Čím nahradit starého Tritona LE 61?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

\nakolik sem asi chodí víc klávesáků, než na hudebníforum.cz, zkopíruji s dovolením svoji otázku sem.

Klavesakovi v kapele pomalu dosluhuje Korg Triton LE 61,ktereho pouzival jako takovyho univerzála v coverový kapele - klavíry, hammondy, smyčcový plochy, nějaký synthy, občas choiry. Jasně že už je to dneska asi low end, ale sloužil dobře.
Na synthy má Roland Gaia.
No a protože je spíš přes tu muziku a min přes tu techniku, chci mu pomoct s výběrem, ač jsem sám kytarista.

Takže:
Nemáte tip na podobnyho univerzála, kterej slušně obslouží piana, el. piana, hammondy, smyčce a občas něco dalšího (choiry, nějaký plochy)?
Cenově to bohužel určitě nebude na nějakej top, řekněme ideálně do dvacky? Maximálně 20-30k. Optimálně novej kus, ať je záruka a nemusí se řešit vymačkaný tlačítka a klávesy. Ale principiálně bazar nevadí, v dobrým stavu (ideálně v záruce) bazar určitě bereme.
Asi nemusí být kladivkova mechanika, rozsah 61 a víc.
Nízká hmotnost výhodou (jezdí se s tím po koncertech)

Na hudebnimforu mi doporučili Kurzweil PC3 LE6 (či LE7), Yamahu MODX, případně někdo doporučoval Roland VR-09. Vše ale s dodatkem, že to stejně nejspíš nebude hrát líp, než 15 let starej Triton LE.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Vla-sta »

Určitě ti poradili správně, myslím že tady dostaneš i několik nabídek na PC3 stroje... otázka je, kolik chce investovat ..

Doporučuji rovnou se spojit s hráčem Stardust - prodává PC3LE

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od biscuit »

ti nastupci tritona taky nebyli uplne spatni, ne? nemyslim m3, ale kronos treba.

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

Tak Kronos se i z druhý ruky pořád drží vysoko nad rozpočtem (kolem 20k, max 30k)...

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od biscuit »

v cenách se moc neorientuju, takže se omlouvám. každopádně mi přišel, před lety, když jsem si s ním chvilku hrál, jako ultimátní hračka pro někoho, kdo potřebuje mít na pódiu širokou škálu všeho. a i se mi líbilo, jak to hraje. já jsem v tomhle magor a peníze jsou pro mě vždycky až někde vzadu (když se nebavíme o milionech), zvlášť když to kupuju na dekádu třeba... takže ještě jednou pardon ;-)

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

To se mi neomlouvej, nic se nestalo :D
Já třeba peníze zas tak moc neřeším. U kytar se dá kvalitní kytara koupit za 10-20k a co je dražší už průměrnej (a podprůměrnej kytarista jako já) v podstatě nevyužije. Jak praví klasik: "Cvičení vyřeší většinu zvukových nedostatku" :)
Ale náš klávesák peníze řeší, takže mu není jedno, jestli za klávesy dá 30 nebo 80k. I když je pravda, že hrajeme za slušný peníze a na nástroj se celkem dá vydělat...takže rozpočet na nástroj je 20-30k, Kronos 61 na bazaru vidím za nějakých 50000

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od biscuit »

třeba kdyby to zkusil, přehodnotí tu investici... právě mi přišlo i zajímavý, že když je zvyklej na korga, půjde mu jinej korg zase líp pod fousy, i když kronos je takovej kompjutr s diplejem jak kráva :-)
ale třeba mu sedne i ten kurzweil, já nejsem klávesák, takže to ani z toho jejich pohledu neumím posoudit. oni takoví ti skalní bejvaj divní pavouci, tak jako každá speciální sorta :-)

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od vasek »

