Alesis Fusion Synth

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Jindy

Příspěvek od Jindy » 30 kvě 2006 21:37

hubert: nevim, pripada mi to proste trosku vizualne podobne Radiasu. Kazdopadne Radias se mi velice libi a uvazuju o koupi. Jak se libi tobe, kdyz ho mas doma?

hubert

Příspěvek od hubert » 30 kvě 2006 22:20

Clovece Jindy: nuz ja neviem ja tam teda podobnost ziadnu nevidim iba ak v tom ze obidva su to nastroje......ale to je jedno kazdy to vidi svojimi ocami.....Mne sa koncept toho Alesisu paci a hlavne ja mam dost rad workstationy napriek tomu ze robim na PC tak mi pride workstation ako to najkreativnejsie na spracovanie nejakeho napadu.....Samozrejme ze definitivnu podobu je lahsie vtlacit veci zase v PC....ale podstatny je vzdy napad. Uz z tohto pohladu su Radias a Fusion dva koncepcne odlisne nastroje. Radias je proste len synth. Zvukovo sa mi velmi paci, ma to premakany synth engine s viacerymi typmi syntezy, skvely vocoder,prehladne ovladanie....co ja viem o nastrojoch sa dost tazko hovori alebo pise hlavne je to asi zbytocne (napriek tomu budem nanho pisat test :D )....to treba jednoducho mat pod rukami.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 31 kvě 2006 09:47

hubert: ja myslel, ze na radiasu udelas kompletni skladbu i s drums...no a ted jsem koukal na to video tohohle fusion synthu a tam jde udelat kompletni skladbu, jak ten chlapek ukazoval. clovece to holy shit piano to zni vazne super skvele...no a ta ukazka physical modeling a virtual analog, to me taky slusne dostalo. opravdu jestli je tak jednoduche udelat na tom track jak ukazoval ten chlapek, tak to je dobre a moc se mi to libi. drum synth tam asi neni co jsem videl, tak tam sli bici asi ze samplu ne? a kdyz, tak je tam nejaka huge banka drum samplu uz v zakladu? byl bych moc rad kdybys mi to trosku vysvetlil, abych mel trosku jasneji, pac si chci jednou koupit neco takoveho a zatim sem mel vyhlidnutej ten radias o kterym jsem mel dojem, ze na tom jde take udelat kompletni skladba jako tady na tom fusionu...tak v tom sem mel na mysli tu podobnost...

hubert

Příspěvek od hubert » 31 kvě 2006 10:19

Radias je synth ktory obsahuje aj zvuky bicich nastrojov samozrejme rovnako ak kompletne sady.Ma 4nasobny multitimbral takze vies navrstvit 4 zvuky,resp. 3 synth zvuky a jenu biciu sadu a to cele rozlozit po klaviature pre live performance alebo na roznych MIDI kanaloch ako multimod.For je v tom ze toto cele vratane nastavenia vocoderu a efektov je sucastou jedneho programu......Takze ktorykolvek program moze mat vlastnosti samostatneho zvuku alebo multi alebo performance resp. ich kombinaciu....je to skvele. K tomu samozrejme nastavenie dvoch step seq a arpegiatoru. V podstate sa da z toho vydolovat dost ako zaklad pre nejaky song.....povedal by som ze podla dnesnych parametrov vlastne uplne cely song...Ale nieje to workstation takze nemas plnohodnotny sequencer a tak potrebujes externy HW alebo SW seq. Fusion som este pod rukami nemal ale je to plnohodnotny workstation vratane 8 trackov HD recordingu...takze vsetko co potrebujes na tvorbu od A po Z. Akurat si niesom isty MASTER sekciou ci obsahuje aj nejaky viacpasmovy kompresor, lebo vsade som sa docital len o master EQ.......uff asi vela pisem takze sa ospravedlnujem......

Jindy

Příspěvek od Jindy » 31 kvě 2006 12:09

hubert: aha, takže chápu to tak, že radias spíš na live performance a fusion na ne-live performance. já bych někdy v budoucnu chtěl nahradit fruity a midi controler co teď používám, za něco hardwarového...ale i když fruity také není dělané na live hraní, tak já si s tím občas live zahraju, protože je to zábavnější. co myslíš že je tedy jako lepší náhrada za to co používám - fusion, nebo radias? a podotýkám, že mě vůbec nevadí když bicí nejsou ze samplů - používám drum synth microtonic a je skvělý, vyhovuje mi a samply používám maximálně na kopák nebo reverse crach a jinak skoro už na nic jiného, mám rád když je to všechno syntetické, líbí se mi na tom, že máš potom nad zvukem maximální kontrolu, kterou ti samply nedávají.

hubert

Příspěvek od hubert » 31 kvě 2006 21:13

Hmm tazko mi je radit Ti co je pre Teba lepsie pre live performance...jednako neviem co hras, ani v akej zostave a vobec aj keby som to vedel tak naozaj nepoznam Tvoj vkus...takze radit sa neodvazim...nicmenej pokial to beries tak ze ten nastroj ma byt Tvoj jediny tak potom urcite ten Fusion .Rozhodne sa pomocou neho dopracujes ku komplexne vyriesenemu zvuku a aranzu songu...v pripade Radiasu by si to musel (aspon podla mna) kombinovat s este aspon jednym nastrojom alebo backing trackmi z nejakeho HDR....V kazdom pripade oba nastroje su urcite fajn. vyskusaj oba a rozhodni sa....vela zdaru

