ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow.

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

tohle vypada uzitecne, dalsi variace na usporadani mixeru, casem zkusim:

"Nuendo Macro – Hide Unused

Description:
Hides mixer channels that do not have any events or parts located between the cycle markers with a single keystroke."

http://www.smurphco.com/swp/hide-unused

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

vytvoril jsem si novy makro, ktery jsem zatim nikde nevidel. je to primitivni, ale je s tim legrace: audio delay. jednoduse to zkopiruje oznaceny event a snizi hlasitost jeho kopie. kdyz se priradi k klav. zkratce a opakuje se jeji stisk, vytvari se klasicky 'taps' (feedback) jako u klasickyho delaye. delka echa je dana aktualne nastavenou kvantizaci.

velka skoda, ze transpozice vysky tonu audio eventu neni parametr, kterymu by se dala priradit klavesova zkratka. v kombinaci s timhle makrem by se dalo naprogramovat arpeggio s audio-eventama :] (ale i tak to pujde za pomoci quickkeys, mozna to casem zkusim ;])

transport - locate selection
edit- copy
edit- paste
nudge right
audio- decrement event volume
audio- decrement event volume

takhle nejak vypada vystup toho makra:

Obrázek

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od matucha »

vtipny ;)

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od TOM-Thak »

hey to je super! ja to pouzivam obcas na voice ale
delam to rucne.. tohle je dobre :-)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

taky vas stve, ze po opakovanym stisku klavesy '1' ('object selection tool') cubase cykluje mezi normal sizing / sizing moves contents (vubec nepouzivam) / sizing applies timestretch?

timhle jednoduchym makrem zustane 'object selection' vzdycky v prvni pozici ('normal sizing'):

tool - glue tool
tool - select tool

a priradit ke klavese '1'.

ten prvni prikaz je castecne nahodnej, jde o to, aby se pri opakovanym stisku preplo na jinej tool a zpet na 'sipku'.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od matucha »

Taky dobry.

Uz jsem na to zapomel, ale ted si to pripomel na jedny starsi instalaci kubaze. Prirazeni nuzek na 2 nebo 3 misto toho co je tam normalne a co vubec nepouzivam a nuzky jsou na cem, na 7? To uz je takovej divnej hmat a ne vzdycky se clovek trefi. Ma to samozrejme tu nevyhodu, ze kdyz pak des do ciziho studia, najednou ti nefunguje tahle vec jak ma.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od Pytkin »

noznice su defaultne na 3 .. ale staci pridrzat tusim ctrl alebo alt .. mam to hned vedla medzery a striham sipkou ..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

matucha píše:Taky dobry.

Uz jsem na to zapomel, ale ted si to pripomel na jedny starsi instalaci kubaze. Prirazeni nuzek na 2 nebo 3 misto toho co je tam normalne a co vubec nepouzivam a nuzky jsou na cem, na 7? To uz je takovej divnej hmat a ne vzdycky se clovek trefi. Ma to samozrejme tu nevyhodu, ze kdyz pak des do ciziho studia, najednou ti nefunguje tahle vec jak ma.
to je divny, na 7 byva vzdycky 'mute', nuzky jsou jak rika pytkin trojka (ale taky striham vetsinou pres alt).

jinak ty vlastni keycommands si muzes ulozit a v jinym studiu importovat :] ja si je pro jistotu ukladam na nejakym cloudu.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od matucha »

Jo sory tak sem myslel mute... lovil sem to z hlavy... jasne 1-3 je normalni dobrej hmat.

CTRL a ALT - tam se mi to plete s kopirovanim a presouvanim (s locknutim casovy pozice). Takze pouzivam nuzky.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

mimochodem, ty zminene modifikatory SHIFT plus ALT maji v cubase 6 i dalsi funkce:

--pri oznaceni vice kanalu v mixeru se v sekci 'sends' pomoci SHIFT ALT nejen priradi zvoleny send vsem vybranym kanalum naraz, ale pri kliknuti na on/off tlacitko sendu se za soucasnyho drzeni SHIFT a ALT zapne / vypne send u vsech vybranych kanalu. tenhle 'gang' uz ale nefunguje na nastaveni pomeru signalu, ktery se do sendu posila. nevim proc, je to takova typicky nelogicka steinbergovina.

--pri oznaceni vice kanalu v mixeru se za soucasnyho drzeni SHIFT a ALT pri kliknuti na tlacitko bypassujici inserty vypnou / zapnou inserty na vsech zvolenych kanalech.

o hromadnem nastaveni vstupu a vystupu uz tu byla rec. kdyby vas jeste neco napadlo, dejte vedet...

jo a mimochodem: ctrl C a ctrl V funguje i na inserty kanalu, to jsem donedavna vubec nevedel. oznacit kanal v mixeru, ctrl C, oznacit jiny, ctrl V -> zkopiruji se vsechny inserty. vzdycky jsem to resil pres prislusny ikony na mixaku a stvalo me, ze v keycommands tomu nejde priradit klavesova zkratka...

Uživatelský avatar
nixx
Příspěvky: 789
Registrován: 25 led 2008 23:18

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od nixx »

Brooklyn: díky, tohle je fakt super thread :)

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od biscuit »

ctrl c a v na inserty? boze, proc delam tolik zbytecny prace?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: ultimativni tipy&triky pro cubendo. pretaktujte workflow

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

dneska jsem vyvijel novy makro na zaklade mirny frustrace z toho, ze kdyz clovek chce zmenit nebo skalovat automatizaci v urcitym useku, tak pokud vytvori jen dva hranicni body a hybne s automatizacni krivkou, zmeni se tim i nabeh automatizace pred a po. treba v pro tools je neco jako 'automation trim', a to se mi nejak podarilo naprogramovat. skript nejdriv vytvori automatizacni bod na pocatku vybranyho useku, potom na jeho konci; potom dalsi bod o 1 frame nalevo od levyho okraje, a ctvrtej bod o 1 frame napravo od pravyho kraje. potom pomoci logical editor skriptu vybere jenom ty vnitrni dva body. potom prepne na select tool, takze se da hned skalovat zvolena cast automatizace.

https://www.dropbox.com/s/gjjt6w2yebw71 ... _macro.mp4

Odpovědět