Alesis A6 Andromeda

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
esu

Alesis A6 Andromeda

Příspěvek od esu » 07 čer 2009 01:42

Vlastním tohohle mazlíčka, dělá mi obrovskou radost kdykoliv ho pustím :lol:
Je nás takových víc?
Tipy, triky, nápady, neoficiální banky ke stažení ?
Sem s tím !
" hudba se dělí pouze na dva druhy... hudba dobrá a hudba špatná..."
(i5QC, TC48, A6, A7)

Jabba

Re: Alesis A6 Andromeda

Příspěvek od Jabba » 07 čer 2009 10:34

Zdravim ;)
A6 je pecka.

Tipy a triky
Patche ke stazeni

Jabba

Příspěvek od Jabba » 07 čer 2009 10:44

esu píše:Alesis A6 Andromeda / MicroKORG / Roland MC 303 / Reason 4 / Cubase
Je to sice off-topic (kdyztak se presuneme do jineho threadu nebo do SZ), ale muzes jen tak mezi reci prozradit co te nejvic stve na microKorgu? Vychazi pro me jako jedna z alternativ na neco prenosnyho co je na baterky a zaroven to vydava zvuk a vsude clovek vidi jen "subjektivni" recenze lidi, co se snazi splynout s davem. Ja chapu co je dobre, ale jako clovek co ho ma a pouziva - co je spatne?

DIk ;)

esu

Příspěvek od esu » 07 čer 2009 12:15

Jabba píše: ...
Zdravíčko, s offtopicem myslím nebude problém, alespoň ne z mojí strany. MicroKORG je opravdu nástroj co vypadá jako dětská hračka, jen to omalovat na křiklavé barvičky, jenže :) Když jsem to poprvé viděl ve zkušebně měl jsem z toho taky tenhle pocit, jenže jen do té chvíle, kdy jsem na MK sáhl a zkusil si něco vybrnkat. Pak jsem pochopil, že má svoje kouzlo. Za ty peníze se samozřejmě nedá očekávat brutální zvuková krása "ostrých" synthů, ale to, co na mě z MKčka vylezlo mě hodně přijemně překvapilo. Ty ale spíš chceš vědět co mi na MK vadí, že? :wink:
Z mého osobního hlediska mi trošičku překáží šířka kláves na klaviatuře. Vím, je to MIKRO, ale pokud se pokusím vybrnknout jen trošku rychlejší kombinaci kláves (a to mám 8 let klavírní školy, takže s technikou hraní problém není a prsty tlustý nemám :mrgreen: ) dost často se mi stává že mi prsty nechtěně sjedou na i na klávesu vedle. přitom by stačil opravdu kousíček, půl centimetru pro každou klávesu a už by to bylo o hodně lepší. Takže tahle vada vpodstatě odsuzuje MKčko spíš ke 2-3 tonovým pomalejším sekvencím, než k vybrnkávačkám alespoň v rámci oktávy.
Potom je tam vokodér. Ten mi přijde hodně noizy styl. Spíš než aby z toho lezly klasické vokody (plácnu..ala Daft Punk), je to takový.... no fakt noizy. Tam jsem čekal trošku lepší práci no. Třeba je to tím, že jsem se tím vokodérem moc nezabýval, odzkoušel a přešel spíš do té nástrojové části, možná tam potenciál je, ale já ho neodhalil. Možná je to i tím, že jsem to zkoušel přes originál dodaný mikrofon, nevím.
Jinak MK zvukově zvládá se ctí vše, co zvládají dražší nástroje, navíc tomu dává přijemný retro styl, protože v základních nastaveních obsahuje hlavně klasické zvuky, co člověk najde i u dražších mašinek, ale tím že je technicky spíše slabší, dodává zvuku takovou zajímavou patinu nedokonalosti starších synthů, což v jeho případě rozhodně není na škodu. Zvládá jak pisklavé táhlé hvizdy, tak středové plochy a i v basech rozhodně neni zahození. Jen těch továrních nástrojových nastavení mohlo být klidně víc, MK na mě totiž působí jako mašinka ke které by člověk přišel, vybral si nějakej z továrních nástrojů a začal bez sáhodlouhých nastavování rovnou něco plodit. To se odvíjí od toho, že jako opravdu levný nástroj má MK hodně slabou možnost přehledu (vlastně žádnou) o tom, co se vlastně se zvukem děje, jediný displej co má je 3místná číselná klasika v červené barvě, nic víc.
Co se materiálového provedení týká, je MK robustní, poťáky kvalitní, obě modulační kolečka jsou taky vpohodě.
U těch poťáků bych se možná chvilku ještě zastavil. Je jich zoufale málo ! Možná jsem zmlsanej z Andromedy, což je samozřejmě úplně jiná třída, tam je přímej přístup přes poťák naprosto ke všemu a hned, ale na MK je na panelu v horní části dost volného místa, tam mohli výrobci za cenu menších mezer mezi nimi klidně jeden, dva přidat, aby tam nebyla jenom klasika Cutoff, Resonance, Attack, Release a (pro mě trochu nepochopitelně) Tempo. Jasně, pomocí větších poťáků se dají přepínat sady funkcí které budou pod těmi Cutoff a spol. vlastně vystupovat, ale tam už prostě musí člověk s hlavou přímo k nástroji a luštit miniaturní písmenka a to zase celou funkčnost MK sráží. A pak jedna věc co mě zarazila úplně nejvíc. Hlavní, velký, polohový poťák, kterým se defakto skáče mezi základními bankami (které jsou pro mě opět nepochopitelně děleny ne podle typu nástrojů, ale podle stylů, které navíc málokdy skutečně odpovídají tomu kterému zvuku :mrgreen: ) zabírá hrozně moc místa, ale opravdu nechutně moc. Je dominantou celého pracovního panelu, ale je to akorát vzhledová záležitost, protože stejnou funkci by s přehledem zvládl o polovinu, možná o 3/4 menší ovládací prvek.
Očekávanou samozřejmostí je absence jakéhokoliv externího paměťového média, s tím jsem počítal a pravděpodobně by to zvedlo cenu MK někam, kde už by ho překonávaly jiné, propracovanější mašinky. Ukládat se dá pouze přímo do nástroje, ale s tím jsem si zatím nehrál, takže tam jsou moje zkušenosti nulové.