Placka: Je to všechno strašně podobný. Zahrál jsem si na toho Kurzweila PC3K6, všichni to tady chválí, cena je vcelku dobrá (https://kytary.cz/kurzweil-pc3k6-pouzite/HN200550/). Hned klavír jsem zhodnotil jako katastrofu - minimální dynamika, WTF? Ostatní zvuky - normálka, ale žádná bomba teda. Pak jsem zkusil Yamaha Montage - vlajková loď. No, za ty prachy, děkuji pěkně - to samé, akorát to pěkně bliká.
Kronos je drahej podle mě. Můj tip na dobrej poměr cena/výkon je Krome. To bych asi doporučil, ale má relativně měkkou klávesnici, tak to je potřeba vyzkoušet. Jinak má dobrý klavír a velmi dobře se ovládá díky velkýmu displayi.
Anebo ten Roland VR-09, ale tam je omezení v počtu zvuků v rámci jedné kombinace. Výhodou je hodně jednoduché ovládání a rychlé nastavení kombinace.

klingáč
Příspěvky: 495
Registrován: 08 pro 2010 11:36

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od klingáč »

Súhlasím s názorom Vaseka.
Je zvyknutý na Korg, ostal by som pri Krome 61 (aj nový spĺňa cenu). Tú klávesnicu si treba vyskúšať (Triton LE nemá lepšiu, ba možno tú istú). Myslím, že aj Karma mala tú istú..
Takisto ako alternatíva možno tiež ten VR09.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Vla-sta »

Zkuste Korg Krome , ale na lepší klávesnici. Úplně stejne zjistíš že dobrej klavír chce prostě kladivka, nebo aspoň klávesnici se závažím jako má Roland A33 nebo A37... takovej Koez M50 třeba má hroznou klávesnici taky, u Kronose je dynamická klávesnice taky hodně diskutabilní. Proti tomu PC3 je uplnej luxus. Proto ten pocit i Kronose že je to dětská hračka, musíš to zkusit na klávesnici , na kterou jseš zvyklý

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Placka »

A co třeba Korg M3? Na bazaru je za dobrou cenu, prodejce píše že ve skvělém stavu. Pořád přemýšlím, jestli jít do bývalých vlakových lodi nebo za stejné peníze koupit třeba MODX (zde na fóru ho zvukově dost chválite), Krome nebo PC3 LE... Nejspíš se vydáme někam do hudebnin, kde toho mají co nejvíc skladem. Jenže tam člověk stejně neporovna se staršíma top modelama a navíc porovnáš jen tovární presety, což dycky nemusí být vypovídající...

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od PMC »

No nevím, u člověka který se tím živí a pro kterého to je pracovní nástroj, který má vydržet 'věky', bych se vůbec nerozmýšlel a koupil kronos, vždyť je to za dva průměrný platy, to snad ani nemá smysl řešit. Na levných nástrojích (a tím myslím i třeba krome) se šetří, šetří se na materiálech, na výrobě (v číně) na všem. Kronos je poctivá záležitost, vyrábí se v japonsku, kvalitní materiály, žádný levný plast, dlouhodobá podpora (kompatibilita už od oasys). Navíc kronos už má třetí verzi, je to odladěný nástroj, je osvědčený. Jediné co bych u něj řešil je, jestli vyhovuje po hudební stránce.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od Vla-sta »

Pro muzikanta je vždy lepší vlajková loď a tím myslím i bývalou. Ty levný klávesnice prostě nerozlišují dynamiku hry. Je to jako když mlátíš celej večer do zdi , dobra mechanika ti šetří ruce

markuc

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od markuc »

Zrovna jsem to tu psal do jinýho vlákna, koupil jsem PC3K 88 ze Slovenska včetně Kore a German grand rozšíření za 28 tis. To je ,myslím důstojnej nástupce za Tritona, kterýho ych si já tedy nikdy nekoupil .. je dobrá doba na koupi PC3 za fajn cenu.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Čím nahradit starého Tritona LE 61?

Příspěvek od MDudas »

Placka píše:
29 srp 2019 13:18
...
No a protože je spíš přes tu muziku a min přes tu techniku, chci mu pomoct s výběrem, ač jsem sám kytarista.
...
S tym Kurzom by mu prave ale nemusel pomoct. Kurzweil je pre "technicky zdatnejsich". (a nemyslim tym techniku hry :wink: )

Odpovědět