kupa macbook pro

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
dendy
Vybavení

Re: kupa macbook pro

Příspěvek od dendy » 17 dub 2012 10:35

nunu píše:Kdy ma byt nove pro ?
asi na jesen.. a su rumours ze by mohol mat retinu :)

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 17 dub 2012 10:49

Ivo píše:Můj MBP early 2008 je relativně tichý ...
Mám MacBook taky 2008, na hlučnost si stěžovat nemůžu. Nechtěl bych si koupí nového prostě pohoršit :wink:. Používám ho na nahrávání, takže u mě spolu s ssd diskem priorita. :wink: Čekám taky na ten nový MacBook Pro. Kéž by měl ssdečko v základu :).

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 dub 2012 10:58

Já asi nakonec pořídím ten Lenovo Thinkpad T520 (+ SSD) ... podle reportů profi uživatelů (mobilních nahrávačů) by měl být velmi tichý ... dám vědět

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 dub 2012 11:10

dendy píše:
Oxyygen píše:kdyz dlouhodobě zatížíš jakejkoliv notebook víc jak na 70 procent, tak hučí všichni (a dost)
Hučí min jen ty, co maj výkonovou rezervu.
presne tak... u mna osoben naprosty rekorder v hlkucnosti bol MSI, ale ani ASUS co som mal po nom velmi nezaostaval... Tento MBPRO co mam teraz je v hlucnosti pri vysokej zatazi zdaleka najtichsi notebook aky som kedy mal .. .. a bez vysokej zataze je uplne potichu .. Air som v rukach mal, bez vysokej zataze bol naprosto potichu.. zvysok ako povedal oxygen ..
Sorry chlapi, ale ten air huci fakt abnormalne nahlas. Ne, opravdu neni normalni, aby notebook funel jako starej vysavac.
A vubec, nechapu co furt resite, proste je u nej to chlazeni blbe vyreseny, to je fakt, je to znama vec, tak s cim mate proboha zase problem, proc mate potrebu dokazovat, ze to tak neni, kdyz to tak je. Omlouvat to tim ze "kazdej notebook huci" je nesmysl. Muj vykonnejsi X220 i pri plnym zatizeni jen lehce sumi, air je proti tomu tryskac. I MBP umi byt krasne tichy. Proste to akceptujte, je to tak. Ano, i bozsky apple dela nektery veci blbe, jednou z nich je chlazeni (ktery se s nima tahne uz od pocatku), tak ho zas neomlouvejte, kdyz k tomu neni duvod. Kdyz pominu jeste klavesnici, tak se mi ten ten stroj jinak docela dost libi. Neni tak bytelnej jako x220, ale jinak je moc fajn.

Vrzalik: ano, pri zatizeni ten air bude slyset hodne, MBP jsou vyrazne tissi (aspon ty co jsem mel v pazourach).

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 17 dub 2012 11:36

MBP 13" mne osobne na Logic/Ableton absolutne nevyhovoval. Naozaj maly displej, logic je aspon na 15" - 30" obrazovky :-) . Ine to uz bolo na live act, dj-ing, tam v pohode 13" staci. MB Air mi sice nikdy nehucal, ako tu spominali chalani, urcite hlucnost trocha stupla pri zatazi 60%, ale nic hrozne a ani vysavac :-) moja osobna skusenost. Jednou z nevyhod MB Air je velkost HDD. Je to taky, pre mna, tabletoidny laptop :-) prezeranie dokumentov, majly, sem-tam film, na nic zlozite, primarne na to nie je ani urceny.

Ako najuniverzalnejsi MBP, podla mna, kedy volis kompromis * prenasanie vs. workmachine (dostatocny vykon, atd.) = 15" MBP. Nie je to ani malinke, ani velke. Dostatocny vykon, nie je tazky, dost velky displej na pohodlnu pracu.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 dub 2012 11:46

pytal som sa kamarata ktory ma uz velmi dlho Air .. povedal ze je to uplne tiche.. ze fukar pocul maximalne 2x 3x ked nieo renderoval v aftereffects .. ale ze aj tak to nieje nijak extremne v porovnani s inymi notebookmi ze pocul hromadu hlasnejsich ...

ale inak suhlasim s tomym, myslim si ze velmi presne definoval na co je dobry AIR :)

kermitak: ty mas stale utkvelu predstavu ze tu niekto ma apple za bozstvo bez chyb, akoze mozem ti hned s fleku vymenovat 2 veci co ma neuveritelne seru na apple: iTunes a uzavretost a obmedzenost AppleTV kde pomerne paradny HW je total limitovany firmwarom ktory bez Jailbreaku je takmer nepouzitelny .. a takych veci je viac co mi na apple vadia.. na priklad ich patentova politika hraniciaca uz s trapnostou... ale ked mam pocit ze niekto hovori o nejakom produkte nieco co som presvedceny ze nieje objektivna pravda tak sa proste ozvem..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 dub 2012 12:08

