KORG Pa 600

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
alex.
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2016 16:46

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od alex. »

k bodu dva: dakujem za radu, bolo tym ako si pisal

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Ivan.ps »

K bodu 1: Ten PB ti nefunguje vôbec? Alebo iba pri niektorých zvukoch. Buď trošku konkrétnejší o ktoré zvuky ide, aby som to mohol pozrieť v nástroji.

alex.
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2016 16:46

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od alex. »

V smere Y (hore a dole) funguje, je tam počuť zmenu modulácie zvuku, no zmena je nevýrazná,
je potrebné pozorne počúvať, aby som tu zmenu počul
v smere X (od seba a k sebe) nefunguje vôbec a pri všetkých zvukoch. podľa manuálu (str. 22) mám všetko správne nastavené ako má byť, t.j. v časti Mixer/tuning je PB sensitivity 1 pre všetky stopy, na stránke Keyboard/ensemble:Keyboard control (návod str.30) mám Joystick X a Y zapnutý pre všetky stopy

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Ivan.ps »

Tak toto je dosť neštandardné správanie.

Odporúčal by som urobiť zálohu dát a vykonať Factory Reset nástroja. pokiaľ by ani toto nepomohlo, tak potom to vidím sa servis, prípadne môžeš nástroj otvoriť a skontrolovať napojenie káblov PB.

alex.
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2016 16:46

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od alex. »

Factory reset som už skúšal, no bez zmeny, skôr som myslel, že je to niekde v nastaveniach nástroja, ktoré som prehliadol, dik

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Ivan.ps »

No Factory reset vyresetuje aj nastavenia a PB je v zakladnom nastaveni plne funkcny, takze to asi bude chciet servis, alebo otvorit nastroj a skontrolovat tie kable. V kazdom pripade daj vediet, kde bola chyba...

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od vasekg »

A jste si jistý, že je joystick mechanicky v pořádku? Mám nástroj tři roky a 2x jsem ho (joystick) měnil. Je to naprosto nejběžnější porucha 300/600/900.

Vašek

alex.
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2016 16:46

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od alex. »

nastroj je zhruba pol roka starý a takto funguje od začiatku. Doma by som ho neotvaral, aj keby nebol v zaruke,
takze asi ten servis.

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od PMC »

Take jsem mel tento problem, je to konstrukcni vada. Opravil jsem si to sam, je to snadne. Staci odsroubovat a sundat zadni kryt, je videt joystik a ten bude mit utrzeny privodni kablik. Je dost kratky a vychylovanim packy nahoru se driv nebo pozdeji utrhne. Takze ho staci trochu prodlouzit a je po problemu.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od MDudas »

Aj novacik na fore si pred napisanim prispevku moze pozriet datum poslednej odpovede... :wink:

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od pavlii »

To může, ale třeba mu nepřišel problém zcela dořešený a nadto je podaná informace podle mého docela vhodná; šikula nemusí navštívit servis kvůli takovéhle prkotině.

P.

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od PMC »

MDudas píše:Aj novacik na fore si pred napisanim prispevku moze pozriet datum poslednej odpovede... :wink:
Ja to resil minuly tyden, hledal jsem a nenasel nikde radu, jen spoustu dotazu co s tim. Zaregistroval jsem se jen proto, abych to tu napsal.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od MDudas »

OK, super a pardon.

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od vasekg »

Ahoj, máte někdo zkušenost u řady PA, že by odešly/utlumily se červené diody nad tlačítky? Zjistil jsem, že asi u pěti tlačítek mi svítí velmi slabě. Bohužel jsem si nevšiml, kdy to začalo, jestli najednou, nebo postupně. Tlačítka fungují, diody skoro nejsou vidět.

Samohrajky jsou dávno po záruce, asi je otevřu a mrknu dovnitř. Chtěl jsem jen vědět, jestli je tu někdo s podobnou zkušeností.

Díky Vašek

Kamil xxx
Příspěvky: 1
Registrován: 10 bře 2018 12:14

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Kamil xxx »

Prosim poradil by mi niekto ako sa vipina dynamika z korg pa 600 ?

Odpovědět