KORG Pa 600

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od MDudas »

Pardon, Vasku. Nemusis sa hned urazat. Hlavne ked detaily napises az o 2 prispevky nizsie...

Ak Ti pri kalibracii damper (sustain) pedala hadze "Out of Range", tak to je blbe.
a/ skontroluj este raz, ci pouzivas spravnu dieru vzadu - damper je switch, nie volume/expression/wah
b/ skontroluj, ci si kalibroval spravny pedal a neurobil chybu v postupe
c/ pri spusteni klaves musi byt pedal zapojeny a nestlaceny
Ak si to vsetko urobil (co predpokladam) je mozne, ze je chytena elektronika v Korgu.

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od vasekg »

óoooooo teĎ jste mi hodně pomohl - reference guide english... stahuji a jdu studovat. Díky!

Já jsem se teď dostal do fáze rozmýšlení, jak vlastně na muziku. Dříve to bylo jednoduché - ať jsem dělal písničky pro náš malý sbor, nebo podkresy na zakázku pro kamarády (jednoduché melodie pod video), prostě jsem ze samohrajek naeditoval stopy do Sequel/Cubase, tam přidal na jednotlivé stopy zvuky/VST pluginy a hotovo....


U PA 600 jsem nadšený z některých interních zvuků a proto se snažím prokousat interním sequencerem. Už se mi povedlo naeditovat si vlastní styl. jen se bojím doby, kdy budu chtít zkombinovat zvuky z PA 600 a z VST plugin - mám legálně zakoupené dvě pluginy a občas zkouším zvuky z NEXUSu (který je ale moc drahý na zakoupení) - nejprve budu tedy řešit to, zda se mi bude lépe editovat v Cubase (s tím, že nechám Cubase používat zvuky z PA 600) Nebo budu editovat vše v PA 600 a budu stejně tak používat interní zvuky. Pak začnu řešit, jak by se to dalo zkombinovat s těmy VST, ale to už mi hlava nebere. Jistě je nějaké řešení, ale protože jsem byl zvyklý používat stará Casia pouze na zadávání hodnot do PC a vše řešit v počítači, budu si muset nastudovat další možnosti.

Přes léto času dost :-)

Já jsem na ten nástroj šetřil dost dlouho, takže radost je z něj obrovská ( i když musím kvůli penězům oželet dovolenou). Zjistil jsem, že dnešní nástroje nabízí netušené možnosti a stojí to za dlouhé zkoumání :-) No nic, je skoro jedna ráno a jdu klávesy poprvé připojit k Cubase, zase mám do rána co dělat.... Navíc jsem se zavděčil ženě, která tancuje irské tance (a učí je malé děti) a zde je v PA 600 pár stylů připravených pro Jig a Reel. Dokonce jsem koukal, že se snad nějaké irské a skotské styly dají stáhnout - děti budou mít radost, že bude na co trénovat :-)

Prostě pro mě je to velký svátek - a ještě jednou díky, anglický manuál pomůže!
(chápu, že se na mě koukáte jako na někoho, kdo spadnul z višně, ale mám prostě radost) :-)

Vašek

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od vasekg »

Zpět ke kalibraci pedálu:

Možná, že to souvisí, možná ne, ale dnes mi Korgy v prodejně vyměnili kus za kus, poté, co jsem včera přístroj zapnul a na klaviatuře hrály jen některé klávesy - polovina hrála a polovina ne - ani neodesílala MIDI signály do sequenceru. Jinak se přístroj choval standardně. Při reklamaci v kytary.cz byli laskaví a vyměnili přístroj za nový, což bylo asi na 5 minut.

Nový přístroj vypadá v pořádku a při prvním připojení pedálu již ani nedetekuje nějakou závadu nebo chybu. Pedál začal ihned po kalibraci fungovat bezchybně - naprosto jinak, než u prvního kusu. Mohu tedy říct, že to mohlo být nekvalitním kusem s nějakou závadou.

V.