To neni utkvela predstava, velmi casto se tu omlouva kazda chybicka jablecnych produktu, na kterou nekdo poukaze, hledaji se vymluvy, proc je to vlastne v poradku a zamer, v nejhorsim pripade je dotycny hned oznacen za lhare nebo kokota. Viz. tvoje reakce na Iva - i kdybys byl nakrasne presvedceny, ze to tak neni, tak se to dalo rict slusneji. O to hur to vyzniva, kdyz v tomto pripade nemas pravdu, protoze pokud nekdo tvrdi, ze soucasny Air 13" nefuni, tak ho bud nemel v ruce, nebo si z nejakych mne neznamych duvodu vymysli. Rikas, ze kamarad ma toho Aira uz velmi dlouho, to znamena, ze to muze byt jiny model nez se prodavaji ted. Ten co mam u sebe je mesic stary a je to proste vysavac, muzu to komukoliv kdykoliv predvest (opakuji, pri vetsi zatezi (rendering v lightroomu, hd videa na YT, napr.)). Pokud by mel nekdo pocit, ze mu jeho vlastni zkusenost nestaci (pritom staci zajit do kramu a vyzkouset), muze si trochu pogooglit a uvidi ty spousty clanku, ve kterych lidi sdileji stejnou zkusenost. Pripadne hromady videi na YT. Zdroju je dnes opravdu dost, presto se najdou lide, kteri navzdory vsem faktum jsou schopni tvrdit, ze to neni pravda. Tyjo ja vam to snad natocim, neverici Tomasove ;)

A jako to mas (alespon jak pises) ty s reakcemi na nepravdy, mam to stejne i ja. Proti jabku obecne nic nemam, mel jsem iphone a mam ipad2.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 dub 2012 13:33

dendy píše: ja osobne by som uz nic mensie ako moj mbpro17 na logic nechcel... 1900x1200 je pre logic vyborne rozlisenie... 13.3" s 1280x800 mi pride desne prtave na Logic.. ale opat plati proti gustu ziadny disputat, a ak mas financny limit... tak radsej kup nieco z druhej ruky s vacsim displejom :-))
zavisi od toho , ci to chce niekde aj nosit .. mne pride lepsie riesenie 13.3" nadupany MBP a k nemu 24" LCD za 150 EUR , ktore leze doma a pracuje sa na nom v logicu .. a vonku na pracu a internet staci 1280x800 ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 dub 2012 13:48

mne MBP huci dost .. staci otvorit FinalCutX , zapnut externu grafiku a prehravat HD video .. a procak ma 80 stupnov a ventilator ide na 5000 otacok a je to turbina jak diva svina ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 dub 2012 14:36

tak o tom potom, ked pustim Minecraft tak tiez zacne riadne odfukovat :-) .. ale nepride mi ze by to bolo viac ako akykolvek iny NTB co som mal predtym (msi, asus, hp) .. ono to asi zavisi aj od subjektivneho dojmu co je pre koho uz "prilis" .. co sa mi na MBP paci ze ked vypnem tu vec co zatazuje tak do 1 minuty sa utisi a ventilator sa vypne .. pri starych notebookoch aj ked zataz klesla tak este dalsich 10 minut mi to fucalo.. najhorsi bol ten MSI, ten fucal jak fras aj pri uplne beznej praci :-))

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 dub 2012 14:47

jo sak netvrdim ze ine notebooky tak nefunguju .. nikdy som na ziadnom NTB nerobil nic seriozne .. jo je fakt ze velmi rychlo to klesne dole po vypnuti zataze ..

Piggyv

Příspěvek od Piggyv » 20 dub 2012 08:21

Air nechcem, urcite mbp 13.
Otazka je ci postaci i5 na logic s 10-20 stopamy + nejake 10 vsti mimo logic.
Diki

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 20 dub 2012 08:53

logic chodi luxusne i na core2 duo.. Ale dalsi pluginy, to fakt zalezi co je to za zrouty.
Jestli mas na i7, kup ji, jestli ne moc bych se tim netrapil
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Piggyv

Příspěvek od Piggyv » 22 dub 2012 20:09

Tak kupil som ten MBP 13 s i5 a po dvoch dnoch zoznamovanie skvely pocit. Teraz sa uz len naucit ovladat Logic... :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 22 dub 2012 22:21

To pojde rychlo 8)

Odpovědět