Eurovision Song - konec pro Čechy.

Informace o vašich akcích a koncertech
Kermitak
Moderátor

Re: Eurovision Song - konec pro Čechy.

Příspěvek od Kermitak » 24 črc 2009 17:22

Wohma píše: Ja se ale od zacatku bavil o komercni muzice v radiu, tak nevim, co sem cpes sboristky. Schvalne jsem psal "ceska scena" ci "ceska pop music", ze je vsude relativne dost lidi s dobrym hlasem vim, ale v televizi a radiu se jich nejak nedostava.
A jasne, ja jsem presne typ, kterej posloucha radio a nic jinyho nezna :D A proto posloucham treba doom metal nebo post-rock, toho jsou radia plny :roll:
Nikam nic necpu a je mi jedno, o cem ses bavil ty. Reagoval jsi na muj prispevek, ktery zas reagoval na tohle:
"Je mi moc líto, že naši pop zpěváci a především zpěvačky takový materiál nemají a takové kvality nejsou schopni."

Ty holky o kterych jsem psal pak sly zpivat do ruznych kapel, at uz rock, pop, nebo neco jinyho a takovych jsou minimalne stovky. Takze jen poukazuju na to, ze neni pravda, ze by u nas nebyly popovy zpevacky neceho podobnyho schopny, to je vse.

S tim radiem jsi nejak ulit, reagujes na neco, co nikdo nenapsal.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 24 črc 2009 17:29

SoundsFine píše:Naši nemají potřebu?
A Andrew Lloyd Weber a další velká jména tu potřebu mají? Zamysli se ...
He? promin ale obsahu ty tvy reakce vubec nerozumim :)
Jinak k ty otazce - ano, presne tak , jak jsem psal, nemaji potrebu, co se ti na tom nezda? Mam par kamaradu a kamaradek, co zpivaji, zpivaji dobre a opravdu tu potrebu nemaji. Proc by meli?
SoundsFine píše:Yohanna je tuctová? Já ji tedy věřím úplně všechno.
Jen jeden "blbej" příklad na rozsah hlasu:
Řekni mi, kolik takových zpěvaček bylo za poslední 3 kola v ČR a SK v národních kolech nebo v jiné soutěži, kteří zazpívali v písni několikrát za sebou plným hlasem D2 (nikoliv hlavovým, falzetem) Yohanna to dává absolutně v pohodě a navíc bylo vidět jak velkou ještě má rezervu a možnosti.
Pokud vím tak v ČR je pouze L.Bílá, která D2 s přehledem a plným tónem zazpívá, Absolonová to taky dává, ale je to na hraně a už hodně nepříjemně řezavé (viz představení Drakula).
Mrkni třeba Ani Lorac a pak G-Strinx. G-Strinx je vedle Ukrajinky úsměvné "školní představení"
Opravdu netusim, kdo z nasich se umistil jak v jake soutezi, nezajima me to. Jen si myslim, ze rozsah neni to prave kriterium pro hodnoceni kvalit zpevaka (a zvlast v popu), podle me jsou dulezitejsi jiny veci (barva hlasu, frazovani, sebekontrola, nadhled).

Wohma

Příspěvek od Wohma » 24 črc 2009 17:37

Uz vicekrat jsem se presvedcil, ze s tebou je jakakoli debata marna :D Ja koncim :)

S-CORE

Příspěvek od S-CORE » 24 črc 2009 17:44

Kermitak píše:prislo mi to spis jak nejaka cirkusova show nez porad, ktery by mel mit neco spolecneho s hudbou.
Teď jste přesně vystihl moje pocity :)

Mno já nevím, na jedu stranu je to škoda, ale když jsem viděl minulý rok reprezentovat za Českou republiku kapelu GipsyCZ, tak jsem měl dost...

Možná je to tak lepší..
FruityLoops studio expert :D

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 24 črc 2009 17:44

Wohma: good

kexik

Příspěvek od kexik » 24 črc 2009 17:59

suhlasim s pytkinom v tom, ze v nasich koncinach presadeny mainstream predstavuje pre zbytok sveta neakceptovatelny odpad. plati ako pre cechy, tak pre slovensko. takze ak budu nasich reprezentantov volit masy, vysledok bude katastrofa. a zrejme nemame ani dostatocne civilizovanu kulturnu politiku na to, aby bol odborny vyber naozaj objektivny a nebol vybrany kamarat toho s najvacsim perom. takze zasa nic...

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 24 črc 2009 22:51

Pytkin píše:Pikey : z toho co bolo u nas vo vybere , mi prisla fajn Maria Cirova ..
pripadne , ked som pozeral tie finale eurovizie , tak by sa tam mozno aj uzivili G strinx (davam do pozornosti ze to zlozil KAYKO a mixoval Ecson Waldez)

Ja iba upravim, ze tvorba a aranz bola spolocna praca s EW a zvuk robil Ecson sam.

