Volba sampleru/recorderu pro live hraní

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Logan

Volba sampleru/recorderu pro live hraní

Příspěvek od Logan » 17 kvě 2010 16:36

Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu s výběrem sampleru. Ve své podstatě asi ani nejde přímo o sampler, potřebujem něco, na co můžeme nahrát už hotový podklady ve vyšším rozlišení a použít to při hraní k pouštění samplů. Tudíš potřebujeme, aby to přehrávalo několik stop se samostatným výstupem pro každou. V oblasti tohoto hardwaru se zrovna neorientuju, takže bych ocenil rady a doporučení.

Díky

tomy45

Re: Volba sampleru/recorderu pro live hraní

Příspěvek od tomy45 » 17 kvě 2010 20:52

Podla mna asi najvyhodnejsim riesenim je laptop + ableton (prip. iny sekvencer soft) + zvukovka s 8 out, napr. MOTU 828MK2 USB sa da uz lacnejsie kupit alebo ine lacnejsie ci drahsie varianty.

Divajz ktory by mal samostane vystupy na kazdu stopu, ako spominas, by bol drahsi ako spomenuta kombinacia. Teda aspon podla mojich znalosti.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 17 kvě 2010 21:00

myslím že do určitého objemu dát a určitého počtu výstupov by to mohol dobre zastúpit aj obyčajný HW sampler

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 18 kvě 2010 08:56

Jde o to jak dlouhý audio stopy tam budete mít a co s nima chcete během vystoupení všechno vyvádět. Pro tenhle účel bych koupil nějakej použitej multitrack HW recorder, na midi.cz jich je mraky. Pokud to chcete jen přehrávat, je sampler zbytečná komplikace. Za peníze, za který se dá pořídit jetej HW recorder jen tak nedáš do kupy stabilní notebook a zvukovku.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 18 kvě 2010 10:25

Problem s HW multitrack recordery je ten, ze maji hodne vstupu, ale obvykle jen jeden, vyjimecne dva stereo vystupy.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 kvě 2010 11:07

najlacnejsi je asi Korg D888 ... celkom fajn masinka .. 539 EUR

http://www.thomann.de/de/korg_d888.htm
Obrázek

delay

Příspěvek od delay » 18 kvě 2010 11:17

A ty jednotlivý výstupy má míchat zvukař na akci? Jeslti ano, tak je to podle mě kravina... zvukařoj raději jen jednu lajnu.

Logan

Příspěvek od Logan » 18 kvě 2010 11:24

Souhlasím, že sampler není ta pravá volba, nepotřebujem nic víc než přehrát vložený stopy. Je však důležitě, aby šli směrovat do jednotlivých výstupů. Zvukařovi by se tak poslali 2 lajny R + L a bubeníkovi minimálně klik. Zvukař nic míchat nebude, to je samozřejmě blbost, dostane pravou a levou. Jde o to, aby z toho šli vytáhnout ještě stopy jen pro bubeníka (klik, případně něco dalšího podle potřeby).

Možnost notebook + zvukovka jsme zvažovali, negativum na tom je, že je to zdlouhavá instalace a příprava. Kolikrát máme před vystoupením kvalt (kdo hraje dobře ty skluzy zná) a náš bubeník není zas tak odvázanej z toho, že kromě skládání bicích a zapojování triggerů by ještě někde startoval windows a nuendo, ovládání taky není košér a notebook navíc nejde zarackovat.

Ten Korg se mi líbí, něco takovýho jsem přesně hledal, ještě jsem dostal nabídku na Roland VS-890 z druhé ruky v podstatě za stejný peníze jak ten Korg, ale ten Korg se mi líbí víc o něco... co vy na to?
■ HW: ESI MAYA44e, Tapco S5
■ SW: Nuendo 4.3, Battery, Guitar Rig 3, Amplitube 2/Metal, WaveLab 6, T-Racks 3 Deluxe
■ Projekty: http://bandzone.cz/torment

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 18 kvě 2010 11:28

Korg vypada zajimave, jen skoda, ze jen 16bit, ale pokud to chcete jen na hrani a ne na nahravani, tak to asi fungovat bude.

