Mind Warp - CST System

Harmonické postupy, rytmické grify,...
rastis

Příspěvek od rastis » 03 lis 2008 22:53

Jindy2 píše:biscuit: No aiolska je co jsem koukal vlastne moll harmonic s jednim snizenym tonem nahore. Ale proc a na co to tak je, nevim ;)
aiolska je obycajna molova. vyser sa momentalne na to, ze existuju este nejake dalsie 2 molove. ma to sice svoje vysvetlenie, ale ty si este stale nezakusol ani do uplnych zakladov
Jindy2 píše:...
rastis: Me dochazi dulezitost pultonu, ale zatim jsi popisoval hlavne dur stupnici a tu celkem zvladam, i odvodit toniny...
nie, nepopisoval som hlavne dur - popisoval som princip odvodzovania stupnic a popisal som Ti ho podla najzakladnejsieho C-duru a napisal som Ti podla jeho vnutornych intervalovych pomerov hned aj D-dur, ktory sa uz musi hrat aj na cierne klapky. mohol som Ti to ukazat na priklade hocijakej inej stupnice, ale C-dur je taky najvdacnejsi na vysvetlovanie
Jindy2 píše:...vetsi problem jsou pro me ty moll stupnice s cernejma - to zvladam jedine pres transpozici...
nie - ked si zahras tony na bielych klapkach, zacnes tonom A a aj na nom skoncis, zahral si obycajnu A-mol.
Jindy2 píše:...dur zvladnu bez transpozice. ...
jedine C-dur, hocijaka ina durova stupnica bude mat uz aj kriziky alebo becka (to su tie pripiny "is" alebo "es"), ktore sa hraju na cierne klapky.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 lis 2008 23:41

biscuit & rastis: Diky za trpelivost kluci :oops:

emah

Příspěvek od emah » 04 lis 2008 08:11

len tak v kratkosti durove stupnice, mollove si prilis uz nepamatam :oops: , tak nechcem tapat ani si vymyslat:)
durove stupnice:
Cdur poznas. ked zahras piaty stupen Cdur (G)-od neho zahras Gdur - v Gdure je jedna cierna klavesa. ked das piaty stupen od G (D)-nasleduje Ddur s dvoma ciernymi klavesami a tak dalej,kazdym dalsim piatym stupnom nasleduje dalsia tonina, ktora ma o jeden cierny klaves viac.
je to dost jednoduche... nemusis sa nic ucit. prides na to zahratim:)

kivi.hmf

Příspěvek od kivi.hmf » 25 lis 2008 19:41

2jindy.. proste snaz se pomoct lidem a dostanes do drzky:)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 25 lis 2008 20:01

kivi.hmf: ja tady ty komenty tak neberu, spis jako normalni diskuzi, uz jsem zvyklej ze tu lidi casto kritizujou a nevadi mi to...myslim, ze by se mi dlouhodobe ani nelibilo, kdyby me porad nekdo placal po zadech a rikal mi, jak delam vsechno skvele - nedelam...
CST system i pres jeho elementarnost pouzivam pro kontrolu stale, me to vyhovuje...

Odpovědět