Uživatelský avatar
countrymetalman
Příspěvky: 217
Registrován: 23 lis 2007 14:05

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od countrymetalman »

Právě jsem naživo slyšel podklady z Korgu i30 ještě se starou AI syntézou co byla před Tritony a všemi PA samohrajkami. No padl jsem z toho na prdel, naprosto analogovo znějící sound, každý jednotlivý buben měl naprosto dokonalou přirozenou hloubku, posazení v kmitočtovém spektru, zkrátka potom naprosto stačí, když se pustí jako autobeglajt janom dvě stopy - bicí a basa a je to tam. Na dnešních PA3/600 nebo S750/950 atd ani všech moc a zbytečně moc doprovodných stop dohromady neudělá tolik zvuku co samotný dr+bs track na těch starých. To samé starší Roland cajky - JX305, groveboxy MC505/808 nebo externí midi player a sound banka v XP-30 apod. Já to řeším pořád dokola i dnes - člověk by chtěl to moderní - má to perfektní nové funkce, paměť na celej repec i texty, přehrává i nahrává to cokoliv atd, ale celkový zvuk je mizerie. No, zkusil jsem na PA 600 udělat to samé co se dělá na Akai MPC sample-grooveboxech, tedy nahrál jsem tam nové a profesionální PCM vzorky (samply a z nich nové zvuky) bicích i basy a do prčic - najednou to chtělo smazat všechny tovární interní drum kity a všem několika stovkám autodoprovodů (rytmů) přiřadit pouze ty nové zvuky. Pak bylo nutno smazat i veškeré další nástrojové stopy, páč bylo ihned jasné, že srovnání s těmi excelentními novými drums a basa zvuky nestíhá už nic dalšího - piána, kytarové doprovody, ani syntové a jiné linky. Prostě z PA 600 se takto dá udělat profesionální doprovodný nástroj na beglajty. Když si chvíli pohrajete s úpravou zvuků jako klavír, nějaké e-piáno, B3 atd už od page s vrstvením základních rom vzorků - oscilátorů a hlavně pak s keyfollow obálky dcf i dca v závislosti na poloze na klávesnici - dostal jsem takto skutečně několik špičkových a na stage i v mixu s ostatími nástroji dokonale znějících nástrojů. Bohužel ale potom absolutně nejde používat veškerý zbytek doprovodů ani zvukových rejstříků, protože těmto novým to prostě absolutně nekonkuruje. To je jako naprosto jiný nástroj. Čas předělat i třeba do foroty všechny doprovody a všechny zvuky v nástroji je časově v rámci průměrné délky lidského života nemožné, takže jeden klavír, jedno fender piáno, dvoje hammondy a po jednom univerzálním zvuku v každé bance to je tak asi vše. Plus těch několik profi bicích sad a baskytar včetně nových multisamplů na výměnu za původní v autodoprovodech - pak se na to dá i jamovat třeba v jazz café a naprosto profesionální vyznění. Je to zajímavé, že to ten nástroj umí takhle se přetransformovat zvukově, mechanicky samozřejmě je to nadále čínský shit nejvyššího kalibru...

dsojka
Příspěvky: 1
Registrován: 02 bře 2014 11:19

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od dsojka »

Našel by se prosím někdo kdo by sestavil postup krok za krokem na výrobu stylů?

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Ivan.ps »

Myslím, že manuál tvorbu štýlov rieši dostatočne podrobne. Možno by bolo najlepšie, keby ste začali skúšať podľa manuálu a potom sa pýtať iba na prípadné nejasnosti. Som ochotný poradiť, ale písať podrobný postup, na to naozaj nemám ani čas, ani chuť.