Jindy

Příspěvek od Jindy » 31 kvě 2006 21:26

hubert: díky za trpělivost...já to neplánuju kupovat zítra, nemám na to...ale jednou asi ano (pc mě nějak už nebaví, protože to není systém stavěný pouze na tvorbu hudby), třeba si to vezmu na splátky a chci se o tyhle mašinky začít zajímat s předtihem (protože pc znám, ale daw atp., tak to je pro mě novinka) abych pak nekoupil nějakou kravinu...no ale, za takový prachy co to stojí se snad ani stejně kravina koupit nedá. jinak styl který hraju, zatím nemám nijak vyhraněný - teď je to break beat, ambient, noise a dřív to bylo hlavně freetekno, ale jestli udělám někdy nějaké pořádné album, tak chci, aby každá skladba byla originální a v trošku jiném stylu. Chci jít podobnou cestou jako Liam Howlett z Prodigy, o kterých se také nedalo říct, co vlastně hrajou.

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 01 čer 2006 10:36

Myslim ze s Fusion nieto co stratit. Za tu cenu a s tymi moznostami co to ma, to bude urcite dobra volba. S urcitymi rozumnymi limitmi, samozrejme: povedze VA synth z Fusionu sa rozhodne nechyta povedzme na Virus, ale fakt treba mat realne ocakavania.

synth

Příspěvek od synth » 01 čer 2006 10:54

Myslim si že Fusion není volba pro Jindyho .....

hubert

Příspěvek od hubert » 02 čer 2006 08:51

Nuz ja sa radsej zdrzujem nejakych tvrdeni ked nepoznam vsetky skutocnosti....ale ako vidim tak niektori ludia s tym problem nemaju......ale sam by som sa rad dozvedel viac...takze prosim pani keby ste mohli byt konkretnejsi......Hawk: co si predstavujes pod takym "velavravnym" tvrdenim ze nechyta?.......ja som teda nikde netvrdil ze je Fusion lepsi ako Virus (co je teda fakt vymakany synth) ale na Fusion som este nehral a nemam ani dopodrobna presmejdene moznosti jeho VA synth enginu....A co ty?
no a Synth: naozaj nieje nad fundovanu odpoved podopretu nejakymi argumentami takze.....?

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 čer 2006 11:46

Já jenom upozorňuji, že si žádnou z těchhle drahých mašin v nejbližší době kupovat nehodlám, ale jak už sem řekl, tak jednou se na to chystám a začínám se o to zajímat, nebo? o tom nic moc nevím. V nejlepším případě bych si to rád někde v ČR v Praze vyzkoušel, takže kdyby měl někdo tip na to, kde to mají, tak sem s ním. Chtěl bych si odzkoušet Radias a tenhle Fusion.

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 04 čer 2006 20:29

Ja som tiez este nemal moznost Fusion vyskusat. Ale vychadzam z predpokladu, ze do dema daju tvorcovia to najlepsie co vedia z masiny vyzmykat. Demo VA casti z Fusionu znie celkom fajn, ale neprodukuje taky nadupany sound ako napriklad Virus. Pravda, ze tu este ista vzdialena moznost ze by tvorcovia synthu urobili demo o triedu slabsie ako skutocne schopnosti masiny. Ale tomu snad pani neverite.

Osobne by som sa velmi cudoval, keby VA synth z nejakej multifunkcnej worstation bol lepsi ako specializovana masina. Tym skor nejaka masina zo spicky v danej oblasti. Ale na druhej strane to ani dopredu nevylucujem.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 31 črc 2006 09:41

Tak mi to nedalo a ještě jednou jsem si Fusion vyzkoušel. A nejak se mi nedaří najít nejaké místo, v čem ten nástroj je dobrej. Všechno tak-nějak jde, některý bicí jsou zajímavý, docela dobrý jsou FM barvy. Bude asi super pro někoho, kdo hledá excelentně vybavenou workstation s HD recordingem na vyšší úrovni, než jakou poskytují HD studia v podobný cenový úrovni. Ale kupovat si ho vysloveně jenom kvůli zvuku.... toto rozhodnutí bych asi doporučil revidovat;-)

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 02 zář 2006 13:15

Doporučil bych poslech toho co na tom de vykouzlit:

http://www.alesis.com/index.php?id=58,88,0,0,1,0

bassline

fusion

Příspěvek od bassline » 02 zář 2006 17:18

Vypocul som si ten Electro Fusion ale podla mna to je velmi slabe...o nicom zvuky...to reasonovske syntaky o ktorych si myslim ze maju tenky a v mixe zanikajuci zvuk, zneju 10x lepsie...ale skor si myslim ze sa z toho stroja daju vydolovat urcite lepsie zvuky...

Odpovědět