Profi Hudební umělec-stagnace, pomoc, rady, nevím jak dál

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Darce

Profi Hudební umělec-stagnace, pomoc, rady, nevím jak dál

Příspěvek od Darce » 20 bře 2013 11:06

Dobrý den, jmenuji se Tomáš je mi 22 let a dělám muziku takřka 7 let. Rád bych se s Vámi podělil o můj příběh a využil vašich rad, návodů a jakékoliv pomoci.

I když se věnuji stylu, který pro mnoho lidí představuje frašku, věřte nebo ne, odjakživa se ke své tvorbě stavím profesionálně-Rap. Věnuji této záležitosti takřka 80 procent mého času, úsilí a peněz. Nepiju alkohol, nechodím na parties, nekouřím a nehulím trávu. Mé texty nejsou vulgární, agresivní a urážející. Dělám tuto muziku maximálně profesionlně odjakživa na 200 procent.

Co jsem již dosáhl:

- takřka po 50 volných tracích, singlech a featurinzích jsem vydal první plnohodnotné sólo album s beatmakerem (heron), který dnes produkuje pro Rytmuse. Album bylo kompletně zhotoveno nahrávání/zvuk v provibe.cz. Zvuková kvalita byla maximální (profi úroveň) album bylo vyrobeno duplikací v počtu 150ks. Poslech zde: http://mcdarce.com/download/

RESUMÉ PRVNÍHO ALBA: po vydání jsem byl nucen kvůli velkým dluhům rozprodat celé své dlouho nabývané Home studio, dokonce i počítač. Ano v roce 2013 vlastním pouze mobilní telefón a felici. Nic jiného.

- Projezdil jsem za celou dobu až dodnes republiku, mám zasebou cca 30 koncertů možná více, již nepočítám. Alb se prodalo 60ks zbytek darován, hozen na koncertě, apod. Už pak nebyl zájem. Po prvním albu žádná zásadní změna, žadný label, manager, nic..

- I přes velké zklamání se nevzdávám a vydávám další singly vše financováno z mé vlastní kapsy. Vydávám taktéž 2 profi videoklipy: ohlasy jsou celou dobu dobré nikde neslyším vetší kritiku.

- Posléze se rozhodnu vydat 2 album. Beatmakeři z celé evropy zástupci profi scény, featuringy dokonce i z USA, apod. Celé album je zvukově velmi barevné, texty jsou různorodé a je zaměřeno takřka pro každého od DUBSTEPU, přes TRUE-SCHOOLY, až po SMOOTH FUNKY CHILLOUT, na mém druhém albu najdete skoro vše. Dal jsem do něj vše. Zvuk opět provibe.cz. Vydáno Lisem v počtu 300ks. Poslech zde: http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... re=mh_lolz

RESUMÉ druhého alba: Opět půjčka+malá část jednorázového sponzorského daru. Prodáno cca 50ks. Doma mi leží +- 200ks. Není zájem. Opět žádná změna. Žáden sponzor, žáden label, žáden manager, nic...

- na závěr mám za sebou 2 profi sólo alba, obě i ve fyzické formě, cca 70 free tracků/singlů mimo to. 2 profi videoklipy. 800 fanoušků na FB(číslo se půl rok zpátky zastavilo), vlastní webovky www.mcdarce.com , jméno v mém městě a možná i v kraji a to je asi vše. Nedostávám pozvánky na akce, do rádia, tv, nic..

MŮJ PROBLÉM:

Mým hlavním problémem možná je že si VŠE odjkaživa dělám sám (koncept cds, texty, shánění beatu, financování, promo, reklama, propagace, distribuce, prodej, managmenet, správa webu, správa FB fanpage, kontakt s fanoušky, zařizování koncertů, křtů, apod apod. Nejen že to už nestíhám, ale nemám ani sílu, čas a chuť je toho zkrátka hodně. Nevím kde sehnat MANAGERA který by mi pomahal apod... Věřím, že má muzika by posléze měla daleko větší efekt.

