Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Ivo »

Já jiný než SSD disk nechci ... 512 GB je minimum. A žádný měněný ale apple original. Proti tomu mému současnému MBP 2008, který už nestíhá a každou chvíli jsou duhová kolečka, by ten 2,6 GHZ i7 quad měl být bleskový (doufám). Retina by mohla být fajn (jenom mi vadí ta uzvařenost systému a absence základních portů - LAN a FW)

Uvažuju o tomhle: http://www.czc.cz/apple-macbook-pro-wit ... 00/produkt

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Original Apple SSD je dobrej oxymoron :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Zase chytáš za slovo a přitom víš jak jsem to myslel - preferuju když už tam ten disk je originálně nainstalován v novém výrobku, než kupovat někde a měnit to uvnitř :wink: ok, tak apple installed SSD ...

jakubt

Příspěvek od jakubt »

Ivo píše: (jenom mi vadí ta uzvařenost systému a absence základních portů - LAN a FW)
Sehnat dnes firewire disk za rozumnou cenu není jednoduché - a ten retina macbook má USB 3, což posviští taky hodně rychle - a usb 3 disky asi půjdou sehnat snadněji a levněji, než firewire. Do budoucna se pak bude hodit ten Thunderbolt - disky, zvukovky, dsp...

Akorát bacha, spousta zvukovek má problémy s USB 3 a/nebo Mountain Lion - je třeba ověřit, jestli konkrétní typ zvukovky má problémy a případně jestli už jsou pro Mountain Lion nové ovladače.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Já mám Weiss AF1 firewire , sice mám na to specializovaný PC notebook, ale rád bych měl možnost to připojit i sem... Koukám že to už nemá ani express card ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

dendy píše:bo boha kde su tie ceny .. este nedavno som 512 MB crucial M4 kupoval za 600 EUR :-)
no tak ty si kupoval najdrahsie v kraji .. 2 mesiace na to kupoval kolega ten isty za 340 EUR ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ivo píše:Já jiný než SSD disk nechci ... 512 GB je minimum. A žádný měněný ale apple original. Proti tomu mému současnému MBP 2008, který už nestíhá a každou chvíli jsou duhová kolečka, by ten 2,6 GHZ i7 quad měl být bleskový (doufám). Retina by mohla být fajn (jenom mi vadí ta uzvařenost systému a absence základních portů - LAN a FW)
inak to by mal fakt zaujimalo , pri akej prilezitosti sa ti objavuje duhove kolecko .. Na notebooku nerobim nic zasadne .. tam som ho este nevidel .. imac mam najlacnejsi aky sa da kupit a videl som ho 2x , ked mi zamrzla nejaka aplikacia .. tusim adobe flash .. ten som musel zostrelit .. ale inak duhove kolecko netusim , kde sa ti moze objavit .. nemas malo pamate ? 2GB ?
Ivo píše:Zase chytáš za slovo a přitom víš jak jsem to myslel - preferuju když už tam ten disk je originálně nainstalován v novém výrobku, než kupovat někde a měnit to uvnitř :wink: ok, tak apple installed SSD ...
ja zase preferujem , ze si najdem daky dobry vyrobok a osadim si to sam .. Nemam rad , ked neviem co mi tam vyrobca osadi .. A otvorit nejake apple zariadenie .. To je balzam na oci .. Pre technologa , resp. cloveka co pracuje s technikou , to je taky malicky orgazmus ..

dendy

Příspěvek od dendy »

Pytkin píše:. A otvorit nejake apple zariadenie .. To je balzam na oci .. Pre technologa , resp. cloveka co pracuje s technikou , to je taky malicky orgazmus ..

to je velka pravda.. ja som mal rozobraty uz HP, Asus, MSI ale to co je v nich v nutri je v porovnani s macbookom ako ciganska osada vs. hotel hilton :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pytkin píše: inak to by mal fakt zaujimalo , pri akej prilezitosti sa ti objavuje duhove kolecko .. Na notebooku nerobim nic zasadne .. tam som ho este nevidel .. imac mam najlacnejsi aky sa da kupit a videl som ho 2x , ked mi zamrzla nejaka aplikacia .. tusim adobe flash .. ten som musel zostrelit .. ale inak duhove kolecko netusim , kde sa ti moze objavit .. nemas malo pamate ? 2GB ?
Mám 4GB ... Duhové kolečko každou chvíli (mám systém přitom přeinstalovaný načerstvo vícekrát ..) Aperture - chci zvolit fotku/kategorii, musím na každý druhý pokus počkat než se duhové kolečko odkroutí ... píšu něco do skypu - najednou duhové kolečko a je třeba počkat ... chci otevřít word dokument, bude duha (ne vždy ale občas), otevřít přílohu z mailu atd ... a x dalších příležitostí .., Přiznávám že už jsem víckrát měl podvědomou tendenci s tím silně třísknout o zem :) takhle se nedá pracovat abych na každou blbost musel stále čekat ...

Jinak třeba ten Retina MBP nijak neotevřeš, je to skoro uzavřený HW systém, ani baterka se myslím nedá vyměnit

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two »

Ivo, ten tvůj MPB je tvůj převtělený učitel trpělivosti. :wink:

Já mám pocit, že se neoriginálně nainstalovaného disku zbytečně bojíš. Jestli se nepletu, tak výměnou disku záruku neztratíš. Nebo jo ?
Jirka Štolfa

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ale otázka je proč bych to dělal ? Když koupím MBP s 512 SSD, tak co na tom budu měnit ? :) Ale četl jsem že u retina modelu se nedá měnit vůbec nic

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two »

Protože:
Ivo píše: Varianta ne-retina modelu s možností např. vyměnit DVD mechaniku za SSD disk mi nepřipadá špatná ..
Jirka Štolfa

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ano, ale já už uvažuju jen o retina modelu ... ono to koneckonců vyjde po výměně disku s DVD u ne-retina cenově podobně a navíc u toho měněného nebudu mít retina displej :)

Otázka - je OSX 64bit ? Tj. využije v reálu více než 4GB RAM ?

Ale to že to má jenom rok záruku , to je ostuda ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ivo: osx od lionu je plne 64bitovy system.. Ale aj tiger pre 6 rokmi vedel pouzit viac ako 4g pamate..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak potom tam dám ještě + 8 GB RAM na 16 GB RAM. Když už dělo, tak naplno :)

Odpovědět