Profi Hudební umělec-stagnace, pomoc, rady, nevím jak dál

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
wire

Re: Profi Hudební umělec-stagnace, pomoc, rady, nevím jak dá

Příspěvek od wire » 21 bře 2013 12:24

Myslim si, ze trend jasne ukazuje, ze penize nejsou v prodavani CD, ale v honorarich za shows...

delay

Příspěvek od delay » 21 bře 2013 12:56

...kde můžeš, za předpokladu, že to bude lidi bavit prodat nejpodstatnější část CD a jiného merch a vydělat tak sumu, která za určitejch okolností převýší honorář za samotný koncert. Takhle žije většina kapel, ale k tomu maj většinou i běžnou práci nebo jiný druh přijmu.

To, co podle mě na český hh scéně chybí, je živá kapela, osobně mě vůbec nebaví vystoupení, kde je v pozadí DJ, který funguje jako spouštěč a před ním MC. Varianta živého bubeníka, basáka, DJ a MC je daleko lákavější a podle mě to má hned větší šanci na úspěch už pouze z tohoto principu, nicméně to samozřejmě musí bejt zajímavý i obsahově. Každopádně to otevírá cestu směrem k multižánrovým festivalům atd...

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 21 bře 2013 13:30

delay: S kapelou teď hrají třeba Prago Union. A ještě jsem chtěl... Oproti traktor-synchro pouštěčům kterých je hafo..většina hh djs má od těhle právě dost daleko.Mezi hiphopovýma djs jsou lidi co mají největší skills...scratching,beatjuggling.Možná vypadají nedůležitě,ale oni tam vzadu ty fošny fakt hoblujou.
Naposledy upravil(a) longsleeper dne 21 bře 2013 14:08, celkem upraveno 2 x.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 bře 2013 13:35

vetsina veci byla recena (vzacna shoda na tomhle foru BTW!) jen tak me pri poslechu napadlo, ze cesky hiphop -- ten, co mam pocit, ze je popularni -- lyricky stoji spis na sebeironii, nadsazce, nejakym mestskym floutkovstvi (psh), pripadne vtipny popkulturni obrazotvornosti (supercroo a jejich projekty), nebo jak rikal delay nejakej ten zeitgeist (bonus). nejsem odbornik a asi to moc hazu do jedoho pytle. ale prijde mi, ze tenhle fatalistickej vazneseberouci styl (vazny temata, osudovost, trochu patos) u nas moc nefunguje; to uz spis na slovensku. upozornuju, ze se na to divam pohledem prazaka, kteryho v prvni rade uz trknou jako neprirozeny spisovny koncovky slov, a v tu chvili tu hudbu podvedome nejak skatulkuju nebo diskriminuju. jinak tvoje pracovitost je obdivuhodna! a dneska to bez toho nejde. tenhle obor ma moc velikej 'cool factor', takze konkurence je velika, navic ceskym textem se ten moznej zasah jeste strasne zuzuje. muzes se na to divat taky tak, ze jestli jsi dokazal odvest takovou praci v segmentu, kterej je tolik saturovanej a panuje tu takova konkurence, tak at se ted pustis do cehokoliv, dost mozna budes s takovou prupravou a nasazenim hodne uspesnej.

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 21 bře 2013 14:05

Preto aby sme sa dostali niekam kde sme nikdy neboli, mozno treba urobit nieco co sme nikdy neurobili.. aj take som pocul

A kedze je pre mna hip-hop bez rastliny ako country bez bez gitary alebo ako gospel bez viery.. nechcem k nicomu nabadat ale skus.. daj si dva tri panaky, ubal jointa, rozmen liter na stovky a chod si sadnut na striptiz.. a mozno zlozis album ake to je vlastne vsetko plytke a ten sa chyti u neskazenej mladezi a vystrelis... cesty pana su nevyspytatelne.
a nezabudat svetska slava - polna trava..

