Čím nahradit starého Tritona LE 61?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

Jj, to je mi jasný, že Kurzweil má velký možnosti, ale naplno se ponořit do VASTu není uplně pro každýho. Na druhou stranu PC3 LE76 je na bazaru za 12500 (údajně v dobrém, plně funkčním stavu).
Korg M3 ve velmi dobrém stavu s vyměněným dotykačem za 22k. Hraje tenhle Korg opravdu tak dobře, jak se popisuje v dobových recenzích? Chválí u něj třeba vynikající klapky
Roland VR-09 za 12800. Zvukově zřejmě výbornej, ale oproti ostatním zmíněným nástrojům poměrně omezené možnosti.
Yamaha MODX 6 za 20k, což je podstatně novější nástroj, zde na fóru ho ale zvukově velmi chválí...ale - asi je to tak trochu levnej plasťák, ne?

Chápu, že to za nás nikdo nevybere, ale když budete mít kdokoliv osobní zkušenosti s těmito nástroji, sem s nimi, každej názor pomůže dotvořit celkový obraz;-)

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Vla-sta »

Takhle, protože Korg Kronos je v současné chvíli asi u klávesáků jedničkou pro své technické možnosti, arpegiátory... a je nyní hodně PC3 na trhu, koupíš u PC3 za dobrý peníz hodně solidně provedený nástroj. Kurzweil má daleko kvalitnější klávesnice, je zvukově konzervativnější, lépe se pojí s klasickými nástroji. U obou jseš hodně odkázaný na externí zvuky, základní banky mají mezery u obou ...mechanicky Korg u starších nástrojů nevydrží tolik co Kurzweil, obcházejí tam ve velkém po uplynutí plánované životnosti dotykové obrazovky a jejich výměna je opravdu oříšek, ale je to prý řešitelné. Podle mě PC3K popř PC3A jsou hodně solidní volbou. Korg M3 je ale taky moc dobrý nástroj , vzhledem k tomu že klávesak ale hrál na Korga asi bych hledal tam. U Kurzweila si bude muset nastudovat 600 stran návodu v angličtině...

Uživatelský avatar
dano
Příspěvky: 3608
Registrován: 13 kvě 2005 20:37

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od dano »

Ak by som sa mal rozhodnut, ci si kupim okresanu verziu nejakej sucasnej vlajkovej lode, alebo starsiu vlajkovu lod, idem urcite do druhej moznosti. BTW, aj preto som si teraz prikupil Triton Rack :)

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

Trošku oživím téma:
dost jsem toho nastudoval o různých klávesách a podle aktuálních nabídek na bazarech jsem zúžil výběr na tyto kousky:
Kurzweil PC3LE6 na bazaru kolem 13k. Cena je pěkná, určitě to umí skvělé zvuky, na druhou stranu jsem si jistý, že by obrovské možnosti VASTu zůstaly ležet ladem a bojím se obtížnějšího ovládání, které by v kombinaci s malým displejem mohlo dělat neplechu.
Kurzweil sp4-7 - toho už jsem měl domluveného za 10k, ale někdo mi ho vyfouknul - zvukově asi stejně dobrý Kurz, podstatně jednodušší ovládání a sice menší možnosti, ale otázka, jestli je nakonec není produktivnější, než se utápět v mnoha nevyužitých možnostech
Korg Krome - aktuálně na bazaru třeba za 12,5 - 13k. Asi "modernější" nástroj, velký displej, přívětivější ovládání...
CASIO PX5S - asi to vypadá jako vtip, ale v recenzích jej velmi chválí, nezanedbatelným plusem je hmotnost při plných 88 klávesách a i když se tváří jako stagepiano, umí spoustu dalších zajímavých zvuků...a na bazaru je za necelých 12000