Velmi moc mrzí, že jsem do hudby dal naprosto vše a pořád jsem nezažil VÝRAZNÝ POSUN/ZMĚNU. nemám sponzory, nezvou mě na koncerty, nepřibývá mi fanoušků, nezvyšuje se prodej, nic...Stojím nyní v místě a nic se neděje i přesto všechno zklamání se pořád snažím dál makat. Dělám projekt z kapelou, natáčím nový klip, singly... Ale vše je bez výrazného ovoce. Má situace je taková, že jsem odjakživa spoléhal na muziku a na to, že se ní půjde živit/přivydělávat. Né vždy jsem chtěl peníze udělal jsem mnoho věcí a koncertů zdarma, ale určitě chápete, že chleba v obchodě nedostanete jen proto že pekaře baví péct... Každý potřebuje peníze. Nyní se budu ženit a musím se rozhodnout co dál. Je mi smutno z pocitu že bych musel všechu tu snahu a péči zahodit. Můj sen je pracovat v oboru muziky ať už ve studiu, jako interpet, v rádiu, cokoliv s muzikou. Nevidím ale žádnou možnost. nemám už ani odvahu, ani peníze na vydání, nebo vůbec nahrání 3 alba..

Se vší pokorou věřím že má muzika a můj přístup je maximálně profesionální, má alba jsou na skvělé úrovni a proto si beznadějně lámu hlavu při každém poslechu nad tím kde je chyba, znám x lidí i kolem mě co jsou přístupem i kvalitou hodbě podemnou a jsou úplně na jiné pozici než já. Nechápu to jako bych byl neviditelný...

Prosím Vás tedy všechny o názor,zda li mám šanci na úspěch, nebo mám raději vše zahodit protože to nemá smysl. Pokud někdo má pro mě pomocnou ruku, nabídku práce, spongoringu, nebo čehokoliv prosím napište budu Vám do smrti vděčný.

Miluji muziku ale nevím co dál..

Prostě a jednoduše potřebuji pomoc někoho i kdo mě vytáhne, zpropaguje atd.. Zamýšlím se nad tím každý den a mám všechno proto abych se hudbou mohl klidně i živit. Mnoho lidí co má portfólio jako já se již muzikou živí. Cítím že jsem od tohoto snu pouhý krok ale netuším co dál. Prosím o pomoc.

Omlouvám se za chvíle melanchonie a děkuji za tprělivost při čtení.
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

dano

Re: Profi Hudební umělec-stagnace, pomoc, rady, nevím jak dá

Příspěvek od dano » 20 bře 2013 11:12

Cau Darce, vazim si ze si to sem takto dal, takmer az donaha. Ja som ti uz minule pisal, ze aj ked nie som cez tento styl vobec, tvoje veci sa mi pacia a robis to velmi dobre! Asi ti tu teraz nedam ziadne rady ktore by mali taku cenu a prakticku rovinu ako ti mozu dat ini borci z tohto fora (ktorych tu je dost) a uz vobec ti nemam ako pomoct, ale aspon ti tu vyjadrim takto verejne podporu a teda ze aby si to nezabalil a hlavne na muziku nezanevrel... NECH SA DARI!

Darce

Příspěvek od Darce » 20 bře 2013 11:17

Díky moc, vzpomínam si na tebe. Moc si vážím slov opory!!! Díky. Chtěl jsem to tu zde napsat jelikož chci ty pocity ventilovat mezi lidi z branže jestli třeba nemá neeěkdo podobnou zkuše ost apod. :-)
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 bře 2013 11:28