delay

Příspěvek od delay » 18 kvě 2010 11:30

Tak, když není problém v penězích, tak kus HW bez OS a SW je vždycky lepší volba - na live hraní.

kexik

Příspěvek od kexik » 18 kvě 2010 12:39

z nuenda moc dobre hrat nejde, nema realtime playback. ableton je ovela lepsi, eventualne fruity studio v live mode.
laptop zarackovat nejde ale obycajne pc ano, vratane monitora. navyse ak do neho vrazis nieco tak banalne ako m-audio delta 1010lt, nebudes mat nikdy problem so stabilitou ani latenciou. treba akurat k nej zbastlit breakout box, alebo kupit deltu 66, ak ti staci 6 vystupov
ovsem naklady sa vysplhaju takmer k cene toho korga, ktoreho vyhodou je kompaktnost a robustnost. vyhodou pc riesenia je lepsia audiokvalita a viac moznosti pouzitia (cez pc mozes napriklad efektit dalsie kanaly)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 kvě 2010 13:53

Logan : dosli za mnou HEXaci , ze uz im doslihuje TASCAM 788 a chcu nahradu .. Tak sme s hubertom popozerali co je na trhu a tento KORG D888 je asi najdostupnejsi .. Tak som si to od neho hned pozical a musim povedat ze je to celkom fajn zariadenie .. okrem toho ze sa to celkom rozumne ovlada , dokonca aj efekty su pouzitelne , cize vydim celkom aj vyuzitelnost dakde v skusobni na jednoduche nahravanie ..

co sa tyka live pouzitia :
1/ super rychlo to otvara songy .. sipkami chodis v zozname, das load a za 1-2 sekundy je to loadnute a mozes dat PLAY ..
2/ sluchatka hraju dost hlasno .. Takze bubenik si ich moze dat rovno do tohto playera (v HEXe to cele obsluhuje bubenik) .
3/ velka vyhoda je , ze cez USB sa pripojis rovno na disk (mass storage) .. Normalne vidis obsah disku .. cize si v pocitaci pripravis podklady (8 stop) , len ich skopirujes na disk prehravaca , vytvoris novy projekt , do kazdej stopy natiahnes pripraveny wav a je to .. ziadne zlozite prehravanie a synchronizovanie z pocitaca do prehravaca .. fakt je to parada ..

Logan

Příspěvek od Logan » 18 kvě 2010 14:08

jj, ten se mi líbí zatím nejvíc, koukal jsem ještě na toho Rolanda VS890, ale ten mi na to live hraní příjde míň vhodnej.
■ HW: ESI MAYA44e, Tapco S5
■ SW: Nuendo 4.3, Battery, Guitar Rig 3, Amplitube 2/Metal, WaveLab 6, T-Racks 3 Deluxe
■ Projekty: http://bandzone.cz/torment

syncro

Příspěvek od syncro » 18 kvě 2010 14:31

Obrázek

Dlouhá léta jsem přesně pro tenhle účel používal Fostex d108. Je to osmistopý hard disk recorder, má odnímatelný frontpanel, takže si můžeš ovládání položit třeba na masterkeyboard nebo k bubeníkovi a vlastní mašina je někde v racku. Je super stabilní, dobře se ovládá (transportní tlačítka plus display), rychle načítá, hard disk má v šuplíku, takže je můžeš snadno měnit a je ověřeně bezproblémový. Umí i MIDI synchronizaci, což rozšiřuje možnosti...

Teď jsem přešel na notebook s Abletonem, což má výhodu pro jamování. Pokud ale máte pevně dané struktury písniček a chcete opravdu jen doprovodné stopy a klik, doporučuji standalone hdr. Z druhé ruky bude stopro levnější, než adekvátní notebook se zvukovkou a Abletonem. Můj d108 je na prodej, tak se mi klidně ozvi do pošty.

Jen můj názor, Saša

boro

Příspěvek od boro » 01 čer 2010 14:19

asi pred polrokom som riesil otazku, ako na live hranie: notebook, alebo nejaky hardware (spominany korg). Som rad, ze som sa rozhodol pre NTB, lebo jeho moznosti vyuzivam.

Odpovědět