Vaše skladby, EP nebo alba, který vyšly v roce 2011

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
cigi

Re: Vaše skladby, EP nebo alba, který vyšly v roce 2011

Příspěvek od cigi »

Pytkin píše:cigi : ta rozmarynka mi pripomina trebars nieco taketo .. http://www.youtube.com/watch?v=5FFBFL8BBRk
Tak musim se priznat, ze to jmeno mi nic nerika, ale dival jsem se na jeho bio a myslim, ze znam nektery jeho pisnicky :oops:
Jinak v tom jeho klavirnim hrani slysim docela dost Keitha Jarretta.

Moje inspirace je treba tohle: http://www.youtube.com/watch?v=KxpxHJwiX1Y
nebo tohle: http://www.youtube.com/watch?v=8Jy0iwshZeE

Konkretne byla Rozmarynka skladana jako takove preludium k Mumoo (posledni track na desce), z jehoz zaverecneho tematu vychazi. Ted s odstupem casu me trochu mrzi, ze jsem to nechal cele v jedne tonine a alespon v reprize tematu po kytarovem "sole" to nekam nezmoduloval....ale tak priste 8)

peteness

Příspěvek od peteness »

C9000: Neporesil sis autorska prava? Oni si to stahli z webu, predpoklada. Ty jako prvni clovek, ktery to zverejnil na webu, jsi automaticky autor. Aspon takhle to chapu, podle toho co se ted ucim. Zitra delam zkousku z veci jako autorska prava, urad prumysloveho vlastnictvi apod. Akorad nevim jak je to s tantiemama. Jestli musis byt v nake organizaci, co te jakoze zastupuje nebo neco takoveho. Takhle podrobne to v tech skriptech neni.
Jak to vlastne je v techhle pripadech, kdyz si nekdo neco od tebe stahne z webu a komercne to pouzije?

c9000

Příspěvek od c9000 »

No je tot trochu junak, oni použily moje noty, jen to harjou jiný nástroje ale je to ta samá melodie :) Slo to přez label, ale tam o ničem neví.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Ja jsem letos hlavne nahral a komplet zprodukoval album sve rockove kapely Disabled - Na křižovatce rovně. Cele je k poslechu na http://bandzone.cz/disabled

Pak jsem jeste delal mix a master k EP deathmetalove kapely Sklepmaster, ke kteremu jsem nakonec udelal i klavesove party do ctyr skladeb. k poslechu na http://bandzone.cz/sklepmaster

No a potom vysla hra Gyro13 na iPad/iPhone, kam jsem delal komplet ozvuceni a soundtrack je k poslechu v playeru dole na http://gyro13.com/

A nakonec hudebni program Rytmik Retrobits pro Nintendo DSi/3DS, ktery jsem jak programoval, tak zajistoval zvukove a hudebne - demoskladby k poslechu zde http://rytmik-retrobits.cinemax.cz/

V prubehu minuleho roku jsem take zacal zase vic pracovat na svem prjektu Amorphine a zda se, ze behem par mesicu by mohlo byt na svete nove CD.

matucha

Příspěvek od matucha »

C9000 - sweet unknown a back me bavej nejvic, coz asi bude dany tim jak jsou samplovany... bavi me, ze mas celkem jednotnej rukopis vsude (takovej jeden svet). Bavi me jaky delas efekty a produkcni veci.
Potreboval bys ale este doplnek do projektu, nekoho kdo by byl podobne sikovnej na melodie/harmonie (pod slovem melodie zahrnuju mnohem vic). Vzdycky kdyz si pustim pustim ty skladby, tak me nadchne jak to zacina, ohromujou me ruzny kejkle, ale cim dal se v tech skladbach dostavam, tak tim min mi davaj smysl a vylozene me zacne vzdycky stvat jak to "nikam nevede" a ze je to v lepsim pripade jam ruznejch riffu (pro me) bez smyslu poskladanejch pres a za sebe. U tech dvou samplovanejsich veci tenhle problem nemam.
Ja vim, ze se opakuju a ze podobnej problem (se svoji tvorbou) mam i sam. Proto jsem na to mozna haklivej.