Já ve zkušebně většinou řádím u Andromedy, s MKčkem si hraje kolega, co má na starosti ještě Rolanda 303 a přes Axiom midikontroler ovládá Reason. Ale vzhledem k tomu, že Andromedu si ve zkušebně (což je vlastně odhlučněná garáž :mrgreen: ) nedovolím nikdy bez naší přítomnosti nechat a občas tam naslepo dorazím a kluci tam jsou a něco tvoří, a já zrovna Andromedu nemám ssebou, tak se občas k MK postavím a zakravím si na téhle toylike věcičce.
Takže asi tak.

P.S.: děkuju za linky, ale tyhle už znám :twisted:
(i5QC, TC48, A6, A7)

Jabba

Příspěvek od Jabba » 07 čer 2009 13:25

S tou velikosti klaves si me fakt nepotesil. Tusil jsem, ze to bude problem, ale nevedel jsem, jak velkej. Ja po MK pokukuju hlavne proto, ze je na baterie, a potrebuju nejakej bateriovej master keyboard pro sequencer kombinovanej se zvukovym modulem co jede taky na baterky. Je to sice hovadina, ale uplne jsem se do nej zamiloval ;) Clovek to vynda z kapsy (kapsacu, nebo z baglu), nabootuje to za 3 sekundy (a ne jako treba JunoG, ktery startuje 3/4 minuty) a ma vsechno krome sampleru hned pri ruce. Dokonce se na to da obstojne "hrat", protoze to ma 2 oktavy gumovejch tlacitek, kterejm jsem se desne smal, ale musim rict, ze je to uplne genialne vymysleny - jenze je to stary a nema to velocity. Veskery klavesy a master keyboard co mam jedou na nejakej proud, takze mi prislo ze microKorg je idealni vec. Hraje to, a jeste to ma midi out.

Musim si ho fakt jit nekam osahat, jestli jsou opravdu tak mikro...