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Ivan.ps »

Ešte ma napadlo, že ja som sa učil podľa týchto videí. V kombinácií s manuálom sa dá všetko rýchlo pochopiť. Na videu je síce korg Pa3X, ale je to na 99% rovnaké ako Korg Pa600.

xxxxx
Příspěvky: 4
Registrován: 08 dub 2014 19:51

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od xxxxx »

Zdravím. Prosím Vás, mám problém. U několika stylů na těchto klávesách se mi zapne úplně jiný doprovod pokud při zapnutém stilu hraju v levé části jiný než durový akord. Zkoušel jsem i vytvořit styl úplně od začátku ale pokud mi vychází do 4/4 taktu, tak mi klávesy takto zlobí. Nevíte prosím někdo co s tím? Počítám že to bude jen chybné nasavení stilu ale nevím kde :( :(
A ještě prosím vás, zkoušel jsem zapojit damper pedál od výrobce yamaha do těcho kláves ale bez úspěchu. Může výrobce hrát hrát roli v tom, že jiný damper pedál mi nezkousnou tyto klávesy než od Korga? děkuji

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od MDudas »

Sustain (damper) pedale su 2 rozne typy.
Jeden je normalne rozpojeny a zoslapnutim sa spoji. Druhy opacne - normalne spojeny a zoslapnutim sa rozpoji.
Niektore nastroje to vedia rozpoznat a sami sa nastavia.

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od vasekg »

Pedál od Yamahy mi na PA 600 funguje.

1. Výhodou tohoto nástroje je fakt, že se vstupy PEDAL/FOOTSWITCH dají zkalibrovat. Je to napsané v manuálu :) (global/menu/controllers/foot controllers/CALIBRATION)


2. stil......tím myslíš styl? (nebo nějakou funkci, která je mi neznámá ?)

Pokud tě zlobí tebou vytvořené styly, případně továrně vytvořené styly, ale zkopírované pod nové jméno (abys je mohl upravovat), prozkoumej menu v režimu STYLE RECORD - každá variace (jsou tam 4) může mít více dalších podvariací CV 1až 6. V menu pod záložkou STYLE ELEMENT CHORD TABLE si pak nadefinuješ, že se v případě např. molových akordů zapne místo klasické CV1 méně častá CV2 až CV 6.

Pokud tě zlobí neupravované, nekopírované tovární styly, napiš které, vyzkouším to.

Větě: Zkoušel jsem i vytvořit styl úplně od začátku ale pokud mi vychází do 4/4 taktu, tak mi klávesy takto zlobí. nerozumím.


V.

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od vasekg »

Na www.korgforum.com se objevil zajímavý příspěvek:

For You here the bkp file transforms your PA600 in PA600 v2.0

BE Sure to unprotect Internal Styles and Sounds and make a resource backup first!

Here the PLUS list:
-All the styles like PA900 (ALL INTERNAL STYLES!!)
-All 'Dopamine' Styles + Remix Styles in User STYLES/FAVOURITE
-New Internal Sounds in Factory/Legacy/GM guaranteed compatibilty Korg
-New Multisamples PCM for New Pianos,Sax,Guitars ecc..
-Same Performance Like PA900 except for 4-5 new performance
-Same songbook like PA900
-New DrumKits, in user drums, used for new style and Grove/Audio Styles


You can Download the file for Free form Here

http://www.mediafire.com/download/glpsi ... A600v2.BKP

Thanx me and Korg!
Sorry for my english



zítra to budu zkoušet, pokusím se poreferovat, i když to bude asi po zvukové stránce velmi individuální záležitost.

V.

xxxxx
Příspěvky: 4
Registrován: 08 dub 2014 19:51

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od xxxxx »

Děkuji za radu - vasekg . Konečně už vím jak klávesy správně nastavit. Byla špatně nastavená funkce v hlavním menu.
Prosím měl bych ještě jednu otázku, lze na těchto klávesách upravit v jednom stylu intro do 3/4 taktu a zbytek do 4/4 taktu?
děkuji předem

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Keyboarder »

vasekg: Tak jak dopadl ten update na verzi 2.0?

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od vasekg »

XXXXXXX:

Nejde, definice taktu je jednotná pro styl a všechny jeho části.

KEYBOARDER:

No, zatím jsem z toho trochu na rozpacích a proto jsem sem nic nenapsal.

