Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Uživatelský avatar
STi
Příspěvky: 387
Registrován: 01 úno 2011 03:07

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od STi »

Ivo tak potom nieco taketo by bolo pre teba najvhodnejsie :D

Obrázek
FB | SC | T


Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od dendy »

TOM-Thak píše:Takze mi to prijde podobna cilovka jako apple watch se zlatym paskem.
vzdy ma udivi ako aj inak rozumniy clovek dokaze deklasovat inych len preto ze si kupia nejaky produkt, pocuvaju hudbu, sleduju film, citaju knihu, alebo proste riesia cokolvek, co dotycneho neoslovuje, "ved predsa ked je to blbost pre mna, musi to byt blbost pre kazdeho rozumneho cloveka a kto to vidi inak ako ja je hlupak" ....

smutne :palec-:
Naposledy upravil(a) dendy dne 10 bře 2015 20:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Kermitak »

Tom-thak: cilovka je kdokoliv, kdo s sebou porad taha notebook a nepotrebuje k nemu v jednom kuse neco pripojovat. Na usb staci jedna redukce, ethernet a lcd jsou pri permanentnim pohybu bezpredmetny.
Kdyby to bylo o 10k levnejsi, tak si to koupim. Vykonu to ma myslim az az na normalni praci a kazdy deko dolu ocenim, kdyz nosim nb kazdej den u sebe.
YMMV samozrejme.

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od tony9 »

Tak já myslím, že Apple vedlo k tomuto kroku umělé zdevalvování koruny ČNB.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Ivo »

Obrázek

256 GB HDD je na cesty ok ... pak už ta cena bez DPH není o tolik vyšší než současný MB Air ... Ten Retina displej je něco co mi přece jenom trošinku broukuje v hlavě :) Když vezmu do ruky ten Air (po tom co celé dny koukám do velké retiny), tak ten rozdíl mezi retina a neretina displejem je dost velký ... do leteckého batůžku, čím menší tím lepší ... hmm .. když prodám ten svůj Air za 20, tak tohle budu mít za 13 a to už jde ... haha :) ale zlatý nechci :)

Jenom se trochu obávám té výdrže ... v applovské řeči "až 12 hodin" znamená v reálu tak 7-8 (můj Air) a tenhle "až 10 hodin" může znamenat tak 4-5

tony9 píše:
Tak já myslím, že Apple vedlo k tomuto kroku umělé zdevalvování koruny ČNB.
Tak ono i Euro se nám dost zdevalvovalo vůči dolaru :wink:

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od TOM-Thak »

2Kermitak: No dyt sis sam odpovedel.. kdyby to bylo o 10k levnejsi.
Cenove se to blizi PROcku, ale konstrukci a moznostma se to zase blizi spis jako notebook pro bezne uzivani.

Ono se rekne redukce na USB.. ale ve finale to je to, co nechces.. aby ti trcelo jeste neco navic z peknyho notebooku, kdyz sis ho koupil proto, aby byl slim.
Davat tam redukci je krok smerem zpet. Jinak ostatni prislusenstvi v tom na doma nebude problem, myslim si, ze vymysli nejaky DOCK jako udelali k Airu pres thunderbolt a vyleze ti tam vetsina veci.. LAN netreba kdyz je WIFI.

2Dendy: Ja prece neodsuzuju lidi, jen se drzim hesla ucel sveti prostredky cili, kdyz mi nekdo rekne, ze na notebooku za 35k chce otevirat internet a MS Word, tak mi to prijde jako velky luxus a Kermitakovi evidentne taky, kdyz pise, ze kdyby to bylo o 10k levnejsi, tak do toho jde.
A z praktickeho hlediska je mi jen ta zakladni konektivita chybi - na doma super, ale na cesty nekde v letadle ci vlaku lovit redukci neni prakticky a jak uz jsem psal vys, jde to proti smyslu toho delat to ultra thin. Jinak to maj ale kuci pekne vymakany.. ta mini deska, case, umisteni baterky atd. technologicky je to fakt pekne vymysleny.

Uživatelský avatar
tomy45
Příspěvky: 2529
Registrován: 15 říj 2008 06:43

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od tomy45 »

Problemom (pre dotycneho a pre rozhodujuceho) je ked si niekto namysla, ze je cielovou skupinou produktu a az po kupe zisti a referuje, ze to na houby, nie je pre neho. Svojim sebaklamom (uz minutymi peniazmi) dodatocne "argumentuje" svoje kvazi potreby a ocakavania od stroja co chcel, aby mal, ale nema, pretoze prehliadol to co nema, frustracia vitaj u mna. Pripadne strati, zabudne atd., a chce all-in-one ( cau ivo :D ), ktory asi ani nevyrobia prip. neexistuje. Toto je necielova skupina, lebo nevedia sami, kde je ciel. A som skalopevne presvedceny, ze kebyze sa aj najde taky vyrobca s takym vysnivanym produktom, tak si po zaobstarani aj tak nieco najde.