Magion

Příspěvek od Magion » 21 bře 2013 14:38

Ivo: rap1.mp3 mě dostalo :) skvělý texty, skvělý neumělý frázování... krása

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 bře 2013 15:05

:) to byl jeden náběr bez jakýchkoliv oprav a bez připraveného předchozího textu ... sorry za OT ...

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 21 bře 2013 15:10

Jeden z najzaujímavejších threadov, rešpekt za otvorenosť...
ale keďže som sa nikdy nestal úspešným hudobníkom, tak k tomu moc nemám čo povedať, Rád by som, ale neni z čoho...

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 21 bře 2013 16:03

Prekvapuje ma ako otvorene si to tu popisal - palec hore. Moj nazor - proste si sa zobudil a zistil si, ze sny a realita su dve odlisne veci. Napisane je tu toho vela, ale vytahal by som z toho asi co ma najviac zaujalo a s cim suhlasim:

- hudby je strasne vela, dnes to moze robit hocikto ( technika je dostupna, lacna, mnohokrat nepotrebujes hudobne vzdelanie )
- je to strasne o stasti, musis sa s niecim/niekym zviest. Je to bariera ako svina.
- chce to hodit sa do pohody, nasilu to nefunguje
- hudba stoji prachy. Tazke prachy. Pokial si nemal stastie a nie si Rytmus, budes do toho tie peniaze len davat. Ber to ako konicek.

Osobny rychlopribeh - 90-te roky som ako student robil mraky trackovanej hudby. Bola kopa casu, neboli moc peniaze. S komercnymi nahravkami
to neslo zrovnavat. Nic zasadne som si od toho nesluboval, bavilo ma to a snival som o tom, ze raz budem mat peniaze na nakup rychlejsieho HW, efektov, ze sa tomu budem venovat profesionalne. Na prelome milenia som sa zapojil do pracovneho procesu. Situacia sa trosku zmenila - furt som na to nemal prachy, ale uz som na to nemal ani cas. Tak som sa na to vykaslal. Par rokov dozadu som sa pokusil o reinkarnaciu, kupil som PC, zvukovku, klavesy, monitory, kontroller a postupne sa vo volnom case snazim. Prakticky nic nedokoncim, bud sa mi to zhnusi, alebo z dovodu nedostatku casu sa tomu nevenujem a stratim nit.

Prekvapenim pre mna bolo, ked som jeden track, ktory som vnutorne nevnimal ako dost kvalitny, ale aspon bol dokonceny ( da sa vobec track povazovat niekedy za dokonceny? ), poslal ReOrderovi do labelu. Nebyt toho, ze som po nejakej dobe kontrolval spam ( bezne rovno mazem ) a ze som nejakym zazrakom v mozgu spracoval, ze slovo 'ssr' v maili sa vyskytujuce znamena Silent Shore Records, tuto prilezitost by som prepasol. Uz som mal prst na tlacitku DELETE, no nieco ma zastavilo. No a tak sa track vydal. Tolko k teme hodit sa do pohody - vec u ktorej by som to necakal sa vydala.

Vysledok?

Nevnimam prakticky nic. Proste dalsi track na beatporte, par pozitivnych komentarov na par ( dvoch ) zahranicnych weboch. Mozno z toho casom bude par korun, ak vobec. Dni, ked som googlil den/noc kde vsade sa to hralo uz skoncili, euforia vyprchala za tyzden. Ked sa nad tym sebekriticky zamyslim, nedokazal som nic svetoborne. Takych trackov su vsade mraky a nikto po nich po troch odohraniach uz ani nestekne.

Ale nie som ani prekvapeny, ani sklamany, takto nejak som to ocakaval, som s tym zmiereny a pravdupovediac si ani nemyslim, ze by som sa tomu chcel venovat fulltime a zivit sa tym, pretoze sa dobre uzivim tym cim sa zivim. Akurat toho casu je stale menej a inspiracia a napady sa vekom nejak vytracaju.