Ahoj,

predne musim rict, ze rapu nerozumim, ale kdyz jsem koukal na dva klipy co mas na webu, prijde mi, ze je to zcela v mezich toho, co dneska u nas delaj "velky jmena". No jo, jenze ono to asi nestaci. Oni zacinali v dobe, kdy tu HH nikdo nedelal a tak bylo asi trochu snazsi se prosadit nez dneska, kdy ho dela "kazdej" (cimz nechci nikterak snizovat kvality a praci starejch mazaku) a imho je pro novy tvare bud treba zasadne kvalitativne vybocit z rady, nebo mit znamy kamose a protlacit nejakej feat. na jejich vecech.
Co delat dal? Tezko rict, ale prvni co me napada - zkousel jsi oslovit lidi, co uz maj jmeno a kontakty? (Wich, Vladimir, Etien, ...) Treba z toho nic nebude, ale imho se tim neda nic zkazit a pokud jsi dobrej jak rikas, treba je neco zaujme. Zkousel jsi posilat nejaky veci na hip hopovy weby a do casaku? Je treba to proste tlacit co to da.
BTW pises, ze tvy alba jsou skvely. Mozna jsou, ja nevim. Co ale vim, ze ti nejlepsi a nejuspesnejsi nemaji nikdy pocit, ze jejich veci jsou skvely a dokonaly, protoze vedi, ze porad je mozny neco udelat lip a snazej se o to.
Asi jsem Ti moc neporadil co... ;) Kazdopadne Ti preju, at se Ti podari prorazit, splnit si svuj sen a delat v zivote to co Te bavi, teda muziku. Drzim palce.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 20 bře 2013 11:37

Myslim, ze je to o lidech a kontaktech. Tim, ze si delas vsechno sam, tak se o ty kontakty vlastne ochuzujes.

Posloucham tvuj YT kanal a nezni to spatne a z hlediska produkce a aranzi mi to prijde dobry. Vlastne po dlouhy dobe ceskej hiphop, kterej mi nevadi:) Ale nejsem si jistej, ejstli problem neni i v textech. Z prvnich dvou veci mi prijde, ze se vyzpovidavas prave z tech problemu co jsi tady popsal. Sice te chapu, ale obavam se, ze timhle moc lidi neoslovis, tezko se s tim budou tvoji posluchaci nejak identifikovat. V dalsich mam pocit, ze tam chybi nejaky vyraznejsi slogany, neco co by si clovek zapamatoval. No a v neposledni rade mam pocit, ze to neplyne uplne dobre, spousta obratu pusobi trochu nasilne, v podstate jako by sis s nekym normalne povidal a je to nasilne naroubovane do hudby a na spousta mistech mam pocit, ze nefunguji rymy a tempo. Nicmene ja neznam vubec zakonitosti zanru a je to muj subjektivni nazor a predevsim nema cenu to ted uz resit.

Kazdopadne z obecneho hlediska bych se snazil zivit necim jinym nez produkci hiphopu a hudbu mit jako konicek, usetris si tak myslim hodne nervu a energie. A vydavat cd uz dneska asi nema moc cenu krome toho, ze je muzes rozeslat mediim (ale myslim, ze dneska uz se media spokoji i s elektronickou verzi). Tak preju hodne stesti...

tony9

Příspěvek od tony9 » 20 bře 2013 11:39

Ahoj Darce, přiznám se, že nějakou zázračnou radu pro tebe nemám. Jenom snad, že mě se zdá, že je lepší si třeba něco nastudovat z hudební teorie, nebo se zvukařiny, než se vysilovat a věnovat tolik svého volného času samotné tvorbě a produkci, když se zrovna nedaří, tak jak si představuješ. Taky je podle mne důležité mít nějaký finační výhled podle tvých možností a nevyčerpat se úplně a to jak finančně tak i psychicky. Možná by stálo za to si od hudby tzrochu odpočinout, snad by jsi tím získal alespoň nějaký odstup. Teď jsem si jen tak zběžně proletěl tvé tracky na Bandzone, na zběžný poslech jsou podle mne fakt fajn. Držím palce ať se daří !

Darce

Příspěvek od Darce » 20 bře 2013 11:46

Ahoj díky za odpověď samozřejmě i mediální propagaci mám zařízenou. Jenže pouze s pár weby... Proč? Psal jsem cca 7x třeba na nejprestižnější server bbarak dostal jsem akorát ignoraci žádna odpověď nic... Pak už jsem to vzdal. Jinak známým jménum jsem taktéž psal i zminovanemu Wichovi. A opět těžká ignoace... Když jsem napsal nelpešímu raperovi v Polsku okamžitě jsme se dohodli na spolupráci. V česku je prostě ego těch muzikantů obrovské.... Jinak muzika má není dokonalá to vůbec ne!! Ale objektivně když ji posuzuji je na výborné úrovni i tak děkuji za rady a názor. Moc si toho cením od Vás všech.

