Syntetizer- točim knofliky

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
jusuf

Re: Syntetizer- točim knofliky

Příspěvek od jusuf » 27 lis 2013 18:31

Pre Venom je softvér, ktorý viac-menej prehľadne ukazuje štruktúru synťáku :

Obrázek
cesta signálu :
OSC1-3>Mix>Filter>Amp

OSC1-3 sa navzájom "skresľujú" cez FM, sync, RingMod;
Časové priebehy Filtra , Amp (zosilenia) , Pitch (výšky tónu) sú menené "obálkami" - Envelope (Env);
Pravidelné zmeny Filtra, Amp, Pitch riadi LFO.

Podľa mňa by Jazzym mohol napísať konkrétny knoflik, ktorý neni jasný...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 lis 2013 19:01

To je samý trpajslik a minigitarista .. určite aj piko bubeník by sa tam našiel :lol: ked som ten syntak prvykrát zapol normalne som sa zlakol či to vobec pojde hrať klávesami jeden zvuk .. a asi som pochopil už , čomu sa hovori samohrajka ..jasom si doteraz myslel že samohrajka je to čo ma integrovane repraky . :wink: ale toto je samohrajka.
jusuf píše:Pre Venom je softvér, ktorý viac-menej prehľadne ukazuje štruktúru synťáku :
odhadujem že až tak za mesiac sa pokusim Venom spojit s počitačom , to CD zo softom ani nemam , musim stiahnuť.
jusuf píše: .. Podľa mňa by Jazzym mohol napísať konkrétny knoflik, ktorý neni jasný...
V podstate v tomto štádiu už mám dosť informácii , ktore musim spracovať pokusmi. Ale ak ešte zvladnete tak
Filter Keytrack .. trošku objasniť
a potom tu pravu stranu s tlačitkom
Sync Mode ..OFF/2/3/2+3
Unison on/off
Glide on/off

lavender

Příspěvek od lavender » 27 lis 2013 19:33

miesto toho co si mohol sam objavovat a badat, tu zabijas cas s tym ze cakas ze ti niekto da vsetko az do huby.

bassline

Příspěvek od bassline » 27 lis 2013 20:00

jazzym píše:Myslím že stačí také prvotné nasmerovanie , čo s čím súvisí aby som neostal dlho na začiatku.
Počas tvorby zvuku na bežnom subtraktívnom synťáku nastavuješ procesy, ktoré je možné rozdeliť do štyroch skupín:

- Generovanie
- Filtrovanie
- Modulovanie
- Efektovanie

Generovanie: Na začiatku máš nejaký zdroj zvuku. Začínaš aktivovaním oscilátorov a nastavením ich priebehov. To je bod odkial získavaš zvuk s určitou začiatočnou farbou. Táto začiatočná farba zvuku závisí aj od nastavenia ďalších rôznych parametrov, ktoré patria k oscilátorom. Už v tejto fáze silno ovplyvňuješ aký zvuk dostaneš.

Filtrovanie: Konkrétny zvuk z oscilátorovej sekcie môžeš ďalej upravovať. Filter ti na základe niekoľkých parametrov "vyzobe" určité spektrum vo zvuku.

Modulovanie: V tomto procese používaš rôzne modulátory, ktoré má synťák k dispozícii. Jedným z nich, ako som písal v tom dlhom príspevku, je obálka - ENVELOPE. Pre modulátory nastavuješ rôzne parametre, ktoré ovplyvňujú množstvo a charakter modulácie parametru, ktorý synťák dovoľuje modulovať - napríklad parameter CUTOFF zo sekcie filtra. Proces modulácie obálkou máš teda popísaný v mojom predošlom príspevku. Možeš mať viac modulátorov a každý z nich môže modulovať iný parameter, alebo skupinu zadefinovaných parametrov.

Efektovanie: Vygenerovaný, zfiltrovaný a zmodulovaný zvuk môžeš ešte osoliť efektami - Delay, Reverb, Chorus, Flanger, Distortion, atd. Veľa synťákov ponúka vstavanú efektovú jednotku, takže nemusíš používať externé FX na docielenie priestoru, echa, mohutnosti, atd.

