Alesis Fusion Synth

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
bodyia

Alesis Fusion Synth

Příspěvek od bodyia » 18 bře 2005 10:29

Ahoj, tenhle nástroj mě poměrně zaujal (http://www.fusionsynth.com/index.html). co si o něm v rámci preview myslíte vy? Jsem docela fanoušek Alesisu, ION mě baví, o Andromedě nemluvě.
Obrázek

Umí sample playback, FM, VA a Physical Modeling, u sample playbacku na mono samplech 180 hlasů, u VA, FM a PM výrobce zatím mlčí, ale údajně víc než jakýkoliv dostupný podobný nástroj (synt DSP engine má 2800 MFlops, FX jednotky asi 130), obsahuje i osmistopou HDR 24bit/44.1kHz konzoli + digitální mix (to zrovna nepotřebuju, budiž). Zajímavá je podpora SATA disků a CF/Microdrive jako média pro samply/HDR/programy.

Budou verze 6 oktáv a 8 oktáv, přičemž ta menší má stát 2300USD, tudíž to samé pro nás v Eurech, což je vzhledem k možnostem zajímavý. Otázkou zůstává zvuk, ale poslední Alesisy jsou aspoň pro mě hodně fajn, ačkoliv FusionSynth by měl mít úplně nový/jiný algoritmy.

Nikde jsem ale nevyčetl, kolikaoperátorový bude FM engine (údajně nekompatibilní s ničím), ani jaké vlastnosti má Physical modeling (sampleplayer je kompatiblní s Akaiem).

Tamango

Příspěvek od Tamango » 18 bře 2005 10:40

... len pre zaujímavos?

Video z NAMM 05

http://www.sonicstate.com/mirror/asx/wn ... fusion.asx
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie ...

sparX

Příspěvek od sparX » 18 bře 2005 12:50

Už jsme to tu pitvali s eGenem ... http://ezone.techno.cz/viewtopic.php?t=1855&start=0
Podle toho videa zatím dost vopruz , nic bližšího zatím k mání není :roll:
myslím , že tyhle "monstra" jsou dobrý tak na live .
Smysl by snad mělo něco jako Receptor v klávesové verzi ? otázkou jestli je to potřeba ?

bodyia

Příspěvek od bodyia » 18 bře 2005 13:35

Mě se to zatím docela líbí, ačkoliv workstation nepotřebuju. ale kdyby šlo třeba syntézy spolu nějak skloubit... uvidíme. Měl bych ho mít brzy na test, tak pak popíšu dojmy a pojmy:-)

sparX

Příspěvek od sparX » 18 bře 2005 13:39

Tak to bude fajn :wink:

Martin

Příspěvek od Martin » 26 kvě 2006 12:26

Konecne jsem mel moznost zahrat si na Fusion HD.

Jen kratce dojmy :

Velky skok od serie QS , jak ve zpracovani tak v kvalite smaplu.
FM zvuky jsou dle me lepe pouzitelne a zajimavejsi nez na FM7 od Native I.

Piano : proste bomba ! lepsi neni - neslysel jsem nikde , ani v K2661 ani u Yamaha S90 ES tak dobre piano neni !
Holy Grail Piano. Mel jsem tohle piano ve formatu Akai1000 , zde je jeste lepe naprogramovano a samply jsou dynamicky vyborne zeditovane.
Bici : myslim, ze nemaji konkurenci .
Plochy - nejvetsi slabina tohoto nastroje , da se vylepsit nactenim Akai samplu do HD ( napriklad kolekce Rolanda JD nebo Korg) Kdo ma Atmosphere tak plochy asi neresi.
Dalsi bod minus je kvalita klaviatury - nic moc (podobna jako u Yamahy S30) u verze 6HD (na vezi 8HD jsem nehral)

Prinosna a rychla je komunikace po USB2 s PC/Mac
(load novych samplu i presetu a jejich ulozeni na HD, cte i AKAI S1k,3k,5k, nove Z).
Kvalita zvuku : zde neni co vytknout , alesis mel pro me vzdy vynikajici kvalitu uz ud serie Quadrasynt. Prirozeny a neutralni sound. Proste dobre prevodniky. Myslim, ze tohle plati u vetsiny (tech drahsich vyrobku) fa Alesis )
Naposledy upravil(a) Martin dne 26 kvě 2006 12:47, celkem upraveno 2 x.

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 26 kvě 2006 12:37

Ja som sledoval Fusion uz asi pred rokom, hodne dlhy cas ho ohlasovali. Neskusal som, k zvukom a synthom sa teda neviem vyjadrit. Ale kazdopadne tie specifikacie co ma - to je uplne nadupana masina so snad vsetkymi vecami co moze mat, a za tu cenu co sa da zohnat cca 1300 EUR uplne super spica, nadupany nastroj.

Martin

Příspěvek od Martin » 26 kvě 2006 12:54

Jo jo za ty prachy je to ke zvazeni.
V nemecku jsem videl ceny za novy uz na hranici 1.200 Eur , v USA za 999 dolaru , coz je vazne masakr.

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 26 kvě 2006 13:05

Len by ma zaujimalo, ci k tej masine dodavaju nejaky solidny PC editor (MAC?), alebo ci je nutne vsetku robotu odmakat na cudlikoch a displejiku ?

bodyia

Příspěvek od bodyia » 29 kvě 2006 20:36

Hmm, bohužel jsem při zkoušce musel konstatovat, že cena tak nějak odpovídá kvalitě zvuku, resp. přepočtu na jeden hlas. Tj. nic moc, nekonkrétní, zahuhlaný. Za tisícovku se dá koupit řada líp hrajících nástrojů, by? mají horší specifikaci možností.

Martin

Příspěvek od Martin » 29 kvě 2006 22:50

bodyia píše:Hmm, bohužel jsem při zkoušce musel konstatovat, že cena tak nějak odpovídá kvalitě zvuku, resp. přepočtu na jeden hlas. Tj. nic moc, nekonkrétní, zahuhlaný. Za tisícovku se dá koupit řada líp hrajících nástrojů, by? mají horší specifikaci možností.
a o kterem nastroji mluvis , to je asi nejakej ulet, ne ?

Martin

Příspěvek od Martin » 29 kvě 2006 23:52

Zde jsou dema k poslechnuti a posouzeni.
Sami si udelejte obrazek - skoda, ze to jsou jen mp3

http://www.fusionsynth.com/audiodemo.html

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 30 kvě 2006 10:36

Este kedby sa to dalo zohnat za $ 999 ako v USA, to by bolo sveta zit! Uz sa necudujem ze vsetci tym hnusnym amikom zavidime a pindame na nich ...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 30 kvě 2006 16:41

Tohle je asi něco podobného jako Korg Radias ne? Co myslíte, že je lepší?

hubert

Příspěvek od hubert » 30 kvě 2006 21:02

Ako v com myslis ze by to malo byt ako Radias?........podla mna su to dva dooooooooooost odlisne nastroje....V kazdom pripade je nezrovnatelne lepsie si nastroj vyskusat nez vsadit na nejake dema alebo na nejake mozno predpojate nazory.....to ze dema ani z daleka nekoresponduju s moznostami nastroja sa mi potvrdilo uz vela krat takze treba opatrne pri vynasani verdiktov podla pocuteho dema. Tiez som tu akesi tvrdenia cital o Radiase a podaktori to tu na zaklade dema dost chladne ohodnotili.......mam momentalne Radias doma takze neteoretizujem..

Odpovědět