Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od tony9 »

Zkus ještě zavolat, nebo napsat sem. Mohli by o Korgu něco vědět, když ho tu zastupují. https://www.korg.cz

Všem přeju vydařený nový týden!

Jaro píše:
17 lis 2019 17:11
Internet jsem za ty týdny progoogloval důklarně, pročetl jsem i ten tisícistránkový manuál a dospěl jsem po diskusi zde k názoru, že na 95 % to kronos neumí a pokud ano, tak hodně nestandardně a nebo ne sám od sebe. Třeba karmu lze na kronosu používat, ale ne vytvářet vlastní, na to si člověk musí koupit ne zrovna levný soft.

Poslední naděje je asi rppr, to ještě nemám prozkoumané, ale to by pak fungovalo jen v sekvenceru, nikoliv v programech a kombinacích.

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od petermikuláš »

Jaro píše:
17 lis 2019 20:13
... byť by si Korg zasloužil za uši. Kdyby umožnil uživatelům spouštět z tlačítek synchronizované midi sekvence, bylo by to velmi univerzální a šlo by s tím dělat zázraky. Pak by to byl opravdu profi nástroj se vším všudy.
Kokos Jaro jak môžeš jedným dychom toto povedať a tým istým dychom hovoríš, že s ním nevieš robiť. Ľudia sa Ti tu snažili pomôcť, konkrétne odpovede získaš až vlastným bádaním. Jak Ti tu bolo odporúčané, zaregistruj sa na FB v skupinách ktoré sa venujú Kronosu. Ja osobne som v týchto:

KORG KRONOS, korg kronos, Korg Kronos Questions and Answers, Korg Kronos Shared Patches, Korg Kronos - Fan Club World, Korg Kronos Sounds

a môžem Ti povedať, že ak zmysluplne formuluješ akúkoľvek otázku, tak na ňu dostaneš aj zmysluplnú odpoveď.

Želám hodne zdaru a radosti s Kronosom.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od Pytkin »

MDudas píše:
15 lis 2019 22:49
Jaro píše:
13 lis 2019 23:45
Dostal se mi do rukou Kronos a nějak tento nástroj nechápu. Na mysl se mi vkládá kacířská myšlenka, že je tento slavný nástroj vlastně nepoužitelný, pokud ho chci používat víc než piáno. Ale asi ho spíš neumím používat. Umím na něj hrát jako na piáno, a to je super. Taky umím použít jiné zvuky kterým se tu kdo ví proč říká programy a to je taky super. Ale tím to končí.
PMC píše:
15 čer 2019 18:16
Tak máme Kronosy pár hodin doma. Syn si velmi pochvaluje mechaniku a dynamiku kláves. Já jsem z toho přístroje poněkud zmatený, je složitý jako jaderná elektrárna. Hlavně mě překvapuje tovární nastavení, asi jsem něco přehlédl, ale přijde mi naprosto nepoužitelné.
Jaro, nie si ty nahodou rodina s uzivatelom PMC ? :wink:
Jaro sa zaregistroval 13.11 a chodi z rovnakej IP adresy ako PMC ..

Treba k tomu este daco pisat ?

Uz je mi vsetko jasne ...

:D :D :D :D :D

Uživatelský avatar
dano
Příspěvky: 3608
Registrován: 13 kvě 2005 20:37

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od dano »

:D krasne

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Jak používat Kronos? Rady pro začátečníka.

Příspěvek od MDudas »

Tak bud je Jaro synom Petra MC, alebo schiza...
To, ze sa Jaro nechcel priznat, naznacuje a) :)

Nazdar Jaro!

Odpovědět