Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Novy MacBook PRO .. Krasa a alegancia

Příspěvek od Ivo »

U MBP, kterého mám ted asi 5x ... Je jasné že baterka má určitou životnost (počet cyklů) a pak se její výdrž rapidně snižuje ... je třeba ji vyměnit

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Ja mam pocitac tak 3-4 roky, pak stejne moralne zastara a kupuju novej. A tuhle dobu baterka vydrzi.
jen mac miniho jsem mel 5 let a prislo mi to cela vecnost.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy

Příspěvek od dendy »

tak neviem ci za rok bude moj MBPRO moralne zastaraly ale zatial nieje moralne zastary ani trochu ... kopoval som ho koncom roku 2010 a stale perfektne sluzi, z nicim nemam problem, vykonu dost na vsetko ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

No pořád trošku přemýšlím - láká mě ta retina :) Čtu o tom pěkné věci (a co zní hlavně super je možnost nastavit si to na různá rozlišení v plné kvalitě (napr. 1680x1050) asi sa na ni půjdu podívat ... Nemusel bych už elaborovat s SSD diskem, pamětí atd. Jediná věc bude když po roce a půl něco z toho odejde ... tak to se nedoplatím a budu litovat ... Absolutně nechápu proč u nás není možné dokoupit si u Apple např. 3 letou záruku ... to je nepochopitelné a trošku ostudné u tak exkluzivní značky

dendy

Příspěvek od dendy »

jo to je zaklad.. necitat o tom a ist sa na to pozriet .. hlavne dat si vedla seba normalny macbook a retinovy jedno vedla druheho si to porovnat a zamysliet sa ci to je taky prinos pre teba mat trochu ostrejsie pismo :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Myslel jsem že se to týká hlavně celkového obrazu, fotek, filmů , hloubky, barev ...

Jinak update se zárukou ... 3 roky apple care za 300 EUR si můžu k tomu dokoupit kdekoliv mimo CR (např. v Německu). To už zní líp ... (proč to nejde rovnou v cr, je nepochopitelné)

Jinak cenově ... když si koupím 2,6 Neretina model, přidám SSD disk atd, tak to vyjde skoro nastejno jako ta retina ... Plus retina má retinu a je trochu pěknější designově (tenčí, menší, elegantnější). Ale jasně - půjdu se na to podívat, to je základ :)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

ja bych sel taky osobne do retiny. Klasicke Pro uz ma zastaralej koncept, bude se ti pak hure prodavat.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy

Příspěvek od dendy »

Oxyygen píše:ja bych sel taky osobne do retiny. Klasicke Pro uz ma zastaralej koncept, bude se ti pak hure prodavat.
to si nemyslim, sialencov co onanuju nad tym ze maju stale vsetko najnovsie a ked je nieco 5 dni stare uz je to dobre akurat tak do kosa zase tak vela nieje .. ja rozmyslam ze ked mi dosluzi tento macbook co mam tak kupim posledny 17-kovy model pred touto sucasnou generaciou od niekoho z druhej ruky .. bude to lacnejsie a pri macbookoch viem ze to nebude kram a ze mi este bude sluzit v pohode ...

ja si naopak myslim ze tieto starsie modely, kde sa da este ugradovat v pohode ramka, disk, renovovat baterka - bez problemov svojpomocne - narastu este na cene ked apple uz vsetky modely zacne robit tym dementnym sposobom ako robi ten retinovy :)

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two »

+1
Jirka Štolfa

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Nemyslím že by to bylo šílenství nebo onanie ... prostě když člověk kupuje po pár letech ntb, tak je fajn pocit že má něco nového pěkného (např. retina), zvlášt když po upgradu nižší neretina verze to vyjde nastejno jako retina. Jinak nevím co bych mohl chtít časem u retina modelu "upgradovat". 8GB RAM a 512 GB interní disk je uplně v pohodě ... a bude i za 2-3 roky

matucha

Příspěvek od matucha »

OT/ Me pride upgrade "spickovyho" pocitace po dvou letech strasne brzo, i po 3... dneska nic vykonove tak rychle nezastara. I po 5 letech ty veci porad fungujou a nedrhnou.

STi

Příspěvek od STi »

Ivo ja som mal presne tuto istu dilemu pred 2 mesiacmi, tiez ci kupit obycajny 15" s high-res matnym displejom a dat do neho SSD namiesto mechaniky a dokupit vacsiu ram, alebo kupit rovno retinu a presne mi to vyslo tak ze s tymito upgradmi to vyjde cenovo takmer rovnako, tak som kupil retinu s 512ssd a 16gb ram a mam vystarane na neurcito a pochybujem ze v minimalne 3 rokoch budem vobec uvazovat o nejakom upgrade. rovnako 2x thunderbolt port je tiez super do buducna oproti 1x na ktory by som mal aj tak zapojeny externy displej, pricom tu si zapajam displej na HDMI. redukciu som si kupil na FW externy disk ktoru nosim pripojenu na jeho kabli takze okrem toho ze je ten kabel o par cm dlhsi, v tom ziadny problem nevidim
Naposledy upravil(a) STi dne 20 zář 2012 17:52, celkem upraveno 1 x.
FB | SC | T

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

A retina se osvědčila jako displej ? Je to opravdu i s odstupem upgrade proti běžnému displeji ? Dá se tam bez problémů a s perfektním obrazem nastavit i třeba 1680x1050 ? 16GB RAM už mi přijde možná overkill :)))

A jak je to s větráky a hlučností v praxi ? Tiché ?

STi

Příspěvek od STi »

Pracovat na retine je vyslovene radost, a ked si na to zvyknes tak ti budu vsetky ostatne displeje pripadat neprirodzene s velkymi pixelmi, rovnako farby to ma naozaj uzasne. Porovnat rozlisenie 1680 na retine s 1680 na high-res ne-retine som moznost nemal, ale co pisu v recenziach tak na retine je to viditelne krajsie a ostrejsie ako na 1680 highres displeji. Dalsia vec co som necakal je ze bude mozne vobec pracovat na rozliseni 1980 na 15" displeji a prave toto rozlisenie pouzivam asi najcastejsie kedze vsetko vidno pekne ostro aj ked je to mensie :)
Pravda ze momentalne je 16gb ram asi overkill, ale myslim ze o 3 roky to bude akurat, takze by mi to mohlo vystacit na 5 rokov :)
Naposledy upravil(a) STi dne 20 zář 2012 18:16, celkem upraveno 1 x.
FB | SC | T

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

To zní dobře ... A hlučnost ? Větráky ?

Odpovědět