Jean-Michel Jarre na Slovensku

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 27 lis 2008 11:30

SYNTHEX: ja B15 rad 9

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 lis 2008 22:17

KONCERT PERFEKTNY !!! JARRE ma ani v jednom z momentov nesklamal a tato koncertna snura je fantasticka... proste fakt slapal, vsetko zivak.... UZASNE z mojho pohladu... JE TO KRAL !!!

Unique

Příspěvek od Unique » 28 lis 2008 22:44

No, ja som sklamany... Zla organizacia, zvuk strasny a zo jarreho som mal niekedy pocit, ze hra dost random...

dano

Příspěvek od dano » 28 lis 2008 22:47

paradicka. ma to unasalo cely cas do ineho sveta... proste skvele. Jarre je len jeden...

inak... vela sedlakov nevedelo ze to bude len Oxygen album :-) a cakali hity... a hity neboli... a tak sedlane sadli do ML a odjachali sklamane :-)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 lis 2008 22:56

Unique : chujovske zorganizovanie menezmentu sportovej haly je jedna vec.. to ze isiel Jarre obcas mimo alebo neladil klaves bolo prave to najdokonalejsie na celkom koncerte.. predsa nikto nechcel aby pustil CD a hralo dokonalo :)

proste ten koncert bol spicka a to ako chlapci predviedli zivak veci co pozname z albumov, bolo viac nez na jednotku... spicka.. perfektne, nemam viac co k tomu dodat, napadaju ma len same superlativa...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 lis 2008 23:07

Pytkin : pravdepodobne to bolo jeho podium, tento isty kamion stal aj pred sportovou halou... tak prepokladam ze si to vsetko stava na mieru presne, predsa len to zrkadlo aby nemali presne uchytene a laborovali kazdy koncert ci im bude slapat by bolo velke riziko si poziciavat podium..

cele to maju dobre zosynchronizovane

Obrázek

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 lis 2008 23:11

a teraz uz len treba sledovat blog kedy tam pridaju fotky z BA :)

http://aerojarre.blogspot.com/

SYNTHEX

Příspěvek od SYNTHEX » 29 lis 2008 00:03

mONOGRAm píše:SYNTHEX: ja B15 rad 9
no fajn , ja 1rad asi 6 alebo 7 pozicia
Eminent 310U Theatre+EH small stone phaser USA+TC M350 ; Eminent 510 De luxe+EH small stone phaser ZSSR+DR400 ; Oberheim OBXa ; Korg Polysix , ELKA SYNTHEX ; Roland JUNO-60 ; Roland JD800 ; Roland D50 ; Korg 01W ; Yamaha DX7II

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 lis 2008 00:49

Takze .. Moje pocity .. Som velmi spokojny .. Vyborny zvuk , vyborna show , vyborne svetla , zrkadlo super (az na chudakov na bocnych tribunach kery nevideli ani hovno) .. musim povedat ze excomovi furt hovorim ze jarre ma nahovno koncery, ze nic nehra .. tuto musim povedat ze konecne hral (i ked teda neslo o ziadnu virtuozitu), a nepretvaroval sa .. zvuk fantasticky .. absolutne som si vychutnaval vsetky zvuky .. musim povedat ze ma fascinuje eminent .. sem tam ma prekvapili solove zvuky z memory mooga .. detto degradovana uloha CS80 (kayko to by zvladla aj tvoja :) ) .. show sa mi zdala fakt super .. uplne dokonale doplnala tu komornu atmosferu ktora bola na podiu .. atd atd ...

takze u mna spokojnost

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 lis 2008 00:51

excom : o 23 sme sli okolo kamionov .. uz tam mali naskladanu celu tu konstrukciu .. mal si asi pravdu .. francuzske kamiony, cize asi si to vsetko doviezli zo sebou .. asi aj zvuk bol ten co si kupil venti .. ked som vosiel do saly , zdalo sa mi to ine .. ale vecer ked som to videl lezat vedla kamionu , tak mi to prislo ako to co ma venti .. a je to francuzska firma ..

dk

Příspěvek od dk » 29 lis 2008 01:24

uff, doteraz sa neviem spamatat z toho...
sedel som v 1 rade, 8ma stolicka a neviem si predstavit lepsi koncert.
Vyborny zvuk od spodkov az po vysky, splapali az pod kozu. Mnam, ten makky analog ma dostal.

Oproti albumu mi bolo potesenim spoznat dalsie detaily. Vratil som sa niekedy do detskych cias, ked sme sli do hvezdarne v hurbanove... premietali nam tam hviezdy a hral tam oxygene... Tych spomienok sa vynorilo teda dost.

Mna Jarre jednoznacne prekvapil, a to iba v superlativoch(siel som tam dost skepticky). Tie megakoncerty su divadlo, toto bolo real a uprimne. Normalne ten koncert poctivo odmakal a este si to aj uzival! Slubil vratit sa coskoro s dalsou snurou.

Jedna vec ma tiez este prekvapila. Nikdy by som nepovedal, ze niektore skladby na mna zaposobia tak silno! Relativne jednoduche melodie, ale ta energia co z toho isla... uff... iny svet...

Jarre je sympatak!

dano

Příspěvek od dano » 29 lis 2008 11:18

Pytkin píše:...i ked teda neslo o ziadnu virtuozitu...
Ak splna atributy virtuozity len sialene rychla a technicky namakana hra, tak Jarre virtuoz chvalabohu nie je (uplne mi stacia uchylaci ako Henry Toth ci Rick Wakeman alebo nedajboze Jordan Rudess).

Ak sa ale dohodneme, ze virtuoz nie je pojem iba o rychlosti a technike, ale hlavne o napadoch a uplne najhlavnejsie o prinose nioecoho co tu este nebolo, tak Jarre virtuoz rozhodne je!

kexik

Příspěvek od kexik » 29 lis 2008 11:23

virtuoz a napady? virtuoz je najdrahsi gramofon

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 lis 2008 11:54

dano : tak ako pise kexik .. virtuoz je instrumentalista .. ktory v zivote nemusi zlozit ani notu .. a komponista zase moze skladat komplikovane veci , ktore nemusi vediet vobec zahrat (na to potom potrebuje toho virtuoza :) )

Tamango

Příspěvek od Tamango » 29 lis 2008 12:04

vyborny zvuk? chlapci čo ste fakt hluchý? zvuk bolo to jediné čo mi celý koncert maximálne pokazilo ... mám rád jarreho v trošku komornejšej atmosfére a nie že z koncertu odchádzam polohluchý ako keby tam hral Rammstein a pri niektorých basoch som skoro so stoličkou cestoval medzi radmi ... fakt ... zvukárovi by som dal doživotie a trápil by som ho dennodenne tým jarreho anténkovým analógom ... niekedy som mal pocit, že na pár chvíľ tam bol až moc veľký analógový bordel ... poznám veľmi dobre Jarreho tvorbu (Jarre je jediný autor od ktorého mám len originály) a po niektorých pasážach som si naozaj vydýchol, lebo mi už začalo dvíhať dekel na hlave ... až na ten zvuk (podotýkam) bol koncert vynikajúci ... fantastická atmosféra doplnená vynikajúcim pódiom a svetlami ... bol som fakt unesený a konečne som na živo videl ďalšieho z mojich favoritov ... ďalšia fajka do zoznamu :-)

P.S. Musel som si pustiť Oxygene z CD a pripomenuť si ako krásne to hrá na normálnej hlasitosti pre atmosféru ...
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie ...

Odpovědět