Darce

Příspěvek od Darce » 20 bře 2013 11:54

Odepisu vam vsem jak prijdu domu jsem ted v praci moc nestiham diky

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 20 bře 2013 12:05

remeslne ok (ale jen na cesky pomery), texty porad dokola o tom samym co tu v CZ slysim porad. Zadnej for, napad, zajimava myslenka. V hudbe jsou sice rytmicky forky, ale zase sound, kterej slysim v CZ porad.

Abys mel nejakej vyraznejsi uspech, musis proste ze sebe neco vyzarovat. Z hudby ani textu necejtim samozrejmost, uvolnenost, nadhled. Je to pro me zamenitelne, nemam se ceho chytit.
Cely to pusobi na me trosku krecovite, jako kdyz se jednickar divi, ze holky chtej frajirka z vedlejsi tridy.:-)

Obcas si clovek musi priznat, ze kdyz dre ,automaticky to neznamena, ze se musi dostavit uspech. Nekdo proste to flow ma a nekdo ne. Nasilim se naucit neda.

Takze moje rada:
Vyser se na nejaky ambice, v Cechach stejne nemaj moc smysl (ani financni) a tvor bez ohledu jestli budes mit nejakej pochybnej uspech.

Tvor si pro radost, ze te to bavi, bez nejake uprutnosti, snahy ze ted uz ten uspech konecne prijde. Pokud prijde, tak vetsinou to bejva kdyz je ti to jedno..:)

Pokud se ti podari udelat neco vyjimecneho a "trefit nerv doby" ver ze se to samo rozsiri. Youtube internet a dalsi kanaly to rozhodne umoznujou. Nekompromisni jsou pouze v tom, ze na nejakej prumer nikdo neni zvedavy. Bud je to hodne dobry, nebo blby - ale hlavne jiny.
Naposledy upravil(a) Oxyygen dne 20 bře 2013 12:35, celkem upraveno 4 x.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

haralambos

Příspěvek od haralambos » 20 bře 2013 12:12

hele ja bych to nevidel tak cerne, je ti teprve 22 a celej zivot mas pred sebou a jestlize budes tvrde makat, tak se nahoru klidne muzes dostat... samozrejme chapu, ze jestlize tomu davas vse, tak zakonnite horce pocitujes nevelky zajem o tve vytvory, ale na druhou stranu umelcu, kteri se na HH scene dokazou uzivit pouze prodejem desek, zas tolik zrejme nebude... koncertuj, navazuj kontakty, snaz se sehnat nejaky zajimavy jmena pro spolupraci, at se ti rozsiri posluchacska zakladna i o fanousky tvych konkurentu a za par let treba nebudes muset chodit do prace... co se tvy hudby tyce, tak nesylsim zasadni problem v kvalite, ale na druhou stranu jde i o to, ze se zcasti i ta zakladna fanousku lehce zmenila a ty si na to nedostatecne zareagoval - tvuj oldskuulovej styl neni nic spatnyho, ale pro lidi, ktery ho poslouchaj, je tento prostor dostatkem kvalitni ceske produkce uz pokrytej - ja sam delam hudbu, u ktery mi je jasny, ze prodejem CD se nikdy neuzivim i kdyby byla sebelepsi - proste neni dostatecne velkej trh a menit hudbu, abych se priblizil soucasnymu vkusu a byl uspesnej proste nechci, protoze hudba je pro me predevsim radost - vim, ze sem ti nijak neporadil, ale treba ti mu nazor trochu otevre oci - kazdopadne drzim palce

