PRISON BLUES

Informace o vašich akcích a koncertech
Zamčeno
PELF
Profesionál

PRISON BLUES

Příspěvek od PELF » 22 úno 2012 10:41

Mysleli jsme, že za umění už se u nás za mříže nechodí - umělec Roman Týc si půjde v pátek sednout na měsíc do vězení za své dílo Semafory. V roce 2007 vyměnil několik sklíček na semaforech, červené a zelené panáčky oživil a nechal je komentovat náš svět. Za instalaci získal na jedné straně cenu festivalu sidewalkCINEMA ve Vídni, na druhé straně uhradil firmě, která se o semafory stará, škodu vyčíslenou na 82 tisíc i čtyřicetitisícové penále. Do vězení nastoupí z principu, proto, že odmítá soudu zaplatit přidanou pokutu 60 tisíc korun a připustit tak, že se dopustil trestného činu nebo přestupku.

Případ Romana Týce se dotýká nás všech, a to nejenom umělců. Chceme alespoň symbolicky jít do vězení s ním - prosíme proto všechny hudebníky a kapely, kterým není tahle situace lhostejná, aby nám poslali jednu svoji skladbu jako výraz solidarity. Všechny skladby nahrajeme do přehrávače, který si Roman s sebou může vzít (nebo propašovat v bábovce místo pilníku) do chládku.

Skladby posílejte na adresu prison.blues.sampler@gmail.com, seznam těch, co se zapojili, budeme průbežně aktualizovat. Nástup trestu má Roman Týc už v pátek 24. 2. 2012., deadline pro vaše skladby je ve čtvrtek 23. 2. 2012 ve 14:00, abychom mu to mohli večer předat.

Děkujeme!

http://prison-blues-sampler.tumblr.com/
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

carloff
Profesionál

Re: PRISON BLUES

Příspěvek od carloff » 22 úno 2012 10:50

uz jsem posilal vcera
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

komasix

Příspěvek od komasix » 22 úno 2012 10:56

...aby ho ještě nesoudili za porušení autorskejch práv za ty mp3jky

bassline

Příspěvek od bassline » 22 úno 2012 11:15

O tych semaforoch citam az teraz.

Je to parada, plne podporujem taketo aktivity. Skoda ze som tie semafory nezazil nazivo :).

Pre tych, ktori nevedia o co ide, par obrazkov:

http://www.zapnimozek.cz/kauza-s-romane ... -vodvazali

--

jackies

Příspěvek od jackies » 23 úno 2012 00:32

A mohu tu také nějak souhlasit s nějakým trestem, protože to vidím úplně jinak ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 úno 2012 00:40

No nevím, mně to nějaké moc supervtipné nebo zajímavé nebo dokonce umělecké nepřipadá ... kakající nebo čurající, oběšené nebo opilé postavičky ...

Obrázek

Vyměnil (poničil) bez dovolení 50 světel měststkých dopravních semaforů - a je překvapený že za to byl nějak potrestán ? Když to je umění, tak na to jsou galerie/výstavy ? Ale tam zase tihle lidé kakají live na podlahu (viz "happening" v Národní galerii). :shock: Asi tomu nerozumím ....

jackies

Příspěvek od jackies » 23 úno 2012 00:57

Vyjímečně v tomhle držím s Ivem.
( také už jsem si říkal kde jsi :wink: )
Až jim někdo přestříká jejich vlastní dům v noci na černo, a napíchá na plot lebky, které vykopal z nedalekého hřbitova a prohlásí se za umělce a umění, tak pak písničky asi posílat nebudou. A dají mu hned přes držku.

Já tyhle případy vidím pouze jako snahu o jakékoliv zviditelnění. A to i přes mrtvoly (to doslovně).
Kecy o nějakých skrytých poselstvích ten majitel domu určitě bude brát pozitivně a dílo náramně obdivovat.

Já říkám : dělejte si "umělci" co chcete, ale za vlastní, na vlastním, nebo po dovolení vlastníka.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 23 úno 2012 01:00

rozhodně mu nefandím.
pro výstrahu zastřelit
.
.
.
nemyslím pislolí, ale třeba prakem.
Zasahovat do bezpečnostních prvků zvláště pak na křižovatkách je zhovadilost.

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 23 úno 2012 01:07

jackies, Ivo, SoundsFine: Vaše myšlení je svazácky digitální. Hujer by se s Vámi jistě podělil o svoje švestičky. Tohle není a nemůže být o argumentech, ale jen a pouze o nedostatku smyslu pro humor a oportunismu a priori.

jackies

Příspěvek od jackies » 23 úno 2012 01:12

On by tě ten humor přešel být to třeba tvoje fungl nové auto celé polepené "uměleckou" koláží.
Soused by se asi popadal humorně za břicho, to asi jo :)

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 23 úno 2012 01:22

Horší by mi přišlo, kdyby lidstvo napadl nějakej reinkarnovanej, velmi nakažlivej a smrtelnej virus.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 23 úno 2012 01:23

nejde přímo o "umělce"
jde o zásah do bezpečnostního prvku na křižovatce.
co kdyby někdo zpřeházel "jen tak pro prču" barvičky, atd.
myslíš, že taková sranda stojí třeba za lidský život?

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 23 úno 2012 01:31

Tady ale nikdo žádný barvičky nevyměnil, jenom oživil panáčky.
Mě to připadá umělecký hlavně v tom, jak to prudí lidi, který maj svý ztvrdlý představy o umění s tím velkým "U" a vždycky vytasí Goyu, Beethovena nebo Gotta. Některý lidi jsou prostě suchaři. Přesně takhle mluví i můj zahořklej pětašedesátiletej soused, volič Věcí veřejných a milovník opravdový a kvalitní hudby (v jeho případě jde o Country radio).

jackies

Příspěvek od jackies » 23 úno 2012 02:54

lottewerther píše:Horší by mi přišlo, kdyby lidstvo napadl nějakej reinkarnovanej, velmi nakažlivej a smrtelnej virus.
Samozřejmě.
Opět někdo, kdo se chytá píčovin když dochází argumenty.
A chytá se ještě něčeho, o čem nemá, ve své neinformovanosti, nesečtělosti ani jeho hlubšímu významu, vůbec žádnou páru.
Ujišťuji tě, že v mém podpise nejsou má slova, a pro pochopení té myšlenky musíš trochu více zapřemýšlet :wink:
( tak jako zapřemýšlet o používání lidského popela na své mazanice, nebo svévolné poškozování a používání cizích věcí )

Jak jsem řekl. Ať si dělá takový "umělec" kolik krávovin chce, ale za své, na svém nebo s dovolením majitele.
Pak je to v pořádku, a teprve pak se můžeme bavit o umělečnosti nebo humorném podtextu v díle.

komasix

Příspěvek od komasix » 23 úno 2012 08:16

podporuju

Zamčeno