Alesis Fusion Synth

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
bassline

...

Příspěvek od bassline » 02 zář 2006 19:37

...tak som si vypocul ukazky fusion electronic part1 a 2 a tie sa mi tentokrat uz celkom pacia, su tam pekne zvuky, len aj tak mam pocit ze to nema az taku mohutnost ako trebarz z virusu alebo nordu..

Crowley

Příspěvek od Crowley » 03 zář 2006 08:20

Nic moc...Zlaty virus:))

Martin

Příspěvek od Martin » 03 zář 2006 11:20

Zcela odlisny nastroj , jiny charakter zvuku i zpusob prace, nesrovnatelne s virusem.

Nelze porovnat s nastroji typu Virus, MicroQ, atd.

Spise ho porovnejte s kombajny Fantom, Triton, Motif.
Kdyby delali rackovou verzi jdu do toho!

Merlin

Příspěvek od Merlin » 03 zář 2006 22:18

Panove nechapu, jak nekdo z vas muze hodnotit synth, aniz by ho drzel v ruce :shock:
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 14 lis 2006 19:25

Tak ho teda držím v ruce (8HD) a musím říct, že nikdy nelze hodnotit synth podle ukázek z netu.

Sassot

Příspěvek od Sassot » 14 lis 2006 21:04

zajíc zvědavec píše:Tak ho teda držím v ruce (8HD) a musím říct, že nikdy nelze hodnotit synth podle ukázek z netu.
Jake jsou tve dojmy? Docela me to zajima jak tento synth hraje.

Martin

Příspěvek od Martin » 15 lis 2006 00:03

Přesně tak , nelze hodnotit nástroj podle ukázek z netu !

Chystám se, že napíšu pro ezone test 8HD s O.S. 1.11 a novou verzí "novou bankou zvuků" v. 1.22 .

Jen na začátek prozradím, že rozdíl mezi bankou presetů verze 1.0 a verzi 1.2 je větší než rozdíl mezi Yamahou Motif a Motif ES !

Jiné firmy by tohle řešili vydáním zcela nového nástroje ... například Fantom - Fantom X , motif - Motix ES, Triton - Korg triton Extreme, ...

firma alesis zcela přepracuje banky nástroje - nenechá kámen na kameni a zcela zdarma pozvedne možnosti tohoto všestranného nástroje o několik příček vzhůru.

Nutno ale říct, že verze 1.0 nemohla vůbec soupeřit s kombajny japončíků . Nynější možnosti hardwarově totožného nástroje nástroje nabízejí ve verzi 1.2 kavalitu zvuku přinejmenším totožnou , avšak charakter nástroje je originál , čitelnost nástrojů v aranži je lepší než u nástrojů Roland

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 15 lis 2006 17:32

Jo taky sem uvažoval o recenzi, ale necítím se moc pověřeně protože mi toho rukama zatím moc neprošlo. Mé dojmy jsou dost podobné Martinovým, ale chce to chvilku času, mám ho strašně krátce, takže zatím trpím takovým tím šokovým skokem v kvalitě (přesedlal sem z MPC1000 a Nord Leada 2 + VSTčka).

Zatím však můžu říct, že je to sakramensky hratelná mašina. Jediné mínus které to u mě zatím zaznamenalo je nepatrný hluk z útrob. Je to patrně HD + jeden malý větráček. Jejich úroveň hlasitosti je ale poměrně hodně nízká takže bych to neviděl jako velký problém.

Pokud budete mít někdo nějaký dotaz, tak se ptejte, rád odpovím.

Martin

Příspěvek od Martin » 16 lis 2006 00:49

Ja s hlukem nemam zadny problem - mozna mas jen spatne usazeny vetracek nebo disk.
Vzpominam na moji starou K-2500 - uz bych ten rachotak poslouchat nechtel !
Moje 8HD s 80GB diskem , je totalka tiche !
Naposledy upravil(a) Martin dne 21 led 2007 20:23, celkem upraveno 1 x.

