PRISON BLUES

Informace o vašich akcích a koncertech
Zamčeno
carloff
Profesionál

Re: PRISON BLUES

Příspěvek od carloff » 24 úno 2012 17:26

Ja jsem celkem nastvany, ze sem nekdo naprosto anonymne muze chodit a plivat jed..kvuli tomu ze ma nekdo jiny nazor...
mam pocit ze se vsichni krome Soundsfine celkem alespon zhruba znamea vime, co jsme zac...
po zrale uvaze koncim s ezone do te doby pokud j takova moznost existuje, protoze to pro mne devalvuje Ezone na diskuze na Novinkach.cz
howg nashle nekdy priste...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 24 úno 2012 17:32

Kermitak píše:
PELF píše:Semafory nemají celosvětově standardizované jen barvy, ale i jejich rozmístění. Pro barvoslepé. Červená vždy nahoře, zelená dole. Bystřejší jistě zjistili již v autoškole.
V tom se pletes, standardu (minimalne barev) na dopravnich svetlech je nekolik.
syncro: +1 za samozvane arbitry umeni
V čem se pletu? Vždyť ty jen potvrzuješ to, co jsem napsal - ano, standardů kromě samotných barev je víc, mimo jiné i jejich rozmístění. Přečti si prosím znovu, co jsem napsal.

Nebo se snad někde používají i jiné barvy a v jiném pořadí?
Obrázek
Naposledy upravil(a) PELF dne 24 úno 2012 17:36, celkem upraveno 2 x.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 24 úno 2012 17:34

carloff píše:Muzu poprosit moderatory aby blokli z ezone clena soundsfine , kketry mne rasisticky urazi implikuje zidy jako male arogantni svine a schovava se za anonymitu?
a ja byl s tebou nekdy na vine? o to vic mi to prijde zakernejsi---

ty jo... 4x opravovat příspěvěk, vytrhávat věci z kontextu, převracet věci naruby,... to je hodně velký mindrák a pošramocené ego...
uff...

celá tahle tahle debata je tak trochu absurdní a přitažená za vlasy, je možná jedině na svobodném fóru, ale už jsem jednou použil citát:
"Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého", pokud karlofa mělo něco zarazit, pak tahle věta.
Ta se tě totiž skutečně týká a měl by ses ji snažit porozumět a spojit s panem týcem a uměním.

Končím, jsem vinen

syncro

Příspěvek od syncro » 24 úno 2012 17:35

SoundsFine: Téma je kontroverzní, proto logicky dochází ke střetu názorů. Pro mne v pořádku, i když už před předmětným příspěvkem je jasné směřování k flame war. Tvůj příspěvek, ke kterému patří výstraha:

"A tvé výkřiky mi připomínají takové ty rádoby židy, kteří ve dvacátých a třicátých minulého století okupovali a drancovali v Palestině.
Přečti si pár knih z té doby, třeba se v nich najdeš... taková <zde byla urážlivá formulace>, co si vidí sotva špičku nosu."

Nevadí mi odkaz na "rádoby židy", neshledávám v tom nic xenofobního ani rasistického. Vadí mi, že sofistikovanou formou implikuješ situaci, v niž by se tvůj názorový oponent měl poznat v tvé urážlivé formulaci. To považuji za rafinovanou urážku zhruba ve stylu: Kdybyste souhlasil, dovolil bych si vás poslat do řitního otvoru. Jsem přesvědčen, že můj postup je fér. Tvůj nesouhlas respektuji, pokud to chceš i po mém vysvětlení dále řešit, nabízím buď komunikaci formou pm nebo se obrať na jiného moderátora, ať vyvolá "moderátorskou arbitráž".

Hodně jsem zvažoval napomenutí carloffa za toho zbabělce, ale vzhledem k tomu, že tě opakovaně slušně vyzval, zda by ses mu mohl představit, tak jsem nad tím přimhouřil oči. Přesto bych příště uvítal, kdyby se tohle neopakovalo.

Děkuji, Saša

jackies

Příspěvek od jackies » 24 úno 2012 17:36

carloff píše: howg nashle nekdy priste...
Neblbni, díky tobě jsem se dozvěděl v tomhle tématu pár zajímavých věcí.
Já si z toho něco poučného vytáhl.
A o to myslím jde (alespoň mě)

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 24 úno 2012 17:38

OK Syncro, beru.

