Digitalne piano

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

A jeste se urcite podivej na ten Korg, pokud jses ochoten zaplatit vic.
Podle me ma lepsi mechaniku i zvuky nez Casio a je celokovovy, coz je idealni pri prenaseni. Plastova tela tim dost trpi. Zase je ale tezsi.
Pouzivame ho docela intenzive v kapele uz vice jak tri roky a zatim nebyl jediny problem.
Zvuky jsou breskne, ostre a solove znejici, coz mam rad.
Yamaha ma mekci zvuky, ktere dobre sedi do kapely, ale ja je moc nemusim. Nicmene to je jen moje osobni preference, proto Yamahu doporucuji take.

Filoh
Příspěvky: 17
Registrován: 25 lis 2007 13:05

Příspěvek od Filoh »

to Pytkin- dakujem, beriem na vedomie... budem to robit ako hovoris, vytipujem nastroje a pojdem vyskusat. Thx god za velke predajne kde sa to da odskusat, zajtra tam stravit asi cely den :-). Budu mat zo mna urcite radost :-). Zaujimave ako medzi P80tkou a P70siatkou zatial jasne vyznieva P70tka, musim zajtra odskusat. Radcej budem vyberat pol roka ale chcem vazne kupit taky nastroj aby som neskor nebanoval...

to all: A CO TAKTO NEJAKE DRAHSIE MODELY, KLUDNE STARSIE, KT. BY SOM DO ROZPOCTU ZOHNAL Z DRUHEJ RUKY? Ak by to stalo za to, isiel by som do toho. Neviete prosim o nejakych takychto modeloch kt. by ste mi mohli doporucit?

BTW, off topic: Pre tych co sa chystaju spat prajem prajem dobru noc a ticho zavidim, trochu sa mi prehodil rezim, vidim to na celu noc hore :-).

Filoh
Příspěvky: 17
Registrován: 25 lis 2007 13:05

Příspěvek od Filoh »

to fova- jo jo, jasne, na ten korg sa urcite mrknem. Diky ;)

Mimochodom, dobre preferencie som v jednej diskusii mimo tento server dostal aj na ROLANDA FP4. Tak som zvedavy, zajtra, ked mi vyjde cas a pojdem to odskusat tak napisem co a ako. Dotycny ma rolanda RD 300SX a nemoze si vynachvalit, ono take neni lacny :-), a vraj by mali mat tieto dva modely rovnake piano zvuky. Tak som zvedavy...

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

Z tech vyssich modelu Roland RD700 rulez
Pak jeste muzes zkusit sehnat Yamahu P120

S Fp4 jsem nemel tu cest, ale nekdo tu na foru neco o nem psal. Myslim, ze Martin. Zkus hledat.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

Filoh : Rolandy su super .. FP4 som skusal .. klavesnica OK , zvuky super .. samohrajka super ..

Rolandy si chod odskusat k hubertovi .. v R1 je predajna on board (www.on-board.sk) .. hubert ti aj kavu spravi .. Ma tam vacsiu rolandov na predajni ..

Filoh
Příspěvky: 17
Registrován: 25 lis 2007 13:05

Příspěvek od Filoh »

to pytkin- Teraz pozeram ze Roland FP4 BK- ma 333 zvukov a 9 bicich sad :-). Stacil by mi jeden zvuk dobreho piana a napr. 3 organy. Mohli by namiesto toho vymakat klaviaturu. Uz chapem preco si to nazval samohrajkou. Ale hovoris ze kladivkova mechanika na nom je v poriadku? Aj zvuky piana? Hmm, sounds good, pozrem sa nan zajtra ,ak tam bude, som zvedavy...

fova- celkom dobry clanok som vygooglil, http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes ... ezen~2002/ .Mas s tou P120tkou nejake skusenosti? Je vazne taka dobra ako sa o nej pise? Proti Yamahe nic nemam, priam naopak.

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

Je to jedno z nejlepsich digi pian v tehle nizsi tride, jake muzes koupit.

Ma to promenlive vyvazenou mechaniku jako skutecne piano, tzn. ze basove klapky reaguji jinak nez vyskove. To Privia, Korg atd. nema. Ma to velmi slusne ozvuceni a 10-ti vrstve samply (podle toho, jak do toho silne uhodis ti vybere z pameti dynamicky souvisejici nahravku samplu. 10 vrstev to take konkurence nema.
Ja jsem si na P120 zahral jenom chvilku, ale kamarad ho ma doma a tvrdi o nem, ze je lepsi, nez ten Korg SP200 :-)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

filoh : no samohrajka preto , lebo tam je zabudovana .. podla mna sa samohrajka nestrati .. otestuj ..

Jo .. P120 je velmi prijemny nastroj ..

goldfrapp
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2007 16:06

p80

Příspěvek od goldfrapp »

Dotaz hlavne na Fova: opravdu je to s tou klaviaturou Yamahy P80 tak spatne jak pise Pytkin? Me se to nejak nezda... uz proto, ze P200, ktera P80 predchazela, byla za klaviaturu velmi cenena... sam uvazuji jake piano a starsi P80 me zajima...

