Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 741
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Benqo »

Jaro! Kokso, zapni youtube, do vyhľadávača naťukaj "kronos drums" a máš milión tutorialov. Mne to trvalo 10 sekúnd, postol som tu len tých pár videí. Kronos (ako aj ostatné profi workstationy) nie je kalkulačka, ktorú človek zvládne za 5min. Treba sa tomu venovať, skúšať, hľadať na nete. Samozrejme, pýtaj sa na rôznych (!) kronosovských fórach, ale pýtaj sa konkrétne otázky ;)
A začni jednoduchými vecami. Ja keď som začal robiť s Kurzweilom, mozog mi šiel vybuchnúť, tak som sa učil, ako pridám obyčajný LP Filter. Nezačal som hneď tvoriť emuláciu Moogu.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od MDudas »

No, ale vies na Kurzweile ovladat nejake adaptivne drum patterns ? : :lol:

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 741
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Benqo »

Stačí mi, že viem v Kurzovi prepínať drum patterny medzi Intro, Verse, Chorus, atd... :mrgreen:

Jaro
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2019 23:06

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Jaro »

MDudas píše:
15 lis 2019 22:49
Jaro píše:
13 lis 2019 23:45
Dostal se mi do rukou Kronos a nějak tento nástroj nechápu. Na mysl se mi vkládá kacířská myšlenka, že je tento slavný nástroj vlastně nepoužitelný, pokud ho chci používat víc než piáno. Ale asi ho spíš neumím používat. Umím na něj hrát jako na piáno, a to je super. Taky umím použít jiné zvuky kterým se tu kdo ví proč říká programy a to je taky super. Ale tím to končí.
PMC píše:
15 čer 2019 18:16
Tak máme Kronosy pár hodin doma. Syn si velmi pochvaluje mechaniku a dynamiku kláves. Já jsem z toho přístroje poněkud zmatený, je složitý jako jaderná elektrárna. Hlavně mě překvapuje tovární nastavení, asi jsem něco přehlédl, ale přijde mi naprosto nepoužitelné.
Jaro, nie si ty nahodou rodina s uzivatelom PMC ? :wink:
Jo, to už jsem taky četl. Alespoň je vidět, že s ním neumím jen já. Ale já si nemyslím, že je nepoužitelný, jen nevím jak ho používat.

Jaro
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2019 23:06

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Jaro »

Benqo píše:
15 lis 2019 23:07
Jaro! Kokso, zapni youtube, do vyhľadávača naťukaj "kronos drums" a máš milión tutorialov. Mne to trvalo 10 sekúnd, postol som tu len tých pár videí. Kronos (ako aj ostatné profi workstationy) nie je kalkulačka, ktorú človek zvládne za 5min. Treba sa tomu venovať, skúšať, hľadať na nete. Samozrejme, pýtaj sa na rôznych (!) kronosovských fórach, ale pýtaj sa konkrétne otázky ;)
A začni jednoduchými vecami. Ja keď som začal robiť s Kurzweilom, mozog mi šiel vybuchnúť, tak som sa učil, ako pridám obyčajný LP Filter. Nezačal som hneď tvoriť emuláciu Moogu.
Jestli jsem vzbudil dojem, že se sám nesnažím najít řešení, tak to tak není. Tři týdny v tom ležím a nepohnul jsem se ani o kus. Milion tutorialů jsou problém, když se ani jeden nevěnuje tomu, co potřebuji. Všechny videa, co jsi sem poslal jsem shlédnul a jak už jsem ti popsal, ani jeden se nevěnuje tomu, na co se ptám a co řeším. Já řeším jeden konkrétní problém, jak live měnit drum patterny při hraní. To je moje konkrétní otázka. Možná že jsem se nezeptal dostatečně srozumitelně.

Jaro
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2019 23:06

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Jaro »

Benqo píše:
16 lis 2019 00:03
Stačí mi, že viem v Kurzovi prepínať drum patterny medzi Intro, Verse, Chorus, atd... :mrgreen:
Jo, přesně to bych chtěl na tom Kronosu umět.

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 741
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Benqo »

Jestli jsem vzbudil dojem, že se sám nesnažím najít řešení, tak to tak není. Tři týdny v tom ležím a nepohnul jsem se ani o kus. Milion tutorialů jsou problém, když se ani jeden nevěnuje tomu, co potřebuji. Všechny videa, co jsi sem poslal jsem shlédnul a jak už jsem ti popsal, ani jeden se nevěnuje tomu, na co se ptám a co řeším. Já řeším jeden konkrétní problém, jak live měnit drum patterny při hraní. To je moje konkrétní otázka. Možná že jsem se nezeptal dostatečně srozumitelně.
Ok, beriem. Skús začať tým, že si k piánu priradíš len jeden drum pattern. Skús ho editovať, zmeniť. Alebo skús nejaké Kronos fórum, napr. aj na facebooku.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Vla-sta »

Tři týdny je strašně málo na pochopení profesionálních kláves. V zahraničí se vyučují takové věci na hudebních školách, tady se to moc zatím nenosí. Za rok se tomuto příspěvku jen zasměješ, jen musíš vydržet, nebo si zkus dat inzerát a najdi si učitele


Jaro
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2019 23:06

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Jaro »