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 16 lis 2006 17:39

Dobře, máš pravdu hluk to neni, ale je to slyšet. Moje představa o ideálním nástroji je prostě dokonalá tichost aby byly slyšet i ty nejjemnější nuance a ty nejtižší zahrané tóny. Takovým příkladem je pro mě třeba MPC1000. I v relativně absolutním tichu neslyšíš prostě vůbec nic. U Fusiona je prostě slyšet že tam ten větráček a HD je. Neříkám že moc ale je.

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 15 pro 2006 12:28

Tak co bude ta recenze ? Myslím že by to mohlo být zajímavé.

Jinak po asi měsíci stráveném s Fusionem, bych chtěl říct pár vět:

Skvělý design (možná módní výstřelek, ale je fakt radost se na něj dívat). Na první dojem docela podivný interface (o dost jiný než ostatní workstationy s datovým kolečkem), ale dneska jsem si už zvykl. Příjemná a velice hratelná klaviatura (8HD), speciálně pak pro všechny druhy pián. De na ni ale hrát bez problému i rychlé basové party. Po zvukové stránce si zatím netroufnu hodnotit, protože jsem dosud jenom "projížděl" presety, avšak je jasné, že hlavní síla spočívá ve vzorkové syntéze, pro jeji neuvěřitelnou všestrannost. Obrovská síla celého nástroje však stojí na možnostech modulace. 8 obálek a 8 LFO a 32 modulačních cest je dostatek na stvoření velice složitého programu. Největší slabost celého nástroje je pak jeho sekvencer (možná je to i tím že jsem se zatim nesžil se spůsobem práce s ním), ale příjde mi že se tam dala spousta věcí vyřešit daleko jednodušeji. Od OS1.24 funguje správně i HD recording, takže přihrát cokoli v audio podobě je hračka. Celkově zatím hodnotím tento workstation spíše kladně i když jako všechno má své mouchy, avšak nejvíc si považuju toho, že přístroj jako takový nemá pevnou ROM paměť a veškerý obsah de upravit díky paměti flash, narozdíl od konkurence která téměř vždy nabízí pevnou ROM paměť. Je to tudíž nástroj s neuvěřitelnýma možnostma a zatím je jeho cesta teprve napočátku.

Martin

Příspěvek od Martin » 15 pro 2006 14:41

Tak sorry , ale ja se na recenzi nezmuzu - nemam proste cas .
Jsou vanoce - tak at zije spech a stres ! :(
Souhlasím ale s tebou , ze nastroj je teprve na pocatku - hodne otevreny system - uvidime , kam to alesis dotahne.
Klavesnici hodnotim taky velice velice dobre.
Neni to kladivko , ale presto - a mozna prave proto , se hodi na vsechno ostatni krom Grand Piana lepe nez hammer mechanika.

Jinak se priznavam, ze moje pocatecni nadseni z fusion uz trochu opadava , ne kvuli koncepci nastroje , nebo kvalite zvuku ... ty jsou OK , ale proste zjistuji , ze tenhle kombajn obsahuje barvy z nastroju , ktere uz mam v jinych (ensoniq zr , roland fantomX , fm7, yamaha, extreme...
Vetsinou beru z fusion jen jeden max dva nastroje - a to hlavne kvuli FX jednotce , ktera je na dnesni dobu pomerne odflakla a zastarala. kvalita efektu take neni valna . prostorove efekty - ach ouvej :(
Neda se to bohuzel vubec srovnavat s kvalitou FX u Motif ES, FantomemX .
Zde se kvalita Alesis efektu prekvapive nekam vytratila - nevim kam - je to kazdopadne dost velka skoda.
Nastesti ma fusion ADAT , i kdyz i routovani efektu a smerovani na vystupy nabizi jen zakladni moznosti ... a tak mam FX radeji vyply a efektuju az v Cubase4.
Ale jak rikas zajíci - kdo vi , s cim alesis vyrukuje pri dalsim soft update (napriklad ve verzi 1.5 atd. muzou napriklad prepracovat kompletne cely FX rezim , .... )

