkuji všem za pomoc nějak se to pokusím(aspoň něco....).......... "sehnat"....
Naposledy upravil(a) S_Bühler dne 11 led 2008 14:54, celkem upraveno 1 x.

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 11 led 2008 14:51

biscuit píše:sorry ze trosku uhybam, ale prirodni nastroje v nazvu tematu me docela pobavily :-) za prirodni nastroj povazuju klacek, kterym busim do jinyho klacku, nebo kdyz mlatim sutrem do jinyho sutru, maximalne jeste steblo travy, kdyz ho chytnu mezi prsty a foukam do nej, nebo nejakej opravdovej roh, nebo mozna jeste "otloukej se pistalicko" :mrgreen: ale jo, taky si nekdy (vlastne docela casto) nemuzu vybavit to spravny slovo
no jde o to že toto forum je hlavně o elektronice, syntetyzátory a jiné pekelné mašinky a krabičky...... no a tak jsem trošku záměrně zvolil jako kontrast slovo "přírodní"...chápu že nástroje které jsem popsal nejsou přírodní... klarinet, hoboj, flétny, dudy smičce, kytary..... ale rozhodně jsou PŘÍRODNĚJŠÍ než většina "pekelných mašinek"

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 led 2008 14:54

teda ta tvoje cestina! nejen ty hrubky ale i vyrazivo :-) snad nastroje AKUSTICKE ;) no pravda, neni to zrovna cesky slovo :-D

TAP

Příspěvek od TAP » 11 led 2008 15:05

biscuit píše:teda ta tvoje cestina! nejen ty hrubky ale i vyrazivo :-) snad nastroje AKUSTICKE ;) no pravda, neni to zrovna cesky slovo :-D
http://www.pravidla.cz/iy.php

není to zas tak složyté
(sorry za OT)

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 11 led 2008 15:08

TAP píše:
biscuit píše:teda ta tvoje cestina! nejen ty hrubky ale i vyrazivo :-) snad nastroje AKUSTICKE ;) no pravda, neni to zrovna cesky slovo :-D
http://www.pravidla.cz/iy.php

není to zas tak složyté
(sorry za OT)
popravdě.... mlvím česky, mám české rodiče, narodil jsem se v česku, žiju v česku, přece se za čecha nepovažuju :lol: 8)

TAP

Příspěvek od TAP » 11 led 2008 15:10

I rovníkový černoch může umět dobře česky :-)

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 11 led 2008 15:13

i rovnikovy cernoch muze byt cech :D:D

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 11 led 2008 15:13

Já sem zapřísáhlý moravák co sabotuje češtinu:) a už bych se o tomhle OT raděj nebavil, nebo mě někdy zase zjebe že dělám OT ve vlastním tématu....:(

peteness

Příspěvek od peteness » 30 led 2008 00:08

Motu ETHNO - docela mazec. Zní to jak Kurzweil (tak dobře).
http://www.motu.com/products/software/ethno/videos.html

fova

Příspěvek od fova » 30 led 2008 11:38

Jak psal Amorph mam NI Kontakt 3. Je to sampler, ktery muze bezet jako samostatna aplikace, tak i VSTi plugin do sekvenceru.
Jsou tam podle me hodne slusne dechove nastroje - fletny, trubka, saxofon a dalsi. Ty dechy jsou puvodem z Vienna kolekce.
Klasicke piano a e-piano mi tam prijde hodne slabe. Organy nejsou uplne zle. Klasicka basa je tam take a docela jde.
Smyccove nastroje mi tam prijdou slabsi jako asi ve vsech samplerech. Zatim jsem nenasel zadny program, ktery by me v tomto uspokojil a asi ani zadny neni. Napodobit housle je snad to nejtezsi, co muze byt.

Jestli chces prirodnejsi nastroje tak doporucuji i perkuse (bonga, triangl, rehtacky, ad.), ktere jsou velmi pekne zpracovane v rozsirujicim balicku Latin Percussion k EZ Drummeru. EZ Drummer ma pro tebe vyhodu ze je velmi jednoduchoucky a ma i kolekci jiz hotovych smycek.

Co se tyce zvuku klasickeho piana, tak na klasicky koncertni zvuk mi sedi Synthogy Ivory nebo jiz zminovany Malmsjo Acoustic Grand. NI Akoustik Piano je podle recenzi mirne horsi.
Na popovy zvuk pian moc nevim. Asi Sampletank HQ Piano (Je zdarma!) a mozna i piano z Kontaktu.

E-piano pouzivam z NI FM8, coz je softwarova simulace stareho syntaku Yamaha DX7. Pro jine e-piana se muzes mrknout na NI Electric Piano.

Vsechno, co jsem ti tu napsal jsou VST pluginy do Cubase.

Podle me si porid pro zacatek Kontakt a nejakou dobu s nim budes spokojeny. Nezni to uplne realne, ale je to dost dobre.

Odpovědět