ovladanie knobmi pluginov bez midi learn

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 09 čer 2006 07:59

2Brooklyn: jj, tyhle věci jsem nikdy neplánoval dělat přes MIDI CC hlavně právě proto, že není pevný standard. Takže Remote je z mého pohledu podstatně intuitivnější minimálně co se nastavení týče a následné používání pak nejni prob. Ale pak je tohle řešení poplatné pouze hostitelské aplikaci, protože výsledkem jsou stopy automatizace, takže ty nejdou nikam jinam přenést - na rozdíl od MIDI stopy, kde by byly zaznamenané CC. Takže jde jen o to, co s tím chce ten který člověk pak dál dělat.

P.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 09 čer 2006 08:16

hmm generic remote je strasny shit... som robil prieskum po nete a zistil som nieco take ze keby to robim cez generic remote tak keby som dal efekt do ineho slotu uz by to nefungovalo..

http://www.cubase.net/phpbb2/viewtopic. ... midi+learn

generic remotu sa chcem stoj co stoj vyhnut ;) steinbergovia by to mali urobit nejak rozumne...ale cital som thready na cubase.net a oni tento problem vytrvalo ignoruju :x

cele toto skumanie je preto ze rozmyslam na bcr2000 ale ak by to nefungovalo poriadne tak sa na to radsej vyprdnem....

v suvislosti s tym bcr2000 ma napada este jedna otazka: funguju tie ledky okolo knobov ked ovladam nejaky vst efekt alebo synth? (nejedna sa mi o mixer)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 09 čer 2006 08:32

co som este vyhrabal z cubase.net :

What you CAN do is:

Create device panels in audio channels to control automated track parameter (including insert parameters).
The manual claims that we can control these user panels with certain remote controllers, but unfortunately there is a bug preventing this (see bug base).

What you CAN do is to control insert parameters via the Generic Remote Controller function (and other controllers that are predefined).
IT is not very handy, because you cannot route the midi data to a specific insert effect, you actually control a certain SLOT and thereby the effect located in that slot. But there are options to do it (I posted a tip here).

You also can remote control VSTis via the Generic Remote Controller. Again this has some weak points (multiple instances of the same VSTi have to be estalished manually in the GR), but it works. If you do not need Parameter feedback you also can control the VSTi parameters directly via a midi track that takes your controller as input and the VSTi as output (of the midi data stream).

zda sa mi ze cubase ma toto ovladanie urobene uplne na hovno :(

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 09 čer 2006 09:13

2Solarfall - mno, jak se to vezme. Já teda ještě nikdy neměl moc komplikovaný projekt, ale mám na to názor asi takovýto: Na popsaný bug nebo spíš negarivní vlastnost RC bych asi přišel postupem času taky, ale dokud nemám projekt připravený na finální míchačku, tak RC nevyužívám právě z důvodu třeba experimentování s různými typy efektů - takže to bych se zbláznil, pořád dělat nějaký přiřazování. Tudíž z tohohle pohledu se mi to jeví, jako že já bych to jako nevýhodu nebral, protože bych na to asi stejnak nepřišel :-) Co se týče VSTi - nejsem a nebyl jsem žádný "kroutič", ale fakt je ten, že zatím nemám nic, kde bych si hrál se zvukem nástroje v reálu, tudíž tohle mě ještě nepotkalo a asi ani dlouho nepotká, protože aktuálně pracuju na cizích projektech, kde buď jen míchám nebo nahrávám živě. Ale popřečtení www.cubase.net diskuse uznávám, že by se hodilo na RC docela zapracovat - ale bylo by s tím potřeba, aby šlo přehazovat pořadí efektových slotů, jelikož chtít po jakékoli funkci (zde RC), aby si zapamatovalo přiřazení parametrů efektu nějaké konzoli i v době mezičasu, kdy efekt zařazuješ ob dva sloty jinam, docela dobře nejde, takže by se tyhle dvě věci musely IMHO řešit simultánně, páč spolu tak trochu souvisejí.

Jinak co se týče základní práce s RC a přiřazování parametrů Cubase nějaké HW konzoli, myslím, že dostatečně intuitivní a vypovídající jsou ty moje dva články na tuhle problematiku. Osobně bych řekl, že tenhle proces jednodušší už ani být nemůže, ale to je můj názor only ;-)

P.

Odpovědět