Celkove hodnoceni:
jak se rika - kazdy vyrobek si najde sveho majitele :)
Nastroj je urcen pro ty muzikanty, kteri se rozhodli, ze si koupi pouze jeden nastroj za max. 40 tisic a vic uz ani chlup.
Za cca 40.000 kc (1.444Eur u Thomann.de) ale získáte:
+++ výbornou 88 vyvazenou klávesnici s masterkeyboard funkcemi
++ velmi dobrý sampleplayer se spoustou modernich presetu - snadný a rychlý import samplu vsech moznych formatu , rychly pristup , editace, nacitani,...
+ pricichnete k virtual analogovym barvam a fm synteze ( ale opravdu jen pricichnete - nic vice neocekavejte ) s virusem , nordem to nema nic spolecneho !
+ pouzitelny osmistopý HD recording
+ 80 GB Hadr Disk na samply, presety, nastaveni, cokoliv

+ i - hodne muziky za malo penez.
+ i - celkova koncepce dobra , dobra myslenka a ale nedotazana rada detailu (snad opravi dalsi OS )

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
- slabá FX jednotka
- kvalita zpracovani - je to takovy vylisek jak z NDR , (stribrna barva na potacich ... to je proste ubohost ... i behringer nabizi vyssi kvalitu zpracovani, pitch bend se uz nevraci do polohy 0 , data kolecko zacalo po 14 dench preskakovat ...)
- design a celkové rozvrzeni ovladacich prvku je pro me neprijemne a slozite ovladatelne. Je to ale osobni zalezitost - nekomu to muze sedet . Podsviceny modulation a pitch ... to je pro me taky docela des a bes. Naopak je slabe podsviceny hlavni panel nad poenciometry dost spatne jde zjistit ( pouze ve tme) , ktere funkce jsou zrovna aktivni . Naopak modry displej a modulation sviti az az.
Naposledy upravil(a) Martin dne 15 pro 2006 17:41, celkem upraveno 1 x.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 15 pro 2006 16:59

Kvalita Alesis Efektu je myslim celkem dost precenovana :) verby byly vzdycky plechovy
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 15 pro 2006 20:08

Hmmm.... tak s tím že se nedá srovnat VA u Fusionu s Nordem moc nesouhlasím. Nordy mám doma a pokud je postavím vedle sebe, tak Nordy mají sice daleko sametovější zvuk, Fusion ale zvládá líp basy a to zejména hluboké basy. Fusion taky dokáže vyprodukovat daleko agresivnější zvuky než Nord. Je u něj prostě cítit že to neni 96KHz. Podle mě je to plnohodnotné VA se svým vlastním charakterem které je naprosto srovnatelné s jakýmkoli jiným VA. Parametrově je přitom daleko líp vybavené (modulace, polyfonie).

A to mi připomíná ještě jednu super věc. Doposavaď se mě nestalo že by nezazněl další tón. I při složitější aranži neexistuje problém s polyfonií. Jinak kvalita zpracování mi příjde velice dobrá. Nenašel jsem jedinou chybičku nebo kaz. A o kvalitě efektů moc nepovím, protože mám radši zvuky sušší i když moje věci zní pak tak nějak zastarale. No nic du ještě udělat nějaké to srovnání Nordů a Fusionu než pošlu Nordy definitivně k šípku. Zatim.

edit: tak si myslím že Nordy můžu definitivně odepsat ze seznamu. Mají sice zvuk o něco uhlazenější a celkově hustší, ale je to přecijenom obyčejný VA s ne tak velkýma možnostma modulace jako Fusion. Řekl bych, že pokud by měl Fusion 96KHz převodníky tak to bude nachlup to samé. Přecijenom jsou to VA a ne analogy u kterých bude rozdíl asi daleko propastnější a vnímatelnější. Je mi Nordů sice trochu líto, ale myslím že od VA Fusionu se dá čekat mnohem víc nových a zajímavých zvuků. Uvidíme.

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 21 led 2007 10:14

Tak co, neni mezi náma nějaký další uživatel Fusionu ?

Já sem s ním dost spokojený a když se teď dívám na to co nového vydávají Korg, Roland a Yamaha, tak se docela bavím. Škoda jen že zatím Alesis upustil od dalšího vývoje OS, ale i tak je Fusion daleko před všema (asi kromě Kurzweilu). A hlavně má Fusion podporu v nových zvucích (zdarma) které vydává Hollow Sun což je u jiných workstejšnů docela nevídané. Prostě doporučuju všema deseti.

Odpovědět