Jde to i bez masterkeyboardu?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství

<t>Jde to i bez masterkeyboardu?</t>

To si neumim predstavit
10
37%
Jde to, ale je to nepohodlne
14
52%
V pohode, delam to tak
3
11%

Celkem hlasů: 27

elektri

Příspěvek od elektri » 04 pro 2006 16:43

Cyril píše:Melodie vymejslim na kytare, ale je fakt opruz to pak prepisovat do pianorollu... a porad davat play a stop jestli to sedi...
To mačkání play a stop ani tolik nevadí, jak ten věčný poslech. Vždy když vymyslím nějaké téma, tak po tom neustále opakovaném poslechu se mi zdá, že je to nejprovařenější věc na světě a já jen podvědomě něco kopíruji :P

A k masterkey: Ti co skládají myší jsou pro mně sadomasochisté. Keyboard považuji, hned po nízkolatenční kartě, za to nejdůležitější pro skladbu.

I když... nedávno byl vidět v TV (nad)člověk, který psal symfonie o houbách přímo u jejich sběru :shock: ..... ten keyboard určitě nepotřebuje

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 04 pro 2006 16:50

elektri píše:I když... nedávno byl vidět v TV (nad)člověk, který psal symfonie o houbách přímo u jejich sběru :shock: ..... ten keyboard určitě nepotřebuje
No, ono to podle toho taky vypadalo ;)

Me zase dostalo, kdyz jsem videl Morriconeho, jak sedi doma za stolem, bez piana a rovnou z hlavy rozepisuje party pro celej orchestr ;)

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 04 pro 2006 17:06

Teď už všechno nahrávám na klapkách a dokonce sem si i dost zvykl na MPC pady, ale dřív to tak nebylo. Myslím že jsem byl schopný i tenkrát udělat poslouchatelné věci, ale bylo to dost o něčem jiném. Bylo to spíš technoidní. Dneska všechno nahraju a basu a bicí sem tam zkvantizuju, ale i to se snažím omezit na minimum. Radši teď pořádně cvičím, aby to stálo za to.

Dante

Příspěvek od Dante » 04 pro 2006 17:33

elektri: jo toho magora sem viděl, bylo to snad v navlastní oči nebo kde...ale úryvky co z toho nakonec pustili, to bylo něco hrozného...podle mě se to nedalo poslouchat...ale když ho to baví, proč ne...důležité je, že to snad nikde veřejně nepouští, bylo by mi těch posluchačů líto...

kexik

Příspěvek od kexik » 04 pro 2006 17:36

dante: mas snad pocit ze beethoven mal masterkeyboard? a chvalabohu sa pusta

Keitaro333

Příspěvek od Keitaro333 » 05 pro 2006 04:19

co masterkeyboard, este k tomu ohluchol a fical dalej :lol:

Inak tiez suhlasim ze to bez keyboardu rozhodne ide, asi rok som tak skladal. Keyboard samozrejme ma nespocet vyhod ale popravde este stale na nom neviem hrat dost dobre nato, aby som na nom robil vsetko a casto vkladam noty aj mysou.
Naposledy upravil(a) Keitaro333 dne 05 pro 2006 07:46, celkem upraveno 2 x.

Dante

Příspěvek od Dante » 05 pro 2006 07:41

kexik: no jo dobře, ale ten chlápek co skládá symfonie pro houby, to neni beethoven a vůbec se to nedalo poslouchat (prostě neharmonická změť tónů, přišlo mi to jako nějaký noise hraný na piáno, nebo možná jazz, fakt nevim, to je podle mě to samý :) )...beethoven se poslouchat dá a to moc dobře...nevim tedy na který můj příspěvek si reagoval, ale já sám masterkeyboard nemám, takže sem rozhodně nic o jeho nutnosti neříkal...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 pro 2006 08:20

jazz - noise? no to snad ne...
cyrile a co treba bome's mouse keyboard, pouzival jsem to kdyz jsem nemel klapky a je to rozhodne lepsi varianta nez mys

Dante

Příspěvek od Dante » 05 pro 2006 08:34

biscuit: no dobře tak ne, to měl být lehký vtip, narážka na to jak mi jazz připadá (a že při pozorném poslechu mi to hlava nebere stejně jako noise) - samozřejmě že to je něco úplně jiného a nemá to spolu nic společného...asi špatný vtip...především bych to ale dále nerozebíral, pokud mohu prosit...

upman

Příspěvek od upman » 05 pro 2006 11:35

Jedine s klavesama, ale nepouzivam ho moc jako master - na to mam druhy :D
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 pro 2006 11:41

biscuit: co to je?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 05 pro 2006 11:45

cyril: neviem co riesis... najlacnejsie 49klapkove klavesy stoja 70-80 eur... tolko stoji lepsia klavesnica na PC
a TAKA kvalita ti na skladanie prebohate staci, ak nie si klavirista/klavesak

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 pro 2006 12:06

kexik: jasne, to je fakt, taky to planuju, ale chtel jsem s bicima padama, kdyz uz, a ty zacinaj na nejakych 4 tisicich
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 05 pro 2006 12:57

cyril: jestli si dobre pamatuju, tak jsi v nejakem threadu psal, ze nebubnujes palickama, ale prstama a to je pak uz docela jedno, jestli na pady nebo na klavesy. Trochu me sice napadlo, ze kdyz nemas zadny klavesy, tak na co tema prstava vlastne bubnujes, ale to necham stranou, na teoretizovani zas tak nic spatneho nevidim. Jenom pro tvoje dobro bych rek, ze praxe je u tvorive cinnosti desetkrat vic nez teorie a jestli ti nestoji za to investovat 3 litry do zakladniho vybaveni pro tveho konicka, tak to pak zrejme neni az tak tvuj konicek, jako spis mi to pripomina moje stastne nadseny leta na prelomu zakladky a gymplu, kdy jsem byl naprosto nadseny ctenar a fanousek casopisu score, hltal jsem vsechny recenze her a novinky a drby o nejvetsich hernich hitech ale nejak uz jsem se nedostal k tomu je taky hrat...

Nic ve zlym, tvoje prispevky mi nicim nevadi, ctu je rad, protoze me casto bavi a pobavi, jen jsem se tak trochu zamyslel.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 pro 2006 13:04

Amorph: bubnuju si prstama pro radost na vsechno mozny, treba na stul.
Vzal jsem si prave pomerne velkou pujcku a nakoupil zakladni vybaveni, jen na klavesy nejak nezbylo. Proste jsem financne vykrvacel, tak resim, jak dal. Teprve vsechno zapojuju a zacinam poradne delat. Vcera jsem zjistil, ze to mysi asi jde, ale je to docela hodne velka prace a treba takova basa se urcite lip vymejsli na klavesach. A ne ze bych predtim nedelal hudbu, jen na horsim vybaveni a s prestavkama.

Jo a ze nekdy o hudbe vic kecam nez delam, je pravda.

Odpovědět