Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od Ivo »

Bootcamp drivers jsem tam dal a pak i na ne ukazoval a nic. Co je to $WinPEDriver$ ? Partition jsem znovu udelal a zrusil nekolikrat.

Ten USB 2 hub zkusim ale nevim jestli najdu

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od Stan »

Zkus prvne ten trik s USB2 Hub a uvidis jestli to bude fungovat.
Přílohy
IMG_1811.JPG

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od Ivo »

Trik s USB hubem nefungoval :( Ted ještě zkouším dát tam WIndows 8

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od Ivo »

Tak dal jsem tam ISO W 8 64 bit, prošel celým procesem, na drivery se to už neptalo ale skončil jsem u tohoto. Už nemám co bych dodal a myslím že tohle je pěkný šmejd - tenhle současný bootcamp ... nehorázné ... pokud program například neví jak naformátovat disk tak, aby se daly instalovat Windows ...

Obrázek

Obrázek

V Lionu jsem to měl, několikrát nainstaloval a normálně to fungovalo

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od Stan »

:shock: hmm tak to se mam na co tesit az to budu zkouset zprovoznit.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od Pytkin »

trik s USB hubom je predsa kravina .. jeho mac ma USB3 radic .. len .. tam nejde o to spomalit data na rychlost usb 2. .. tam ide o to aby ta instalacia videla kluc .. cize obsahovala USB3 drivery na ten radic .. uz je zjavne kde je problem .. preco nam to v pohode chodilo , kedze sme to instalovali na komputre s USB2 ..

ivo : a na tej particii bootcamp nieco je ? preco ju pri tej instalacii windowsu nesformatujes ?

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od Ivo »

Na té partition není nic - to speciálně pro instalaci Windows připravila utilita Bootcamp ... zkusil jsem ji pak i naformátovat manuálně ... vznikne pak z toho nečitelný disk ... takže výsledek stejný

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od lavender »

drivery sa vkladaju do instalacky cez soft nlite. vyexportuje ti to potom instalacku s tym driverom.
aj ked - nechce sa mi verit, ze by win8 nemal driver na usb3.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od Ivo »

Tak nakonec jsem nainstaloval WIndows 8 ... Bylo třeba v rámci WIndows installeru dát manuálně naformátovat disk a pak už to šlo ... Uff .. ale musím říct že Windows 8 je něco opravdu šíleného ... Za prvé to zabírá 26 GB .. Za druhé - všechny ty idiotiny co se tam cpou na ploše a nedá se najít normální explorer, start atd. 100x raději bych W 7...

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od Stan »

:palec+: Takze ne OSX ale Win ktery neumeji načíst zformatovany disk a musej si ho moci mermo zformatovat vlastnim zpusobem. :) No hlavne ze se zadarilo.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od Pytkin »

ivo : mam rovnake pocity z win8 .. nerozumiem ako to ze to zrazu islo , ked si pisal , ze je necitatelni disk , ale ako pise stan .. hlavne je , ze uz ti to ide .. ja si myslim ze aj win7 sa musi dat rozbehat .. bolo by treba integrovat usb3 drivery do isntalacie win7 (spominanym nlite programom) a urobit bootcamp wizard s tymto imageom .. to by malo potom ist si myslim ..

Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od W.Cable »

Ivo píše:Bylo třeba v rámci WIndows installeru dát manuálně naformátovat disk a pak už to šlo
Tohle se od dob XP nejak zasadneji nezmenilo, ale na druhou stranu to je dneska prehlednejsi a logictejsi, a vubec prace s oddily se stala labuti pisni.
Ivo píše:zabírá 26 GB
Zkus uvolnit misto tim, ze zakazes virtualni pamet/strankovaci soubor, jeho velikost se rovna velikosti ram.
Ivo píše:všechny ty idiotiny co se tam cpou na ploše a nedá se najít normální explorer, start atd.
njn... budes si to muset trochu modifikovat. Je na to spousta placenych i free utilit.
lavender píše:nechce sa mi verit, ze by win8 nemal driver na usb3.
Win8 uz maji nativni podporu usb 3.0, Win7 nikoli.

msmucr
Příspěvky: 255
Registrován: 03 črc 2014 14:12

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od msmucr »

S největší pravděpodobností šlo o to, že ovladače v novém BootCampu pro konkrétní MBP (sata řadič, chipset, UEFI) díky nějaké chybě nejdou zavést při instalaci Windows 7. Může tam být cokoliv, špatný inf soubor, který udává kompatibilitu jen s vyšší verzí Windows, nekompletní vytvoření toho balíčku s ovladačem atp.
BootCamp dělá při vytváření boot disku v základu to samé co nlite nebo podobné nástroje pro přizpůsobení instalačních disků Windows (např. používané výrobců serverů, notebooků).
Chyby se stávají a přestože Apple má pod kontrolou svůj HW i SW, nevyhýbají se ani jemu. Já například díky špatnému ovladači v OSX řešil nefunkční ExpressCard slot v 17" MBP 2011. V 10.8 chodil, v 10.9 ne, v opět 10.10 ano.. atp. Takže bych vůbec nevylučoval, že další verze BootCampu chybu vyřeší.
To s formátováním oddílu (ne disku) je logické, protože OS X sám o sobě nedokáže naformátovat NTFS a instalované Windows zas naopak nemohou mít systémový oddíl s jiným souborovým systémem. Takže BootCamp pouze zmenší existující oddíly s HFS+ a "nachystá" neformátovaný oddíl pro Windows.

@ivo
Win8 se dají docela přizpůsobit, pokud není potřeba Metro..
Úspěšně používám komponentu Classic Start Menu z Classic Shell http://www.classicshell.net/
a mám povypínané všechny aktivní rohy a gesta (charms). Vše vypadá víceméně jako Win7 a startuje to rovnou do plochy.
Je tam trochu jinak přeuspořádané nastavení mezi klasickými a Metro ovládacími panely, což je docela kravské a člověk na začátku musí znát název položky a hledat přes windows search, ale jinak se s tím podle mě dá žít.

Michal

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od Ivo »

Tak jsem zkusil doporučenou variantu, kdy bootovací disk vytvoří Windows pomocí utility DVD/CD download a je naformátován v NFTS, což prý by mělo fungovat (s tím že bootcamp drivery se mají dodat do rootu partition ... ISO USB se vytvořil, ale neprošlo to ... nejdřív že tam nejsou drivery (dal jsem je tam - ale pořád že prý nejsou). Takže je tedy stáhnu (go back), ale nejde to stáhnout, protože USB musí být formátované FAT ... takže neprůchodný bludný kruh ... jdu si tedy zvětšit trochu prostor a dám tam ty W8 ....

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
dog
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2013 00:01

Re: Windows Bootcamp v OSX Yosemite - potíže

Příspěvek od dog »

dnes jsem zaregistroval tohle...
[Recenze] Lion-Tech vám umožní instalovat Windows 7 & 8.1 na Mac pouhými několika kliknutími myší.

http://www.fanapple.cz/recenze-lion-tec ... -1-na-mac/

Odpovědět