Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Pytkin » 12 bře 2015 00:39

tak zrovna to, ze netreba vysolit kazde 3 roky 5000 eur za novy komp , mi nepripada uplna nuda :D

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 12 bře 2015 08:53

dendy píše:no napriklad rolf maier bode (chlapik co bol kedysi za projektom RMB) si ho asi pred rokom kupil na muziku a dost si na facebooku pochvaloval kolko mu to utiahne pluginov v logicu :-)
Myslis, ze nejaky notebookovy procesor moze mat porovnatelny vykon, ako desktopovy? Osobne zvazujem "upgrade" pc (=nakup vacsiny novych criev) s prechodom na i7, aby som z toho mohol pokusne spravit hackintosh (jeden som uz takto kamaratovi rozchadzal a facha to uplne bez problemov) a zvazoval som aj ine varianty - macbook a mac pro. Mac pro som zavrhol kvoli cene, keby mi ho predali bez tych (pre 90% populacie) uplne zbytocnych grafik, co navysuju cenu o ~30k czk, tak este teoreticky hej. U macbook ma laka mobilita, ale desi/sere absolutna nerozsiritelnost a uplne nevyhovujuce hw konfiguracie (ram natvrdo, ssd (mizernej kapacity) ALEBO hdd, ... proste niekomu muselo dobre zajebat).

Skusal som nedavno osx vo virtualboxe a musim povedat, ze z pohladu uzivatela nechapem ten hype, jak si z toho vsetci sadaju na prdel, pretoze ja som sa v tom nezorientoval - jeho gui mi proste nevyhovuje, ale moze to byt kratkostou casu co som tomu venoval. Co ma ale laka, je mat unix na muziku - a to je silna motivacia...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 bře 2015 09:47

dusan : ludia su konzervativny .. Nie kazdemu sa chce zvykat na nieco ine .. vidim to aj na sebe v pripda windowsu .. XP mi vadilo .. No prisposobil som sa .. Win7 mi vadi a uz nie som ochotny sa prisposobit .. Ale dokazem ho tolerovat .. Win 8 uz nedokazem ani tolerovat a ignorujem ho .. Na OSX som si zvykol prakticky hned .. I ked v zamestnaniach som sa s nim streval priebezne 20 rokov, vtedy som ale skorej riesil len problemy s nim .. Ako som si kupil pred 4mi rokmi macbook, a zacal som s nim robit na dennej baze, zistil som, ze to je presne to, co mi vyhovuje ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 bře 2015 10:36

ivo :mrgreen: :palec+:

ten Asus je fakt super.. ma ale jednu zasadnu nevyhodu.. nebezi na nom OSX :-D co z toho mat vymakany HW ked na nom bezi sprosty Windows ... To je jak kupit si luxusne SUV a potom s nim jazdit len 40-tkou do potravin na nakup co su o 4 domy vedla na rovnakej ulici :mrgreen:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 bře 2015 11:07

Ano, to je přesně ono ... Je tu milion diskusí a plivání na Apple že nějaký HTC nebo Samsung atd. mají (možná) lepší foták, procesor, RAM atd. Ale to je všechno k ničemu za situace kdy je tam Android ... (Windows) :wink: To je potom irelevantní ... Ale asi zůstanu u svého Aira 13 :wink: (než zlatou novinku s ocasy) Ale zajímavé že ten Asus je ještě tenčí, ale má v pohodě všechny porty ... Že by to bylo jak ten inženýr říká ve videu ? :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 13 bře 2015 11:14

Tak to uz je jen vec osobnich preferenci.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 bře 2015 11:29

to video je predsa ten typek , co hovori o tuneli blanka ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 bře 2015 11:33

Tam si přivydělává po večerech, ale primárně je to zaměstnanec Apple :wink:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 bře 2015 13:43

ivo :D .. hned sa mi zdalo , ze som ho uz videl v dakom KEYNOTE :)

lavender

Příspěvek od lavender » 18 bře 2015 21:21

zdar,
mam mavericksa a ked dam command + R tak sa mi nechce hodit do recovery modu. chcem dat opravit jeden disk (ak sa bude dat) , co nam odisiel v imacu. kedy to mam drzat? ani za boha mi to nechce nabootovat do erecovery.
dik za odp.!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 bře 2015 00:33

do recovery nabootouje tusim , len ked je tam recovery particia ..

dog

Příspěvek od dog » 24 bře 2015 19:36

Když u se tu nakously ty starší stroje... dnes jsem poprvé použil linkový vstup interní karty na MacPro 2008. Potřeboval jsem nahrát starší smyčku z looperu, ze kterého to jde jen audio cestou v reálném čase a nechtělo se mi zapojovat RME. A když už jsem to měl propojené s pedalboardem, zkusil jsem nahrávat rovnou novou smyčku s korgem wawedrum a glissentarem. Co mě překvapilo byla snad nulová nebo naprosto minimální latence mezi linkovým vstupem a sluchátkovým výstupem...to jsem nečekal...je to u apple běžná věc?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 bře 2015 21:00

ano.. core audio ma bezne nizke latencie.. a nielen na pocitacoch ale aj na iphone/ipad ..

Odpovědět