Mimochodem microKorg XL ma vetsi viceradkovej display (a myslim ze snad dokonce i vic potaku, ale mam pocit ze jen na volbu jednotlivejch patchu v bance...)

esu

Příspěvek od esu » 07 čer 2009 13:51

Ta velocity, vidíš, to mě nenapadlo odzkoušet, ani jsem to nějak od té miniklaviaturky neočekával. Ta rozhodně nemá velký předpoklady pro nějakou dynamiku. Je to podle mě normální pružinovka, jak jde klávesa dolů, tak jde i nahoru, žádná hitparáda. Jestli se můžu zeptat, proč to chceš všechno na baterky? To chodíš skládat do lesa na mýtinku?
Jinak bootování prakticky u MK neexistuje, přijdeš, zmáčkneš a za 5 sekund jedeš, v tom máš pravdu :wink:
(i5QC, TC48, A6, A7)

Jabba

Příspěvek od Jabba » 07 čer 2009 15:10

esu píše:Ta velocity, vidíš, to mě nenapadlo odzkoušet, ani jsem to nějak od té miniklaviaturky neočekával. Ta rozhodně nemá velký předpoklady pro nějakou dynamiku. Je to podle mě normální pružinovka, jak jde klávesa dolů, tak jde i nahoru, žádná hitparáda.
Jestli se můžu zeptat, proč to chceš všechno na baterky? To chodíš skládat do lesa na mýtinku?
Jinak bootování prakticky u MK neexistuje, přijdeš, zmáčkneš a za 5 sekund jedeš, v tom máš pravdu :wink:
No vlastne staci jedna odpoved na obe otazky ;) Samozrejme jsem bejval normalni. Mel jsem svuj krasnej stul ve svym pokoji, hromadu zaprasenejch kabelu vsude po zemi, hromady krabicek a veci ruzne po stojanech... pak sem byl pritelkyni nucenej pomalu zacit zit jako clovek, a protoze se muzikoou primarne nezivim, zmizelo skoro vsechno. Vydupal jsem si alespon jeden stojan s masterkeyboardem a vsechno ostatni nahradil pocitac - a vlastne mi ty krabicky ani moc nechybeli - vsechno zastal pocitac a bylo to pri ruce.
Najednou se narodilo miminko (no... miminko.. malej parohatej dablik to je) a vsechno muselo pryc, protoze to je magor ;) Momentalne jsem v situaci, ze mam dokonce draty od pocitace vedeny za stolem v liste tak, ze odnikud zadnej neni videt (takze neni za co tahat) a protoze jsem hlava skopova a prazdna, na stole mam izolepou "bezpecnou zonu", za kterou nesmim nic nechavat, protoze to v nestrezenem okamziku shodi nebo za to visi ;) Je jeste malej a domluva (ani fyzicka) neplati .. cekam az vyroste a zmoudri, a zatim resim jak se nezblaznit bez muziky.
Mam sice zapojenej masterkeyboard a schovanej za stolem tak, ze ho muzu v nestrezene chvili klidu vyndat, polozit na stul pred klavesnici a zase rychle schovat, ale mam to dva hacky... 1) sice rychle vytahnu master, ale nez nabootuje pocita (pokud nebezi) nebo nez pustim a nastavim co potrebuju, muze se stat, ze uz chvile klidu konci a za 2) stejne se mi dole klimba na snure pedal ;)

No a pak to prislo ;) S jednim kamaradem jsme probirali ze poce zacinaj bejt v tomhle smeru na nic (ma nove slecnu, a tak uz taky musi uklizet apod. A na tahani za draty ma zase psa), a ze idelani je workstation vsechno-v-jednom co nekde ceka, pak ji clovek pusti, ulevi si a zase vypne. Jak jsem mu tak pomahal vybirat co koupit, zjistil jsem, ze ja vlastne ted v moji situaci nemuzu mit ani ten MK venku, takze Fantom G nebo M3 je super vec, ale vlastne to nemam kam dat ;) V idealnim pripade nekde na policce, ale to zase nez bych to sundal a zapojil...

No a pak jsem nasel QY ;) Je to sice predpotopni krabicka co budi usmevy, ale jsem z ni naprosto odvazanej. Umi toho vic nez vypada (SOS ji vyhlasil jako nejlepsi sequencer vsech dob), a je to presne ono. Kdyz mam takovou tu chvili kdy si na 3 minuty lehnu na ustlanou postel a koukam do stropu, tak predtim nez tam sebou prastim popadnu QY a blbnu... kdyz jdu na zachod (pardon, ale je to tak), beru si ji vzdycky ssebou ;), kdyz na neco cekam u pocitace, sahnu po ni, zapnu (jak jsem rikal, bootuje 3 sec. oproti treba 40sec Juna G) a muzu si zajamovat na vibraphon nez se mi to stahne ;) Nebo si udelat divnou bass linku a do toho si jen tak z legrace delat naky strany akorgu z dlouhejch analogovejch padu .... Jen obcas se mi styska po normalni klaviature (prestoze jsem se kupodivu na tech tlacitkach dokazal celkem obstojne naucit hrat a dokazu udelat treba i rucni arpegio pres 8 oktav nahoru i dolu diky transpozicnim cudlikum. Rikal jsem si, ze kdybych mel na policce microKorg a na nem QY, mohl bych si na tu postel nebo pri sosani vzit rovnou i neco co ma bily a cerny klapky ;)

