PRISON BLUES

Informace o vašich akcích a koncertech
Zamčeno
bassline

Re: PRISON BLUES

Příspěvek od bassline » 23 úno 2012 11:19

Prinos umenia je v tom, ze robi svet krajsim,cloveka potesi a bura stereotypy.

Ak by som isiel po ulici a videl necakane taketo semafory, bol by som prijemne prekvapeny a dost by ma to pobavilo. Proste je to nieco, co mi prijemne spestri jednotvarnu cestu po ulici...

Tvrdit ze ohrozil ludske zivoty a sposobil skodu za neviem kolko 100000 tisic je smiesne a je to len pohlad cloveka, ktory je suchar :).
Ivo, jackies - si myslim ze vam chyba trochu nadhladu, pozitivity a uvolnenia aby ste dokazali ocenit takuto aktivitu. Vase nazory mi pripominaju zatrpknutych dochodcov, ktori nikdy nepresli cez prechod na cervenu :)...

Argumentovat co keby niekto prehodil farby atd. mi pride mimo, bavime sa o tomto konkretnom pripade, ked k ziadnemu ohrozeniu nedoslo.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 úno 2012 11:47

Bassline: sorry, ale mně to připadá spíš jako takové sebestředné chuligánství a manipulace s cizím majetkem (nebo jsou ty semafory v jeho osobním vlastnictví nebo požádal vlastníka o dovolení udělat takovou úpravu ? ) Pokud ti to připadá ok, tak příště ti určitě nebude vadit, když ti ten týpek umělecky nasprejuje kabát nebo ti vymění displej u notebooku apod. Myslím že bys reagoval jako hodně "zatrpklý důchodce". A úplně subjektivně - fakt nevím co je až tak "příjemného, pozitivního a uvolnujícího" a "čo robí svet krajším" v pohledu za panáčky seroucí, chčící, oběšené, opilé nebo bez nohy ? Přijde mi to i v tomto trochu divné a lehce úchylné ... (ale plně respektuju svobodné právo každého na takovou tvorbu - ale na svém ...) A on stále nechce připustit, že udělal přestupek. Kdyby se tohle nepotrestalo, tak je to znamení že si každý může dělat co chce na veřejném prostoru a v rámci cizího majetku a zařízení (a tvrdit že je to "umění"). A uměle vyvolávaná reakce na tenhle incident je taková jakoby umělec vytvořil umělecké dílo někde ve své galerii a byl za to perzekuován .. potlačování umění (cenzúúra !!) ... a přitom to tak ani v náznaku není. Nikdo přece nikomu ani trošku nebrání v "umělecké tvorbě" (i když si o ní může myslet svoje), ale nemůže ji přece (ani sebelepší a sebeúžasnější) nikdo provozovat bez dovolení na cizím majetku ... to snad je uplně normální a pochopitelné ...

Ještě by hackeři mohli na jeho podporu a proti jeho nezákonné perzekuci shodit pár webů :wink:

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 23 úno 2012 12:26

Vy si podstatu umeni moc romantizujete a idealizujete. Umeni tady, ale neni jen pro potechu a uvolneni, muze take sokovat, traumatizovat, poukazovat na neco spatneho, muze to byt predtucha neceho zleho co se v budoucnu muze stat.
Tenhle umelec pouze zautocil na system v kterem zijeme tim, ze osvobodil pamacky, tot vse. Neznicil vam auta, fasady, kabaty, nic vam neudelal, pouze na neco poukazal.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 úno 2012 12:54

Na co poukázal ? :wink:

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 23 úno 2012 13:06

Poukazoval na sed a stereotyp vsedniho zivota.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 23 úno 2012 13:09

Tak to je jeho subjektivní vnímání reality, které jistě mnoho lidí nesdílí a které především nelegitimzuje protizákonné jednání. Navíc se to jistě dá i bez poškozování cizí věci a nově i bez násilí proti úřední osobě. :)

http://zpravy.idnes.cz/vytvarnik-roman- ... 4_krimi_jw
Naposledy upravil(a) Liquid Sound dne 23 úno 2012 13:17, celkem upraveno 1 x.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 úno 2012 13:17

Kdyby při té svévolné manipulaci se světly u některého poškodil ten signalizační systém (snadno se mohlo stát) a někoho kvůli tomu následně přejelo auto, to by všichni podporující umělci zase hřímali za spravedlivý trest ... Je to dost nezodpovědná klukovina ...

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 23 úno 2012 13:20

Liquid Sound píše:Tak to je jeho subjektivní vnímání reality, které jistě mnoho lidí nesdílí.
Ale tohle je zase tve subjektivni vnimani reality, ktere jiste mnoho lidi nesdili. Panacci se libili i me dost konzervativni babicce.
Liquid Sound píše:Navíc se to jistě dá i bez poškozování cizí věci a nově i bez násilí proti úřední osobě. :)
http://zpravy.idnes.cz/vytvarnik-roman- ... 4_krimi_jw
Jak bys to delal ty je v tomto pripade irelevantni. U te veci napadeni jsem nebyl, takze nemohu soudit.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 23 úno 2012 13:25

W.Cable píše:
Liquid Sound píše:Tak to je jeho subjektivní vnímání reality, které jistě mnoho lidí nesdílí.
Ale tohle je zase tve subjektivni vnimani reality, ktere jiste mnoho lidi nesdili. Panacci se libili i me dost konzervativni babicce.
Prokázané překročení nadindividuálního zákona je subjektivním vnímáním reality??? To popírá logiku. :shock:
Naposledy upravil(a) Liquid Sound dne 23 úno 2012 13:26, celkem upraveno 2 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 úno 2012 13:25

Ale velmi relevantní myslím je co v tomto případě umožnují nebo neumožnují platné předpisy a zákony :wink: Z toho (bohužel nebo bohudík) musíme vycházet, subjektivní názory stranou ...

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 23 úno 2012 13:27

Tak tak, překročil zákon u čehož to začlo a tim to taky končí.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 23 úno 2012 13:31

Ja vam rozumim, mne jenom neprijde adekvatni zavirat umelce mezi nasilniky, zlodeje a podvodniky, a jeste aby ho jeden takovy odsoudil, to je cele.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 23 úno 2012 13:33

Myslíš si, že umělec - ať už je to kdokoliv - by za spáchaný a prokázaný přestupek/překročení zákona neměl být potrestán?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 úno 2012 13:34

Já ti rozumím, ale to že jsem "umělec" by nějak mělo měnit (nebo zlehčovat) posuzování a klasifikaci mých nezákonných činů ? Na základě čeho, nebo na základě jaké legislativy ?

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 23 úno 2012 13:47

Jasně. Ordnung muß sein! Entartete Kunst:)
Já prostě nechápu tu potřebu pohoršovat se nad drobnou, symbolickou manipulací ve veřejném prostoru, jejímž cílem je ilustrovat nebo decentně obnažit manipulaci, které je vystavený dnešní svět. V době odcizení, letargie, zpovrchnění mas, všudypřítomných a otravných billboardů, zvukového, světelného a atmosférického smogu ... - O kvalitě uměleckého záměru je samozřejmě možné vést diskuze a já jsem taky trochu alergickej na sebestřednost nejrůznějších konceptuálních umělců a performerů, kterých jsou v Praze plný kavárny a který postupně končej ve službách reklamních agentur, ale ztohoven se mi líbí, mají kontinuální ideovou linii, která programově balancuje na hranici zákona a zdůrazňuje povahu konfliktu mezi legálním a legitimním na absurdních příkladech. To vězení je důsledek, se kterým museli počítat už léta a který chápu jako logický "závěr" celé performance.

Zamčeno