Volba sampleru/recorderu pro live hraní

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
amigo

Re: Volba sampleru/recorderu pro live hraní

Příspěvek od amigo » 15 kvě 2011 09:54

Dobry den, rad by som sa spytal na jeden konkretny model multitrackoveho rekordera: FOSTEX MR-8mk2. Chceli by sme ho s kapelou vyuzivat presne ako spominany HEXáci na koncertoch pustat v tracku (husle, zbory, vokaly, loopi...) tak aby to cele obsluhoval bubenik a dokazal si do svojich sluchatok primiesat klik.

Ten FOSTEX ma zaujal hlave kôli cene nasiel som ho za cca 320eur.

Oplati sa to kupit na takyto ucel?
Mate stym prosim niekto nejaku skusenost?

pripadne poradte nejaku inu alternativu okrem notebooku ten nechceme

Dakujem

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 kvě 2011 00:22

so spominanymi HEXakmi sme to zrovna pred mesiacom riesili , ze by chceli vymenit svoj TASCAM za nieco nove (a na tascame sa uz zacali srat cinchove vystupy) .. Kord D888 uz presrali , ten neni v ponuke .. Prehladali sme vsetko mozne a zistili sme , ze nic porovnatelne neni v ponuke .. Tak sme sa nejak zamyseli nad tacamom a dudo zistil , ze su tam nejake jackove vystupy , takze tascam dalej zostava v zluzbe :)

amigo : na tom fostexe neviem ci sa da namiesat iny pomer do sluchatiek ako do vystupu .. prestuduj navod .. mne sa to nechce hladat .. ale pozeral som na vsetky obdobne hracky na trhu a skoro ziadna to nevie ..

jusuf

Příspěvek od jusuf » 16 kvě 2011 10:36

Pytkin, a to majú ten spomínaný Tascam 788 ?

kexik

Příspěvek od kexik » 16 kvě 2011 12:48

amigo, mr8 poznam (stary, nie mkII), dobra masina, fakt dobry zvuk. debilne sa vytahuju tracky do pc, obsluzny softver je otrasny, nechova sa to ako standardny usb memory device. navyse stopy su mono pcm (co by az tak nevadilo, ale prekvapi)

do sluchatok NEPRIMIESAS klik, sluchatka hraju detto ako vystup, vystup to ma len jeden, aj na spdif ide to iste ako na analog. sluchatka len maju extra regulaciu urovne. sluchatkovy zosilovac to ma STRASNY a ani kvalitne citlive sluchatka na tom nehraju tak hlasno ako by mohli a reprodukcia pri volume na maxe je skreslena. to je v zasade hlavne minus.
nahravky su ale SUPER, plne porovnatelne s kvalitnou zvukovkou, podotykam ze to ma 24bit prevodniky, aj ked zaznamenane wavy su 16bit...
facit: dobry geret ale nie na koncertovy playback, ale ako field recorder pre akusticku kapelu alebo solo muzikanta.
btw koli hlucnosti treba vymenit hdd za iny, my sme tam strcili 2.5" toshibu (bolo treba kupit redukciu 3.5-2.5 a ATA 44 na 40pin)
mkII uz ma flash pamat, tam to neni tema

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 kvě 2011 12:56

jusuf : ano ..

jusuf

Příspěvek od jusuf » 16 kvě 2011 15:12

jusuf : ano ..
Huraaa, huraaa, aj ja mam taký, budem slávny... !! :-) ..fakt to pre mna funguje jak dobra referencia...

Darí sa vám / im nejak exportnúť stopy do PC ? Vraj sa nedá použiť SCSI na 788 na prepojenie s PC...
Tip : Ja mám v TASCAMe malý notebookový disk, pripojený redukciou IDE 3,5 > 2,5 - a prístroj je teraz tichý...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 kvě 2011 16:21

jusuf : pokial viem , tak to tam normalne nahravaju v realnom case .. ten korg D888 bol fajn .. ten mal nornalne USB a po pripojeni si videl obsah disku ..

Odpovědět