"Přírodní nástroje" - VST

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
S_Bühler

"Přírodní nástroje" - VST

Příspěvek od S_Bühler » 10 led 2008 21:18

zdarec, moc se neorientuju v různejch vst mašinkách a tak podobně....
chtěl bych trochu změnit hudební formu hudby co teď dělám. Chtěl bych do svojich novejch skladbiček dát nějaké živější a přírodnější nástroje ale absolutně nevím kde to vzít. uvažuju samozřejmě o melodických nástrojích :wink:
hlavně mi jde o celej symfonickej orchestr -tj. harfa, smyčce, dřeva, žestě.... ale taky třeba nějaké druhy klavíru, kytar, skotské dudy, různé typy, fléten, varhany, basa - myslím basu na kterou se hraje ne nějakej synth :) teď mě nenapadají další nástroje ale ještě si možná vzpomenu....

A teď otázka: existuje nějakej software který má všechno todleto (kromě reasonu...o tom už vím...) kterej má celkem realistickej zvuk jako původní nástroje....... A nebo existují nějaká VST která jsou tak nějak komplexní a obsahují toho víc než jenom třeba samotný klavír, kytaru a podobně...???

btw: pracuju v cubase: tak něco co se dá mrdnout do cubase pokud víte, ať můžu dělat rovnou v tom

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 led 2008 21:30

Tohle se resi nejlepe pomoci sampleru s nasamplovanou bankou tech realnych nastroju. Sampleru je hafo sw i hw a samplebank taky. Napriklad NI Kontakt a jeho nastrojova knihovna zvlada vsechny nastroje, co jsi psal v obstojny kvalite. Hm teda krome tech dud, ale ty mozna pribyly ve verzi 3, ktera je rozsirena o etnicke nastroje. To by ti moh rict Fova, kterej ho ma. Ja mam verzi 2.

Jeste pocitej s tim, ze kvalitne sejmuty nastroje - tzn. vetsinou kazdy ton zvlast v nekolika vrstvach dynamiky, zerou hodne mista na disku i ram.

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 10 led 2008 21:42

ok sampler.... no popravdě s tímto jsem ještě v životě nedělal a na nové věci jsem blbej jako tágo... :roll: neexistují nějaká VSTčka????
ten sampler možná též zkusím pokud se mi podaří ho sehnat, ale nevím mňo...:-(
btw: ramky a disku mám teď HAFO :lol:

nooly

Příspěvek od nooly » 10 led 2008 21:42

na orchestr doporucuju VSTi east west orchestru, dobra kolekce, ktera hlavne dobre zni... nevyhoda - je to drahe.

http://www.eastwestsamples.com/details.php?cd_index=797

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 10 led 2008 21:48

S_Bühler píše:ok sampler.... no popravdě s tímto jsem ještě v životě nedělal a na nové věci jsem blbej jako tágo... :roll: neexistují nějaká VSTčka????
ten sampler možná též zkusím pokud se mi podaří ho sehnat, ale nevím mňo...:-(
btw: ramky a disku mám teď HAFO :lol:
napis kolko mas ram a HD a napisem ti co mozes pouzivat,pokial nemas aspon 2 gb ram tak na Dobre nasamplovabe nastroje zabudni

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 10 led 2008 21:51

mám dva měsíce nové PC:) právě jsem dokoupil giga ramky takže 2GB Ram mám.... HD mám 250 GB takže řekněme teď už jenom asi 200 GB + 500 GB exter.... myslím že to na něco už bude stačit
BTW: na zvukovou kartu se ale raděj neptejte, to čeká na brigádu :wink:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 led 2008 21:51

I sampler muze byt VSTi ;)

nooly: spatne hledas. Pro veci od East West doporucuju jedine soundsonline. Ted maj navic akci s 50% slevama http://www.soundsonline.com/EWQLSO-Plat ... PROB1.html
A samozrejme neni potreba hned platinum. Pro zacatecnika uplne staci Silver, ktera stoji necelych 200 dolaru. No a jelikoz ma asi 3 giga, tak se to vali vsude na torrentech. ups..

Btw. prave instaluju Gold Pro XP...