Omlouvám se.
Byla to nešťastná formulace.

syncro

Příspěvek od syncro » 24 úno 2012 17:39

SoundsFine: Děkuji za pochopení, Saša

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 úno 2012 18:55

Syncro, Kermitak: ad "arbitři umění" ... Je spousta skvělých, zábavných druhů umění, které pobaví atd. , o tom žádná a rád se taky bavím lecčím (i když umělci typu Týce, Černého mě moc nebaví ...ale to je jedno) ... Ale myslíte si opravdu, že se nedá konstatovat že jedno umělecké dílo (nebo typ uměleckých děl) je zjevně na vyšší úrovni, má mnohem hlubší, mnohotvárnější uměleckou rovinu a sdělení než jiné ? Anebo se to říct dá ? Jen nahlas přemýšlím ...

Můžeme odpovědně (a objektivně) říct že třeba píseň Luneticu není umělecky v takové lize jako třeba Mozartovo Requiem, nebo klasičtí Genesis apod. anebo se velmi pleteme když to tvrdíme ? (bez ohledu na to, že spousta lidí bude mít jistě větší požitek s Luneticem a to ostatní pro ně bude nestravitelné)

Nebo že třeba žánr moravské dechovky je sám o sobě fajn, ale nemůže nikdy dosáhnout hloubky, mnohotvárnosti a účinku jako třeba hudba mistrů romantismu apod ? Anebo je to zase blábol a obojí je na úplně stejné úrovni ?

Nebo že třeba konstatování že 1675. díl telenovely Dominika není na takové umělecké úrovni jak třeba Scorceseho filmy (např. Poslední pokušení apod ?) není objektivně pravdivé ?

Že srub, který jsem si postavil na zahradě je sice moc fajn, ale těžko se dá srovnávat s úrovní architektury Pražského Hradu, Versailles nebo Sixtinské kaple ? Taky hloupost ?

Anebo když dám na stůl talíř s ovesnou kaší, zapíchnu do ní bodlák, na ten přilepím červenou korálku a lehce to ohnu a nazvu to "Instalace - červený oves", že je to nejen srandovní a originální, ale je to zároveň i na úplně stejné umělecké úrovni jako sochy Michelangela nebo Rodina ?

Nic z toho se nedá objektivně dokázat a doložit nějakými čísly nebo absolutními hodnotami, to je jasné ... No ale zdá se to přesto být zjevné ... nebo ne ?

Samozřejmě nás to vede i k úplně základní otázce - co vlastně je umění ? :) (co ještě je a co už není) - a to už jsme úplně ztraceni. Je můj "červený oves" umění nebo ne ? :wink:

A pak už to asi vzdáme, stejně jako třeba Platon v dialogu Hippias větší kde se na 100 stranách snaží Sokrates s Hippiem marně dojít k tomu co je vlastně "krása" a co je a co není krásné ... :wink:

komasix

Příspěvek od komasix » 24 úno 2012 19:22

carloff píše:Ja jsem celkem nastvany, ze sem nekdo naprosto anonymne muze chodit a plivat jed..kvuli tomu ze ma nekdo jiny nazor...
mam pocit ze se vsichni krome Soundsfine celkem alespon zhruba znamea vime, co jsme zac...
po zrale uvaze koncim s ezone do te doby pokud j takova moznost existuje, protoze to pro mne devalvuje Ezone na diskuze na Novinkach.cz
howg nashle nekdy priste...
Bohužel mám potřebu napsat, že tenhle pocity naprosto sdílím. Naprosto opovrhuji názory některých členů a doufal jsem, že s podobným postojem se potkám na vesnici ve 4. cenové... (ne jen v tomto tématu) ,nebo lépe už nikdy. Možná mam trauma z postkomunistické konzervatoře, ale styl hodnocení "moderního" umění mi opravdu způsobuje žaludeční obtíže. Umění je okamžik a schopnost, schopnost vyvolat emoci, schopnost zachytit okamžik.Toho, kdo dokáže pochopit "umění " pouze jako krásu v galerii na plátně a odmítá se zamýšlet na širším smyslem, je mi svým způsobem líto. Ano je to můj problém, proto se zároveň omlouvám za svoji potřebu napsat to... většinou nemám potřebu tyhle citová témata komentovat, ale tohle se mne fyzicky dotýká.

syncro

Příspěvek od syncro » 24 úno 2012 19:28

Ivo: Ok, také budu přemýšlet nahlas. V téhle otázce vidím dvě roviny...