Takže se ptám na vaše zkušenosti, porovnání výše zmíněných, co se podle vás hodí pro hráče v pop-rockový cover kapele, případně jako univerzální nástroj do školní zkušebny (druhé případné využití, pro děcka ve zkušebně na gymplu)

chápu, že sto lidí=sto chutí, ale o tom mi právě jde, o subjektivní názory, pač objektivně mezi těmito nástroji asi rozhodnout nejde

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od vasek »

Začal bych tím, že si ujasníte, jestli měkkou nebo kladívkovou klaviaturu :-)

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

On je to překvapivě poddruznej parametr. Samozřejmě ne pro vás, zkušený klávesák. Ale když ty klávesy skončí ve školní zkušebně, bude se na ně hrát všechno možný. Budou hrát hráči, který maj mnohdy i celkem techniku (ZUŠka) ale ani ponětí o tom, co hrát v kapele.
Z výše uvedených mají tři nástroje nekladivkovou mechaniku, takže očividně se přikláním k té, ale na to Casio jsem na netu přečetl hodně chvály (s ohledem na cenu, samozřejmě), tak jsem ho do výběru zařadil taky. Mimojine jeho kladivkova mechanika má být snad o něco měkčí než je průměr...

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od pavlii »

Jo - možná ta poznámka byla myšlena hlavně ve směru, jak se bude na nástroj hrát. Jsou věci, co se na kladívkové mechanice budou hrát špatně a naopak. Jo a i obecně by se na to dalo koukat; tj. hledat jako náhradu nástroj se stejným typem (v principu) klaviatury.

P.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Vla-sta »

"když ty klávesy skončí ve školní zkušebně" - pokud se tam budou střídal lidi, tak bych ti doporučil volit snadno pochopitelný nástroj.

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

Což je z této čtveřice asi krome?

Zvukově bude Pc3LE asi o něco lepší než krome?

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od MDudas »

Placka píše:
31 říj 2019 10:57
Ale když ty klávesy skončí ve školní zkušebně, bude se na ně hrát všechno možný. Budou hrát hráči, který maj mnohdy i celkem techniku (ZUŠka) ale ani ponětí o tom, co hrát v kapele.
Ja si tuto kombinaciu vykladam ako - urcite kladivkovu mechaniku. A ja by som prave zvolil ten najrobustnejsi nastroj...

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Vla-sta »

Podle mých zkušeností je snadno pochopitelný nástroj nějaké el. piano. Nevím jaké máš zkušenosti ty, ale lidi co nikdy nehráli na nástroj v kapele a zapojí se do školních projektů tak je zajímá možná tak 10 zvuků max. chtěj to mít hned a programovat nikdy nebudou. Já prostě chápu, že bys chtěl maximální zvuk kapely, to jde ale udělat jen tak, že se to naučíš programovat ty a vždy jim ty zvuky neservíruješ. Nečekej od lidí aktivitu, té se nedočkáš....

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

aktivitu nečekám a je mi zcela jasný, že když to bude vánoční besídka, tak někoho postavím ke klávesám, nastavím mu piáno a on bude hrát na to, co nastavím. Naštěstí jsou ale i zapálený děcka, který do školní zkušebny chodí každý volný odpoledne a mydlí tam do toho jak hluchý do vrat (ač někteří nic neumí). U takových věřím, že nakonec přijde i ta touha po dobrým zvuku...:-)

Jinak asi koupím Korg Krome. A možná i to Casio a pak se rozhodnu a jedno z nich zase prodám:-)

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Vla-sta »

Pokud utratit tolik, tak to kup raději toto: https://hudebnibazar.cz/korg-m3-61-expanded/ID266676/ nebo Kurzweil SP-6

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

No, ta M3 stojí dvakrát tolik, já bych tolik samozřejmě neutracel, pac bych jeden z nich prodal a budu na utracenych cca 12k. Jinak jsem na M3 taky koukal, na bazaru je i za 22k

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Vla-sta »

Jenže kvalitou je to úplně jiný svět, než oba nástroje

Odpovědět