Digitalne piano

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Filoh

Digitalne piano

Příspěvek od Filoh » 25 lis 2007 13:29

Zdravim vsetkych navstevnikov tohto fora,
blizi sa cas vianoc, tym aj predpokladany prival investicii takze by som sa rad odrazil od samohrajky k digit.pianu. Rozpocet do 20.000 Kc(par tisic hore dole). Preferovane znacky Kurzweil a Yamaha. Viem ze hudba je snad najsubjektivnejsia vec na svete ale beztak, nemohli by ste mi poradit co sa tyka vyberu dig.piana? Daju sa znacky nejak zovseobecnit stylom ze "ta ma nanic klaviaturu, ta zasa zvvuky, etc.."?Pocul som dost zleho na klaviaturu Casio, zato dost chvaly na FATAR (myslim kurzweil ma klaviaturu FATAR?).

Rozmyslam medzi:

->Kurzweil SP88x
->Yamaha P70
->Korg SP250
->nebranim sa porozmyslat aj nad vasimi radami!!!!

Diky moc, Filda

Filoh

Příspěvek od Filoh » 25 lis 2007 14:04

Este som zabudol dodat ze si nepotrpim na to aby tam bolo co najvaic dalsich zvukov (na to mam samohrajku,midi cabel a reason) ale rad by som co najvernejsiu nahradu kladivkovej mech. ako je v klasickom piane a tiez co najlepsi zvuk...

P.s.: Teraz som nasiel nejaky inzerat na Yamahu P80 za 17.000, co vobec nie je spatna cena. Cize KLUDNE DOPORUCTE aj nejake ine nastroje, nez som napisal. Diky moc...

Vey

Příspěvek od Vey » 25 lis 2007 20:42

Kdyz bych vybiral dle mechaniky, tak bych si z techto vybral SP250. Pro me prijemneji hratelna mechanika nez na Kurzweillu. S P70 zkusenost nemam .. ale u Yamahy bych zacinal asi na P140.

fova

Příspěvek od fova » 25 lis 2007 20:57

Kurzweil - nehral jsem na nej, ale pokud vim, v CR nemaji podobne jako Kawai servis.

Yamaha P70 - slusny stroj, doporucuji, ale ma jen 32-hlasou polyfonii. Lepsi by byla P120/P140.

Korg SP250 - Uz tri roky pouzivame v kapele SP200, coz bude asi hodne podobne jako SP250. Postaveny jako tank - kovove telo, ale na druhou stranu velka hmotnost. Slusna mechanika, slusne zvuky, doporucuji

Casio Privia PX110 - mam doma asi 2 mesice. Extremne levny a pritom mechanika a zvuky jen o malo horsi nez ten Korg. Kvuli te cene stoji za vyzkouseni.

fantozzi2

Příspěvek od fantozzi2 » 25 lis 2007 21:32

ja ted objednaval do skoly privii, ale stovkovou. Kridlo co mam doma to neni, ale tuzsi piano to simuluje docela dobre

fova

Re: Digitalne piano

Příspěvek od fova » 25 lis 2007 21:35

Filoh píše:Pocul som dost zleho na klaviaturu Casio,
To by me zajimalo co a od koho ;-)

Ja si naopak myslim, ze Privia byla tezkou ranou pro konkurenci. Za malo penez Casio dokazalo vyrobit hodne slusne piano. Lide si musi rozmyslet, jestli jim stoji za to, dat 2x tolik za Korg, kdyz ten rozdil ve zvuku a mechanice neni zas az tak velky.

Mimochodem, znamy je koncertujici pianista a ucitel na konzervatori, ktery si s sebou vozi Privii jako treninkovy nastroj na hotelovy pokoj. Uz ji ma nekolik let, takze tak desiva asi nebude.

Filoh

Příspěvek od Filoh » 25 lis 2007 21:53

dakujem vsetkym za rady a ze mi pomahate vyriesit tuto strasnu dilemu

na margo privie a casia: TO IBA RAD POCUJEM, nie som z tych kt. musia mat silu mocu znacku, ked vyrabaju slusne masiny nemam problem kupit anií PRIVIU. Vsetko je to subjektivne, treba to vyskusat a co bude clovekovi sediet. Pravda, niektori moji znami si stazovali na znacku CASIO... neviem ako su na tom dnesne piana od tejto znacky, a budem len rad ak dobre lebo ceny maju fakt super.