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

Zrovna P80 jsem nikdy pod rukama nemel, takze k tomu se nemohu vyjadrit. Musis si to nekde vyzkouset.

Filoh
Příspěvky: 17
Registrován: 25 lis 2007 13:05

Příspěvek od Filoh »

Zdravim vsetkych,
tak som sa tam nakoniec dnes bohuzial nedostal, celu noc som bol hore a zuse pomaly cely den som dnes prespal, dokonca aj skolu :-). Zajtra tam snad uz konecne zajdem, obzvlast sa tesim na P120, som na nu zvedavy..

to goldfrapp- tak to potom riesime rovnaky problem. Mas uz nejakeho favorita na kupu, okrem uz tebou spominanej P80tky?

goldfrapp
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2007 16:06

p80 a spol

Příspěvek od goldfrapp »

To Filoh — No mě by se líbila ta p120, měl jsem na ní zalusk už před přečtením tohodle fora, ale kdoví kdy se zase nějaká namane k prodeji v bazaru. Momentalně jsem nic aktuálního neviděl...

Dle článků, které jsem četl (praxe žádná) ale i ta p80 bude velmi dobrý nástroj, v cene kolem 17 tis. z druhé ruky si myslím jde o dobrý kup.

S Yamahou mám zkušenost dvojí, jednak tu vedle mě stojí starší Clavinova CLP 810, kterou jsem kdysi sehnal také z bazaru. Klaviatura velmi dobrá, ale nástroj nepřenositelný (50kg)

A pak jsem si osahal pred par mesici P70, za ty penize vyborny pocit ze hry, ale preci jen... mam dojem, že koupi P80 ziskam nastroj ktery vydrzi hrubsi zachazeni, u P70 je podle me cena hodne na ukor zpracovani.

Jinak mit o par tisic vice, asi bych si koupil novou P140. Yamaha mi vyhovuje a tak moc po ostatnich znackach nemam duvod koukat.

Filoh
Příspěvky: 17
Registrován: 25 lis 2007 13:05

Příspěvek od Filoh »

to goldfrap- ta P140 vyzera aspon papirovo hodne dobre. Aj dizajn je pekny.. Celkom aj moj vkus ale cena :-(, zhruba 30.000 tis. Kc. To uz celkom dost out of my rozpocet. To by som musel mat velke stastie na inzerat. Ale zaujimalo by ma ci je velky rozdiel medzi P 120tkou a 140tkou. Nevies o tom nahodou nieco? Diky, Filda

goldfrapp
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2007 16:06

P120 vs. P140

Příspěvek od goldfrapp »

Dá se předpokládat, že ten rozdíl bude minimální. Myslím, že ten nejmarkantnější nakonec bude, že P140 bys koupil novou, kdežto P120 jedině z druhé ruky a pak samozřejmě záleží na stylu hry původního majitele a za kolik ji prodává. Viděl jsem už klaviaturu, která po 3 letech hraní byla v podstatě na odpis. A může to být samozřejmě i naopak.
Každop. kdyby mi někdo nabídl P120 za 20 tis. a vykazovala by známky slušného zacházení, šel bych do ní, ale za víc už asi ne. Novou P140 koupíš za 30 tis. a je třeba pamatovat, že pak ji máš nejen s dvouletou zárukou, ale i s jistotou, že na ní nikdo nehrál s prominutím jako prase :)
Ale vše je o individuálních prioritách a možnostech. Myslím, že víc už ti tu nikdo neporadí a další rozhodnutí je na tobě :)

Filoh
Příspěvky: 17
Registrován: 25 lis 2007 13:05

Příspěvek od Filoh »

Na serveri midi.cz som vygooglil nejake komentare na Yamahu P120tku a ono tie rozdiely medzi 120tkou a 140tkou su vraj dost markantne. Dokonca Marian Varga na 120tke nahraval nove album s Moyzesovym kvartetom, a to urcite nieje clovek ktory by mal na nastrojoch setrit :-). Urcite fakt ze s novym nastrojom mam zaruku a u druhej ruky mozem iba dufat nie je zanedbatelny.Tak stale neviem ako sa rozhodnem. Kazdopadne inzeratovy hon na P120tku som uz zacal.Neviete o niekom kto predava 120tku?

Mimochodom, v jednom velkom anonymnom obchode v Brne som asi polhodinu hral na P70tku a velmi mi sedela klaviatura, len je tam asi 32 polyfonia coz je podla mna dost malo.Tak som rozhodil "inzeratove siete" aj na Korga SP250tku, ta ma 60 polyfoniu a stoji o trochu viac ako P70tka nova.

to fova- cital som vedla v nejakom vlakne o tom ako si skusal u Thomanna ten Kawai. Docela ma to sklamalo, kawai som mal u pian za spicku, sice milion ludi milion chuti ale beztak verim ze na tvojej "recenzii" nieco bude pravdy.

Odpovědět