Co som tym chcel povedat vlastne ani neviem, vyber si z toho, co potrebujes.

PS. najviac ma snad potesilo, ked sa mi na YTB ozvali nejaki ludia, ze ci som ja ten MSK, co jeho tracky ( tie z 90-tych rokov ) hravali na studentskych diskotekach kdesi v skandinavii. Prakticky ani ten 'ofiko' release vo mne nezanechal taku tu spomienku 'navzdy' :-)

EDIT - este by som dodal, ze cim viac sa snazim robit veci 'profesionalnejsie', s lepsim zvukom, tym viac ich povazujem za menej napadite a originalne voci veciam, ktore som robil, ked mi bolo 17 ( teraz 33 ). Bohuzial clovek ma obmedzenu kapacitu. Bud je muzikant, alebo zvukar, dohromady to ten mozog precerpa a oboje stoji za hovno :-)

Darce

Příspěvek od Darce » 21 bře 2013 19:13

Chlapi, opravdu ani nemám slov k příspěvku každého z Vás. Moc Vám děkuji za názory, rady, postřehy.. Z tohoto threadu si odnesu hezkej zážitek, mnoho užitečných rad a zkušeností, které v dnešním světě nahradit nejdou. Každý z Vás zde napsal svoje slova, ale lze krásně vidět jak to všichni v pravé podstatě vidíme stejně. Muzika je zvláštní... Dává, Bere, je to každopádně ,,umělecký´´ styl a každé umění v sobě skrývá ty nejextrémnější příběhy, úspěchy, porážky, nápady, apod... Fascinuje mě, že právě já, stejně jako Vy jsem mohl už odjakživa k tomuto umění pěstovat vztah a rozvíjet se... Už to je nepopsatelný úspěch. Kolík lidí na světe nemá ani ponětí co hudebník, zvukař, dj, producent vůbec musí udělat aby vznikl jakýkoliv track.
Zákadem úspěchu ať už hmotného nebo ne musí být vztah v srdci. Pokud to člověk nedělá srdcem, pokud nemluví ze srdce, neskládá ze srdce, apod nemá to cenu.
FAAKT OBŘÍ DÍKY VŠEM, JE PRO MĚ CTÍ ČÍST NÁZORY PROFÍKŮ, KTEŘÍ JSOU NA SCÉNĚ JIŽ LÉTA. přehodnotil jsem svoje myšlení a uvědomil si, že se musím smířit s tím, že až přijde ta chvíle (jesti přijde) tak přijde. Nemá cenu so do něčeho hrnout tlačit apod... Kor né v muzice.
TENTO THREAT SI BUDU JEŠTĚ VEEEEEELMI DLOUHO PROČÍTAT :-)
Ps: Nedokážu si představit že bych s muzikou přestal.... x krát jsem na to myslel ale připadám si jako feťák který pomyslí na to, že si už nikdy nepíchne.
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 bře 2013 19:16

jen naokraj: Thread a Threat je dost podstatný významový rozdíl, tak doufám že to nevnímáš jako Threat :)

Darce

Příspěvek od Darce » 21 bře 2013 20:28

Sorry myslel jsem thread nebo proste toto tema '::D
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

boolocks

Příspěvek od boolocks » 21 bře 2013 21:42

Nevím, zda to tu zaznělo, ale podle mě je jedna ze součástí to, ne li ta hlavní věc, zda to děláš, aby jsi byl hvězda, nebo jestli tě to skutečně baví a naplňuje.
Do hopu nevidim, ale jay z, eminem za louží, nebo rytmus, ego a další za hranicema nezačali rapovat, aby se znich stali hvězdy, ale jednoduše proto, že měli rádi rap, měli potřebu se vypovídat v textech, a chtěli dělat show. Stejně jako v jakymkoliv jinym žánru..že by Cobain chtěl vydělat miliony a bejt v tv, Dave Grohl chtěl dostat na začátku hromady cen grammy, Hendrix tolik cvičil aby byl legenda.....to těžko...ty lidi millovali a milujou music......... Podle mě velká, neli největší část úspěchu.

