Alesis A6 Andromeda

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
mmjeww

Re: Alesis A6 Andromeda

Příspěvek od mmjeww » 26 črc 2009 15:09

Stastni majitele, pokud mate jeste prehled, kde je mozne ji aktualne koupit za nejlepsich podminek? Do tohohle stroje jsem se zamiloval ;)

esu

Příspěvek od esu » 09 srp 2009 22:07

no ono v ČR ji asi moc lidí nemá a těžko se téhle mašinky někdo bude zbavovat, tzn že buď se poohlédnout po zahraničních nabídkách, anebo (což bych doporučil vzhledem k tomu že do zahraničí si těžko pojedeš prohlédnout v jakém je stavu) koupit novou ... já měl obrovské štěstí, sehnal jsem ji na midi.cz za velmi pěkných podmínek, přál bych ti to samé, držím palce :wink:
" hudba se dělí pouze na dva druhy... hudba dobrá a hudba špatná..."
(i5QC, TC48, A6, A7)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 10 srp 2009 20:48

Překvapivě ji má zase v nabídce thomann, sice termín na dotaz, 2280€ není špatná cena.

esu

Příspěvek od esu » 11 úno 2010 13:47

Ad OT - MicroKorg
esu píše: Potom je tam vokodér. Ten mi přijde hodně noizy styl. Spíš než aby z toho lezly klasické vokody (plácnu..ala Daft Punk), je to takový.... no fakt noizy. Tam jsem čekal trošku lepší práci no. Třeba je to tím, že jsem se tím vokodérem moc nezabýval, odzkoušel a přešel spíš do té nástrojové části, možná tam potenciál je, ale já ho neodhalil. Možná je to i tím, že jsem to zkoušel přes originál dodaný mikrofon, nevím.
odvolávám, co jsem napsal ohledně vokodéru, vyměnili jsme rádobymikrofon za Shure (přesný typ nepamatuju, já ho nekupoval :) ) , trošku jsme zaexperimentovali a ... vokodér na MicorKorgu je naprosto FANTASTICKEJ ...jen to chtělo mu věnovat čas a odzkoušet ho, takže ve výsledku má Microkorg opravdu jen jednu velkou nemoc a tou je klaviatura ...
(i5QC, TC48, A6, A7)

moogway

Příspěvek od moogway » 16 úno 2010 22:31

Andromeda splnuje vse co bych chtel, dokonce i ribbon controller. Ale porad si nejsem jisty zvukem. Tedy tim jestli je to podle meho vkusu. Jestli je to dost analogove. Posloucham tuny ukzek na youtube atd ... nevim vychazi mi, ze sci pro one, arp axxe, nebo treba i micromoog zni proste lepe, vic analogove, ale vim jak to je s tema ukazkama - je to takove relativni. Jak uz tady bylo jinymi slovy receno: takove ty stare jednoduche syntaky, jsou tak jdnoduche a tim padem i omezene v ovladani, takze z toho v podstale vetsinou hned vykroutite nejaky ten charakteristicky zvuk. Takze lidi co delaji ukazky na youtube casto takove ty stare analogove zvuky na andromede neprezentujou. Maji tam zaplou fx jednotku porad nejake unisono zvuk jede z kameroveho mikrofonu ... proste hodiny na youtube vcetne poslouchani kecu tech onanu a nic z toho :D . HODNE bych ocenil, kdyby treba bodyia nebo nekdo udelal na svych strankach par ukazek uplne jednoduchych bass pwm sync fm strings .. Pak jsou na webu nazory naprosto rozdilne .... asi nema ani cenu to cist. Proste si to budu muset nekde primo vyzkouset. Ten test na amazone me nepresvedcil o tom ze by minimoog a andromeda znela stejne. Ani little phatty mi neprijde jako stare moogy, mozna jen filtr. Dostal jsem se do synth paranoiy porad posloucham ukazky na youtube. :D Da se u nas nekde vyzkouset andromeda? Asi ji nikde v obchode nemaji ze?

Tudy

Příspěvek od Tudy » 16 úno 2010 23:19

Ty starý stroje, co jsi zmínil, jsou ale monofonní analogy. Ne že by to na Andromedě nešlo, ale skoro každý to nějak opomíjí, když má k ruce 16 hlasů :)
Podle mě je to skvělej synth a nebál bych se ho :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

moogway

Příspěvek od moogway » 17 úno 2010 00:28

:) jo mas recht, ale da se taky kombinovat ... treba nord lead na stringy a micromoog na solo zvuky. Hlavne me zajimalo, jestli lidi nevite kde si clovek muze andreu vyzkouset??? :)

moogway

Příspěvek od moogway » 18 úno 2010 23:30

takze nevite kde, treba i v zahranici by ji mohli mit primo v prodejne ...