Problemom kazdeho vyrobcu su jeho zakaznici, niekedy opravnene sklamani, ale myslim si, ze v 75% nespokojnych zakaznikov su prave ti nezaradeni.

Dalsim faktorom je, ze ked nemusim rozmyslat kde na to zoberem (kupim trebars aj pre to, ze na to mam, ze je to imidzovka, atd.), tak k pripadnym hendikepom zariadenia pristupujem uplne inak ako ked si na produkt niekto setri. Ti, co si setria, maju hlbsie do kapsy, su myslim viac vynaliezavejsi ako ti, ktori nieco kupia a potom su z toho frustrovani. ofkooorz, cest vynimkam.

Ked clovek ako-tak pozna apple, vie, ze nemoze cakat 10 usb portov, tak nech kua si kupi nieco ine od konkurencie a nefrfle.
Apple je znacka nielen o technickej prepracovanosti, imidzi, ineho ovladanania, inej filozofie, atd. Vlastne, ako kazda ina, ktora je tercom flame-u.

Nezastavam sa apple, zastavam sa normalnych ludi, co sa rozhoduju, co si kupit.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Ivo »

Ale přiznejme si po pravdě, že Apple už tak nějak opouští "profesionální vody" a jede po linii high end consumer boutique image, exclusivity, posedlost tenkostí a stavem beztíže, zlatými variantami (vč. hodinek za půl milionu), osobní lékař, měřič a inspektor - vše propojené všemi směry atd. (kde je samozřejmě 1000x více potenciálních zákazníků než v profi kruzích - a daří se). Jsou tu super hračky, ale ve studiu si ponechám PC, protože je to praktičtější ... časy kdy profíci (grafika, hudba, video) jeli skoro výhradně na Apple, už asi nenávratně minuly ... ale na vše kromě studia, na cesty atd bych PC notebook opravdu nechtěl a Android mobil už taky ne ...

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od dendy »

ivo svojim sposobom mas pravdu.. nikdy im neodpustim ze zrusili 17" MBP.. to bol jediny macbook ktory si naozaj zasluzil oznacenie PRO ...

ale to studio je na diskusiu.. pokial do toho chces pchat rozsirujuce karty ano.. inak.. ne strednu a nizsiu triedu - male a domace studia stacia macbooky, imacy aj macmini v pohode ...

na core audio, sa ziadne asio z pc nechyta (napriklad moznost robit agregovane virtualne zvukovky)

a predsa len osx je osx, nech si hovori kto chce co chce premna to je zasadnym sposobom spolahlivejsi bezporuchovejsi system nez windows.. netvrdim ze dokonaly , vyskytnu sa muchy.. ale nechcel by som sa uz pri kreativnej cinnosti deptat windowsom..

a na hiend - samozrejme ak nepotrebujes strkat do toho karty ako som povedal - je macpro super.. poznam par ludi co si ho do studia kupili a rozhodne nenadavaju.. takze .. ono velmi zavisi co od toho studioveho kompu potrebujes a co nepotrebujes...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Pytkin »

TOM-Thak píše: A z praktickeho hlediska je mi jen ta zakladni konektivita chybi - na doma super, ale na cesty nekde v letadle ci vlaku lovit redukci neni prakticky a jak uz jsem psal vys, jde to proti smyslu toho delat to ultra thin. Jinak to maj ale kuci pekne vymakany.. ta mini deska, case, umisteni baterky atd. technologicky je to fakt pekne vymysleny.
clovece .. ale naco potrebujes USB ? prave doma si viem predstavit ze chces USB .. ale na cesty USB vobec nepotrebujes .. v taske tak nabijacku ..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Pytkin »

Ivo píše:Ale přiznejme si po pravdě, že Apple už tak nějak opouští "profesionální vody"
clovece neviem .. APPLE PRO je velmi vykonny a lacnejsi ako konkurencia .. Mne teda stare MAC PRO chyba .. Ale uz sme kupili qj jedno nove .. a je to celkom fajn ..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Pytkin »

dendy píše: a na hiend - samozrejme ak nepotrebujes strkat do toho karty ako som povedal - je macpro super..
Aj karty sa daju vyriesit .. Thunderbolt je fakt dobre rozhranie ..

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Ivo »

Lacinější než konkurence ?? Špičkové PC mi postaví za 25k a mám tam možnost připojit co potřebuju, vč. PCIe AES EBU karty, na které mi stojí celé studio. To bychasi do macpro nedal ?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Pytkin »

Ivo : snad sa k tomu nebudeme zase vracat ? najdi si to .. Ked postavili PC , ktore malo vykon ako MAC PRO , tak vyslo viacej ..

A PCIe AES kartu si kludne pripojis k MAC PRO cez TB adapter .. http://www.sonnettech.com/product/thund ... index.html

Odpovědět