Styly.....
Přibylo hrozně moc stylů - styly z většího bratra PA900 a pak poměrně neuspořádaný mix stylů z různých jiných zdrojů. Styly zabírají skoro všechny pozice banky Favorite/user - jsou volné v podstatě jen sloty na kartě USER3. Jinak je plno. Kvalita je velmi rozpačitá. Hodně stylů označených jako remixy vykrádá pořád dokola jeden styl a já jich zcela jistě mnoho promažu, velká spousta stylů se mi jeví jako hodně nekvalitní (spíchnutá horkou jehlou, jednoduchá), na druhou stranu jsem našel styly, které jistě využiji a v původním základu nebyly. Přibylo mnoho stylů s označením house/techno/disco a to má fakt většinou k house/techno dost daleko. Ale dá se mezi tím najít, řekněme, slušná diskoška s moderními zvuky (a ne takové hrůzy, jako v předešlé verzi). Pro člověka, který nerad vytváří vlastní styly, ale hraje někde na svatbách to musí být zlatý důl. Což naštěstí není můj případ, takže budu styly promazávat a nechám jen pár nejhezčích.

Sounds.....

Je zde docela dost nových zvuků (část přidána z PA 900) a tady pozor, některé nové zvuky přepisují pozice starších nástrojů, takže při přehrávání již hotových věcí můžete slyšet změny. Autor se, jak sám píše na foru, snažil nahrazovat v pozicích stejné nástroje kvalitnějšími, tzn grand piano nahradil jiným "grand pianem", stejně třeba alt saxofon nahradil lepším atd....Mě osobně potěšila piána, sice to ještě není to, co bych chtěl, ale přidáním několika dalších zvuků pian se rozšířila paleta a docela se, myslím, dá namíchat nějaké hezké piáno (toto je velmi osobní pocitová záležitost a mohu mít tisíc odpůrců). Mám poslechnutou jen velmi malou část.

PERFORMANCE.....
Díky použitým zvukům z PA 900 jsou přidány performance z tohoto nástroje a abych řekl pravdu, předtím jsem perfs moc nepoužíval a jako bych si jich teprve ted pořádně všimnul, některé mě velmi zaujaly (hlavně ty piánové) a bylo by asi potřeba znovu natáhnout starou verzi a porovnat, třeba v původní verzi byly také takhle dobře namíchané zvuky. Opravdu nevím.

Byly přidány nové bicí sady, je na nich postaveno několik stylů, na externích monitorech mi znějí lépe, než tovární drum kits. Ony asi všechny cizí bicí sady musí znít lépe a plastičtěji, než ty tovární. Ale to je opět subjektivní pocit.


Songbook nepoužívám, takže neporeferuji, co je potřeba zmínit, je, že po upgradu naskočí italština (DO RE MI FA) a musel jsem si to v menu přenastavit.


Mě se to líbí, ještě se jednou vrátím ke staré verzi, protože mám pocit, že dva zvuky, které se mi líbily, v nové verzi chybí, ale u tohoto upgradu asi zůstanu. Zvukově je to rozhodně pokrok. upgrade má 62 Mb, záloha systému (full backup) trvala 5 minut, upgrade pak také 5 minut + restart.


Jo a ještě jedna věc: Korg Manager pro naše PA je na světě. :) Více na http://www.korgpamanager.com

V.

xxxxx
Příspěvky: 4
Registrován: 08 dub 2014 19:51

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od xxxxx »

Zdravím.
ještě jednou děkuji za odpovědi. Mám ještě jeden dotaz. Lze nějak kopírovat jednotlivé melodie od jednoho nástroje, které jsem vytvořil ve stylu? např. ve stylu ve variaci 1 jsem nahrál melodii klavíru a potřebuji ji i ve variaci 2 i ve variaci 3 ale nechce se mi ji vytvářet znova v další variaci.
Existuje takovýto pohodlný způsob kopírování? Vyzkoušel jsem všechny možnosti, které mají v názvu něco s kopírováním ale marně.
Děkuji za odpověd

Odpovědět