Na bandzone...
Remix pro autumnista funguje celkem dobre, confusion az na solo kytaru (zahrana hrozne) facha taky fajn.
Oysters in the hat (work in progress) je rozhodne nekde uplne jinde, z mojeho pohledu velkej krok dobrym smerem. Nejlepsi vec, z toho, co jsem v ramci tohodle threadu slysel.
Forgotten voice of jazz - tam je nekolik spatne ladicich nastroju, hlavne fletna je uplne mimo ladeni, au!

Mimochodem - taky me bavej barvy nastroju, spravne spinavy/zkresleny a spravne namoceny ;)

matucha

Příspěvek od matucha »

amorph - nahral/produkoval - to do tohodle threadu nepatri, jen autorsky veci (viz prvni post)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

matucha: no tak rek bych, ze moje kapela je pomerne moje autorska vec:) A u Sklepmastera jsem hral klavesy, tak jsem mel pocit, ze to sem taky patri...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

wire: pekne, to me docela bavi, predevsim hudebne. Ale jak psal matucha, zvuk trochu sedivej a tak nejak zrnitej digitalni. Neni to urcite zadnej prusvih, ale do extraligy tomu jeste krucek chybi;)

syncro: Amiga je fakt super!

c9000

Příspěvek od c9000 »

matucha píše:C9000 - sweet unknown a back me bavej nejvic, coz asi bude dany tim jak jsou samplovany... bavi me, ze mas celkem jednotnej rukopis vsude (takovej jeden svet). Bavi me jaky delas efekty a produkcni veci.
Potreboval bys ale este doplnek do projektu, nekoho kdo by byl podobne sikovnej na melodie/harmonie (pod slovem melodie zahrnuju mnohem vic). Vzdycky kdyz si pustim pustim ty skladby, tak me nadchne jak to zacina, ohromujou me ruzny kejkle, ale cim dal se v tech skladbach dostavam, tak tim min mi davaj smysl a vylozene me zacne vzdycky stvat jak to "nikam nevede" a ze je to v lepsim pripade jam ruznejch riffu (pro me) bez smyslu poskladanejch pres a za sebe. U tech dvou samplovanejsich veci tenhle problem nemam.
Ja vim, ze se opakuju a ze podobnej problem (se svoji tvorbou) mam i sam. Proto jsem na to mozna haklivej.

Na bandzone...
Remix pro autumnista funguje celkem dobre, confusion az na solo kytaru (zahrana hrozne) facha taky fajn.
Oysters in the hat (work in progress) je rozhodne nekde uplne jinde, z mojeho pohledu velkej krok dobrym smerem. Nejlepsi vec, z toho, co jsem v ramci tohodle threadu slysel.
Forgotten voice of jazz - tam je nekolik spatne ladicich nastroju, hlavne fletna je uplne mimo ladeni, au!

Mimochodem - taky me bavej barvy nastroju, spravne spinavy/zkresleny a spravne namoceny ;)
No máš uplnou pravdu,
Je to taková moje dlohodobě nepřeklenutá hranice. Duležitý je že o ni vím, drív jsem ji nevnímal a ted sem nějakou dobu koumal co s tim a začínám pomalu dělat první "písničkově raženou věc" problem je v tom, že nemám hudební základy, akordy stupnice, skladba písničky. A ta druhá osoba, co by tyhle věci zvládla a přinesla by tu druhou část ,která mi chibí se zatím nějak neobjevila. Je fakt že s "Oysters in the Hat" sem i já spokojenej , protože tam se mi podařilo dostat ten vývojovej element co tak často nemám. Nicméně děkuju za koment, od tebe to potěší dvojnásob.

btw. zkoušel si ten klaviphon prohnat přez DI box? třeba by to pomohlo, je to vlastně kytara, nabo tam natáhnout nějakej zemící drát.