Mimochodem, ted jsem se ucil na zkousky a diky tomu co jsem psal (domaci prostredi nepreje soustredeni), odstehoval jsem se na tejden na chatu... vzal jsem si QY ssebou a to ze to nevydava zadnej jinej zvuk (zadnej vetracek, zadnej tocici se harddisk apod) a ten boot byl naprosto genialni zazitek... kdyz jsem mel uceni plny kecky, sel jsem na zahradu, sednul jsem si pod strom, nastavil reverb na max a treba blbnul na fletnu ;)

EDIT: Ach jo.. asi budu grafoman nebo co. <pokus o vtip>Ale zase kdybych kazdou vetu nebo odstavec psal do extra postu jako Pytkin, tak bych mel spousty prispevku a vypadal jako mazak </pokus o vtip> ;)

esu

Příspěvek od esu » 07 čer 2009 15:19

nemám slov, masakr :D dítko se zjevně podařilo
(i5QC, TC48, A6, A7)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 07 čer 2009 15:43

Ahoj, Andromed tady pár najdeš, řekl bych, že se svět dostává do stavu, kdy tento výborný stroj přestává ignorovat, jak se dělo v počátcích prodejů. Schválně, jaký máš builtdate (tlačítko Global)? Já mám za to, že všechny byly vyrobený nějak ve stejnou dobu. Moje je ze 4/12/2002.
Nějaký tipy/triky najdeš na mým webu: http://www.bodyia.cz/view.php?cisloclanku=2005081841

Jabba

Příspěvek od Jabba » 07 čer 2009 15:48

esu píše:nemám slov, masakr :D dítko se zjevně podařilo
No jako podarilo ;) Ma jen drobne musky dane jeho "jankovitosti" .. ale treba se to s pribyvajicim vekem podari nasmerovat spravnym smerem ;)
abych byl taky trochu on-topic .... tohle je live setup Orbital .. copak to tam je ve prostred? ;)

Obrázek

esu

Příspěvek od esu » 07 čer 2009 15:50

Bodyia: ahoj, moji konkrétní Andromedu myslím znáš velice dobře, má tvoje skvělý vylepšení klaviatury (pro objasnění : občas spolu píšeme přes ICQ, mám tam takovej ten ulítlej nick), to klapání kláves by mě asi fakt zabilo :D
Naposledy upravil(a) esu dne 07 čer 2009 15:56, celkem upraveno 1 x.
(i5QC, TC48, A6, A7)

Jabba

Příspěvek od Jabba » 07 čer 2009 15:51

Maji dokonce dva (dve, pokud jim rikate "a-sestky" ;)
Obrázek
Obrázek

esu

Příspěvek od esu » 07 čer 2009 15:56

říkám jí familiérně... Andulka, Anča, Andy ... :D
Nojo, Orbitalové, peněz jako šlupek, proč by neměli rovnou dvě což? :D A to se zrovna divím, že tam druhou nemají tu červenou... jmenovalo se to snad "Red Wine Edition" nebo tak nějak, samozřejmě střeva komplet stejná, akorát místo modré barvy byla na panelu použita vínová červená. Zajímalo by mě, jestli třeba alespoň výrobci nedali na všudypřítomné stížnosti uživatelů a neudělali něco s tím strašidelným klapáním kláves, aby to chudák Bodyia nemusel lepit ručně :mrgreen: :idea:
Ale teda ta "věc" co je na fotkách, taková ta obří krabice co vypadá jak přípravek na laborky studentů elektrotechnické průmyslovky, co to proboha je za úlet :D Už se vidím jak to vleču do zkušebny :shock:
(i5QC, TC48, A6, A7)

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 07 čer 2009 17:54

myslim, ze je to Macbeth M5

Odpovědět