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 24 črc 2009 23:06

SoundsFine píše:
Kermitak píše:Jasne ze tu mame vyborny hlasy, akorat nemaji potrebu se producirovat v Eurovizi (a ja se jim nedivim, jit tam mi prijde za trest)
Jinak nezlobte se na me, jen to jen muj nazor, ale ta Johanna mi prijde ze ma uplne nezajimavej tuctovej hlas :]
Naši nemají potřebu?
A Andrew Lloyd Weber a další velká jména tu potřebu mají? Zamysli se ...

Yohanna je tuctová? Já ji tedy věřím úplně všechno.
Jen jeden "blbej" příklad na rozsah hlasu:
Řekni mi, kolik takových zpěvaček bylo za poslední 3 kola v ČR a SK v národních kolech nebo v jiné soutěži, kteří zazpívali v písni několikrát za sebou plným hlasem D2 (nikoliv hlavovým, falzetem) Yohanna to dává absolutně v pohodě a navíc bylo vidět jak velkou ještě má rezervu a možnosti.
Pokud vím tak v ČR je pouze L.Bílá, která D2 s přehledem a plným tónem zazpívá, Absolonová to taky dává, ale je to na hraně a už hodně nepříjemně řezavé (viz představení Drakula).
Mrkni třeba Ani Lorac a pak G-Strinx. G-Strinx je vedle Ukrajinky úsměvné "školní představení"
Az na to, ze G -STRINX, nie su spevacky a navyse zvuk v sale bol uplne niekde inde, hlavne spev v klipe je posunuty nizsie.
Za pesnickou a aj zvukom si stojim, co sa dialo na podiu, za to moze reziser. Ale by som Ta rad upozornil na velkost sceny a moznosti podia co Ti asi kapanek uslo.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 25 črc 2009 00:32

Kayko: Proti písni samotné nemám absolutně nic, poslouchal jsem to několikrát dokola a líbí se mi. Když si představím, že to zpívá zpěvačka, tak myslím, že by měla mnohem mnohem větší šance, než to co se vybralo a poslalo do Moskvy. Škoda, že ji pohřbyly nezpezpěvačky. Přesně jak píšeš: "G-Strinx nejsou zpěvačky." A vo tom to je. Práce EW je vždy na úrovni a profesionální a nikdy bych si ji nedovolil kritizovat, a víc se mi líbí. I to co dělá "jen na zakázku" dopadá daleko lépe než od kohokoliv druhého. Co se dělo na "akci" si skoro umím představit. Promiň, ale na mě to jako "školní besídka" tak trochu působí. :-(

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 25 črc 2009 00:47

Šestnáctiletá Olta Boka z Albánie ... podle mě nádherná píseň a výborná interpretace.
Originální klip, který visí na stránkách eurovision pak stojí taky za to vidět.
http://www.eurovision.tv/event/artistde ... event=1470
Tohle je však live z finále.
Skladba od A.L.Webbera pro letošní finalistku Jade Ewen.
Z této verze "My Time" mě běhá mráz po zádech.
O Jade už toho bylo docela dost napsáno, její životní příběh je neuvěřitelný, naštěstí s pohádkovým koncem.
Když jsem viděl její neuvěřitelně dlouhé nohy bohyně, říkal jsem si"dobře sis vybral Lloyde", pak jsem si přečetl její životní story a poněkud jsem se zastyděl. :oops:
video je zde:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i-RJc1i9 ... r_embedded[/youtube]
Naposledy upravil(a) SoundsFine dne 25 črc 2009 01:18, celkem upraveno 5 x.

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 25 črc 2009 10:26

Kayko, zvuk sa z youtube moc posudit neda, ale verim, ze ide o profi modernu produkciu, snahu o zaujimavy vizualny napad, ale... pesnicka sa mi osobne vobec nepaci, dokonca by som ju ani nenazyval piesnou, ma to jednu melodiu a de facto ziaden refren.
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

Wohma

Příspěvek od Wohma » 25 črc 2009 10:38

Vsechny pisne musi mit refren? :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 črc 2009 10:56

podla mna staci ked maju len refren :)

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 25 črc 2009 13:25

Wohma píše:Vsechny pisne musi mit refren? :)
ak hovorime naozaj o PESNICKE tak urcite,
naviac ak ma byt eurovizna hymnicka zapametatelna chytlava melodicky symbolicka atd atd atd

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 25 črc 2009 13:33

Inak pred par dnami prisla ku mne do studia holka, ze si chce naspievat podklad... prave preto ma song from Island zaujal :)

Odpovědět