Záludnosti MacOs (pro starého PCckáře)...

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Magion

Re: Záludnosti MacOs (pro starého PCckáře)...

Příspěvek od Magion » 29 srp 2011 16:05

Pytkin píše:ano .. ja by som na tvojom mieste na to pouzival daky soft ..

http://www.google.sk/search?sourceid=ch ... 40&bih=779
vyzkousim

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 srp 2011 17:27

Pytkin píše:samo sa nikdy nic nestava ..
No ale jak potom chápat následující: nahraju si asi 10 videí .avi do nově vytvořené složky Videa. Jsou tam. Večer jedu ve vlaku a ještě se na všechny se zájmem podívám, vypnu počítač a jdu spát. Druhý den ráno počítač otevřu, chci pár videí někam poslat, ale ve složce Videa je jen 1 (slovy jedno) video. Všechna ostatní videa zmizela .... Protože vím jaké byly jména souborů a koncovek, dám prohledat celý počítač, též i podle data vytvoření souborů - nic. V koši - nic ... Takže ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 srp 2011 18:18

ivo : bolo to na internom disku ? s time machine si nic nerobil ? napada ma este nejaky problem s journalom .. mas journalovany disk ?

pozri .. su ludia , ktorym sa taketo veci stavaju bezne .. 2-3x tyzdenne mi niekto vola s takymto a obdobnym problemom .. ktory sa beznym ludom nestane , ale im sa to stava kazdu chvilu .. a zatial som neprisiel na to , ze v com je problem .. Stava sa im to ale na windowse .. Takze som si myslel ze to je problem toho OS .. Ale tebe sa to stalo na OSX .. tak to mozno nebude problem systemu , ale niecoho ineho ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 29 srp 2011 18:27

Asi znas nejaky nesikovny lidi :)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 29 srp 2011 18:53

Mě napadá, jestli za ten problém u Iva nemůžou práva, že soubory tam fyzicky jsou, ale jsou skryté. Ale to takhle na dálku těžko soudit, to by u toho člověk musel sedět nebo aspoň prohlídnout ten folder na dálku přes screen sharing. Osobně jsem se s takovou ztrátou dat ještě u Mac OS nesetkal.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 29 srp 2011 19:03

K tomu problému s kopírováním asi tolik - toto je hláška z Liona a je, myslím, vcelku srozumitelná. Pokud tedy dám "Don't Replace", tak to do cílového folderu naháže jen položky, které tam nejsou.
copy.png
copy.png (30.02 KiB) Zobrazeno 222 x
EDIT: v tomto případě jsou ve složce jak soubory tak i složky, takže to bere v potas všechno

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 srp 2011 19:23

Pytkin píše:Takze som si myslel ze to je problem toho OS .. Ale tebe sa to stalo na OSX .. tak to mozno nebude problem systemu , ale niecoho ineho ..
Hele, ještě řekni že je problém je mezi židlí a klávesnicí ... a bude to dokonalý kec :) Až takové znalosti práce na počítači mám, abych dokázal udržet soubory ve složce, případně je najít atd.

Mezi okamžiky kdy jsem všechna zmíněná videa v dané složce měl a sledoval a znovu počítač otevřel a nebyly tam (resp. zustalo jen jedno) se neuskutečnily žádné procesy kromě spánku mého a spánku počítače ... Beru to jako kolaps ... I kdybych je teoreticky vymazal, musí být v koši (nejsou). I kdybych je teoreticky přesunul, musí být někde jinde (nejsou). Interní disk mám normální, instalaci celkovou čerstvou, updaty nejnovější ... Je to prostě nepochopitelná záhada

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 srp 2011 19:29

ivo ty mas zlu karmu asi :) technika ta nema proste nema rada :) ja som mal jedneho takeho kamosa, tomu sa neustale tiez vsetko sralo, uplne jedno aky os a aky hw mal, pokazilo sa mu vzdy uplne vsetko...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 srp 2011 19:45

Mně se nic moc nekazí, všechno většinou funguje. Tohle je vyjímečný případ, nic podobného se mi nestalo zatím ...

Milan

Příspěvek od Milan » 29 srp 2011 19:54

Jojo, toto je standartní chování MAC OSX, teda nevím co je na tom logického nebo snad lepšího než na windows, ale prosím, proti gustu...myslím, že ale v Lionu by to mělo být řešeno...http://jablickar.cz/mac-os-x-lion-novy- ... -aplikace/
Ale jestli to skutečně funguje? Nevím...školy nemám...:-)
Jinak by to měl řešit nějaký souborový manažer pro OSX, něco jako Total Commander pro PC, ale nevzpomenu si, jak se jmenuje...

Edit: třeba toto
http://nemesys2.dyndns.org:8080/FileSyn ... on_EN.html

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 29 srp 2011 20:14

"Ale my se zde o tom již dobrou půlhodinu bavíme, Mlho" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 srp 2011 20:29

skusal som COPY v lione a niekedy napise ze obsahuje ine zlozky a da moznost KEEP EM BOTH , niekedy da iba moznosti REPLACE a STOP ..

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 29 srp 2011 20:35

Tak tohle si jdu otestovat, protože mě to samotného zajímá. Vyzkouším různé varianty a podám report

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 srp 2011 20:43

skus .. ja som to dal kopirovat a urobilo mi to inu hlasku ako tebe .. kde mi napisalo , ze adresar uz obsahuje to co tam davam , a ze vnutri su ine veci .. a moznosti boli dole 3 .. ine ako tvoje .. das som KEEP EM BOTH alebo nieco v tom duchu .. a ked som to isiel spravit druhy krat , tak mi ponuklo len STOP/REPLACE ..

Milan

Příspěvek od Milan » 29 srp 2011 21:22

Pavel Vantuch píše:"Ale my se zde o tom již dobrou půlhodinu bavíme, Mlho" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No jo, porád :-) Měl jsem to rozepsáno, pak jsem musel pryč a pak už jsem nečet, co se událo. Holt mlčeti zlato :-)

Odpovědět