Unison, Supersaw

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 pro 2007 20:09

nie nieje.. ma hodne powerfull arpegiator ale primarne je to proste synth ... nieje to workstation ...

aum generator

Příspěvek od aum generator » 23 pro 2007 23:32

bassline píše:No ved mne ide prave o to ako to funguje v sucasnosti, to znamena unison vo VAckach a soft synthoch...studoval som niekolko manualov a furt som sa dozvedel to, ze unison prehrava urcity pocet hlasov naraz jednou notou, ale aby to malo efekt - tucnost, tak kazdy hlas musi byt voci sebe rozladeny...
podla mna nemusi byt rozladeny o nejaku konstantu.
a moze byt inak nielen rozladeny, ale aj (alebo iba) fazovo posunuty.
rozladovat o konstantu podla mna nema moc pekny efekt podla mna, lebo to vytvara take dost pravidelne vzory. napr ked jeden rozladis o 0.5 Hz a pustis ho s povodnym nerozladenim, tak budes presne pocut ze to co sa s tym zvukom deje sa deje presne pravidelne s periodou 0.5 krat za sekundu (co je podla mna dost otravne (ak to nieje sync s rytmom) a hlavne moc pravidelne a nudne...podla mna je dobre ten detune nejako modulovat v case. asi klujdne nejaky maly random plynulo premenlivy . . .
aj ked pri 16 voice unisono je to uz asi tak zlozitym sposobom pravidelne ze uz je to pre ludsky mozog nepravidelne...
jihad on riaa & soza.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 pro 2007 23:47

ano tak tak.. jaj mam tiez dajradsej rozladovane zvuky kde sice vies ze je to robene cez unison / detune ale ten "vzorec" tam nenajdes... proste to huci a duni ako riadny hoover :-))

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 pro 2007 00:57

dendy píše:to unison a ta "nahodnost" pri starych analogoch su imho 2 rozdielne veci.. ta "nahodnost" tam je aj ked je unison vypnuty, je dana proste nestabilitou analogove oscilatora, VAcka to casto simuluju funkcion nazvanou "analog drift" alebo "osc analog" a podobne (roland sh32) ... finta je v tom ze ked ti hra len 1 oscilator tak tu nestabilitu nepocujes, pretoze odchylky su radovo mensie ako 1 cent .. ale ked zapnes unison a hra ti povedzme 8 hlasov naraz, odladenych o radovo 10 centov, tak ked potom este kazdy s hlasov ma vlastny "drift" a kolise tak na celkovom zvuku sa to prejavuje prave tou zivostou, organickostou...
v principe mas pravdu .. len chcem doplnit ze ta organickost je pocut aj bez unisona .. to je to co robi analog analogom .. ked ho nahras do sampleru a hras .. tak hra stale ta jedna vzorka .. ked ten ton hras na analogu .. on stale zije .. proste je to v tom citit ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 pro 2007 01:00

hej to je fakt ..

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 24 pro 2007 02:40

To je pravda :)

Odpovědět