Tak sa mi to pekne zamotalo, to bude este dilema. Zajtra idem do jedneho nemenovaneho najvacsieho hud. obchodu v Brne a idem ich vyskusat. Este vam napisem co a ako.

to fova- asi mas s tou yamahou pravdu, skusim sa pozriet na tie vyssie modely... ale to uz budem musiet hladat cez inzeraty, bo rozpocetč ma tlaci :-(.

To mi pripomina, AKO JE TO S NAKUPOM DIG.PIAN Z DRUHEJ RUKY CEZ INZERATY? myslite si ze sa to oplati, resp. neoplati? Viem ze to znie velmi blbo ta otazka ale ci aj tu nahodou neplati nejake pravidlo ako napr. u fotiakov ze telo sa kupuje nove a objektivy po vyskusani kludne aj z druhej ruky...

fova

Příspěvek od fova » 25 lis 2007 22:05

Ja bych digi piano z druhe ruky asi nekoupil.
Nove neni dnes uz tak drahe a ta ojetina muze mit uz nacatou mechaniku a treba za rok ti muze prestat nejaka klapka hrat. NIkdy nevis, kdo do toho triskal pred tim.
Ale to je muj subjektivni nazor.

fantozzi2

Příspěvek od fantozzi2 » 25 lis 2007 22:16

jinak k te privii je dodavanej pedal, kterej me svou konstrukci a cvakanim privadi k silenstvi :-) takze jestli chces mit dobrej pocit, je potreba jeste koupit poradnej pedal

fova

Příspěvek od fova » 25 lis 2007 22:18

Souhlas. Nic horsiho jsem u digi pian jeste nevidel.

Ale zase na druhou stranu je zajimave, ze Casio nabizi k Privii jako volitelne prislusenstvi trojpedal, takze mas pak pocit jako u skutecneho piana.

Filoh

Příspěvek od Filoh » 25 lis 2007 22:21

fova- asi mas pravdu.Uvidim ci ma nakoniec dozenie rozpocet k tomuto kroku. Ono je to vzdy robene tak ze uz si rozhodnuty a potom ta napadne dalsi model kt. sa ti paci viac a stoji treba iba o 2000 kc viac a tak to je stale . To je hrozne :-). Snad sa mi zajtra v tom obchode nejaky zapaci a nebudem mat taku hroznu dilemu aku mam teraz, ale mam na to este dost casu.Najradecej by som to mal samozrejme co najskor ale radcej si to poriadne rozmyslim...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 lis 2007 23:12

P80 ma nahovno klavesnicu .. to je myslim prvy z P serie .. a neni moc podareny .. P70 sa mne zdala omnoho lepsia .. P140 tiez samozrejme ale ta je cenou inde ..

Filoh

Příspěvek od Filoh » 25 lis 2007 23:28

Pytkin- hm, zaujimave. Mozno na tom je nieco pravdy, nie si jediny kto to hovori. Zajtra to snad vyskusam na vlastne ruky a usi. Co hovoris o dalsich nastrojoch, mas s nimi nejake skusenosti? Co by si mi doporucil do cca tych 20 000 kc +- par tisic kupit. Chcem co najvernejsiu nahradu klasickeho piana, na ine zvuky mam samohrajku a soft. Diky! Filda

fantozzi2

Příspěvek od fantozzi2 » 25 lis 2007 23:30

> fova - jo, ten trojpedal vypada fakt hezky.

Jeste takova perlicka - k te privii patri i stojan a je soucasti dodavky. V audioteku ty levne privie nemaji, takze to objednavali a ted shani stojan nekde po evrope, protoze nam nedosel :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 lis 2007 23:33

filoh ; ostatne som neskusal .. fova to tu dost testoval a pisal o tom .. jemu by som veril .. ale samozrejme plati ta vec , ze kazdy ocakava nieco ine .. ja nie som klavirista .. ale musim povedat ze lacne klavirne mechaniky som vzdy citil ze su na nic .. trebars maudio neviem jak sa vola ten ich master klavirovy 88 klaves .. to je absolutna zloba .. a najdu sa ludia co im to vyhovuje .. takze ti len poradim , vytypuj si nastroj a chod si ho otestovat ..

inak moj typ je P70 .. klavesnica sa mi fakt zdala v pohode za tu cenu .. tam sa tusim pri novom zmestis do 20 ..

Odpovědět