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 10 led 2008 21:53

Amorph píše:I sampler muze byt VSTi ;)

nooly: spatne hledas. Pro veci od East West doporucuju jedine soundsonline. Ted maj navic akci s 50% slevama http://www.soundsonline.com/EWQLSO-Plat ... PROB1.html
A samozrejme neni potreba hned platinum. Pro zacatecnika uplne staci Silver, ktera stoji necelych 200 dolaru. No a jelikoz ma asi 3 giga, tak se to vali vsude na torrentech. ups..

díky moc mrknu na to

Shodan

Příspěvek od Shodan » 10 led 2008 22:48

Na orchestr doporučuju Edirol Orchestral - malé, levné, hraje, stačí. :wink:
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

nooly

Příspěvek od nooly » 11 led 2008 09:52

Amorph píše: nooly: spatne hledas. Pro veci od East West doporucuju jedine soundsonline. Ted maj navic akci s 50% slevama http://www.soundsonline.com/EWQLSO-Plat ... PROB1.html

ten link sem dal proto, ze jsou tam dema na poslech, ne proto, aby to tam S_Bühler koupil, protoze vim, jakym zpusobem vic jak 90% lidi nakupuje. jako my dva. gold je skvely, urcite to diky kvalitnimu zvuku a vysoke pouzitelnosti upotrebis... a i 200 dolaru je pro me moc, DAW ktery pouzivam me stal ctvrtinu teto castky...

shodan - cece ten edirol mi prave prisel nic moc... ale proti gustu...

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 11 led 2008 10:54

no ak chces take all in one riesenie s kompromisom v zvukovej kvalite tak EWQL Colossus,to mas taky multi vst kde mas pohromade vsetky nastroje v slusnej,aj ked nie top kvalite..inak samozrejme bicie : scarbee imperial drums,FXpansion BFD,snad aj Artist Drums,na tvrdsiu hudbu trebars Drumkit from hell,a potom samozrejme Battery 3 na bicie akusticke ako aj elektronicke...
gitary :LPC guitars,mozno Yellow Tools Pure Guitars,ak potrebujes rychlo a kvalitne spravit dobre beglajty tak Steinberg Virtual Guitaris t1,2
Basy : klasicky Spectrasonics Trilogy na elektricke basy,maju trochu nevyhodu v tom ze akusticke basy su nasamplovane s takymi basmi ako nikde na nahravke nenajdes,takze potom uz len Will Lee Bass Library,alebo na akusticke basy Larry Seyer Acoustic Bass
klavesy : ak klavir tak pre mna urcite Malmsjo Acoustic Grand,potom trebars Steinway Piano B,ostatne vst su trochu chladne pokial sa bavime o klaviroch ,elektricke klavesy Scarbee Vintage Keys Collection,alebo overeny NI Electric Piano
orchester bez debaty EWQL Gold Pro XP,Edirol ma zmysel na niektore vyborne patche ked si odstranis tu tonu reverbu,niektore string patche z Halion String Edition
perkusie snad Wizoo Darbuka a Latigo,potom EWQL Ra /tam mas aj ethno nastroje ine ako perkusie/ ,EWQL Percussive adventures ..a uz spominana Battery 3

nooly

Příspěvek od nooly » 11 led 2008 11:56

adame, hezky jsi to napsal.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 led 2008 12:02

adam_kurutz píše:Spectrasonics Trilogy na elektricke basy,maju trochu nevyhodu v tom ze akusticke basy su nasamplovane s takymi basmi ako nikde na nahravke nenajdes,
Jak to myslis? Dik
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 11 led 2008 12:10

cyril : no tak ze akusticka basa ak sa nahrava jazz,nepotrebuje informaciu od
60 hz dole,pretoze celkova zvukova estetika nesmie ma tazku prdel..a tie v trilogy maju podobnu charakteristiku ako tie eletkricke kde ta informacia nejaky zmysel ma...naviac,aj keby si robil inu hudbu ako jazz s tou akustikou z trilogy,tak taky tucny low end jednoducho nie je vlastnostou akustickej basy uz od prirodzenosti

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 11 led 2008 12:25

adam_kurutz: covece, to jsi nekde vycet nebo spekulujes? Ja mam pocit, ze kontrabas hraje uplne od podlahy. To jak si to pak orezes v mixu je druha vec.

Odpovědět