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

C9000: ty hned zabudni na to co ti tu matucha pisal, lebo zase mi vsetko ofrfles :-)

matucha: tak ako si pedant v prplani sa so zvukom, frekv. adt. (co je super) tak to ma byt, o to mas narocnejsi vkus. Co sa neda zaradit tak ze je to dobre alebo zle. Je to nieco co od hudby ocakavas, si narocnejsi. C9000cku postihla tato "nemoc" :-) tiez. Je fajn, ked existuju takito ludia, posuvaju druhych vpred, no zaroven ich mozu aj zastavit. Lebo budu stale nespokojni. Ci uz s tym co sa im hrnie do usi alebo co sami sa snazia tvorit. Opat, nedokazem povedat, urcit, ci je to zle alebo dobre. Kazdy si musi najst to svoje v tom. Ale viem sam, zo svojej skusenosti, ze mna to zabrzdilo a na pre mna hodne dlho. Zabija to niekedy tu spontannost pri tvorbe. Zapajas vsetky zmysly, vnimas vsetko a nakoniec si frustrovany. Podla mna, moj nazor je taky, ze ak takato latka je raz polozena a byt spokojny, je na vazkach a harmonia, v zmysle spokojnosti so svojou alebo inou tvorbou prichadza vynimocne. Teraz som sa trocha v tvorbe pohol a to najma pre to, ze som si vybudoval nadhlad. Nemam ten postoj, ale snazim sa vyplodit nieco spontanne. A tak ako sa nemoze vsetkym ludom pacit cierna farba, nebude sa vsetkym pacit niekoho tvorba. Mozno filozofujem prilis, napisal som co tu uz bolo 100x napisane. Ale pisem to najma pre to, aby som spomenul 1 vec, a to... ak sa stava tento svojsky pristup dogmou, zabrzdi to tvorbu a nastartuje vecnu nespokojnost.

matucha

Příspěvek od matucha »

Co te nezabije to te posili ;). Mas urcite pravdu, ze takovy komenty muzou nekoho umrtvit v tvorbe a treba i hodne nastvat. Ja to riziko vnimam a beru vazne. Doufam ale, ze to spis kazdej zreflektuje a treba se pohne dal.

Spontanni skladatelstvi je vec skvela, zvlast kdyz ti to jde. Kdyz si to musis vydrit, tak to nekdy nebude takovy jako kdyz to z tebe tece samo, ale furt to bude dobry. Kdyz ale na to spontanne nemas a tvoje hudba pripomina mlaceni prazdny slamy s tim, ze tu a tam se objevi nejaky zrnko nadeje... tak to moc svetu a hudbe neprida. Kdyz te u toho este budou vsichni placat po zadech (aby meli pokoj od tebe), tak budes zit v bludu (i kdyz mozna stastne).

Hudby je ted fakt vic nez kdo bude schopnej kdy poslechnout a spoustu z ni neuslysi snad nikdo jinej nez jeji autori a par znamejch okolo.

Latku, kterou tady nastavuju nedavam nijak vysoko, snazim se nachazet i dobry veci a ne jenom stouchat do problemu ;). Samo, cim vic ve zkratce a z rychlosti o necem mluvim, tim min to autorovi da. Casu/energie ale neni moc.

Vsem se jinak omlouvam za svoje hodnoceni, nemaji se nikoho dotknout a nejsou osobni. Jestli muj nazor slyset nechcete, tak to napiste do prispevku ;).

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Nemas sa za co ospravedlnovat. To co som napisal, bol len postreh reakcia. Nijak som tym nechcel utocit :-) asi som si len prilis zafilozofoval :-)

c9000

Příspěvek od c9000 »

JEJ :)
Naposledy upravil(a) c9000 dne 02 led 2012 00:16, celkem upraveno 1 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

wire: dlouho ses tu neukazal, ale mam pocit, ze ti to nijak hudebne neuskodilo ;) drzim palce, zni to moc prijemne mojemu uchu
syncro: saso, jako vzdy, ma hluboka poklona ;) a jsem rad, ze sem obcas jeste zavitas, do ty drbarny, jiz jsem aktivne ucasten :oops:

delay

Příspěvek od delay »

Přemejšlím jakej zákusek hodit Matoušovi od Lunar5... vzhledem k tomu, že ses mi v uplynulých 3-ch letech snad k ničemu nevyjádřil, což nevim, zda-li je nezájem, náhoda, nebo protože se ti to prostě nelíbí... :twisted:

No, z 2011 asi jediná věc, co by tě relativně mohla zaujmout obsahově či stylově, netroufám si vůbec tvrdit zvukově :)
Sound Of Fever

Odpovědět