Ableton Live 8

Vše o programu Ableton
Sonority
Příspěvky: 209
Registrován: 06 led 2005 11:50

Příspěvek od Sonority »

taky me vyhovuje ta strohost designu. V zapalu hry na podiu, v ne prilis dobrych podminkach, dusnu, spatnych odposlechach, zari reflektoru, oslepeni z projektoru a vysvetlovani chlapikovi, proc nezahraju Orliky je vymazlenej design to posledni co me pomuze. Takze to ze vsechno vidim tak nejak transparentne a hned se zorientuju na monitoru, coz je pro me klicove a zajisti urcita % casu a energie, ktere muzu vyuzit jinde. A pak si zajdu na vystavu uziteho umeni druhej den:)

Didgenaut
Příspěvky: 36
Registrován: 06 bře 2008 22:22

Příspěvek od Didgenaut »

nevíte kde by se dal sehnat ten controller?

Uživatelský avatar
rmn
Příspěvky: 12
Registrován: 07 črc 2008 13:13

Příspěvek od rmn »

přemíra grafiky zase zbytečně zatěžuje PC,podle mě.Nechci na to koukat ,ale používat k tvorbě.)))Takže steny na designem mi přijdou nesmyslné...
Na pokraji naprostého šílenství
Polepený peřím
Z oškubaných andělů
Uprostřed náměstí
V davu přihlížejících
Snažím se ztratit
Pod nohama pevnou zem
A vzlétnout

Didgenaut
Příspěvky: 36
Registrován: 06 bře 2008 22:22

Příspěvek od Didgenaut »

4rmn:cože? jak by nějaká jednoduchá 2D grafika mohla zatěžovat PC :-)

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

rmn: no ono to bez toho koukani jde tezko, s tim neco delat :)

Uživatelský avatar
BS
Příspěvky: 992
Registrován: 23 kvě 2006 12:17

Příspěvek od BS »

tak ono si tam staci dat skin jakej se cloveku libi, zejo. ja valim furt na ten default, a menit ani nemusim, prijde mi to ok.

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Příspěvek od EXCOM »

Didgenaut píše:4rmn:cože? jak by nějaká jednoduchá 2D grafika mohla zatěžovat PC :-)
co je to jednoducha 2D grafika? :) je to bitove pole a co reprezentuje je nepodstatne.. v kazdom pripade nejake percento si to zozerie, lebo sa musi prekreslovat a kazdy skin si svoje % vyziada lebo sa musi prekreslit pokazde ked nastane zmena.. su to ale smiesne zataze pri dnesnom HW...

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

presne, operovat zatazou CPU pri sucasnych procesoroch je hovadina, myslim, ze to nebude ani o percentach ale skor o promile.
okrem toho Ableton Live pri svojej "najchudobnejsej" grafike zerie ako aplikacia stale podstatne viac ako vacsina graficky presperkovanych DAWs.
je to dane jednak nedostatocne prepracovanou optimalizaciou na viacjadrove systemy a jednak uplne inou engine, ktora pocita priebezne nie len procesy, ktore sa deju, ale aj ktore by sa mohli diat (kedze Live je podstatne interaktivnejsi ako jeho kolegovia)

nailer
Příspěvky: 24
Registrován: 23 zář 2003 22:36

Příspěvek od nailer »

hlavne at je to stabilni od zacatku nebudem muset zase cekat 14 verzi, nez to vychytaj ...

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

nailer píše:hlavne at je to stabilni od zacatku nebudem muset zase cekat 14 verzi, nez to vychytaj ...
tento problem je ale u skoro vsetkych audio aplikacii

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Příspěvek od Ondra P. »

ja sem nikdy se stabilitou u abletonu nemel problemy...
ale co uz par tydnu testuju 8cku tak to jeste potrva do ostry verze , takovejch bugu co toma je fakt hruza ....

nailer
Příspěvky: 24
Registrován: 23 zář 2003 22:36

Příspěvek od nailer »

ekeaze píše:ja sem nikdy se stabilitou u abletonu nemel problemy...
ale co uz par tydnu testuju 8cku tak to jeste potrva do ostry verze , takovejch bugu co toma je fakt hruza ....
jezkovy voci :-/

teprv nedavno jsem upgradoval ze 7.0.3 na 7.0.14 a konecne zmizely mouchy, ktery me fakt otravovaly - treba duplikovani trochu slozitejsich stop mi shodilo live pokazdy. takze ted jsem docela spokojenej, ale novy featury z 8 hodne rad privitam, jen zas cekat rok, nez se to doopravuje ...

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Ableton Live 8

Příspěvek od Poshook »

ja mam ostru 8smicku odkedy vysla a vobec na nej nerobim, pretoze je nestabilna a na viacjadrovych MacPro vykazuje "prispatost", ktora sa prejavuje v oneskorenych reakciach na uzivatela - proste klinem mysou a cakam jak idiot - nieco ako ked je system vyhuleny na 99% a clovek sa pokusa myskou cosi zapnut/vypnut...
okrem toho je tu dost zasadny problem s latenciou, takze ked clovek pracuje s midi keyboardom a nahrava midi v realnom case, uprostred rozrobeneho projektu (cuduj sa svete) zrazu latencia jak svina...
dalsim problemom je zataz CPU, ktora je zase o kus vyssia ako pri predoslej verzii, co je u Live trend, ktory potvrdzuje, ze nove ficury lepia na stare jadro bez snahy ho prekopat - hlavne s ohladom na vyuzitie realneho vykonu dnesnych systemov. A nakoniec cena, o 50% drahsi upgrade ako doteraz!!!
Zatial pre mna 3 minus pre Ableton a boh ho ochranuj, ked pride Logic 9 s novymi audioficurami

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Re: Ableton Live 8

Příspěvek od Ondra P. »

Tet jsem taky delal chvilku v Live 8 a vsimnul jsem si ze tam VSTi syntaky zerou dvakrat vice CPU jak treba v Reapru... fakt to jo divny ta 8cka... o latenci nemluve pod 512 bufferu se nedostanu v Reapru krasne 128 i mene bez praskani... nevim co stim udelali ale je to vlastne temer nepouzitelny kdyz to tolika zere... jeste ze sem ji nekoupil zustanu asi u 7cky dokavad stim neco neudelaj...
jinak treba Massive v abletonu 8%cpu v Reapru 4% ... Largo v abletonu 30% v Reapru 10%... fakt to je podivny...

Uživatelský avatar
upman
Příspěvky: 1625
Registrován: 08 zář 2004 16:29
Vybavení

Re: Ableton Live 8

Příspěvek od upman »

No ja jedu uz chvilku jenom na 8-ce a zatim nepozoruji zasadni problemy, krome 2 padu do modra ze zacatku. CPU mi zatim staci (od te doby, co mam PC3x, tak skoro VSTi nejedu), takze zatim problemy s vykonem nemam. Je ale fakt, ze oproti 7-ce je to zrout zdroju. Mam 2-jadro.

Odpovědět