c9000

Příspěvek od c9000 » 20 bře 2013 12:23

To ze ses v minusu je uplne normalni. Jeden muj znamy ma kapelu hrajou skoro 10 let, luxusni melodickej metal, hrajou na velkych festivalech, ted toci druhou velkou desku s velkyma jmenama v branzi, profi producent profi studio, vsechno si taky resi sami, krom vydani tech desek, jsou pod zahranicnim labelem. Maji za sebou nekolikatydeni turnae po nemecku. A hadej co..... jsou prez pul milionu v minusu. Aledelajto dal na deskz si berou pujcky a stale je to bavi, plni si sny.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

dano

Příspěvek od dano » 20 bře 2013 12:26

ono inak je podla mna dolezite si plnit sny v urcitych realnych hraniciach... lebo zas ked ta konicek namiesto posunu dopredu (napriklad na profi uroven) posunie smerom k exekucii, nie je to ziadna slava... a nikto ma nepresvedci, ze dobry producent musi stat len milion a ani o korunu menej (teraz strielam cisla)...

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 20 bře 2013 12:39

ved to je predsa super že máš ešte len 22 a za sebou 2 albumy, koncerty atd.. na fans sa vyser a na prachy tiež (alebo ked to robíš pre fanušikov a peniaze, tak sa viac prispôsob trhu)..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 bře 2013 13:09

podla mna uspech v tomto zanri (ale nie len v tomto zanri, obecne v akejkolvek muzike) je vemi silne zavisly od zviditelnovania sa ... to znamena , koncery, akcie, vystupovat vystupovat vystupovat .. dobry manazer co ta pretlaci na festaky (blizi sa jar, uz by si mal zacat bookovat vsetky mozne aj nemozne letne velke akcie) - tu je ale dolezite aby to boli velke zname akcie, nie male kluboky, tie su fajn, ale nikam ta neposunu ani nezviditelnia ...

a bohuzial - je to aj o tom dostat sa nejak do bulvaru :-(( je to smutne ale ten kto sa dostane na stranky bulvaru ma viacmenej vyhrate :-( .. i ked ide to aj bez toho, ale ovela tazsie a nepresadis sa az v takom meradle... rytmus by zarabal o niekolko radov menej keby nebol taky kontroerzny a ffurt o nom nepisal bulvar .. je to smutne ale je to tak

ono v prvom rade si naozaj PRESNE musis ujasnit co je tvojim cielom.. to je zaklad - vediet co chces.. chces len sediet v studiu a vydavat albumy ? to ide velmi tazko .. chces na tom zarobit tazke prachy ? potom ten bulvar .. chces aby ti to aspon nieco vratilo tak aby si za to mohol aspon udrziavat svoje studio - tak potom tie koncerty, akcie, ...

a na zaciatok by som sa vykaslal na fyzicke releasy a isiel by som digitalnou cestou - kym ti koncertovanie nezacne vynasat aky-taky cash na na fyzicke lisovane nosice mas cas ...

ale fakt ako klucove by som vidiel nejakeho manazera.. s niekym sa dohodni, terabars na podiele z odohranych koncertov, a nech sa ti stara cisto o to aby si stale mal kam ist vystupovat - a este raz - myslim fakt VELKE festaky, komercne velke akcie pre pridu stovky alebo tisice ludi - male lokalne klubove akcie pre par desiatok ludi ta nikam neposunu ...

kazdopadne drzim palce nech sa dari ..

maredis

Příspěvek od maredis » 20 bře 2013 14:27

To, co teď prožíváš bych nazval vystřízlivěním i vyhořením. Tohle zažívá plno interpretů i kapel, který si dávají velký a mnohdy nereálný cíle. Na jednu stranu vysoký cíle jsou skvělou motivací a hnací silou, na druhou stranu, pokud se k nim neblížíš mílovými kroky, může to být demotivující a vést k rychlému konci hudební aktivity. Moje rada je trpělivost a možná i posouzení toho,jestli to, co chceš dosáhnout, je vůbec reálný… Tvou muziku nehodnotím, protože jí nerozumím. Ale věř mi, že tě chápu jako interpreta. Hodně zdaru!

Odpovědět