Benqo píše:
16 lis 2019 18:37
Jestli jsem vzbudil dojem, že se sám nesnažím najít řešení, tak to tak není. Tři týdny v tom ležím a nepohnul jsem se ani o kus. Milion tutorialů jsou problém, když se ani jeden nevěnuje tomu, co potřebuji. Všechny videa, co jsi sem poslal jsem shlédnul a jak už jsem ti popsal, ani jeden se nevěnuje tomu, na co se ptám a co řeším. Já řeším jeden konkrétní problém, jak live měnit drum patterny při hraní. To je moje konkrétní otázka. Možná že jsem se nezeptal dostatečně srozumitelně.
Ok, beriem. Skús začať tým, že si k piánu priradíš len jeden drum pattern. Skús ho editovať, zmeniť.
...
Alebo skús nejaké Kronos fórum, napr. aj na facebooku.
Není mi jasné o co se snažíš. Já se ptám na to, jak během hry live měnit bicí paterny. Ty mi pošleš dvě videa, kde první se věnuje tomu jak si udělat ze samplů vlastní bicí kit a vůbec se nevěnuje patternům, natož jejich změně při živé hře. Druhé video se už ani nevěnuje bicím, ale tomu, jak z WAV souboru udělat audiostopu.

Nejprve jsem se zeptal tady. Jestli tu neexistuje nikdo, kdo by věděl, jak na Kronosu při hře měnit bicí patterny, pak se budu muset zeptat jinde. Ale googloval jsem odpověď na tuto otázku docela důkladně a získávám podezření, že to není tím, že Kronos je profi složité zařízení se kterým to neumím, ale že to Kronos neumí a nebo hodně těžkopádně. Pak by mi stačilo říct, tohle Kronos neumí, na to není stavěný. Vycházím z informací o řešení obdobného problému a to live změně nástroje v rámci kombinace, kde řešení existuje, byť je to jen obezlička.

Přitom technicky je to snadno řešitelné, stačilo by, aby kronos uživateli umožnil vyslat pár midi control eventů a tyto přiřadit k tlačítkům a umožnit nastavit jejich odeslání na začátku taktu.
Naposledy upravil(a) Jaro dne 17 lis 2019 17:13, celkem upraveno 1 x.

Jaro
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2019 23:06

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Jaro »

Vla-sta píše:
16 lis 2019 20:49
Tři týdny je strašně málo na pochopení profesionálních kláves. V zahraničí se vyučují takové věci na hudebních školách, tady se to moc zatím nenosí. Za rok se tomuto příspěvku jen zasměješ, jen musíš vydržet, nebo si zkus dat inzerát a najdi si učitele
Souhlasím, ale já nechci pochopit celé klávesy a rozumět všem funkcím a možnostem, já se snažím jen o jednu konkrétní věc. Vážně tomu nerozumím, Kronos má připraveno několik set bicích patternů, má vytvořeny ucelené sady očíslované 1 až n, které jsou varianty jednoho schéma a jsou určeny ke střídání, krásně k sobě pasují, všechno je excelentně nachystáno, jen je použít. Ale během hry je prostě podle všeho střídat nejde a jde použít jen jeden.

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 741
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Benqo »

Ja ti chcem pomoct, no nemam Kronosa. Podla mna je tu malo majitelov Kronosa. Preto som ti odporucil ine fora.
To s tymi videami. Asi sa nechapeme. Postol som tu nejake videa ako priklad, ze videa o drum patternoch existuju (!). Ja ti tie videa nevyhladam. Treba hladat dalej. Pozri manual, co sa venuje Karme. Bolo by smiesne, ak by nevedel Kronos menit patterny.
Si na facebooku? Pozri skupinu Korg Kronos Performers and Programmers.
Alebo: http://www.korgforums.com

Jaro
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2019 23:06

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Jaro »

Internet jsem za ty týdny progoogloval důklarně, pročetl jsem i ten tisícistránkový manuál a dospěl jsem po diskusi zde k názoru, že na 95 % to kronos neumí a pokud ano, tak hodně nestandardně a nebo ne sám od sebe. Třeba karmu lze na kronosu používat, ale ne vytvářet vlastní, na to si člověk musí koupit ne zrovna levný soft.

Poslední naděje je asi rppr, to ještě nemám prozkoumané, ale to by pak fungovalo jen v sekvenceru, nikoliv v programech a kombinacích.

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 741
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Benqo »

Predaj Kronosa a kup si Kurzweil Forte alebo PC4 :mrgreen:
Alebo na hranie evergreenov Genos ;)

Jaro
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2019 23:06

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Jaro »

Základ je pro mě slušný klavír a 88 kladívková mechanika, to má pro mě váhu tak 50 až 60 %. Důležitý je pro mě i sequencer s úpravou midi. A hodně si na Kronosu cením jeho zvuky z jeho devíti engine pro ozvučení těch midi. Genos proto nepřipadá v úvahu, Kurzweil je zajímavější volba, ale nevím zda bych s ním byl šťastnější, byť se mi zatím Kronos jeví na živé hraní poněkud těžkopádně. Ale dokonalý nástroj holt neexistuje, byť by si Korg zasloužil za uši. Kdyby umožnil uživatelům spouštět z tlačítek synchronizované midi sekvence, bylo by to velmi univerzální a šlo by s tím dělat zázraky. Pak by to byl opravdu profi nástroj se vším všudy.

Odpovědět