Přes známosti a love jde dostat singl kamkoliv, ale neudrží se nikde ani týden, když nebude dobrej, a nebude zajímat posluchače.

jackies

Příspěvek od jackies » 21 bře 2013 21:58

Veškerá snaha člověka je být šťastný ,ať si to uvědomuješ nebo ne.
Ujasni si, co tě vlastně těší.
Může to být ve skutečnosti právě jen ta cesta k nějakému určenému výsledku, ze kterého (když se dostaví) vlastně ani radost mít nemusíš.
Trochu bych se, být tebou, rozebral a přehodnotil priority.
Nejlépe ti je když se zavřeš potmě v klidu doma do studia a pouštíš fantazii na špacír ?
Tak to dělej, a s radostí.
Pokochej se výsledkem, pusť ho jen tak do světa.
Ser při tom na myšlenky jestli se to bude někomu líbit, nebo jak by se to mohlo prodávat.
Dost let jsem se hudební "prostitucí" živil (jako jediné povolání), a dnes jsem rád že je to za mnou a že nemusím.
Žij, a ber muziku jako koníka který tě baví. Nedělej z ní MUSÍM.

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 21 bře 2013 22:35

Clovece, prekonal som sa, pustil som si par trackov z youtube doma v klude (na viac ako 10 sekund). V praci mam len obycajne koss porta pro a nemam cas sa na to moc sustredit, takze k veci reagujem prakticky az teraz.

Ber to takto - tento styl zo srdca nenavidim, vnimam to negativne, priam militantne. Banda fetakov a negrov picuje a kurvuje dookola uplne o hovne.

Ale! V Tvojom pripade to na mna takto vobec neposobi. Po zvukovej stranke to je fajn, paci sa mi layering vokalu, dokonca to ma melodie, napady. Pekne je to navrstvene do sterea, aj ten hudobny podklad mi dava zmysel, muzika vcelku slape, klepem si do rytmu nohou (!) a ziadne nigga excesy tam nepocujem. Ked to porovnam s tym kokotom, ktoreho meno tu uz par krat padlo, sedi mi to podstatne viac a zatial som tie sluchatka z hlavy nezlozil uz 12 minut (!).

No a teraz sa tlaci na jazyk otazka - je to dobre, alebo zle? Zjavne nie som cielovy konzument. Mozno to proste pre typicku sidliskovu spodinu neni dost cool, dost gangsta, dost nigga. Nebyt to ja, dokazem si predstavit, ze pridem do klubu na pivo s partou, posedim, pokukam co tam stvaras na podiu, [sproste Ta poohovaram :-) ], podupem si nohou do rytmu a du dom bez akejkolvek mentalnej uhony.

Osobne si myslim, ze pokial Ta to bavi, dava to zmysel. Co si ale musis skalkulovat je to, ci to budes brat ako drahy konicek, alebo sa budes dalej snazit komercne prerazit ( a tym padom do toho dalej sypat dalsie zasadne prachy za studio, nepredajne cd-cka, kokotiny a cakat ze sa Ti niekedy vratia ).

Myslim, ze na tomto portali najdes skor tu prvu skupinu ludi. Kde-kto tu investoval do gearu neskutocne prachy, co si ja ubohy trance pristipkar ani nedokaze poriadne predstavit, a pri tom to maju ako hobby.

Zaver?

Skladaj, rapuj, tlac sa na festivaly, do klubov, prezentuj sa, ale nevysyp sa na tom z penazi za neperspektivne veci ( cd-cka napr. ).

Drzim palce.

EDIT: vidim, ze jackies to povedal vystiznejsie a bez sprostych slov. Podpisujem.

Odpovědět