1. rovina: objektivita posuzování ... vzhledem k tomu, že umělecká kvalita díla je neměřitelná, nelze ji podle mne stanovit objektivně. Zastupují ji subjektivní, většinou kvantitativní ukazatele - kolika lidem se to líbí, kolik jsou za dané dílo ochotni zaplatit, atd. Postmodernisté by asi byli schopni definovat objektivitu jako intersubjektivní shodu, ale i tak by byla omezena skupinou subjektů a platila by jen uvnitř dané skupiny.

2. rovina: podle mne nelze některé umělecké formy (a možná je to obecně platné pro všechny) nahlížet bez dvou dalších aspektů - konceptu a kontextu. To, co v některém kontextu vypadá lacině, může mít v jiném naprosto zásadní rozměr. Prakticky totéž si myslím o konceptu, který může provázat zdánlivě izolované banality do celku, jehož umělecká hodnota vyplyne teprve ze synergického efektu jejich propojení.

Nejsem ani teoretik umění a ani historik, proto zůstanu u tvého "ovesného" příkladu. Sám o sobě talíř ovsa asi uměním není, ale bude-li instalován v prostoru jatek, obklopen krví a zbytky poražených zvířat a bude tak upozorňovat na to, že máme i jinou volbu, než zabíjení pro potravu, pak ho lze považovat v daném kontextu a s daným konceptem za umělecké dílo a pro někoho (aktivista za práva zvířat) bude mít mnohem vyšší uměleckou hodnotu, nežli ("okoukaná, vyčpělá, klišéovitá, bla bla bla") Michelangelova socha.

Opravdu rozumím tomu, co mi říkáš a samozřejmě si radši poslechnu Genesis nežli Lunetic, ale bránil bych se "objektivnímu" soudu o hodnotě a přínosu hudby jedněch či druhých...

Jen můj názor, Saša

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 24 úno 2012 19:29

Jsem velice šťastný Ivo, za tato pěkná slova, že zazněla právě na tomto místě a v tuto chvíli.
Carl vom Bahnoff se mnou nebude souhlasit, ale já bych se nebál a uvedl věci pěkně na pravou míru, tak trochu nedemokraticky, když už tu žádnou nemáme.
Prostě, jak bych to jen slušně vyjádřil...
Převlečené gaunery - tyto deklasované živly z nejhorší spodiny -vydávající se za nás umělce je zapotřebí v nápravných zařízení převychovat.
A pokud to nepůjde jinak - odstranit.
Není čas dlouze přemýšlet kdo je kdo... Ano, dvě dávky soudruhu.

jackies

Příspěvek od jackies » 24 úno 2012 19:37

syncro : super zamyšlení, Týc dostal po zásluze co mu patřilo, o tom se ani nemuselo tak dikutovat a teď se můžeme bavit o umění jako takovém.
Chtělo by to oddělit a udělat na toto nové téma nesouvisející s trestným činem nějakého týpka.

syncro

Příspěvek od syncro » 24 úno 2012 19:41

jackies: Já bych to tady zatím nechal - kontext 8-)

Saša

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 24 úno 2012 19:45

jackies píše:Týc dostal po zásluze co mu patřilo, o tom se ani nemuselo tak dikutovat
Týc nedostal co mu patřilo, nýbrž se (pokud není nesvéprávný) se do této situace dostal vědomě. Věřim, že pokud začal rozmontovávat semafor, v cizím vlastnictví (sic!), který navíc plní svou funkci (sic!), musel domýšlet následky. Tyto se akorát dostavily jako reakce na prokazatelné překročení zákona. Diskuze o umění či neumění mi připadá podružná.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

jackies

Příspěvek od jackies » 24 úno 2012 21:14

syncro píše:jackies: Já bych to tady zatím nechal - kontext 8-)

Saša
Mám chuť založit téma, kde by každý diskutující popsal slovy nějaký svůj umělecký počin který by jakože zrealizoval a o kterém by se mohlo podle mínění autora říct, že je to umění.
Víš, takovou databanku uměleckých nápadů o kterých by se diskutovalo.
Klidně začnu první, a sypat mé kontroverzní a šokující představy po kilech.

Dáš taky něco k dobru ?
Když nic, alespoň bude sranda :wink:

Zamčeno