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 19 úno 2010 09:58

Na prodejně asi těžko, když už se prakticky neprodává, nějaký refubrished kousky se dají sehnat z centrály Alesisu v US. Spíš zkus synth srazy, v DE se občas něco pro veřejnost koná.
Jinak Andy není nejzábavnější synťák, dá se tam celkem snadno ztratit a i přes spoustu kontrolerů není přístup ke všem parametrům úplně zřejmej. Ale pořád si myslím, že hraje hodně solidně a na to kolik stojí, až zázračně. Ačkoliv mono synthy vyšší třídy (voyager, cs30, odyssey...) poskytnou jednoznačnější a přímočarejší výsledek.

esu

Příspěvek od esu » 19 úno 2010 13:06

Ona hlavně Andromeda je těžkej univerzál, z oblasti analogvýho zvuku snad neexistuje přání, které by člověku (po menším pohrání si s nastavením) nedokázala splnit, já se teď nejvíc zaměřuju na vrstvení jednotlivých hlasů přes sebe, opět jsem objevil novou dimenzi tohoto nástroje a věřím, že zdaleka ne poslední :twisted: .
Ohledně klasických monosynth basů ... i toho je schopná a velice pěkně, hlavně ostré řezavé saw-based zvuky se mi na ní líbí, nicméně pokud chceš opravdu jen prasečí monosynth bas monstrum, asi bych se poohlédl někde jinde, jednak je šance, že bys možná i nějakou kačku ušetřil a hlavně, jak už tu padlo, u těch monosynthů se k tomu správnému hučáku dopracuješ mnohem snáze, protože nemá tolik možností nastavení, jako třeba Andula. První rok s Andromedou bylo jen a jen učení a šprtání a zkoušení co, kde a jak. Výsledek teda samozřejmě stojí za to, osobně Andromedu už doufám nikdy nevyřadím ze svého setupu (to nevím co bych si měl pořídit, aby Andy přišla o své výsostné místo), jsem s ní navýsost spokojen, je to mazel, a to jako masterkeyboard do studia, i jako standalone synth pro klávesáka na live pa.

EDIT: No a jak píše Bodyia, Andromeda je trochu složitější, nicméně je to opravdu dobře vymyšlenej nástroj a velice rychle se u něho dá dosáhnout rutiny při ovládání, pokud se jí člověk věnuje. Já osobně musím velice poděkovat Reasonu, kde jsem získal potřebné základy pro pochopení téhle luxusní mašinky, Subtractor, Maelstorm i Thor hodně pomůžou s pochopením základních věcí pro ovládnutí tohohle šílenýho atomovýho reaktoru :)

Bodyia: ona se A6 už přestala vyrábět? :shock:

Moogway: hele zvukový ukázky na Youtube a podobných serverech nemají moc vypovídací hodnotu, narazil jsem dokonce na jedno promo, kde chlapík hrál přimo jen notoricky známý tovární presety a já si říkal " sakra, tohle, že je Andula? ... vždyť je to úplně vyblitý ! " Zvuk jsem poznával, ale zněl ÚPLNĚ jinak a nutno říci, podstatně hůř, než když A6 slyšíš naživo :)
(i5QC, TC48, A6, A7)

bassline

Příspěvek od bassline » 19 úno 2010 15:36

ja som pocul andromedu najprv na netu a potom realne som ju vyskusal a bolo to nieco uplne ine - lepsie :D

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 19 úno 2010 22:36

Ahoj. Vzhledem k tomu, že A6ku taky mám, tak se musím podělit. Co se týká zvuku tak to je u Andromedy docela problém. Nevím čím to je, někdy mám dost pocit, že mě její zvuk vůbec nebere, takovej plochej digitální syčák z toho leze a většinou, když už mám arrange hotovou, tak už se mi nikam nehodí. Ale jindy přijdou dny kdy zvuk Andromedy je absolutně nepřekonatelnej, nejvíc analogovej... prostě má duši. Je to analog velkých rozměrů a tak se k němu asi třeba chovat. Dělám na jednom tracku, kde míchám A6 s Radiasem. Někdo by řekl, dva úplně odlišné synthy... No perfektně se doplňují. Určitě je to nástroj, kterého se už nevzdám.

moogway

Příspěvek od moogway » 19 úno 2010 23:05

Programovani slozitych synthu se nebojim. Naopak je to vec kterou miluju. Andy mi vyhovuje svou komplexnosti. To objednani z centralniho skladu usa by znamenazo zase to velke clo dane a postovne to by nakonec stalo asi hodne. Zkusim asi nejaky ten sraz synthofilu :) akorat nevim jestli me tam pusi kdyz sebou neprinesu melotron jako vstupenku :D Diky

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 25 úno 2010 22:39

tu vyzera, ze este maju v UK v ponuke A6 http://www.soundtools.co.uk/Products/In ... /Synth.htm

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 26 úno 2010 10:48

Jako většina lepších synthů není A6 allrounder, je specifická, skvěle vybavená, i když ne tak charakterově výrazná jako třeba Matrix 12, Jupitery a pod. (viz Ondrash koment) na druhou stranu výrazně zajímavější než Prophety. Občas placatější zvuk nemusí být na škodu (viz třeba tenké JX3p, které se dobře doplňuje s masitějším zvukem VCO analogů). každopádně ve srovnání s VA pohromou je to poctivá záležitost, která se jen tak neoposlouchá. Měl-li bych si vybírat mezi cenově srovnatelným (možná i dražším) Virus TI2 keyboard nebo jeho VA konkurencí a A6 neváhám ani vteřinu.

Já po ní pokukuji už delší dobu (samozřejmě ojetou na eBay), ale vždy mi do toho vlezlo něco zajímavějšího. Každopádně jako analog je to dobrá volba už kvůli tomu, že je nová a odpadá tak problém s neustálou údržbou, kterou vyžadují starší mazlíčkové.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Odpovědět