Schému parametrov Venomu a do ktorej kategórie patria máš v PDF prílohe. Podľa tohto budeš vedieť kam koncepčne patria parametre ktore nájdeš aj priamo na hw paneli Venom-u.
Přílohy
venom.pdf
(738.79 KiB) Staženo 14 x

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 lis 2013 21:07

už sa mi celkom dari meniť zvuky podla mojich požiadaviek , vyrobil som z " warm lead " celkom slušné píštalky skoro až fujaru 8)

Dosť to pomohlo čo sme si tu vysvetlili, teda vy mne. Dakujem pjekne :wink:
už viem aj to že ked dam AEnv Release na max (Infinity), tak si možem odskočit na wecko :wink:
a ked dam FEnv Release na infinity tak funguje len pokial je AEnv Release nastavene. už vim skoro šecko :mrgreen:

MDudas

Příspěvek od MDudas » 27 lis 2013 21:27

jazzym píše:..jasom si doteraz myslel že samohrajka je to čo ma integrovane repraky . :wink: ale toto je samohrajka.
:lol: :lol: :lol:
Samohrajka, to je plazova kapela-in-a-box - solo, doprovod, bicie. :wink:

- Filter Keytrack - vysoke, stredne a nizke tony casto potrebuju mierne inu reakciu filtra - keytrack je "sledovanie klavesy" - teda nejaky pomocny parameter, ktory sa plynule meni na klavesnici podla polohy klavesy zlava-doprava. umoznuje to napr. agresivnejsie filtrovat basy a menej vysky a pod.
- Sync Mode ..OFF/2/3/2+3 - urcuje, ktore oscilatory su spolu synchronizovane - Off -ziadne, 2 - bude 1+2, 3 bude 1+3 a 2+3 jej jasne... (iba usudzujem)
- Unison on/off - asi prepina mono/polyfoniu - to vyskusas lahko
- Glide on/off - nejaka jeho forma glissanda/portamenta. Niekde sa musi nastavovat rychlost sklzu medzi tonmi a musi to byt v rezime mono.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 lis 2013 22:02

MDudas píše: - Unison on/off - asi prepina mono/polyfoniu - to vyskusas lahko
na polyfoniu je osobitne poly /mono (on/off)

Unison ked zapnem ON , je signal hlasnejší a na OFF je to tichšie akoby dva trošku rozladene signaly

Glide sa nastavuje on/off aj "Glide time" potenciometrom , ale zmeny som zatial nezaznamenal
edit: aha jasnee , Glide určuje prechod medzi tónmi pri monofonii :P

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 lis 2013 23:14

Unison nema priamo nic s poly/mono, to ze na niektorych syntakoch zapnutie unisonu vypne polyfonny rezim (cize viac klaves hra naraz) je druhotna vec, na spuste syntakov to tak nieje

Unison - viachlas... v praxi to znamena ze ked stlacis klavesu tak s unison vypnuty. ti hraju len tie 2 alebo 3 oscilatory ktore venom ma... ked Unison zapnes, v podstate ti zacnu hrat tie oscilatory zdvojene (respektive strojene, zostvorene - podla toho kolko hlasi unison rezim to ma... totos a pouziva na to aby zvuk znel tucnejsie, sytsie... este by tam mala niekde byt moznost "unison detune" - to navzajom od seba viac rozladi tie jednotlive hlasy) na to unison detune mozno nebude priamo knob, mono na to treba ist niekde cez menu, treba pozriet manual

asi defaultne neni to rozladenie skoro ziadne tak preto sa ti to zda "hlasnejsie" ... proste unison si predstav tak ze mas nalriklad 4 Venomy cez seba ovladane 1 klavesnicou :)))) zjednodusene povedane:-))

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 lis 2013 00:49

dendy píše: suboscilator to je taky pomocny 3 minigitarista, co hra to iste co ti dvaja "hlavni" ale povedzme o 2 oktavy nizsie ...
to uz je ale predsa BASISTA ! :)

Odpovědět